Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2007., 00:55   #201
Quote:
nesta kaže: Pogledaj post
Prijateljičin nećak ide u prvi razred osnovne škole i dobili su za domaću zadaću dovršiti priču o princezi koju je oteo zmaj i tata kralj je poslao vitezove da ju pronađu...Mali je napisao da su vitezovi tražili i tražili zmajevu spilju, ali je nisu mogli naći i kad su napokon došli već je bilo kasno i vitezovi su našli napola pojedenu princezu u lokvi krvi a zmaja više nije bilo. Dobio je bukvicu i morao je napisati novu priču. Malom ništa nije bilo jasno jer je zmaj zao, a bio je i gladan, muškarci nikad na vrijeme ne stižu obaviti po što ih se pošalje i nije shvatio zbog čega njegova priča nije dobra. Ali je po naređenju napisao novi kraj u kojem se zmaj zaljubio u princezu i nije ju pojeo nego oženio. Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.
Ja sam se pred kraj osnovne škole odselio u podravinu i imali smo za zadaćnicu napisati rad "moj zavičaj". Ja sam naravno, pisao o zagrebu. Na kraju sam napisao da je podravina divna i krasna, ali da je zagreb jedino mjesto koje mogu vidjet kao zavičaj, jer sam tamo odrastao i te šeme. Skoro čitava zadaćnica mi je bila precrtana i crvenom kemijskom bila napisana NOVA, od strane učiteljice, koja je napisala da je moj zavičaj podravina i da je to jedino i najljepše mjesto koje sam ikad vidio. Iz rada sam dobio 2, kako je ona rekla, poklonjenih. Jebo joj hitler mater.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 01:37   #202
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Ja sam se pred kraj osnovne škole odselio u podravinu i imali smo za zadaćnicu napisati rad "moj zavičaj". Ja sam naravno, pisao o zagrebu. Na kraju sam napisao da je podravina divna i krasna, ali da je zagreb jedino mjesto koje mogu vidjet kao zavičaj, jer sam tamo odrastao i te šeme. Skoro čitava zadaćnica mi je bila precrtana i crvenom kemijskom bila napisana NOVA, od strane učiteljice, koja je napisala da je moj zavičaj podravina i da je to jedino i najljepše mjesto koje sam ikad vidio. Iz rada sam dobio 2, kako je ona rekla, poklonjenih. Jebo joj hitler mater.
E....Ovo je već psihijatrijski slučaj....
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 04:34   #203
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
E....Ovo je već psihijatrijski slučaj....
ne..to je samo podravina...raj za superdebile
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 04:43   #204
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
E....Ovo je već psihijatrijski slučaj....


E, ne. Reko ti je Brogan lijepo. Tam je SVE tak narihtano i SVI su psiho. Imam ovakvih primjera milijardu.

A imam bome i iz zagreba, kad je učiteljica iz prvog osnovne objašnjavala mojoj staroj kak bi me trebala tuć ne rukama, jer nije dovoljno pamtljivo klincima, nego kablom od pegle, skupa sa štekerom, da čini možda veću fizičku štetu, al nek se malo raspita po školi kako su njena djeca mirna na satu...

