Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 18:03   #3021
Quote:
zuzz kaže: Pogledaj post
Gdje si nabavio tu kremu? I kako to izgleda nakon što otpadne krasta?

Naručena je preko njihove stranice online. A možeš vidjeti neke slike na njihovoj stranici, youtubeu i pročitati reviewe pa dobiti dojam kako izgleda. No, na mojoj koži je ispalo totalno drukčije (loše). Mislim da bolje djeluje na ispupčenim madežima, nego na ravnim na kojima sam ja aplicirao. Fora je u tome da treba bit jako jako oprezan i koristiti malo kreme tek toliko da prekrije madež. Mislim, meni je brat to aplicirao i radili smo po uputama i sve al izgleda da je krema toliko jaka i možda mrvicu previše nanešena i zato su mi ostale te crvene rane/fleke.

Postavit ću sutra slike pa ćete moći viditi kako izgleda.

Zanima me ako ima neko od vas neku preporuku s čime je najbolje tretirati takve crvene fleke/ožiljke?
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 19:16   #3022
Ljudi će ti lakše moći dati savjet kad staviš slike. Jer velika je razlika između fleke i ožiljka

Inače, probaj mazati s tekućim vitaminom E (imaš ga u DMu)

Zadnje uređivanje Zuzzu : 11.02.2015. at 19:22.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:01   #3023
Stavit ću sutra slike. Ne mogu pronaći online taj proizvod u dm-u, znaš li koliko ima količinski i koliko košta?
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:26   #3024
Quote:
VgAngelus kaže: Pogledaj post
Stavit ću sutra slike. Ne mogu pronaći online taj proizvod u dm-u, znaš li koliko ima količinski i koliko košta?
uzmi bepanten mast u ljekarni
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 14:22   #3025
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Do skidanja šavova. Meni je bio na leđima i rekli su mi da je mirovanje (ustezanje od napora) obavezno do tada.
A koliko to cca traje? Kakve su opcije s onim samoraspadajućim šavovima, koliko to traje i o čemu ovisi da li koristi njih ili obične?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:24   #3026
evo slika: http://i.imgur.com/l5niIiv.png

zbilja nisam nikad imao ovakve rane/ožiljke poslije nekog pada ili opekotine. Bome nisam ni vidio nikad na nekom takve. Strah me dal će se to ikad oporaviti, ako će stanje ostat isto/slično nakon 4-6mj tražit ću nekakvu polikliniku za nekakvo uklanjanje ožiljaka, barem da to izgleda koliko toliko ok. Ajde da imam samo jedan takav ožiljak pa nebi bilo tako gadno, ovako izgledam ko da sam iz logora izašo. U pm i sve, sad bi vratio te madeže i platio da izgleda kao prije
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:26   #3027
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
A koliko to cca traje? Kakve su opcije s onim samoraspadajućim šavovima, koliko to traje i o čemu ovisi da li koristi njih ili obične?
10 - 12 dana, ovisno kako zacijeljuje. I svakako se treba držati uputa jer se stvari lako zakompliciraju ako se šavi raziđu.

Nisam imala iskustva sa samoraspadajućim šavovima. Svaki put kad su mi odstranjivali madeže šivali su mi s običnima.

Quote:
VgAngelus kaže: Pogledaj post

zbilja nisam nikad imao ovakve rane/ožiljke poslije nekog pada ili opekotine. Bome nisam ni vidio nikad na nekom takve. Strah me dal će se to ikad oporaviti, ako će stanje ostat isto/slično nakon 4-6mj tražit ću nekakvu polikliniku za nekakvo uklanjanje ožiljaka, barem da to izgleda koliko toliko ok. Ajde da imam samo jedan takav ožiljak pa nebi bilo tako gadno, ovako izgledam ko da sam iz logora izašo. U pm i sve, sad bi vratio te madeže i platio da izgleda kao prije
Ne znam zašto ti je nešto takvo palo na pamet, ali nije bilo nimalo razumno.
Budi svjestan da si napravio oštećenje na tvorbi koja se ne smije oštećivati (to je i jedan od bitnih razloga zašto se odstranjuje) i otiđi na pregled kod dermatologa koji će odlučiti o pravilnoj terapiji.
Ne igraj se dalje jer posljedice mogu biti kobne.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 12:06   #3028
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ti je nešto takvo palo na pamet, ali nije bilo nimalo razumno.
Budi svjestan da si napravio oštećenje na tvorbi koja se ne smije oštećivati (to je i jedan od bitnih razloga zašto se odstranjuje) i otiđi na pregled kod dermatologa koji će odlučiti o pravilnoj terapiji.
Ne igraj se dalje jer posljedice mogu biti kobne.
A jebiga sad, nisam razmisljao i tak je kak je. Vidit cu za mjesec dana stanje koliko ce se to oporaviti - ako ne bude prema boljem, idem kod dermatologa. Imate neku preporuku u Zgu? Nadam se da nece doci do toga da moram uklanjati te oziljke dodatnim tretmanima kod dermatologa ili gdje vec, no ako se ovo nece oporavljati nesto cu morat poduzet.
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 13:16   #3029
Na tvom mjestu ne bih čekala toliko. Nanio si svojoj koži određenu štetu koju ona pamti. Općenito što god se tiče zdravlja nije za odgađanje i čekanje.
Bila sam kod dr. Šebetić.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 16:06   #3030
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Na tvom mjestu ne bih čekala toliko. Nanio si svojoj koži određenu štetu koju ona pamti. Općenito što god se tiče zdravlja nije za odgađanje i čekanje.
Bila sam kod dr. Šebetić.
Ma malo napreduju rane/ožiljci, vidit ćemo kak ce to izgledat za mjesec dana. Vrlo rado bi izbjegao dodatne zahvate i tretmane, vise ne vjerujem u nista haha.

