Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 19:48   #1
Bosch ili Gorenje? :)

Bok,

vjerovatno se dosta ljudi pita isto, pa molim pomoć. samostojeci frizider, sve ostalo ugradbeno i izvlacna napa.
Sve aparate sam nasao, i od jednog i drugog proizvodjaca.sto se tice cijene, razlike gotovo da i nema.
Bosch izgleda naprednije, robustnije, ljepse,kvalitetnije...svi aparati su Made in Germany.
Kod Gorenja pak je garancija 5.g. i nekakvo povjerenje cijele drzave

Ajmo malo pomoci, hitno je!

tnx
mario_st is offline  
Old 17.09.2010., 20:27   #2
glasam za Bosch!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 17.09.2010., 22:59   #3
bosch, nema dvojbe
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Old 17.09.2010., 23:00   #4
mario!
pa zar si na balkanu ocekivao neki drugi odgovor... pazi to je svabo napravio.... Bosch, Mercedes.... sve najbolje i bezgrijesno
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 18.09.2010., 00:00   #5
Kod mene je žena presretna jer nemamo ništa od Gorenja, a od Boscha smo uzeli perilicu, ostalo je franke i candy.

Od gorenja imam samo ventilator u wc-u, a to ne računam pod uređaj
__________________
E520 DZK
BaracudaVk is offline  
Old 18.09.2010., 16:12   #6
Quote:
BaracudaVk kaže: Pogledaj post
Kod mene je žena presretna jer nemamo ništa od Gorenja, a od Boscha smo uzeli perilicu, ostalo je franke i candy.

Od gorenja imam samo ventilator u wc-u, a to ne računam pod uređaj
a prije toga ste vodili dva ISTA paralelna zivota, imali ste dva stana, dvije kuhinje, dvije kupaonice i svugdje ste provodili tocno polovicu vasega vremena.
naravno u jednome stanu je bio Bosch a u drugome Gorenje pa mozete tocno ocijeniti sto je bolje.

dajte ljudi, osobna preferencija je naravno lijepa stvar ali ne lupajte gluposti
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 18.09.2010., 18:23   #7
setao cijelo jutro i uspoređivao aparate.
suma sumarum:
-pećnica mi izgleda bolje od gorenja iznutra nego bosch.
najveća mana je što bosch ima škrovade(tepsije ili posude za pečenje ) jaaako plitke i kao da će se rastopiti. katastrofa.
u gorenja dobiš mislim 3, od najpliće do najdublje i zbilja izgleda kvalitetno.
-staklokeramička ploča(3+1) izgleda nešto masivnije od boscha, tj. njen okvir
-perilica izgleda bolje od boscha i ima više opcija od gorenja
-frizider; gorenje izgleda dosta bolje iznutra. jedina mi je mana što gorenje ima malo glupe boje(inox,aluminij) u odnosu na konkurenciju.zbilja čudne boje.
takodjer ima dosta zaobljene vratnice tako da je pitanje koliko traži mjesta da se pomakne frizider od zida. tu zbilja nisam pametan.vrata čim se otvore izlaze mimo okvira frižidera, dok bosch ostaje u okviru.

bosch il gorenje? iskreno, ne znam. vjerovatno ce na kraju biti gorenje.
al što je je, bosch ljepše izgleda.
mario_st is offline  
Old 18.09.2010., 19:07   #8
moj dobar prijatelj koji inace radi kod jednoga trgovca bijelom tehnikom ( a inace istu tehniku popravlja u fusu ) i tako vec duuugi niz godina kaze: da je sve to isti kuac, jedina ocita razlika ( iznutra ) je Miele, e sada dali je doticna marka toliko bolja da opravdava svemirsku cijenu, to je predmet za malo bolju diskusiju
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 19.09.2010., 07:57   #9
Ja se ne bih dvoumila. Bosch je ipak Bosch.
Naime, mi gledamo kupiti svu bijelu tehniku od Boscha, perilicu, sušilicu, pećnicu, ploču, te perilicu suđa.
Trenutno kopamo po netu, i mislim da ćemo se odlučiti za kupnju u Lesnini jer često imaju neke akcije po 20%, 30% itd

