Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2014., 01:50   #3761
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Psa možeš lako da naučiš da nuždu obavlja gdje želiš, to postaje kao trening. Moja se pomokri gdje je odvedem i kažem da piški. Obavezno se pomokri prije spavanja.
Nekad uvjeti ne dopuštaju da se izađe van, recimo kod mene je orkanska bura noćas i cijeli dan. NI drva si nisam za ogrjev mogla uzeti, srećom se pripremimo za takvo vrijeme. A očekujemo i snijeg.
A kud da mrvu izbacim van, odnijeo bi je udar vjetra. A još da sjeva kako je u zadnje vrijeme bilo i udarali gromovi, može i pobjeći.
Tako da je nekada kućni wc Bogom dan.
Ako idemo u prirodu ima svoj wc na početku šetnje uz stazu i uvijek to na tom mjestu obavi, takođe i u vrtu ima svoje pozicije.
Psa možeš točno naučiti da ide na određeno mjesto i to će poštovati.
Napravi kako vam oboje paše i u kakvim životnim uvjetima živite.

Moja što je starija je i u tuđoj kući poštovala kućni wc i nije tepih više smatrala travnjakom. Iako je bila zbunjena, ali kao kad joj kažeš daj šapu tako i to.
Vidi se kad pas traži wc.

Sad ti je malo teško na početku, ali ni psu nije lako zbunjen je.

Ni slučajno grditi psa ako krivo napravi, to može totalno zbuniti psa da misli da nije nuždu ni smio napraviti.
Uzgajivači nisu mogli vjerovati da je naša čim je došla išla na pelenu gdje treba. Rečeno mi je da svakih sat vremena odnesem psa na pelenicu i tako smo i radili. Veselje+pljesak je bilo kad bi obavila to kako treba i brzo je shvatila da je to to.
Muka je bila jer je znala poklopat izmet i dekorirat si okolo. Ali i to smo savladali nagradama. I dan danas je nagradim kad kaka, da zna kako je dobra i čeka svoju nagradu. Ako joj ne dam ili zaboravim, zalaje kao opomenu.
Sad je privlači od divljih životinja i kokica, ali pazim kad smo van da ne klopne.
Danas je piškila na novine sama( bez da sam ju ja nosila )dva puta i jednom na parket....Nagradila sam ju i malo se pomazile a kad je na parket samo sam ju ignorirala i kad se maknula oćistila....Imam mali čupavi tepih ispod stolića njega sam dizala da vidim da li ima šta popišano ali je bio ćist (voli žena tvrdo).Ući ona ali polako što oćito treba imat i strpljenja Narućila sam joj jaknicu i treba stići ovih dana pa još ne idemo van malo mi je žao i strah takvu malenu nosit po van kjer je užasno hladno i kišovito..Zato imam veći balkon pa ju pustim malo da pronjuška ....
Meni se ćioni da je ona malo i starija od 2 mjeseca...Jer kad sam tu gospođu pitala zašto je ta cijena-ona je rekla zato što je njuškalo puno maltezera a nitko neće kupit štene od 3,4,5 mjesece nego svi uzimaju ove od 2 mje.što su tek odvojeni od majke..A njoj je u cilju da što prije proda....A ja ovakva zaljubljiva odmah sam ju morala ima bez obzira što će me sad i ova cjepiva koštat ko da sam uzela maltića po normalnoj cijenit...I ne kajem se jer je pahuljica super i nebi ju dala za ništa na svijetu a tek je 6 dana kod mene
selena500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 02:08   #3762
E ima ovdje tema za chat i slike pa ću se prebaciti sa odgovorom tamo da ne zatrpavamo temu o pasmini.


https://www.forum.hr/showthread.php?t=768676&page=18

Kad nas Fermina najuri odavde.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 10.12.2014. at 02:26.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 12:18   #3763
Ovo je tema o maltezerima. O lošim iskustvima s uzgajivačima, švercerima i 'čistokrvnim psima' bez rodovnice možete ovdje, ovdje i ovdje.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 00:12   #3764
jeli mi ima netko za reći zašto moj maltezer stalno liže šapice..hvala
spalatina69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 02:57   #3765
Koliko znam razloga može biti više.
Alergije, analne žlijezde, oštećenja i infekcije kože...negdje pišu da se tad psu otpušta hormon sreće i da mu to stvara ugodu...može biti i dosada, zanemarenost, poremećaji u ponašanju, nervoza.
Takođe može tako i čistiti šapice.