Moraš ih voljet
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 05:24   #205
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi da živimo u katoličkoj državi u kojoj se devedeset posto pučanstva izjašnjava da vjeruje u Djeda Mraza.
Riječ je o američkom vrtiću. Što, dakako, nimalo ne mijenja moj zaključak da je riječ o debilnoj pedagogiji.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 05:28   #206
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Ja sam se pred kraj osnovne škole odselio u podravinu i imali smo za zadaćnicu napisati rad "moj zavičaj". Ja sam naravno, pisao o zagrebu. Na kraju sam napisao da je podravina divna i krasna, ali da je zagreb jedino mjesto koje mogu vidjet kao zavičaj, jer sam tamo odrastao i te šeme. Skoro čitava zadaćnica mi je bila precrtana i crvenom kemijskom bila napisana NOVA, od strane učiteljice, koja je napisala da je moj zavičaj podravina i da je to jedino i najljepše mjesto koje sam ikad vidio. Iz rada sam dobio 2, kako je ona rekla, poklonjenih. Jebo joj hitler mater.
Ima moj frend dobru priču sa zadaćnicom i Ljiljom Vokić. Dala im je temu zadaće "Junaci našeg doba" tamo negdje 1992. Frend se raspisao o pjevačima, glumcima i sličnim tinejdžerskim ikonama. Vokićka mu dala dvojku i ispod napisala komentar da je dvojka poklonjena jer da ništariji koja u doba dok se pola zemlje bori na ratištu junacima smatra neke frivolne pjevače i glumce treba dat jedan i izbacit ga iz škole, ali da će mu se ovaj put smilovat. Dobro, nije bilo baš tim riječima (vjerojatno treba izbacit "ništarija" i "smilovat" ), ali smisao je bio taj.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 08:16   #207
Quote:
nesta kaže: Pogledaj post
Prijateljičin nećak ide u prvi razred osnovne škole i dobili su za domaću zadaću dovršiti priču o princezi koju je oteo zmaj i tata kralj je poslao vitezove da ju pronađu...Mali je napisao da su vitezovi tražili i tražili zmajevu spilju, ali je nisu mogli naći i kad su napokon došli već je bilo kasno i vitezovi su našli napola pojedenu princezu u lokvi krvi a zmaja više nije bilo. Dobio je bukvicu i morao je napisati novu priču. Malom ništa nije bilo jasno jer je zmaj zao, a bio je i gladan, muškarci nikad na vrijeme ne stižu obaviti po što ih se pošalje i nije shvatio zbog čega njegova priča nije dobra. Ali je po naređenju napisao novi kraj u kojem se zmaj zaljubio u princezu i nije ju pojeo nego oženio. Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.
ajme genijalan je.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 09:12   #208
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Ja bih ti zadaćnicama dao 5 jer pokazuju talent.

Profesori koji bi im dali 1 nisu dobri profesori, i tu prestaje svaka diskusija.
Profesori koji im ne bi dali 1, koliko se ja sjećam tih tekstova, ne bi bili dobri profesori jednostavno zato što su ti klinci nepismeni.

Gramatika i pravopis - nula bodova.

Popljuj nešto gramatički i pravopisno ispravno, napravi sastavak s glavom i repom i zasluži peticu.
Buntovništvo je samo po sebi ipak tipična tinejdžerska osobina; mislim da je ipak bezveze nagrađivati ga kao takvo.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 09:31   #209
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
To su ljudi koji bi prvenstveno trebali bit kvalitetni pedagozi te psiholozi, a znanje iz predmeta koji predaju bi trebala bit debelo sekundarna karakteristika. Poanta je u tome da klince treba naučit da zavole učenje, te da uče sa razumijevanjem, i taj pristup mora bit drugačiji za svako dijete u razredu. No, sad reci da prosvjetni radnici nisu dovoljno plaćeni da bi se angažirali. Super, no zašto su onda uzeli upravo posao u prosvjeti? Zato jer su jebeno preglupi i prenesposobni, upravo zato dnevno trpe klince koje ne razumiju, koje ne mogu razumjet i koje ne vole. I zato se za svaki kurac traži definicija u maloj crnoj knjižici koja im govori kako se u kojoj situaciji treba ponašat.
Jednom kad ih počneš pošteno plaćati, možda kvalitetni ljudi neće bježati na druge, bolje plaćene i manje stresne poslove.

Ovako ostaje negativna selekcija, kad 90% nastavnika bira taj posao jer, jebiga, ništa bolje im ni ne preostaje.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 11:57   #210
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Jednom kad ih počneš pošteno plaćati, možda kvalitetni ljudi neće bježati na druge, bolje plaćene i manje stresne poslove.

