Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2005., 19:54   #41
osobito mi je zanimljiv fenomen kad netko iz Zagreba (druga generacija, jer prethodna je već iz Kaknja) upotrebljava izraz "prvovincijalizam", vjerojatno vođen mišlju da je živjeti u Zagrebu veliki dobitak i da života izvan par tramvajskih linija nema... kada sama činjenica upisanog prebivališta u gradu Zagrebu nekome imponira kao veći uspjeh u životu.. onda je očito riječ o malom čovjeku, nesretnom.


(dosta lijepih riječi: Đorđ je zdrta seljačina kojoj ne pašu ni Slavonci, ni Dalmoši ni Istrijani.. a ako ćemo iskreno poprijeko gleda i "one" iz susjednog kvarta)
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 23:14   #42
Quote:
Nikola kaže:

ne mogu ne nasmijat se na ovo, ne znam pripadas li toj brojci od 35000 ljudi iz sjeverne bosne, svejedno mi je na kraju krajeva al mislim da bi svi brodjani odmah potpisali da se tih 35000 ljudi vrati u svoju sjevernu bosnu
Ja osobno sam rođen u brodskoj bolnici, moji roditelji u nekim selima pokraj Broda i tu je kraj. Bake i djedovi su se doselili i to neki trbuhom za kruhom, a neki bježeći u ratu!
I ja bih bio sretan da se ljudi vrate u svoje domove, ali...
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 00:11   #43
Quote:
Lord Frch kaže:

(dosta lijepih riječi: Đorđ je zdrta seljačina kojoj ne pašu ni Slavonci, ni Dalmoši ni Istrijani.. a ako ćemo iskreno poprijeko gleda i "one" iz susjednog kvarta)
tipični slovenac
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 02:59   #44
ma zakon su bili i maturanti...


a šta fali imenu SLAVONSKI BROD?
ZAŠTO MJENJATI???
MA DA KORZO SA SADNICAMA OD 15 TISUĆA KUNA???

MOGLI SMO IMATI DVA OLIMPISKA ZATVORENA BAZENA ZA NJEGA....
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 13:42   #45
da ali korzo je ponos broda, njegova duša, mislim nema smisla ali tako je
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 01:07   #46
Quote:
hoja kaže:
ma zakon su bili i maturanti...


a šta fali imenu SLAVONSKI BROD?
ZAŠTO MJENJATI???
MA DA KORZO SA SADNICAMA OD 15 TISUĆA KUNA???

MOGLI SMO IMATI DVA OLIMPISKA ZATVORENA BAZENA ZA NJEGA....
a ovako će imati jedan zatvoreni bazen
Slavonski Brod nije ime grada i tako se gradovima ne daju imena.. Bavarski Minhen/ Zagorski Zagreb bla bla.. Slavonski Brod je to nakazno umjetno ime dobio 1945 kad i Slavonska Požega s tim da su oni imali pameti da vrate svome gradu ime.. "jebo 1000 godina povijesti ajmo izmišljati imena, povijest počinje od 1945" divljaštvo ništa drugo
Ili Brod uli Brod na Savi iako malo gremanizirano ali povijesno točnije i relevantnije.
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 04:17   #47
Quote:
Lord Frch kaže:
osobito mi je zanimljiv fenomen kad netko iz Zagreba (druga generacija, jer prethodna je već iz Kaknja) upotrebljava izraz "prvovincijalizam", vjerojatno vođen mišlju da je živjeti u Zagrebu veliki dobitak i da života izvan par tramvajskih linija nema... kada sama činjenica upisanog prebivališta u gradu Zagrebu nekome imponira kao veći uspjeh u životu.. onda je očito riječ o malom čovjeku, nesretnom.


Provincijalizam je stanje duha a ne lokacije. Eto, tvoj mali provincijski duh odmah je skocio i govoris o necemu sto nisam spomenuo.

(dosta lijepih riječi: Đorđ je zdrta seljačina kojoj ne pašu ni Slavonci, ni Dalmoši ni Istrijani.. a ako ćemo iskreno poprijeko gleda i "one" iz susjednog kvarta)