Važno je da to ne smije raditi, kad vidite to osušite mu fenom i možete staviti ovratnik ili reći "ne".
Vlaga na šapicama može razviti infekcije i gljivična oboljenja.

Pregledajte šapice i vidite je li sve uredu, ošišati dlake oko jastučića da budu uredne.

Koliko je star pas i ostaje li dugo sam?

Evo ovdje i nekakvo objašnjeje veterinarke.

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nas...sapa-5672.html
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 12:54   #3766
Moja (nije maltezer, ali nebitno) liže šapice ako je pod stresom (evo recimo ovo doba-petarde kojih se strašno boji) ili ako je jastučić ozljeđen. Ošišajte koliko ste u mogućnosti dlaku oko jastučića, dobro pogledajte za eventualne ozljede, a ako nije to pokušajte procjeniti što to malenome smeta i što ga brine. Održavajte šapice suhima, te spriječite lizanje koliko možete (moja nosi čarapice u takvim situacijama). Za oderane jastučiće i sl manje ozljede nam se najbolja pokazala cink mast.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:12   #3767
Moja ne lize i ne grize sice, al sam primjetil ada joj se u zadnje vrijeme dlak zacrvenila oko sapica? Sta bi mogao biti tome uzrok, onkqo ko oko ociju ?


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 10:03   #3768
Od vlage, mokrih šapica može biti. Ja bi to malo pošišala oko jastučića i pokušala što bolje sušiti šapice nakon šetnje.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:39   #3769
Da, moguce, uvijek ih peremo pod pipom kad dodemo iz setnje , stavim i sapuna za ruke, da nije od toga ? I ond samo malo rucnikom obrisem. Nisam susila to posebno nikad.


Sent from my iPad using Tapatalk
lunahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 01:49   #3770
Sapun za ruke nije dobar, čak i nama može isušiti ruke.
Ima li pojačan miris ili mašćenje kože?
Mojoj nije bila promjena boje dlake, ali su nogice mirisale tj smrdile po prženim kokicama. Jedva se toga rješismo.

Na leđnom dijelu i oko ušiju smo na proljeće ove godine primjetili promjenu boje dlake, pojačano mašćenje i jak miris. Tome je kumovala vlaga i vjerojatno loše sušenje kad moj suprug to odradi. Treba dobro osušiti dlaku fenom, bez obzira koji dio tjela je upitanju. I ono između jasučića na nogicama.

Nogice smo rješavali sa octom i pranjem nogica u octenoj vodi ( desetina octa na količinu vode), ponekad sam radila banjanje razblaženim hidrogen peroksidom i kapala kanesten u kapima. Te sam uvela šampon demilen, ako je šamponiranje potrebnohttp://www.pet-centar.hr/detalji_pro...on-150-ml.aspx

Za ovo po leđima smo uzimali posebne šampone.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 16:42   #3771
Evo samo obavjest za sve koji misle kupit maltezera da izbjegavaju ŠTANCERA iz Bukovja- predstavice se da zivi kod domovinskog mosta iz Črnkovca- Čovjek od domovinskog mosta zivi samo 20 kilometara cim prodjete par sela - ima minimum 5-6 legla- nijedan maltezer mu nije bijel osim muzjaka s kojim sve pari. sve u svemu maltezeri su ocajno izgledali. covjek je bahat - pun sebe . od maltezera smo ocekivali druzeljubivog psa a kod nejga su svi vrlo agresivni. muzjak je cak ugrizao suprugu- sve u svemu nikom nebi preporucio ovog ŠTANCERA maltezera- kad dodjete vidjecee smedje pse- crno bijele pse a kao prodaje maltezere. neznam od kad su to maltezeri postali dalmatinci pa da imaju crne mrlje osim ak nisu krizani sa drugom sortom.

Covjeka vrlo lako nadjete na njuskalu jer placa oglas i ima prek o60000 prikaza...
livada2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 16:58   #3772
imam pitanje, nisam sigurna jel dobra tema, ali obzirom da se radi o maltezeru, valjda ne mogu pogriješit...

Imam maltezericu koja je ima 13 godina i koji mjesec... Sa 9god je dobila tumor mliječne žlijezde i imala je dosada 2 operacije pod lokalnom anestezijom tzv parcijalno skidanje tumora jer su bili mali i moglo se tako...
Sad su joj se nakon malo više od godine dana od zadnje operacije pojavili opet tumori, ali ovaj put veći pa veterinar preporučuje da se kompletno skine jedna strana mliječnih žlijezda što uključuje punu anesteziju, i on smatra da je to rizik obzirom na njene godine...
I sad ne znam koju odluku donijeti? Da li se netko susreo sa sličnom situacijom? I znate li možda kakav je oporavak nakon skidanja te cijele jedne strane...ovako laički imam osjećaj da će joj koža biti "nategnuta" i ne želim da trpi velike i dugotrajne bolove nakon operacije.
Inače je ona sad vesela i ne boli je ništa, ali kako se tumor bude širio znam da će imati utjecaja na to...