Ovako ostaje negativna selekcija, kad 90% nastavnika bira taj posao jer, jebiga, ništa bolje im ni ne preostaje.
Ništa bolje im ne preostaje jer nisu dovoljno dobri u području koje su diplomirali. A i ja to ne vidim kao toliko stresan posao, samo kaj za to moraš bit baš natural, jebiga. To je ko da te hite lavovima s nožićem. Netko dovoljno spretan će ih ne samo pobit, nego ukrotit s tim nožićem, a drugi će se izgubit i lavovi će ga pojest. I k tome, taj posao moraš voljet, ne smije ti bit izbor samo zato kaj nisi mogao nać bolji posao.

Da nije tako, ne bi se mi svi sjećali barem jednog "strogog ali pravednog".
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 17:09   #211
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Jednom kad ih počneš pošteno plaćati, možda kvalitetni ljudi neće bježati na druge, bolje plaćene i manje stresne poslove.

Ovako ostaje negativna selekcija, kad 90% nastavnika bira taj posao jer, jebiga, ništa bolje im ni ne preostaje.
Nije da posao profesora nema nekih prednosti kao što su malo duži godišnji odmori itd...

Uostalom, ako je profesorstvo tako jadan posao, zašto se onda rijetko traže novi ljudi?
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 20:25   #212
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Nije da posao profesora nema nekih prednosti kao što su malo duži godišnji odmori itd...

Uostalom, ako je profesorstvo tako jadan posao, zašto se onda rijetko traže novi ljudi?
Zato što je nezaposlenost jako velika pa se ljudi zubima drže za bilo kakav posao. Osim toga, to što tvrdiš ne vrijedi baš za sve predmete. Profesore stranih jezika je, recimo, vrlo teško dobiti, a još teže zadržati na školama. Slično je i s matematičarima/informatičarima. Tko god ima priliku (a prilike obično dobivaju najbolji) bježi glavom bez obzira iz škola pa te predmete i prečesto predaju priučeni, jadni itd.
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 22:32   #213
Quote:
Cyn kaže: Pogledaj post
Zato što je nezaposlenost jako velika pa se ljudi zubima drže za bilo kakav posao. Osim toga, to što tvrdiš ne vrijedi baš za sve predmete. Profesore stranih jezika je, recimo, vrlo teško dobiti, a još teže zadržati na školama. Slično je i s matematičarima/informatičarima. Tko god ima priliku (a prilike obično dobivaju najbolji) bježi glavom bez obzira iz škola pa te predmete i prečesto predaju priučeni, jadni itd.
U mojoj bivšoj gimnaziji - a dok sam je pohađao, bila je još među najboljima, iako se bojim da se u međuvremenu srozala - je pred koju godinu informatiku predavao neki priučeni tip zbog kojeg sam uspio zaraditi nešto love dajući njegovim učenicima instrukcije.

Moja profesorica iz informatike nije bila loša, ali je morala preuzeti posao profesorice matematike koja je u međuvremenu umrla - i eto, posao profesora informatike dobio je neki tutlek.

