Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 17:29   #2321
Quote:
I am a dreamer kaže: Pogledaj post
Opet ja imam pitanje )
koliko je vjerodostojna knjiga "Razgovor sa džinom muslimanom" ??
Moje mišpljenje: Vjerodostojnost = 0 (nula). Selam


Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Shady...upravu si...samo ih ruži...ovo je top tema...pa bi trebala i jedna doza ozbiljnosti i odgovornosti...
brate, ja nisam moderator ali ipak sam musliman koji je ovdje dugo bio moderator i imam iskustva. A ovo je naša muslimanska top-tema.
Jednostavno me boli gledati da se muslimani u ovoj temi ponašaju kao osobe bez pravila i reda! (sabur, petorica i mnogi drugi ranije).
Još jednom apeliram na vas braću i sestre; Pročitajte pravila!!!
Evo ih: https://www.forum.hr/showthread.php?t=480339
Pravila su u prva dva posta na tom linku. I da bi se ona pročitala dovoljno je samo 10 minuta!

Da li ste ikada razmislili, petorica i sabur, zašto je ova tema uvijek u vrhu?
Da li ste u Svakom postu prmetili jedan mali crveni trokutić (lijevo)? Za što on služi? Sve vam to stoji u pravilima!

Zato, nemojte doprinositi da nam ova tema smrdi kao klozet zbog vaše lijenosti da pročitate pravila.

Ovaj clone (la la la) može pisati provokacije na običnim temama. ali ovo je top tema! A u pravilima o tom temama stoji da su zabranjena provocirajuća pitanja. i A muslimani se ponašaju kao da im je godina i pol, pa ne znaju kako se treba ponašati u civilizaciji. Iako im je u pravilima objašnjeno što se na forumu smije a što ne smije. Oni koji nisu pročitali pravila (čak i kada žele napraviti dobro na forumu) ipak, uvijek naprave nešto ružno. selam

Zadnje uređivanje Shady : 26.08.2010. at 18:17.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:20   #2322
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Opet isto. Zašto neke odluči uputiti a neke ne? A onda te koje nije uputio šalje u pakao
Opet pogrešno pitanje. Ne možeš nas pitati zašto Bog nešto radi! To možeš samo Njega pitati. Mi ne znamo objasnit zašto neki čovjek nešto uradi, a kamo li zašto biće koje nas je stvorilo radi nešto.

Prestanite pitati pitanja samo zato da bi pitali.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:29   #2323
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Da, baš sam i ja razmiljao o njemu, veoma uljudan i korektan momak.
Gotovo sam siguran da je plemenit.. šteta što nije musliman.
Barem iz mojeg iskustva, ovakvi momci su inače pokazali kao izrazito dobri muslimani.

No, nije do nas! Do Boga je! Sve je samo u Njegovoj ruci.
Ako Allah htdjedne daće mu išaret u snu; ili u dubokoj kontemplaciji.
A poslije toga je njegovo hoće li poslušati išaret. Selam
sto je to isharet?


hvala
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:32   #2324
Quote:
I am a dreamer kaže: Pogledaj post
Opet ja imam pitanje )

koliko je vjerodostojna knjiga "Razgovor sa dzinom muslimanom" ??
Sa islamskog stanovišta - nije vjerodostojna, jer ne koristi hadise.

To je jedna obična rekla-kazala knjiga. Sve zavisi od autora, može biti da ima istine, može biti da je dodao, može biti da je slagao, haj ga znaj.

Meni je bitnije, da od čitanja te knjige nema nikakve koristi, stoga ne bih nikada nikome preporučio da je čita, jer je gubljenje vremena.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:35   #2325
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
sto je to isharet?


hvala
Išaret je znak.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:47   #2326
kakvi ste vi to muslimani, koji ste cijeli dan po forumu i pricate svasta o islamskoj vjeri a 70% vas se toga ne pridrzava, moj stric je Hodža i on zna sve o tome, ja sam htio postit ramazan i znati sve o islamu ali mi je rekao da sam još premlad, i da je skoro nemoguce da tako nesto odrzavam...jos neznam puno o islamu mkr sam stopostotni musliman...znm kako se odrzava ramazan i bajram, ali jos se neznam klanjati, i jako me zanima di mogu kupiti knjigu kuran?
lukinaj is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.08.2010., 19:56   #2327
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Išaret je znak.

