Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2010., 02:05   #681
trebam pomoć,
naime, idem u Beč na 3 dana i pošto sam zaposlenik hiltona imam noćenje u hiltonu skoro džabe . Mogu birati imeđu Hiltona u centru (koji je noviji i bolji) i hiltona negdje na dunavu oko 4 km od centra kosija opcija. Jedini problem je sto bi me garaza za auto u tom hotelu u centru kostala vise nego nocenje, a u drugom mi je besplatna.
Znači, ima li tko kakvo jeftino rijesenje da spavam u centru a da mi auto bude na sigurnom, mogu ga ostaviti negdje dalje od hotela samo da je na sigurnom?
stonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 10:20   #682
Quote:
stonder kaže: Pogledaj post
trebam pomoć,
naime, idem u Beč na 3 dana i pošto sam zaposlenik hiltona imam noćenje u hiltonu skoro džabe . Mogu birati imeđu Hiltona u centru (koji je noviji i bolji) i hiltona negdje na dunavu oko 4 km od centra kosija opcija. Jedini problem je sto bi me garaza za auto u tom hotelu u centru kostala vise nego nocenje, a u drugom mi je besplatna.
Znači, ima li tko kakvo jeftino rijesenje da spavam u centru a da mi auto bude na sigurnom, mogu ga ostaviti negdje dalje od hotela samo da je na sigurnom?
Pa ,baš i ne.
garaže u centru su skupe.
A ovaj Hilton na Dunavu je u poslovnoj zoni iz koje si u centru za 10 minuta.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 13:52   #683
Uskoro idem u Beč pa me zanima postoji li mogućnost iznajmljivanja stana
na tjedan dana? I po kojim cijenama? Kome se obratiti?
BlueMountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:29   #684
Quote:
BlueMountain kaže: Pogledaj post
Uskoro idem u Beč pa me zanima postoji li mogućnost iznajmljivanja stana
na tjedan dana? I po kojim cijenama? Kome se obratiti?
Evo ovdje imaš oglase na engleskom
http://vienna.en.craigslist.at/apa/
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:10   #685
Hvala xfairguy!
BlueMountain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 19:45   #686
Koja stanica metroa je bas centar?

Imamo hotel na Gasometer, linija U3 nas vozi do centra, a koja je to stanica centar? Jel to Westbahnhof ?

na toj liniji su nam ova ulica za shopping Neubaugasse, i ovaj Volkstheater di su muzeji (tamo se kao lijepo šetati)

Sehenswürdigkeiten: Naturhistorisches Museum, Kunsthistorisches Museum, Museumsquartier Messepalast, Parlament, Hofburg, Spittelberg.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 19:55   #687
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Imamo hotel na Gasometer, linija U3 nas vozi do centra, a koja je to stanica centar? Jel to Westbahnhof ?

na toj liniji su nam ova ulica za shopping Neubaugasse, i ovaj Volkstheater di su muzeji (tamo se kao lijepo šetati)

Sehenswürdigkeiten: Naturhistorisches Museum, Kunsthistorisches Museum, Museumsquartier Messepalast, Parlament, Hofburg, Spittelberg.

Ne, Westbahnhof ti nije baš centar (bar ne onaj koji ti tražiš). Ovako, centrom možeš smatrati Stephansplatz, to ti je odmah kod katedrale, tamo se isto vrijedi prošetati, okolo ima trgovina, ali su ti u blizini i Parlament i Hofburg, a pješice se može i do Naturhistorisches Museuma. Kod stanice Volkstheater ti je Museumsquartier (tj. imaš potez tih muzeja od stanice Volkstheater, pa do stanice U2 Museumsquartier), kao "četvrt muzeja", tamo se je zaista lijepo prošetati, a tamo ti počinje i slavna Mariahilferstrasse za shopping, pa ako vam se da šetati, lijepo krenete po njoj, i onda vam taman negdje na polovici okomito na Mariahilfer dolazi Neubaugasse, pa lako skrenete u nju.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:11   #688
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Ne, Westbahnhof ti nije baš centar (bar ne onaj koji ti tražiš). Ovako, centrom možeš smatrati Stephansplatz, t)
hvala ti)

Idemo autom, al cemo ga ostaviti ispred hotela pa U-Bahnom do grada.
Vidim i da je Sacher hotel negdje između museumplatz i centra stephanplatz pa idemo i tamo)

btw, tko ide u Prater il na koncerte u Verein Forum, ima divan smjestaj u blizini u http://www.roomz-vienna.com/ (45 eura noc)
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 02:48   #689
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Tako je, taj cijeli potez je super, od Stephansplatza pa po Kärtnerstrasse (koja je inače bila ulica za "luksuzni" šoping, a sad se već pomiješala i s "normalnim" stvarima poput H&M-a, Zare i sl.), i onda Sacher hotel (preko puta kojeg je i opera), pa onda po Opernringu do Mariahilfer i/ili Museumsquartier.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:26   #690
smijesno koliko ljudi s ex-yu podrucja ima...imali smo viska karata i kome smo ih prodali nego decku iz Beograda i curi iz Sarajeva, na koncertu se ugurali u prve redove i kad sam dragom rekla da smo se malo ugurali, cujem iza sebe 'Nema veze, naši ste ocito'
U svakom ducanu rade Srbi ili Bosanci, al u svakom u koji smo usli Pomogli su nam masu

I onaj Gasometer di se odrzavaju koncerti je zakon mjesto...Studentski dom je u sklopu toga, odmah do imaju Cinemax ogroman, a tu je bio i nas hotel roomz-vienna.com...stvarno nam se posrecilo da su nam koncerti bili zakon, vrijeme odlicno

auto smo ostavili na parkingu od tog Cinemaxa (3 eura dan), i onda U-Banhnom do centra (dnevna karta 5,70 eura, u jednom smjer 1, 70)..ma super, super

