Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2006., 12:49   #1
Dekoracija crkve

Koliko sam uspjela vidit nitko nije o tome pisao. Kako mislite ukrasiti crkvu? Samo cvijeće na oltar ili mislite ukrašavati i klupe?
E sad pitanje je hoće li uopće pojedine crkve dopustiti ukrašavanje klupa?
Jel itko ima iskustva s tim?
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:51   #2
Kod nas časne sestre ukrašavaju Crkvu, na oltaru je aranžman od cvijeća a na klupicama isto mali buketići. Prekrasno izgleda. Za to smo se dogovorili s popom da svi mladenci taj dan daju po 200 kn za cvijeće i gotovo.
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:55   #3
Evo par primjera dekoracije:









Ja bi neku kombinaciju tila + oni umjetni cvjetovi od vrpce sto se naprave plus mozda neki cvijet. Al to ništa još nije sigurno
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 12:57   #4
Super vam je to riješenje za crkvu. Ne znam kako će meni još biti al u svakom slučaju bi se rado čula s drugim mladencima iz te crkve pa da se zajedno dogovorimo oko ukrašavanja crkve.
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:39   #5
[QUOTE=Ksistina]Evo par primjera dekoracije:



Naše slično ovome izgleda
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 13:52   #6
Da, predivno je. Baš osvježava
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 14:20   #7
Svakako se slažem da se treba čuti s drugim mladencima, jer sam bila na jednoj svadbi gdje su bile 3 boje u crkvi (svaki par je iskombinirao po svojem) i to je bio živi cirkus, a nitko nije micao ničije.. Ili barem sa svećenikom dogovoriti koja boja bude ili sl.
Marta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 14:40   #8
Očaj Mislim da bijela najbolje pristaje u crkvi. Barem bijelo na klupama a na oltar može sve
Ksistina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 18:26   #9
Quote:
stela25 kaže:
Kod nas časne sestre ukrašavaju Crkvu, na oltaru je aranžman od cvijeća a na klupicama isto mali buketići. Prekrasno izgleda. Za to smo se dogovorili s popom da svi mladenci taj dan daju po 200 kn za cvijeće i gotovo.
U Crkvi katoličkoj 'pop' ne postoji. Provjeri s kim si se ti to kaj dogovorila...
Ja kitim crkvu, pa između ostalog i za vjenčanja... Nedavno su jedni mladenci imali ideju koja je dosta dojmljivo ispala u praksi: umjesto cvijeća po klupama smo upalili (takav je oblik klupa da mogu stajati bez straha od požara i paljenja gostiju) puno lučica (one male svječice). Bilo je vrlo dojmljivo jer su svjetla bila prigušena i svećenik je uveo mladence i kumove u takvu polumračnu, tajanstvenu crkvu... A kad su stali pred oltar upalili smo lustere i okupali ih u svjetlu. I vjenčali se ljudi. I proslavili. I otišli konzumirati svoju vezu (po prvi put - ako nekoga zanima)
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2006., 11:05   #10
Mi cemo najvjerojatnije dijeliti s onaima prije nas. I naravno da ide u bijelo-zelenu varijantu, ali svaka druga klupa. Nema potrebe za vise. I nesto na oltar.
Na klupe ce vjerojatno ici kombinacija gerbera i ruza, ili pak samo ruze s brsljanom. Nista veliko, ali da se ukrasi. Mislim bez toga crkva izgleda kao pod obicnom nedjeljnom sv. misom. Al cemo se probati uskladiti tako da ni njima ni nama ne odskace od opceg koncepta, ali opet da ne napravimo cirkus u crkvi

Kupit cemo cvijece na zelenoj trznici i onda ce dan prije pomagacice to sloziti i tako ce to biti
Jedva cekam
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:30   #11
kako ce te dekorirati crkvu?
sto sve treba dekorirati ?