npr:

hvala na odgovoru
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 20:41   #2328
Quote:
I am a dreamer kaže: Pogledaj post
Opet ja imam pitanje )

koliko je vjerodostojna knjiga "Razgovor sa dzinom muslimanom" ??
Pa knjiga je vjerovatno vjerodostojna ... neko je pokupio i autorska prava a i lovu za prijevod ... ali ono čime se ta kniga bavi je - iluzija.
Dakle, radi se o iluziji o iluziji ... sam autor je dakle vjerovatno "sreo" tog džina ... ali je kontakt s njim autorova iluzija ... kao i ono što mu taj džin govori jer je poznato da su oni (džini) neprijateljski raspoloženi prema ljudima i da ne govore istinu. Čemu onda kontaktirati s njima ...
Neki kažu da je u vrijeme hilafeta šerijatski sud odbijao da prihvati svjedočenja ljudi koji su (bilo kada, a da za to postoje dokazi) ustvrdili da su vidjeli džina ... nepouzdani dakle svjedoci .... malo "pukli", reklo bi se.
Islam ima za cilj osposobiti muslimana za kontakt sa melcima ... džini mu dodju kao neko blato, talog, u poredjenju sa njima.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:02   #2329
Quote:
lukinaj kaže: Pogledaj post
ako nevjerujete u ovo nemozete biti musliman a ja vjerujem.
Amentu-bilahi - Ja vjerujem u Alaha
Ve melai-ketihi - I vjerujem u Njegove anđele
Ve kutubihi - I vjerujem u Njegove Knjige
Ve rusulihi - I vjerujem u Njegove poslanike
Ve li-jevmil-ahiri - I vjerujem u Sudnji dan
Ve bil kaderi hajrihi ve šerihi minalahi teala - I vjerujem da sve što se događa biva Alahovom voljom i određenjem.
Bingo
Eto muslimana Alhamdulillah .. pravog!
Jer nije musliman onaj tko sumnja (da li je musliman) ... pa i ako vjeruje sve navedeno ... a kamoli ako još zaniječe ma i jedno od toga.
Nema dakle veze što ne znaš klanjati ... to se nauči ... samo ono što nauči musliman aplicira odmah! Nema čekanja.
Eto sve što ne znaš, za početak pitaj ovdje.
Objasniće ti se.
Glede tvog komentara kakvi smo mi muslimani, u pravu si ... no ti spašavaj sebe, od tog što smo loši ili dobri nemaš nikakve koristi ....važno je dakle kakav si ti, a ne mi. Bićeš pitan za sebe, a ne za nas.
Selamim te
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 22:35   #2330
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
sto je to isharet? hvala
Išaret je jedna vrsta znaka. Može biti materijalni znak (npr.. riba ili neka stvar) može biti i duhovni.. u dubokoj kontemplaciji, ili čak u snu.

Kada osoba dobije išaret, u tom času on i odluči. Jer jasno prepoznaje znak!

Iz mojeg osobnog iskustva, kod nemuslimana (barem onih koji su meni to pričali) išaret je uvijek bio znak čiste ljubavi. Jedna naša sestra koja je sada muslimanka mi je objasnila da se jednostavno odjednom zaljubila.

Obično zavole nešto islamsko i do je onda magnet koji vuče. Čežnja srca..

Na primjer, jedan naš brat sa foruma mi je rekao: "Dođe mi da odjurim do džamije da primim islam".. A ja sam mu preporučio da sačeka siguran išaret, jer prepoznat će ga kad mu dođe.

Jedan moj prijatelj je prije oko 20 god. sanjao Muhammeda u plavoj košulji kratkih rukava.. kao okrenutog leđima, duge kovrdžave kose... i stoji između dvije velike stijene, prekrštenih ruku na grudima. Dvije godinu je čekao taj taj išaret i primio je islam.

Drugi primjer: dervišu je došao išaret za blue bird.

Ovoj sestri je osobno Isus rekao da primi islam. Ono na 1:10 kad se nanasmije, je stvarno

Meni je došao išaret za nekoliko formaša, na primjer za Enky, još prije nešto više od 2 godine. Sanjao sam je kako recitira Kur'an, tako lijepo.. u javnosti nikada nisam čuo takvo recitiranje. A nekoliko išareta sam imao za Atreturena i Servantesa (no, u njih nisam stopostotno siguran, jer su mi obojica veoma dragi.. možda je to zbog želje).

Uglavnom, happygoose, to je potpuno jasni znak.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 00:35   #2331
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
ajde, budi dobar i sjaši.


Allahu dragi, hoće li muslimani ovoga foruma ikada naučiti osnovna pravila?
Hoće li bar jednom pročitati pravilnik foruma, kako bi saznali šta treba a što ne treba činiti?

Petorica i sabur
ne trebate odgovarati nicku "la la la"! Pa imate oči i razum, i vidite da je to klon sa tri napisana posta? Baniran je jučer i napravio je novi nick da bi pljuvao. Odakle vama dvojici pravo da se upuštate u tu diskusiju ovdje? Zar nije očito da je pitanje provocirajuće i kao takvo ovdje se briše. Jeste li vas dvojica IKADA pročitali pravila foruma? barem jednom? Ako niste, kako onda uopće imate smjelosti sudjelovati na forumu?