Nasao sam stranicu od dr.Sebetic, pa samo da pitam ako si vec bila na necemu slicnom poput uklanjanju oziljaka ili ako si cula od nekog - šta misliš koliko bi me moglo cca. izaci smanjivanje/uklanjanje tih crvenih ožiljaka i koliko bi to trajalo u vremenskom periodu?

Hvala
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 08:14   #3031
Nije ti to stvar dodatnih tretmana već da stručna osoba pogleda koliko je trajne štete ostalo, da li se iz toga, s godinama, može razviti nešto opasnije i sl.
Nisam bila niti čula eto baš od nikoga. Pokušaj se telefonski informirati kod par dermatologa čisto da dobiješ bolju sliku.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 20:34   #3032
Naručio sam se na pregled u poliklinici Bagatin - jel bio kod njih netko i ima li kakva iskustva s njima?
VgAngelus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:36   #3033
Jel kasno da odem sada na uklanjanje madeža budući da se na ljeto planiram sunčati? Imam nekoliko malo većih na trbuhu, dermatolog je prije 2 godine pregledao i rekao da su svi ok, ali ja bi ih svakako uklonila jer su onako malo veći i nisu mi lijepi. I jel opasno uklanjati madeže koji nisu rizični? I koliko to dođe kod privatnika?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:35   #3034
jel bio itko nedavno u splitskoj bolnici šta skidat? koliko se čeka pregled i koliko još za skidanje? hvala
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:39   #3035
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Jel kasno da odem sada na uklanjanje madeža budući da se na ljeto planiram sunčati? Imam nekoliko malo većih na trbuhu, dermatolog je prije 2 godine pregledao i rekao da su svi ok, ali ja bi ih svakako uklonila jer su onako malo veći i nisu mi lijepi. I jel opasno uklanjati madeže koji nisu rizični? I koliko to dođe kod privatnika?
nije kasno ako su ti na stomaku nećeš se sunčat sigurno do 6.mj. do tad će zarast sve a ionako ćeš se namazat nečim sa faktorom.
privatno ti košta od 500-1000 kuna čak po jednom madežu, možda oko 300 se može nać metodama radiofr.nož ili elektrokoagulacijom.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:32   #3036
idem po prvi put na pregled madeža. ne znam ništa o tome. što i kako se pripremiti? koliko traje sam pregled? skidam li se do gole, pregledavaju li cijelo tijelo itd.
hvala!
aurela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:08   #3037
Nema neke posebne pripreme. Skines se u gacice, pregledaju ti sve madeze, imaj raspustenu kosu jer se pregledava i vlasiste. Ako je neki madez sumnjiv vjerojatno ce ga poslikat i izradit fotodokumentaciju za kirurga. To je sve. Ako ides na Salatu pripremi se da ce u ordinaciji biti dosta ljudi, doktora i studenata.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:35   #3038
hvala Vida!
aurela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 22:04   #3039
Je li netko sam skidao fibrome s jabučnim octom? http://atma.hr/sami-lako-uklonite-fi...ucnim-octom/2/

Kakvi su rezultati?
Bugy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:21   #3040
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
nije kasno ako su ti na stomaku nećeš se sunčat sigurno do 6.mj. do tad će zarast sve a ionako ćeš se namazat nečim sa faktorom.
privatno ti košta od 500-1000 kuna čak po jednom madežu, možda oko 300 se može nać metodama radiofr.nož ili elektrokoagulacijom.

Hvala puno. To je baš skupo. Još me zanima koja je metoda najbolja da ne ostane ožiljak? ili to sve ovisi? I koje su metode dostupne u našim bolnicama? Pretpostavljam one najstarije.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.