Nisam rekao da mi ne pasu oni koje spominjes. A i veseli me tvoja vidovitost. Meni je naime drago sto mnogi vole svoj grad. No, ti ga ne volis. Ti si jedan od onih primitivaca i jaranista o kojima sam prije pisao.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 12:59   #48
Quote:
Lord Frch kaže:
a ovako će imati jedan zatvoreni bazen
Slavonski Brod nije ime grada i tako se gradovima ne daju imena.. Bavarski Minhen/ Zagorski Zagreb bla bla.. Slavonski Brod je to nakazno umjetno ime dobio 1945 kad i Slavonska Požega s tim da su oni imali pameti da vrate svome gradu ime.. "jebo 1000 godina povijesti ajmo izmišljati imena, povijest počinje od 1945" divljaštvo ništa drugo
Ili Brod uli Brod na Savi iako malo gremanizirano ali povijesno točnije i relevantnije.
da ali to je sad trenutno teoretski neizvedivo - zamisli koliko bi to bilo posla dok bi se svi dokumenti prekucali na drugo ime grada - to bi trajalo 10 godina minimalno a nitko uključujući i mene nema želje da se pati s tim
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 15:26   #49
Quote:
Attack kaže:
da ali to je sad trenutno teoretski neizvedivo - zamisli koliko bi to bilo posla dok bi se svi dokumenti prekucali na drugo ime grada - to bi trajalo 10 godina minimalno a nitko uključujući i mene nema želje da se pati s tim
ma znam, sada je gotovo.. to je trebalo '91. najveći je problem zbog industrije.. isto tako nisu mijenjali ni "Đuro Đaković" zaboga, taj čovjek je varoška pijanica i propalica.. svaka varoška baba će to posvjedočiti
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 18:47   #50
Što se tiče ĐĐa, mislim da si se malo zaletio.
Varoških baba koje bi tako što mogle reći odavno više nema jer bi sad trebale imati barem 100 godina. ĐĐ je ubijen 1929. godine i to zbog toga jer se prilično otvoreno usprotivio tzv. šestojanuarskoj diktaturi Aleksanda Karađorđevića (proglašena 6. 1. 1929.). Te 1929. je bio među prvim hrvatskim političarima koji su Obznanu nazvali diktaturom! Uz to, tek poslije ubistva ĐĐa hrvatski komunisti vežu se uz Staljina. Za života, ĐĐ nije imao značajnijih kontakata sa SSSRom.
Lijep ti pozdrav,
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2005., 20:29   #51
Quote:
Lord Frch kaže:
ma znam, sada je gotovo.. to je trebalo '91. najveći je problem zbog industrije.. isto tako nisu mijenjali ni "Đuro Đaković" zaboga, taj čovjek je varoška pijanica i propalica.. svaka varoška baba će to posvjedočiti
da slažem se sa 91om

a to što se tiče đure - pa logo im je prejebeno dobar ono dva ĐĐ s tim da je jedno naopačke

uvjek se odvalim

zamisli formulu 1 ĐĐ
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 00:22   #52
Quote:
Lord Frch kaže:
a ovako će imati jedan zatvoreni bazen
Slavonski Brod nije ime grada i tako se gradovima ne daju imena.. Bavarski Minhen/ Zagorski Zagreb bla bla.. Slavonski Brod je to nakazno umjetno ime dobio 1945 kad i Slavonska Požega s tim da su oni imali pameti da vrate svome gradu ime.. "jebo 1000 godina povijesti ajmo izmišljati imena, povijest počinje od 1945" divljaštvo ništa drugo
Ili Brod uli Brod na Savi iako malo gremanizirano ali povijesno točnije i relevantnije.
jebemte blesava...

sta su se dva grada, jedan pored drugog, trebala zvat brodi?

i sta ti to znaci "tako se gradovima ne daju imena"?
a postoji pravilo u davanju imena mjestima?
po kojem se je onda pravilu "sveti petar u sumi"?

a slavonska pozega je dobila pridjev slavonski zbog toga sto postoji pozega i u srbiji, pa je malo nezgodno da se dva grada u tada istoj drzavi jednako zovu
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 01:04   #53
Quote:
peroj kaže:
Što se tiče ĐĐa, mislim da si se malo zaletio.
Varoških baba koje bi tako što mogle reći odavno više nema jer bi sad trebale imati barem 100 godina. ĐĐ je ubijen 1929. godine i to zbog toga jer se prilično otvoreno usprotivio tzv. šestojanuarskoj diktaturi Aleksanda Karađorđevića (proglašena 6. 1. 1929.). Te 1929. je bio među prvim hrvatskim političarima koji su Obznanu nazvali diktaturom! Uz to, tek poslije ubistva ĐĐa hrvatski komunisti vežu se uz Staljina. Za života, ĐĐ nije imao značajnijih kontakata sa SSSRom.
Lijep ti pozdrav,
lijep i tebi pozdrav iz njegove ulice.. čovjek je bio lokalni trouble maker... pijanac i neradnik
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 01:13   #54
Quote:
Nikola kaže:
jebemte blesava...

