Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2004., 19:14   #21
ne znam koliko stoji kwh struje jer tako nešto ne postoji...

prvi put u životu čujem ovako nešto. jedinica za struju je amper (A), a kWh je jedinica za električnu energiju.


Maky, čudi me da radiš u HEP-u a da ovo nisi primijetio...
XVII is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 22:19   #22
Quote:
XVII kaže:
Maky, čudi me da radiš u HEP-u a da ovo nisi primijetio...
Ma primjetio sam, ali nisam baš picajlzla da čovjeku kvarim doživljaj el. energije
Još su mi bolje fore kad čujem da netko traži žarulju od 60 volti (inače se misli na snagu u vatima )
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 23:00   #23
... i oglasi u kojima se traže djelatnici za visoku i nisku struju postaju učestali... bljak... jednom me jedna baba iz kadrovske pitala: "jeste li vi od mršave ili debele struje?" bilo je i toga nažalost...



Maky primi visokonaponski pozdrav od jakostrujaša
Također pozdrav svim hrvatskim jakostrujašima ma gdje bili
XVII is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 12:38   #24
Quote:
Dear Prudence kaže:
znači ak imaš protočni bojler od 18kW, moraš imati drugačiji limitator!
Ako imaš trofazni protočni bojler od 18kW, trebaju ti limitatori biti od 30A što će ti malo tko odobriti...
Ukoliko je jednofazni, stvar je drastično gora budući da 18 kW "vuče" struju od 81.81 A (na 230V). To ti neće nitko odobriti budući da je to za manju trafostanicu i mrežu "strujni šok"...

XVII, pozdrav od elektroenergetičara
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:39   #25
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post


PLAVIjedinstvena cijena 24 sata - 0,55 (0,67*) kn/kWh, stalna mjesečna naknada 15,00 (18,30*) kn/mj

BIJELI
cijena za višu tarifu - 0,58 (0,71*) kn/kWh (zimi od 07 do 21 sati, ljeti od 08 do 22h)
cijena za nižu - 0,30 (0,37*) kn/kWh (zimi od 21 do 07 sati, ljeti od 22 do 08h)
stalna mjesečna naknada 15,00 (18,30*) kn/mj

NARANČASTI jedinstvena cijena 24 sata - 0,81(0,99*) kn/kWh, BEZ STALNE MJESEČNE NAKNADE !!!

*(cijene s PDV-om)
Imam pitanje kako da ja znam koju tarifu imam. Ja imam samo ono brojilo di se vrti samo onaj gore. A imam takvu svekrvu koja mi nista nece reci. Sve taji. A ja bi si sama htjela provjeravati koliko sam potrosila. Unaprijed hvala.
__________________
Napravi neku običnu stvar na neobičan način i uspjet ćeš!
beba
DaraRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:36   #26
Quote:
DaraRI kaže: Pogledaj post
Imam pitanje kako da ja znam koju tarifu imam. Ja imam samo ono brojilo di se vrti samo onaj gore. A imam takvu svekrvu koja mi nista nece reci. Sve taji. A ja bi si sama htjela provjeravati koliko sam potrosila. Unaprijed hvala.
I mi imamo takvo. Ja svakog zadneg očitam stanje i onda oduzimam od prošlog mj. i put 0,87(ne znam točno, da li s PDVom il ne, al je poskupjelo i ima neka naknada) I dobim koliko love je to mjesečno. Mi imamo oko 1 000kn svaki mj. čak i više. Grijanje. Sad se selimo na plin ove godine.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 23:05   #27
jel mi zna netko odgovriti na misteriju zasto mi je rata struje otišla "gore" za skoro fukin 70 % a u kategoriji sam zaštićenog kupca.
prije je bila 50 kn mjesečno, a sad je 85 kn.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:37   #28
Quote:
Maky kaže: Pogledaj post
Limitator ili potrošački prekidač služi kao uređaj za ograničenje vršnog opterećenja odobrenog prema elektroenergetskoj suglasnosti. Znači ako netko kupi novi priključak vršne snage 9,9kW ili ima već neku određenu vršnu snagu, dobije limitatore, (npr. za ovih 9,9kW - ukupni zbroj strujnih vrijednosti limitatora je 45A).
Limitator kao tehnički element ima bitnu ulogu kao dodatna zaštita elektroinstalacija kupaca el. energije, pozitivno utječe na sigurnost i opskrbu energijom u smislu poboljšanja dijagrama vršnog opterećenja, smanjuje broj i težinu kvarova elektroinstalacija kod kupaca....
Ja ovo nemam kao i dobar dio građanstva RH.
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 12:08   #29
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
jel mi zna netko odgovriti na misteriju zasto mi je rata struje otišla "gore" za skoro fukin 70 % a u kategoriji sam zaštićenog kupca.
prije je bila 50 kn mjesečno, a sad je 85 kn.
Kad točno? Jer ima već od ljeta da je poskupjela.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 17:01   #30
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Kad točno? Jer ima već od ljeta da je poskupjela.
ja dobivam nekakv godišnji obračun, prije nove godine dobijem 12 uplatnica s obzirom na zadnje očitano stanje(koje je btw bilo prije 3 godine).

