Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 16:09   #41
Quote:
Mitri kaže: Pogledaj post
Molim za savjet u vezi puta za NZ. Putovat ću s mužem i djetetom u 10 mjesecu. Djete će tada biti staro 1.5 godinu. S obzirom na duljinu puta, mislili smo da bi bilo pametno negdje stati na par dana i malo odmoriti, a i nešto vidjeti pa bi molila vaša iskustva. Također, svaki savjet glede aviokompanija ili leta općenito mi je dragocjen.
Može se napraviti kraći odmor kada se putuje na Novi Zeland ili u Australiju npr. u Singapuru ili na nekom sličnom odredištu u Aziji (Hong Kong, Kuala Lumpur....).

To je za preporučiti jer let do NZ traje oko 24 sata (bez vremena koje ode na presjedanja i čekanja između letova).

Što se tiče avio kompanija moja preporuka su Quantas i Air New Zealand, a ako su skupi onda stara dobra Lufthansa.

Kažu da su za te destinacije dobri i Singapore Airlines i Malaysa Airlines.

Bez obzira kojom se kompanijom putuje, treba se šetati i "istezati" za vrijeme letova, jer su letovi stvarno jako dugi. Međutim isplati se sve skupa jer je taj dio svijeta fenomenalan.

Nadam se da ćete imati sreće s vizom za Novi Zeland, jer se ista zna čekati i po nekoliko mjeseci (barem je tako bilo do proše godine).
bob10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 22:36   #42
Quote:
Mitri kaže: Pogledaj post
Molim za savjet u vezi puta za NZ. Putovat ću s mužem i djetetom u 10 mjesecu. Djete će tada biti staro 1.5 godinu. S obzirom na duljinu puta, mislili smo da bi bilo pametno negdje stati na par dana i malo odmoriti, a i nešto vidjeti pa bi molila vaša iskustva. Također, svaki savjet glede aviokompanija ili leta općenito mi je dragocjen.
Letjela sam vise puta Cathayem i Air New Zealand te s Korean Airlines. Cathay Pacific je po mom misljenju najbolji (ljubaznost, kvaliteta hrane), Korean najgori. Air New Zealand tako osrednji.

O Singapore Airlines sam cula sve najbolje, no karte su im uvijek malo preskupe za moj dzep.

Hong Kong ima odlican aerodromski hotel, novi, s vrlo udobnim sobama (i krevetima) ako hocete odsjesti samo jednu noc. Aerodrom je dobro povezan vlakom s gradom, a ako vam se i ne ide do grada, mozete barem razgledati otok Lantau (gdje je aerodrom) --budisticki samostan s ogromnim Budinim kipom koji se svakako isplati pogledati.

Air New Zealand je u kombinaciji s Virgin Atlantic poceo letjeti preko Tokija, sto mi se cini kao odlicno mjesto za stati--posebno kad se leti s malim djetetom.

Zadnji put sam se vratila preko San Francisca (s Air NZ/Virgin) sto je mozda i bolje rjesenje--no ako imate hrvatski pasos a nemate vec americku vizu, onda se treba s time gombati. S te strane je H-K povoljniji jer viza za boravak <15 dana ne treba.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:00   #43
Ja na preko oceanskim letovima koristim skoro pa isključivo 'Air Emirates' i oni imaju let Dubai-Sydney-Christchurch.........svakako bih pogledao tu opciju........ja sam inače zadnji put koristio 'Air New Zealand' i to ponovo nakon 15 godina i nisam imao nikakvih zamjerki nakon što su prije 15 godina ostavili u USA na mene fantastičan utisak!
Inače mislim da iz Frankfurta imaju let za Auckland prek' LA ak se ne varam,(makar su imali) al na tim letovima koriste one stare rage B747 dok Emirates leti sa puno modernijima i udobnijima Airbusevima A340

Zadnje uređivanje ZUJAN_BJ : 22.02.2007. at 10:19.
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 08:14   #44
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Postoji mogućnost da na NZ do onda ukine vize . To govorim jer sljedeći mjesec navodno ukidaju Bugarskoj i Rumunjskoj a iskreno se nadam da ćemo i mi biti u istom paketu.
Bugarska i Rumunjska su sada u EU... a Hrvatska je na nesretnoj IPG listi.
Ja se ne bih bas nadala.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 09:26   #45
Hvala na brzim odgovorima. Što se vize tiče, zvala sam konzulat u Zagrebu i tip mi je rekao da se radi skraćivanju vremena čekanja vize, ali da se za sada čeka oko 3 mjeseca. Mi još imamo vremena, idemo tek u listopadu.
Kak ste vi podnjeli taj put, mislim koliko je fizički naporan? Malo me frka zbog bebača.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 10:16   #46
Za bebača nemaš frke.......do dvije godine starosti ima mali krevetić koji uštekaš u zid ispred sebe,znači imaš prvi red iza zida.......biti će sve 5!
A put je dug...........najbolje ga je prelomiti u dva dijela ak' možeš......a koliko je fizički naporan.....to ovisi od osobe do osobe.........nekome nije frka ,a neki nemreju doći k sebi mjesec dana nakon puta.......a di idete na NZ?Meni je NZ bio super..........super su organizirani,nema neke frke i strke, ma sve je tam 5.
Christchurch mi je jedan od najačih gradova koja sam ikada posjetio.......ali ne i najeftiniji.........
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:23   #47
Hvala, utješio si me. Idemo u Auckland kod familije. Tek sam počela skupljati informacije o putu i NZ općenito pa mi ovaj topic puno pomaže. Nadam se da ćemo u mjesec dana svašta stići vidjeti.
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:13   #48
Quote:
ZUJAN_BJ kaže: Pogledaj post
Moje putovanje po jugu Novog Zelanda.