sta su se dva grada, jedan pored drugog, trebala zvat brodi?
šta mi imamo s njima?? drugi grad, druga država Budim Pešta.. tralala

Quote:
Nikola kaže:
i sta ti to znaci "tako se gradovima ne daju imena"?
a postoji pravilo u davanju imena mjestima?
po kojem se je onda pravilu "sveti petar u sumi"?
naravno da postoje.. i zašto ne SPuŠ... Frankufrt na Rajni, Frankurt na Majni.... Brod na Savi
u sretnija vremena sadašnji Bosanski Brod je bio dio Broda samo preko Save

Quote:
Nikola kaže:
a slavonska pozega je dobila pridjev slavonski zbog toga sto postoji pozega i u srbiji, pa je malo nezgodno da se dva grada u tada istoj drzavi jednako zovu
u BiH imaš pet mjesta koja se zovu Jezera.. tako da ti teorija otpada, pitanje Slavonskog Broda i Slavonske Požege je bilo čisto političko.. odlučili su dojebani divljaci sa koruduna koji nemaju veze ni sa jednim gradom
__________________
Nisam vratio oruzje u MUP, nisam vratio, nisam glup!
7138
Lord Frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 16:18   #55
Quote:
Lord Frch kaže:
lijep i tebi pozdrav iz njegove ulice.. čovjek je bio lokalni trouble maker... pijanac i neradnik
Ja ne znam da li je on bio pijanac i neradnik, znam da je ubijen prije skoro 80 godina i da oni koji bi tako sto o njemu uopce mogli reci su odavno mrtvi. Danas svatko za svakoga moze svasta reci pa ja tako govorim da je DD ubijen 1929., da je bio rijetki hrvatski politicar koji se barem pokusao oduprijeti Aleksandrovoj diktaturi. Ujedno, usporedi da su godinu dana prije DDa u beogradskoj skupstini ubijeni Radic i drugovi i na hrvatskoj politickoj sceni nije ostao nitko znacajan.

Po meni je DD za Hrvatsku napravio puno vise nego sve varoske babe zajedno, a za pljuvanje po nekom i nije bas potreban razlog, dovoljno je neznanje!
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 10:49   #56
Quote:
peroj kaže:
Danas svatko za svakoga moze svasta reci pa ja tako govorim da je DD ubijen 1929., da je bio rijetki hrvatski politicar koji se barem pokusao oduprijeti Aleksandrovoj diktaturi.
bok uz bok Anti Paveliću
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 10:50   #57
Quote:
peroj kaže:


Po meni je DD za Hrvatsku napravio puno vise nego sve varoske babe zajedno, a za pljuvanje po nekom i nije bas potreban razlog, dovoljno je neznanje!
hahah a dobro ako se ti zbog toga osječaš bolje
pijanac i propalica.. mjesni sileđija i neradnik
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 13:10   #58
Quote:
frch kaže:
bok uz bok Anti Paveliću
Nisam ni znao da je i on iz Broda?
peroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 17:57   #59
Quote:
Lord Frch kaže:
šta mi imamo s njima?? drugi grad, druga država Budim Pešta.. tralala


naravno da postoje.. i zašto ne SPuŠ... Frankufrt na Rajni, Frankurt na Majni.... Brod na Savi
u sretnija vremena sadašnji Bosanski Brod je bio dio Broda samo preko Save


u BiH imaš pet mjesta koja se zovu Jezera.. tako da ti teorija otpada, pitanje Slavonskog Broda i Slavonske Požege je bilo čisto političko.. odlučili su dojebani divljaci sa koruduna koji nemaju veze ni sa jednim gradom
kao prvo - drugi grad, ali ista drzava

kao drugo - ako moze sveti petar u sumi moze i slavonski brod

kao trece - da je bilo tako kako ti tvrdis onda bi fino nestalo slavonskog broda kad i slavonske pozege

a kao cetvro i najbitnij - mozes se ti dragi moj postaviti na glavu, mozes se objesit za jaja na sred korza - slavonski brod ostaje slavonski brod
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 02:29   #60
Quote:
frch kaže:
hahah a dobro ako se ti zbog toga osječaš bolje
pijanac i propalica.. mjesni sileđija i neradnik
DRAGI MOJ ĐĐ JE BIO LINAC KAO BI SE TO PO SLAVONSKI REKLO,ZGUBIDAN PO ZAGORSKI......


AL FORMULA1 ĐĐ-------FORA DO JAJA
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.