I iznenadilo me sto se može pusiti gotovo svuda: u kaficima (recimo Cafe Kafka koji ima super ulaz u wc (kroz vrata ormara)) i u restoranima (centar, na Stephanplatz) i na koncertu (ima znakova da se kao ne pusi, al pusi se..)...jer smo mislili da se kod njih nigdje ne dimi od 1.01. 2009. godine
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 16:26   #691
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
smijesno koliko ljudi s ex-yu podrucja ima...imali smo viska karata i kome smo ih prodali nego decku iz Beograda i curi iz Sarajeva, na koncertu se ugurali u prve redove i kad sam dragom rekla da smo se malo ugurali, cujem iza sebe 'Nema veze, naši ste ocito'
U svakom ducanu rade Srbi ili Bosanci, al u svakom u koji smo usli Pomogli su nam masu (...)

I iznenadilo me sto se može pusiti gotovo svuda: u kaficima (recimo Cafe Kafka koji ima super ulaz u wc (kroz vrata ormara)) i u restoranima (centar, na Stephanplatz) i na koncertu (ima znakova da se kao ne pusi, al pusi se..)...jer smo mislili da se kod njih nigdje ne dimi od 1.01. 2009. godine

Ma tamo ćeš na cesti najčešće čuti srpski/hrvatski ili turski, a njemački baš i ne.

A s pušenjem mi se čini da je dosta slično kao i kod nas, imaju i oni tako neki zakon, ali zastoj nastaje zbog ljudi, a i nije čudo kad je toliko Balkanaca...
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 21:12   #692
Zanima me da li netko zna do kada rade trgovine i trgovački centri subotom....i to točno na Veliku subotu. Idemo u Beč za Uskrs na 3 dana ali dolazimo u subotu u ranim popodnevnim satima pa bi voljeli obaviti i neki šoping prije nego se trgovine zatvore.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:43   #693
Koliko se sjećam, većina trgovina (tipa C&A,H&M...) subotom radi do 18, s tim da nisam sigurna kako je kod njih s Velikom subotom... Znam da su npr. na Badnjak i na Staru godinu radili otprilike do 12 ili 14.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 18:12   #694
jup, subotom do 18 sati.
al Velika subota obicno nigdje nije posebna (aka neradna) pa ne bi trebalo bit skraceno..no ko ce znati..
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 20:14   #695
Nadam se da u Austriji nije ko u Njemačkoj, tamo na Veliki Petak ne rade dućani...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:06   #696
jel zna neko najjeftiniji prevoz do becha i natrag u zg? idem na dva dana, na koncert, a povratna karta vlakom me kosta 430kn, za sto mislim da je malo preskupo. jel zna itko jeftiniju verziju? nekakav bus? ono sto sam vidla, busevi voze prekasno i cijena je gotovo ista. nekakvi popusti il nesto? na zeljeznickom su poprilicno bezobrazni, zenska mi je samo odbrusila da nemogu nikakav popust ostvarit.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:29   #697
To ti je onda to. Bus ide navečer, tak da si ujutro tamo...
Jedino kaj ti preostaje autostop. Ili na gorivo.com, ako netko tamo oglašava.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:40   #698
Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
jel zna neko najjeftiniji prevoz do becha i natrag u zg? idem na dva dana, na koncert, a povratna karta vlakom me kosta 430kn, za sto mislim da je malo preskupo. jel zna itko jeftiniju verziju? nekakav bus? ono sto sam vidla, busevi voze prekasno i cijena je gotovo ista. nekakvi popusti il nesto? na zeljeznickom su poprilicno bezobrazni, zenska mi je samo odbrusila da nemogu nikakav popust ostvarit.
Ja osobno nebi nista koristio drugo iz zg-wien osim bus ili vlak.

na vlak imas popust na grupe ljudi ili ako stajes duze od 2 dana/tj vikend,nesjecem se tocno.al to opet moras ici kod ljubazne tete na GK..da ti u bocu ona kaze sve-phone zaboravi..jer to je HZ. i mislim da ti je u tom slucaju jeftinija karta dosta.
druga i najbolja opcija ti je CroataBus i studentski popust..pa te ispadne cca 350kn povratna i za mislim 5h si tamo.
treca opcija ti je shopping bus sa monikama kravic do graza pa onda dalje na vlak
i cetvrta finalna opcija ti je vlak do budimpeste pa od tamo Orangeways do Beca(nije skupo)...al iskreno to je sve kruha preko pogace..ovaj bus ti je zicer.
i jos dodatak hvatat Rajzen.ne iz srbije il bih,al stvarno to ja nista nebi korstio s obzirom da si s croatiom za 5h u becu za 350kn/povrtna!!
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 14:53   #699
ma bila sam ja osobno na GK, ne preko fona. pa me baba otpilila. idem na jedan dan, odnosno noc, tako da nemogu ostvarit onaj city star popust. ovo za studentski popust mi se cini super, samo kolko vidim bus sljedeci dan iz beca krece tek u 17h odnosno 18h, a posto je koncert gotov u ponoc neznam di da budem do 18h, nemam para za hostel a i imam obaveze taj dan jos.
u svakom slucaju hvala na inf za popust, budem ih kontaktirala.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:13   #700
od rijeke do beča

molim vas, može li mi netko točno reći koliko treba vremena od rijeke do beča sa autom? za koliko se tamo stigne autom?
hvala!!
Star051 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.