Odgovorno tvrdim da bih ja bolje predavao taj predmet... ali ja još par godina neću imati kvalifikaciju. A i kad je steknem, sve mi se čini da bi mi bolje bilo ostati na fakultetu.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:05   #214
Genijalni su mi ovi sastavci. Onaj o Jesenjinu jednom je na sat donijela jedna moja učenica, čitali smo je u razredu i umirali od smijeha.
Osobno mi je čitava ova hrvatsko-balkanska ideja o školskim zadaćama posve besmislena i sumanuta. Od učenila se očekuje da tih 90 minuta budu pisci, a od profesora da glume nekakvog urednika u izdavačkoj kući i usput drže tečaj kreativnog pisanja.
Učenici bi tim sastavcima zapravo trebali pokazati jesu li dovoljno pismeni, poznaju li dovoljno gradivo, jesu li sposobni u određenim područjima donijeti zaključke i zauzeti stav te znaju li te svoje sastavke nekako stilski uobličiti.
Zato u čitavom svijetu učenici pišu eseje, samo mali Hrvati-sve redom budući književnici pišu slobodno-kreativne sastavke.
Ja moram priznati da im redovito ponudim naslove za eseje ili argumentirane komentare. Ali - dosljedno hrvatskoj tradiciji - obično im ponudim i tzv. slobodni naslov koji im omogućuje da budu duhoviti, kreativni i da pišu nekakve priče ili anegdote.
Moram priznati da od tih sastavaka uvijek najviše očekujem i najviše se razočaram.
Budimo pošteni - nije fer očekivati od učenika da budu pisci, a nije fer ni od profesora hrvatskog očekivati da budu voditelji besplatnih radionica kreativnog pisanja.
Koju bih ocjenu ja dala ovim duhovitim klincima koji pišu a la Grunberg, ili možda a la Tribuson , nemam pojma. Ali ne želim da na mojim plećima leži nekakva njihova potencijalna književna karijera. Ja sam samo profesor hrvatskog, a ne književni agent i na meni je da ih naučim što je barok i tko je Držić i da iza zavisne rečenice ide zarez. Ostalo je na njima.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:12   #215
Vidiš kako smo različiti - ja sam svoje gimnazijalce htjela prvo naučiti da doživljavaju, spoznaju i koriste svoj kreativne (misaone) kapacitete. Uz Držića, naravno. No, znala sam da će im svaki detaljniji podatak o Držiću ispariti u roku - odmah, a da će ih žestoka rasprava o djelu ili izražavanje ipak zaintrigirati. Jer iznose SVOJE mišljenje.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:15   #216
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Ja sam samo profesor hrvatskog, a ne književni agent i na meni je da ih naučim što je barok i tko je Držić i da iza zavisne rečenice ide zarez.
Nauči ti njih samo pravopis, jebeš barok i Držića.
Hoćete ići na ekskurziju na Bulajićev "Libertas"?
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:21   #217
Sjetila sam se face svoga ravnatelja kada sam uletjela u školu s ozvučenjem. Naime, ja sam u svojoj dubokoj, najdubljoj, crnoj duši radijski čovjek, pa sam im redovito donosila glazbu na sat i patila sam od "dinamike" sata. Glazbu sam donosila kako bi uz nju pisali, raspravljali lektiru ili obrađivali poeziju. Od Stonesa do Anastasie i etna Prije kiše. Prvo me gledao (ravnatelj) zblenuto, no s vremenom se navikao. Stari bi znao cupkat' u ritmu kada nas je čuo iz učionice.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:31   #218
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nauči ti njih samo pravopis, jebeš barok i Držića.
Ma da, i to, što kažeš.
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Hoćete ići na ekskurziju na Bulajićev "Libertas"?
To ti je dobra ideja, ionako me vječito progone zahtjevima da ih vodim u kino. Kad dolazi?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:35   #219
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
To ti je dobra ideja, ionako me vječito progone zahtjevima da ih vodim u kino. Kad dolazi?
Nemoj, zaboga! Ogadit ćeš djeci film za sve vijeke vjekova!
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 02:36   #220
Quote:
Vera Pavladoljska kaže: Pogledaj post
Vidiš kako smo različiti - ja sam svoje gimnazijalce htjela prvo naučiti da doživljavaju, spoznaju i koriste svoj kreativne (misaone) kapacitete. Uz Držića, naravno. No, znala sam da će im svaki detaljniji podatak o Držiću ispariti u roku - odmah, a da će ih žestoka rasprava o djelu ili izražavanje ipak zaintrigirati. Jer iznose SVOJE mišljenje.
Nije mi bila namjera govoriti o svojim nastavnim metodama (koje su, budite uvjereni, genijalne ), govorila sam u okviru rasprave "profesori kao književni agenti".
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.