Milford Track.
Gledala sam neki dan dokumentarac na Discovery-ju o Milford tracku, kažu da se treba rezervirati i do 6 mjeseci unaprijed...?? Kak si ti to sredio? Kolika je cijena?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 16:45   #49
nisam znao!!!??

Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Bugarska i Rumunjska su sada u EU... a Hrvatska je na nesretnoj IPG listi.
Ja se ne bih bas nadala.
Da nebi bilo nisam znao! UK je Bugarskoj i Rumunjskoj ukinuo vize 31.12.2006 tj. samo jedan dan prije nego što su te države ušle u uniju. Što ti to govori ? Da im je UK ukinula vize iz jednostavnog razloga što je morala i baš zato što je morala držala ih je do kraja. Kako ti znaš to nije za usporedbu sa HR jer nama do 11.1999 god nije prije trebala UK viza te je ista opet ukinuta prošlog ožujka tako da se mi i oni nemožemo nikako usporediti. Liberalizacija viza u svjetu zadnjih godina naspra EU se lineira tj. ako treba jednoj članici viza onda treba i svima i tako obrnuto. Nažalost to nije primjer za Kanadu i SAD. Inače, NZ je dosta liberalizirana država s obzirom na njen položaj u svijetu tako da npr. jednom UAE ,Bahreinu ili Kuwajtu nije potrebna viza dokle te države za pristupiti EUROPI moraju prije svratiti do konzulata.

Ja sam i više nego uvjeren da do kraja godine ako ne i prije NZ ukida vize i nama!
Živi bili pa vidjeli.
p.s.Ono sa listom IPG nisam razumio?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:40   #50
Quote:
conan kaže: Pogledaj post

Ja sam i više nego uvjeren da do kraja godine ako ne i prije NZ ukida vize i nama!
a imas kakve insider informacije ili je to tvoj osobni osjecaj?


Quote:
conan kaže: Pogledaj post

p.s.Ono sa listom IPG nisam razumio?
Immigration Processing Group.
Hrvatska je do 2005. imala relativno ok vizni rezim s novim zelandom. Da si tad rekao ovo za ukidanje viza, ja bih i povjerovala.
Onda su nas stavili na listu zemalja koje zahtijevaju posebnu provjeru. Zato sad treba po 2-3 mjeseca cekanja.
Dakle da bi nam ukinuli vizu prvo nas trebaju maknuti s te liste zemalja visokog rizika.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:54   #51
Quote:
Mitri kaže: Pogledaj post
Kak ste vi podnjeli taj put, mislim koliko je fizički naporan? Malo me frka zbog bebača.
Prvih 10-12 sati bez problema, onaj drugi dio mi se uvijek otegne.
Zaustavljanje na par dana negdje stvarno pomaze. Ma cak i na popodne ili noc ako se ucekiras u sobu s krevetom i tusem.

Moje iskustvo je da sam uvijek po dolasku na NZ naravno jetlagged ali nista dramaticno. Jednostavno bi mi se tjedan dana spavalo dosta rano, vec u 8 navecer npr, i budila bih se nesto ranije. I nisam bila bas za neke turbo aktivnosti prvih 4-5 dana. Ali sve drugo ok.

Puno mi je veci problem povratak u Evropu, i to posebno kad putujem za vrijeme evropske zime. Cini mi se da je dolazak iz dana koji traje 15+ sati na 8 sati sunceve svjetlosti dnevno prilican sok za organizam.