sad prije ove nove godine sam dobio isto 12 uplatnica. 3 uplatnice sa starom cifrom od 50 kn, tri sa cifrom od 85 i 6 praznih(koje bi valjda sam trebao popuniti??)

i jos sam dobio obavijest u kojem pise da se nalazim u "zaštićenoj" kategoriji do 2400 kw.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 17:23   #31
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
ja dobivam nekakv godišnji obračun, prije nove godine dobijem 12 uplatnica s obzirom na zadnje očitano stanje(koje je btw bilo prije 3 godine).

sad prije ove nove godine sam dobio isto 12 uplatnica. 3 uplatnice sa starom cifrom od 50 kn, tri sa cifrom od 85 i 6 praznih(koje bi valjda sam trebao popuniti??)

i jos sam dobio obavijest u kojem pise da se nalazim u "zaštićenoj" kategoriji do 2400 kw.
Stvarno ne znam. Kod nas je obračun u sječnju i negdje u 7.mj., dva put godišnje, i onda obračunavaju razlike i stim korigiraju uplatnice. A pošto se mi grijemo na struju, sami određujemo mj. uplatu po nekom prosjeku do sada šta trošili. Mj. potrošimo oko 1000kw(zimi) pa nemamo nikakvi popust.

redovito očitavam.

A najbolje da si nazovete elektru il tam odete i raspitate se točno o čemu se radi.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 17:51   #32
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
A najbolje da si nazovete elektru il tam odete i raspitate se točno o čemu se radi.
ma znam , i hoću

al volim švrljat po forumu.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 21:34   #33
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
ma znam , i hoću

al volim švrljat po forumu.
I ja volim, al i to troši struju, baš danas gledala kako se lijepo polako okreče dok je samo kom. uključen na početnoj strani. On i ruter.
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 15:19   #34
Mene zanima, koliko košta jedan kW struje. Imam jednotarifno mjerilo. Tek da se vrti i vidi koliko sam potroštio. Dakle koliko po kilowatu + neka naknada?
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 15:22   #35
http://www.privredni.hr/index.php?op...=1734&Itemid=2
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:26   #36
Quote:
marky kaže: Pogledaj post
Kao sto se vidi iz naslova zanima me cijena u kn sa pdv-om.

Hvala
Najmanje 600 kn
Road_Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 12:05   #37
Bok, postanara sam. Zanimam me koliko bih trebao plaćati struju. Računa mi se sve po skupljoj tarifi. 0,7 kuna + 20%. A sad mi računaju po 0,915 kuna. Što je u redu, koliko točno moram plaćati?????


Hvala
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 20:42   #38
Ima koga?
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:11   #39
i....... jel se minjala cijena struje zadnje desetljece?

salu na stranu,jel mi moze neko reci trenutnu cijenu kw s pdv-om
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:59   #40
....a zašto bij ja zvao Elektru umjesto tebe?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.