meni se svidja ovako nesto
http://www.sewing.org/enthusiast/ass...h_Pews_200.jpg

kako se zove ovaj materijal?
okitila bi crkvu samo s tim bez ovih cvijetova.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:32   #12
Norah prvo moraš vidjeti možeš li sama dekorirati .. ili se dekorira po principu da svi mladenci koji se taj dana žene donesu dan ranije u crkvu rezanog bijelog cvijeća pa onda časne sestre to urede ....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:37   #13
Ja sam mislila na oltar staviti jedan veći aranžman, a na klupice malo tila s jednom ružicom i zelenilom...naše stolice će biti prkrivene bijelim satenom skupljenim otraga, i tu isto ide 1-3 ružice sa zelenilom...
Mislim da ne treba pretjerivati. Čak mi je cvjećarka predložila da aranžmane za klupice stavimo na svaku drugu...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:38   #14
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Norah prvo moraš vidjeti možeš li sama dekorirati .. ili se dekorira po principu da svi mladenci koji se taj dana žene donesu dan ranije u crkvu rezanog bijelog cvijeća pa onda časne sestre to urede ....
pitala sam vec, smijem sama kititi jer sam jedina taj dan
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:47   #15
Gledaj, ja sam imala na svakoj klupici mali aranžman i naprijed na oltaru je bilo cvijeća .... i to je bilo sasvim dovoljno ...
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:01   #16
Mi smo do sada isto jedini taj dan.... Svecenik nam je rekao da ima jedna cvijecarna koja kiti uvijek crkvi i oni imaju svoje vrpce koje uvijek stavljaju... E sad... Bila sam neki dan za Uskrs u crkvi, jako je lijepo bila aranzirana.... Tako da sto se mene tice moze ta zena napraviti aranzmane... Jedino su mi te njihove vrpce sumnjive...... Ja si zamisljam zguzvane, vec 100 puta zaljepljene masnice pune prasine Tako da te vrpce necu......
Otic cu kod te cvijecarke jedan dan pa cu vidjet kako ona to radi.. Ako mi se svidja onda nek napravi tako a ako ne onda cu upitat cvijecarku koja ce ostalo radit da i crkvu dekorira... Posto u nasoj crkvi jos nema novih klupa sa naslonjacem nego samo onako za sjesti necu ni moci stavit nesto na njih... Zato ce biti ovako:
Aranzman za oltar - evtl. na stalku ispred da stoji...
2 aranzmana na stalku kraj prvog reda - znaci iza nas...
i 2 aranzmana na stalku u sredini puta do oltara...
na putu do oltara ce biti aisle runner i latice....
Mislim da je to dovoljno..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:02   #17
ja bih samo taj til (jel se tak zove) od klupe do klupe i na oltaru aranzman i to je to.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:09   #18
Al neces na til stavljat neki cvijetic?
Ako budu stavili nove klupe do ljeta, onda cu stavljat isto til ali onako samo da visi i zavezat kao masnicu i u sredini da bude bijela hortenzija..

Ja cu mozda samo izbacit ova 2 aranzmana iza nas.... Ne znam jos, moram si to nacrtat prvo
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:41   #19
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Al neces na til stavljat neki cvijetic?
Ako budu stavili nove klupe do ljeta, onda cu stavljat isto til ali onako samo da visi i zavezat kao masnicu i u sredini da bude bijela hortenzija..

Ja cu mozda samo izbacit ova 2 aranzmana iza nas.... Ne znam jos, moram si to nacrtat prvo

mozda bih mogla staviti po jednu gerberu u boji buketa, ne znam vidjet cu. cak mi je ljepse bez cvjetica, kod mene je sve jednostavno
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:13   #20
Quote:
stela25 kaže: Pogledaj post
Kod nas časne sestre ukrašavaju Crkvu, na oltaru je aranžman od cvijeća a na klupicama isto mali buketići. Prekrasno izgleda. Za to smo se dogovorili s popom da svi mladenci taj dan daju po 200 kn za cvijeće i gotovo.
Kod nas je slična situacija, kako su 3 vjenčanja na taj dan, nas tri udavače smo se dogovorile (brzo i bezbolno ) da podijelimo troškove i ukombiniramo naše boje u aranžman na oltaru + mašnice na klupama. Crkvu će okititi cvječarka. I svi zadovoljni
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.