Nastoj piti sto vise vode mozes jer se stvarno dehidrira; ako poneses svoju bocu, mozes je uvijek napuniti kod stjuardesa (jer oni sluze one male case). I nastoj prosetati svaki par sati, napraviti neke vjezbe rastezanja i slicno. I pazi sto ces obuci, naravno--nikako ali nikako ne imati najlonke ili nesto slicno--mozda je to ocit savjet ali takav let je najbolje provesti u sto meksim soknama, bez gumice i sl. Nositi naocale a ne lece, i obuci se slojevito. Skinuti sminku, staviti neki lagani moisturizer. Neki uzimaju tablete za spavanje da se ufuraju u zonu destinacije. Meni se to ne svidja, mislim da je bolje odspavati koliko mozes bez forsiranja i onda na NZ nastojati ostati budna do nekog pristojnog vremena.

Djeca, cini mi se, podnose putovanja dosta dobro. Moj decko je poceo putovati tako long-distance u dobi tvoga djeteta i nema nikakvih traumaticnih iskustava, a i njegova mama i baka kazu da nije bilo problema.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 09:02   #52
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Gledala sam neki dan dokumentarac na Discovery-ju o Milford tracku, kažu da se treba rezervirati i do 6 mjeseci unaprijed...?? Kak si ti to sredio? Kolika je cijena?
Sredio sve prek interneta,platio i rezervirao 6 mjeseci unaprijed (sa MC) i to sve prek DOCa, http://www.doc.govt.nz/ ,i točno je da rezervacije brzo odu,a mislim da se rezervacije otvaraju 01. 07. a ja sam rezervirao negdije oko 03.07.Sve cijene su na DOC stranicama ,a inače je oko NZ$ 40 nočenje u onim njihovim kolibama.Imaš sve informacije na DOC stranici,a inače odgovaraju prompno na svaki e-mail........
Dakle sve je sređeno prek interneta od avionskih karata,nočenja,kajaka,raftinga,prevoza po NZ, ma apsolutno sve.......nisam niti jednom pomislio otići u putničku agenciju,dilaš sa svima direktno.
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 14:25   #53
Puno hvala na savjetima. Imam još jedno pitanjce. Da li je velika razlika u cijeni aviokarata kupljenih direktno i preko agencije? Baš nekako i nemamo vremena sami organizirati putovanje pa sam mislila da bi bilo sigurnije da nam agencija odmah rezervira i smještaj negdje gdje ćemo stati (još nismo odlučili gdje bi stajali par dana), osiguranje i sl. Kakva su vaša iskustva?
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 15:07   #54
Nisam koristio agencije za putovanja več neko duže vrijeme tak nemrem reč koja je razlika...........u svakom slučaju sretno..........
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 01:15   #55
Cao svima...evo da se pridruzim u mastanju o odlasku na Novi Zeland...naime upoznala sam svog sad decka online , a on je sa NZ i tako je uskoro ako Bog da idem na NZ...za razliku od vas ja sam iz Bosne i Hercegovine, ali me kaci isti vizni rezim, i.e. apliciranje za vizu putem poste u The Hague Branch...pa sam odlucila da stupim u kontakt s njima...i u odgovoru kao attachment dobijem sledece:
..."Dear Sir/Madam

Thank you for your application for a visa.

We are writing to advise that your application, once receipted, will be transferred to the Immigration Profiling Group (IPG) in Wellington for processing. Because your application will be processed in Wellington, it is estimated that your application will take between two and four months to process. Given this processing timeframe, can you please confirm by return that you agree for your original passport to be sent to the IPG.

If you do not wish your passport to be sent to the IPG, we can either hold it here in The Hague, or return it to you by courier. However, please note that if we return your passport to you, and your application is later approved, you will need to send your passport back to either the IPG or to The Hague for visa endorsement.

Yours faithfully
"...
Dakle to je to...kasnije sam ih kontaktirala s pitanjem da li je moguce ukoliko apliciram u avgustu a kartu rezervisem u novembru, da mi se do tad viza isprocesuira...dobila sam odgovor da je to sasvim dovoljno vremena...I HOPE

E sad pitanjce za vas o cijeni karata...do nedavno je STA travel bio najpovoljniji sa cijenama od 750 eura (no airport taxes included) za Christchurch i Auckland, sa Korean air-om...medjutim pre par dana dobijem od njih obavjestenje da Korean air vise ne vozi tu rutu i da je prva najpovoljnija cijena 1000 eura...ajde nije to ogromna razlika, mada 250 eura nije malo...ali najveci problem s njihovim kartama je sto su im karte limitirane na poprilicno kratke periode e.g. 1 mjesec ili 3 mjeseca i NE MOGU se produziti...a meni treba mooooore

Onda pogledam malo na e tours-u i tamo nadjem cijene od 935 eura sa Korean air-om i 1030 eura sa Croatian airlines-om...i najbitnije karte su u trajanju od 6 i 12 mjeseci...jos ne znam da li su u cijenu ukljucene aerodromske takse...javim vam...

Toliko...eh da ja planiram aplicirati za turisticku vizu na par mjeseci jer sam cula da se ta najlakse dobija a i cisto sumnjam ako im kazem da idem tamo da se vidim s deckom da ce to vidjeti kao plus...

