Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 12:57   #1
Znate li ista o ovim simbolima na staroj kuci?

Radi se o kuci u Stupnom pored Siska:


lokacija na google maps (mozda vise detalja):
D36 40-42, 44000, Stupno

Neznam gdje da pitam, ovdje mi se cinilo da bi bilo logicno vas pitati.

Kuca totalno odudara od okolnih turopoljskih starih kuca... ima te simbole po sebi... strasno me privlaci.
Dan_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 15:25   #2
Hmm, zanimljivo, mene isto zanima..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 02:53   #3
Eh, sad ću ja nešto o tome ali to je uglavnom "što se babi snilo"

Lijevo gore je druidski simbol link

U sredini gore je simbol koji je isto sličan jednom paganskom simbolu trostruke božice : link

i na kraju, desno us redini mi izgleda kao umjetniča interpretacija trostruke božice :

http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=49
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=49

Eto, možda sam u krivu ali meni to tako izgleda
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 10:21   #4
Hvala!
Jel bi ista od toga dalo naslutiti, odnosno opisati tu kucu, njenu namjenu ili vlasnika?

Mislim da cu iduci put kad budem u prolazu zastati i malo se raspitati kod susjeda o toj kuci.
Dan_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:05   #5
Quote:
Dan_Cro kaže: Pogledaj post
Hvala!
Jel bi ista od toga dalo naslutiti, odnosno opisati tu kucu, njenu namjenu ili vlasnika?

Mislim da cu iduci put kad budem u prolazu zastati i malo se raspitati kod susjeda o toj kuci.

Pa, možda su prijašnji vlasnici slijedili Wiccu
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:19   #6
Wicca je stvorena prije 70-tak godina, ova kuća bi mogla biti starija od toga....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:37   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Wicca je stvorena prije 70-tak godina, ova kuća bi mogla biti starija od toga....
Mislio sam da pojam, odnosno filozofija Trostruke Božice datira iz davnijih vremena

Očito moram ponoviti to gradivo..prošlo je 12-13 godina od kada sam njuškao nešto oko Wicce

Kuča je definitivno starija od 70 godina, sviđa mi se, uz malo posla bi bila taman
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:34   #8
Ništa mistično. Obične secesijske dekoracije. Čak i da je neki maskaron ili alegorijski element, i dalje bi bilo sve u skladu sa stilom gradnje i prevladavajućom umjetničkom strujom tog doba. 90% zgrada starijih od 1920-ih ima ili neoklasicističke ili secesijske motive. Tu i tamo se zalomi nešto specifično, ali samo po sebi, većina tih uresa nisu ništa mistično ili specifično duboko.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 21:58   #9
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ništa mistično. Obične secesijske dekoracije. Čak i da je neki maskaron ili alegorijski element, i dalje bi bilo sve u skladu sa stilom gradnje i prevladavajućom umjetničkom strujom tog doba. 90% zgrada starijih od 1920-ih ima ili neoklasicističke ili secesijske motive. Tu i tamo se zalomi nešto specifično, ali samo po sebi, većina tih uresa nisu ništa mistično ili specifično duboko.

....partybreaker
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 22:12   #10
Quote:
Dan_Cro kaže: Pogledaj post
Radi se o kuci u Stupnu pored Siska:
Sitna korekcija.
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 22:31   #11
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Ništa mistično. Obične secesijske dekoracije. Čak i da je neki maskaron ili alegorijski element, i dalje bi bilo sve u skladu sa stilom gradnje i prevladavajućom umjetničkom strujom tog doba. 90% zgrada starijih od 1920-ih ima ili neoklasicističke ili secesijske motive. Tu i tamo se zalomi nešto specifično, ali samo po sebi, većina tih uresa nisu ništa mistično ili specifično duboko.
Pa rekoh već u uvodu mog posta "što se babi snilo"....no to nas ne spriječava da iz ovoga izvedemo nenakvu priču urbane mitologije, a i tko zna, možda je u toj kući živio neki Irac
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 23:31   #12
nisam narocito upucen u ezoteriju, ali meni lici na varijaciju DD znaka tj. ciklona (cIcl). Npr. mozes ga vidjet ovdje.
niyyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.