Evo vam pravila foruma (prva dva posta na ovom linku)
https://www.forum.hr/showthread.php?t=480339

Doista, ovo je sramota za naš forumski džemaat. Dajte već jednom pročitajte pravila, ljudi!!
Nepodnošljivo je gledati muslimana kako se ponaša mimo očekivanog reda i "na svoju ruku".
Ma nemamo ba ni oci ni razum , niti smo kad ste procitali .Evo halalite mi sto sam uzeo sebi za pravo da napisem to sto sam napisao.Halalite sto sam osramotio nas forumski dzemat i sto sam imao smjelosti da uopste sudjelujem na forumu.Molim Uzvisenog Allaha dz.s da vam podari strpljenja sa nama malim i neciviliziranim muslimanima.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:07   #2332
Sabur, ne ljuti se, već razmisli zašto sam ono napisao?
Eto, reci iskreno.. jesi li ikada pročitao pravila? Barem jednom? Da li si uopće znao da postoje?
Šta piše u pravilima o top-temama? (a upravo ovo je naša top-tema). Da li si to do sada znao?
Čemu služi crveni trokutić u svakom postu (lijevo, ispod nicka)? Šta piše pored njega kad primakneš miš?

Ti i petorica pričate sa klonom od napisana 3,4 posta, koji očito da je se klonirao samo da bi provocirao.
A plus što tema o Muhammedu i Ajši već postoji (a to nije ova tema, već posebna tema samo o tome!)
i što smo mi na tu provokaciju odgovorili tisuću puta do sada na ovom forumu.

Doista ne mogu shvatiti da netko sudjeluje na forumu čija pravila nije pročitao.
Netko je razbijao glavu da sroči pravila po kojima ćemo se upravljati da bi forum imao neki red i smisao.
I u tim pravilima vam doista sve piše, samo što ih vi ne čitate.

Pogledaj malo druge teme (budizam, kršćanstvo, judaizam..) pa mi kaži ima li tamo ovakvih stvari, kao na ovoj temi?

Ponekad je tužno kako ova naša top-tema izgleda!
A to je samo zbog vas koji se upuštate u bespredmetne razgovore koji su na ovoj temi jednostavno nepoželjni!
Jer ovo nije obični forumski topic kao drugi topici, nego je top-tema na kojoj važe posebna pravila.
Ta pravila stoje u pravilniku foruma, dao sam gore link za pravila. Ne bi trebalo da godinama radimo istu grešku. selam

Zadnje uređivanje Shady : 27.08.2010. at 01:35.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:09   #2333
Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Ma nemamo ba ni oci ni razum , niti smo kad ste procitali .Evo halalite mi sto sam uzeo sebi za pravo da napisem to sto sam napisao.Halalite sto sam osramotio nas forumski dzemat i sto sam imao smjelosti da uopste sudjelujem na forumu.Molim Uzvisenog Allaha dz.s da vam podari strpljenja sa nama malim i neciviliziranim muslimanima.
Malo si se zaletio na post od...tralalala...svakako sa dobrom namjerom...da ti Allah ukabuli...ovih provokatora će uvijek da bude...pa ih treba dobro ozračiti"...prije nego stupimo u dijalog s njima...ne zamjeri ,Shadyu...on ih je dobro upoznao,pa mu je ste strane krivo ...što si se zaletio u dijalog,koji je trebalo odmah prekinuti i prijaviti!Ne dozvoli da sada njihov nastup ima neki učinak...ovo javno govorim-pišem...da i oni mogu da čitaju...

Selam...Bračo!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 01:23   #2334
Quote:
I am a dreamer kaže: Pogledaj post
Opet ja imam pitanje )

koliko je vjerodostojna knjiga "Razgovor sa dzinom muslimanom" ??
Nisam je pročitao...ali sa džinima, redovno sam u kontaktu...pa eto..da postoje...postoje, bez daljneg!
pozz!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 02:20   #2335
Shady,Shady ja tebe volim,a ti tako...
Dijelom ste u pravu,mada stvarno nije bila potrebna onako oštra reakcija,ali eto...Neće se ponoviti akoBogda...
petorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 03:20   #2336
Quote:
petorica kaže: Pogledaj post
Shady,Shady ja tebe volim,a ti tako...
Dijelom ste u pravu,mada stvarno nije bila potrebna onako oštra reakcija,ali eto...Neće se ponoviti akoBogda...
Ma volim i ja tebe. I sabura isto. I Ticu i njegove džinne. Ali uhvatio me ramazan

Bilo je oko pola pet. A to je vrijeme kad su crijeva suha kao daska petica.
Halalite, eto. I da znate da me ljutnja i dalje pomalo drži, ražestio sam bio pravo...
odavno prošao iftar i skoro će sehur, a još se ne smirujem. oj, kad samo vidim kako ste se upecali na la-la-la... selam
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 07:58   #2337
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Nisam je pročitao...ali sa džinima, redovno sam u kontaktu...pa eto..da postoje...postoje, bez daljneg!
pozz!
Chuy to, bliski susret prve vrste ili..?
qwertybajt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:23   #2338
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
Chuy to, bliski susret prve vrste ili..?
Svako moze vidjeti dzinna !!!
Samo naravno mora znati kako,i mora biti hrabar.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:24   #2339
Quote:
qwertybajt kaže: Pogledaj post
Chuy to, bliski susret prve vrste ili..?
Ma ja, Ba.........ša ima ko bete?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 13:33   #2340
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Ma ja, Ba.........ša ima ko bete?
Hajmo Tica na Dzumu dosta pisanja vise.
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.