Eto ukoliko neko ima kakvih dodatnih savjeta ili povoljnijih cijena karata...please write
dashabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 20:38   #56
Quote:
dashabl kaže: Pogledaj post
Cao svima...evo da se pridruzim u mastanju o odlasku na Novi Zeland...naime upoznala sam svog sad decka online , a on je sa NZ i tako je uskoro ako Bog da idem na NZ...za razliku od vas ja sam iz Bosne i Hercegovine, ali me kaci isti vizni rezim, i.e. apliciranje za vizu putem poste u The Hague Branch...pa sam odlucila da stupim u kontakt s njima...i u odgovoru kao attachment dobijem sledece:
..."Dear Sir/Madam

Thank you for your application for a visa.

We are writing to advise that your application, once receipted, will be transferred to the Immigration Profiling Group (IPG) in Wellington for processing. Because your application will be processed in Wellington, it is estimated that your application will take between two and four months to process. Given this processing timeframe, can you please confirm by return that you agree for your original passport to be sent to the IPG.

If you do not wish your passport to be sent to the IPG, we can either hold it here in The Hague, or return it to you by courier. However, please note that if we return your passport to you, and your application is later approved, you will need to send your passport back to either the IPG or to The Hague for visa endorsement.

Yours faithfully
"...
Dakle to je to...kasnije sam ih kontaktirala s pitanjem da li je moguce ukoliko apliciram u avgustu a kartu rezervisem u novembru, da mi se do tad viza isprocesuira...dobila sam odgovor da je to sasvim dovoljno vremena...I HOPE

E sad pitanjce za vas o cijeni karata...do nedavno je STA travel bio najpovoljniji sa cijenama od 750 eura (no airport taxes included) za Christchurch i Auckland, sa Korean air-om...medjutim pre par dana dobijem od njih obavjestenje da Korean air vise ne vozi tu rutu i da je prva najpovoljnija cijena 1000 eura...ajde nije to ogromna razlika, mada 250 eura nije malo...ali najveci problem s njihovim kartama je sto su im karte limitirane na poprilicno kratke periode e.g. 1 mjesec ili 3 mjeseca i NE MOGU se produziti...a meni treba mooooore

Onda pogledam malo na e tours-u i tamo nadjem cijene od 935 eura sa Korean air-om i 1030 eura sa Croatian airlines-om...i najbitnije karte su u trajanju od 6 i 12 mjeseci...jos ne znam da li su u cijenu ukljucene aerodromske takse...javim vam...

Toliko...eh da ja planiram aplicirati za turisticku vizu na par mjeseci jer sam cula da se ta najlakse dobija a i cisto sumnjam ako im kazem da idem tamo da se vidim s deckom da ce to vidjeti kao plus...

Eto ukoliko neko ima kakvih dodatnih savjeta ili povoljnijih cijena karata...please write
Danshabl...naravno da ces se aplicirati za turisticku vizu--nego koju drugu? Za nekakvu vizu po partnership osnovi nemas nikakve osnove jer ce ti traziti da dokaze da ste zajedno zivjeli, placali racune, u krajnjoj liniji se--vidjeli. A ako sam dobro skuzila, vi se znate online. Odi lijepo turisticki, vidi kako ti se i on i zemlja svidjaju, pa onda dalje razmisljaj hoces li imigrirati.

Btw jednom kad si u zemlji, vizu mozes produziti (mislim do 3 mjeseca).

O IPG imas na proslim stranicama ovog topica. Tri mjeseca bi trebala biti dosta.

Ja sam kartu placala razne cifre od ca 550 funti (kao student) do preko 800. Povratak je uglavnom fleksibilan, jednom kada je put zapoceo. Korean Airlines su zaista bili najjeftiniji, ali i najgori--pogledaj na webu Air New Zealand (nadji ih googleom) imaju li kakve posebne ponude.

KLM je imao neku ok ponudu preko Beca, Amsterdama, Kuala Lumpur do Aucklanda.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 01:24   #57
puffko, imas PM
novozelanđanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:07   #58
Hvala Pufko...
dashabl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 09:19   #59
Mi smo konačno poslali zahtjev za vizu. Novosti oko vize su da se više ne šalje putovnica, nego fotokopija putovnice ovjerena kod konzula u Zagrebu. Ovjera košta 150 kn po putovnici. Original se šalje tek naknadno kad se dobije viza. Ajde super da su se to sjetili!
Jel tko od vas stajao u Kuala Lumpuru?
Mitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 09:43   #60
Ja sam stajao u Kuala Lumpuru, negdje 2 sata smo čekali. Pazi da ne zalutaš, aerodrom je ogroman
__________________
5xP: Prethodno Planiranje Preventira Problematične Posljedice
Unimatrix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.