Perilica rublja WAS24462BY 5.500 kn (Made in Germany, green technology A klasa)
Sušilica rublja WTW86560BY 7.000 kn (Made in Poland, green technology, A klasa, inače većinom su sušilice B energetskirazred)
Perilica posuđa SMI63N05EU 5.500 (Green tech, 44db buka, A klasa)
Pećnica i ugradbena ploča BRINA 2 HBA42S350E + PIE645Q14E(indukcijska) cca 8.800 kn

Gledali smo Gorenje, ali smo odustali.
Ribarica is offline  
Old 19.09.2010., 08:53   #10
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
Ja se ne bih dvoumila. Bosch je ipak Bosch.
najljepse bih te molio da mi sa par suvislih recenica objasnis svoju izjavu
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 19.09.2010., 10:59   #11
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost, ecosilence drive motor... e, to bi bilo u kratkim crtama...

ispričavam se ako sam nekoga naljutila ili povrijedila
pozz
Ribarica is offline  
Old 19.09.2010., 11:53   #12
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost

strasno
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 19.09.2010., 12:39   #13
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost
sa tim istim rječima na pdf automobili ti objašnjavaju zašto kupiti golfa, a ne francusko sranje
al eto moj francuz piči bez problema
a i moji gorenje aparati

iskreno ne znam niti kako vozi golf, niti kako rade bosch aparati, al sa ovim što imam nemam nikakvih zamjerki

pa ako to ikome pomogne u odabiru
cilla is offline  
Old 19.09.2010., 21:42   #14
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost, ecosilence drive motor... e, to bi bilo u kratkim crtama...

ispričavam se ako sam nekoga naljutila ili povrijedila
pozz
sve to pogotovo njemačko sigurno (a možda se i varam ) je samo kod Liebherr hladnjaka, Miele perilica...ali Bosch ne, barem onaj koji dolazi za HR tržište.

Zadnje uređivanje MUTTLEY WACKY : 19.09.2010. at 21:49.
MUTTLEY WACKY is offline  
Old 19.09.2010., 23:41   #15
Quote:
Ribarica kaže: Pogledaj post
tradicija, kvaliteta, njemačka preciznost,
a ovo su sve vrlo mjerljive osobine pa na njima možeš precizno temeljiti usporedbu

slažem se sa bubicom1 - sva je ta bijela tehnika, više-manje, ista..iznimke su stvarno šrot i jeftine marke tipa quadro i skupe i vrhunske tipa miele...sve ostalo je - čista sreća. nekom radi super, nekom se isti aparat stalno kvari.

što se tiče cijena, one su isto svugdje skoro iste. nižu cijenu od preporučene maloprodajne cijene uvoznika ne smije imati nitko. eventualno višu, a to rijetko tko stavlja jer ak svi imaju istu cijenu, a on višu teško da će prodat.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 19.09.2010., 12:02   #16
molim vas ako možete pojasniti, zašto strašno. još nisam donijela konačnu odluku za kupovinu. hvala
Ribarica is offline  
Old 19.09.2010., 14:07   #17
ne favoriziram Gorenje niti najmanje. smatram da je sve to jednako dobro ( ili jednako lose ) ali definitivno nevolim balkansko favoriziranje svega njemackoga i omalovazavanje svega ostaloga

OT-evo sada sam parkirao auto pred kucom i susjedov +50000eur BMW ima zamagljeni far
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Old 19.09.2010., 14:44   #18
a zzato moja japanska toyota nema...
Ribarica is offline  
Old 19.09.2010., 16:51   #19
u lesnine je akcija 30% na Bosch, navodno do ponedjeljka. Cijene su šarolike od dućana do dućana, razlike i do 30-35%. kod gorenja je to pak uređeno.
cijene svugdje iste.

damn, trenutno sam na gorenje aparatima, ali perilica od boscha. navodno je zbilja najbolji na tom polju. ne bude strasno izgledala, jer se i ne vidi van kuhinje. skrivena je u šanku
mario_st is offline  
Old 19.09.2010., 17:13   #20
Mi smo isto u razmišljama što odabrati. Nekako smo najviše za gorenje, jer ima 5 god garanciju pa me briga, ako nešto rikne, moraju popraviti. S druge strane, moja mama ima frižider gorenje star točno 25 god i još radi
Magali_B is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.