Eto, bilo kakav savjet ili iskustvo bi mi pomoglo...Hvala...
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 03:03   #3773
Quote:
aurora_st kaže: Pogledaj post
Eto, bilo kakav savjet ili iskustvo bi mi pomoglo...Hvala...
Najbolji savjet koji ti mogu dati jest da odeš na temu Prva pomoć, napišeš ovo tamo i zamoliš Corduroya za mišljenje
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 08:56   #3774
Od prije tjedan dana ponosni vlasnik maltezerice stare godinu dana. Pas je prekrasan, ali gledam slike drugih i vidim da je moja dosta lošijeg fizičkog izgleda u odnosu na njih. Znam da se prošli vlasnik slabo brinuo o njoj (ne krivim ga, nije bilo vremena za nju, pa ju je zato i prodao), tako da ima gadno crvenilo oko očiju i na njušci, dlaka joj nije baš bajna i mrvicu je preplašena. Pročitao sam podosta o svemu, ali svejedno imam par pitanjca. Htio bih ju dovesti u tip-top stanje čim je prije moguće, pa vas molim savjete.
1. Klasika, crvenilo ispod očiju: Jel se da to riješiti ili barem smanjiti bez kupovine skupih preparata (zadnje sam dobio preporuku za Health and glow, 400-tinjak kn). Znam, puno se pisalo, možda i previše , pa ni sam ne znam s čime početi. Kamilica, acidiborici, obična voda...
2. čini mi se nešto rjeđa dlaka. Jel moguće da joj dlaka bude gušća? Prehrana, vitamini, preparati... Ošišali smo ju na "nulu" )osim glave i repa) jer joj je dlaka bila dosta zapetljana i neravnomjerno ošišana.
3. Preplašenost. Poprilično je napeta u šetnji, tj. trza se na svaki malo glasniji zvuk. Na aute nije naučena, pa mi je to jasno, ali ima nekih banalnih stvari na koje se pas obično ne obazire dok ona se trzne na to. Ne znam da li je to odlika tih pasa. Dosta je socijalizirana što se tiče druženja s drugim psima i poprilično hrabra

Inače, pas nas je oduševio. Pametna, zaigrana, poslušna, privržena, ma sve pet.
Eto, samo bismo ovih par sitnica voljeli riješiti, pa da zablista u punom sjaju.

Svaki dodatan i bitan savjet na što pripaziti kod maltezera je dobrodošao.
Hvala vam

Zadnje uređivanje denis28 : 20.03.2015. at 09:11.
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 09:58   #3775
Najprije, drago mi je da si odlučio pružiti miškici kvalitetniji i ljepši život. Već ti odogvara ljubavlju, a ljepotom... pa, ljepota je u oku promatrača. Ne brini, kad joj naraste dlaka izgledat će ti kao svaka prava pufasta princeza.

Pogledaj popis tema i tamo postavi pitanja vezana uz hendlanje straha, resocijalizaciju i slično. Također imamo i temu o održavanju bijele dlake ispod očiju. U svakom slučaju, u prvo vrijeme ćeš trebati posvetiti više vremena higijeni očiju, kao i svakodnevnom navikavanju na četku i češljeve. Dobro je da joj je sada dlaka jako kratka, pa neće biti čupkanja. Prolazi joj četkom nježno preko tijela, kao da je lagano masiraš, tako da joj to izaziva ugodu, pa samim tim i ugodnu naviku.

Još kratko što se očiju tiče. Treba joj gotovo potpuno ošišati dlaku ispod očiju, a onda svakodnevno brisati, najprije vlažnom maramicom, čista voda ili Care plus - tekućina za čišćenje očiju, 36 kn. Nakon toga obavezno obrisati suhom upijajućom papirnatom maramicom. Tako se spriječava razmnožavanje bakterija u vlažnom okruženju koje onda boje dlaku u crveno.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 10:58   #3776
Hvala.
Kak brzo njima raste dlaka i jel može postat gušća ili je to genetika? Presmiješna mi je ovak oguljena s čupavom glavom i repom, izgleda ko da ima kacigu . Toliko "smiješna" da sam joj odmah išao kupit trenirku da sakrijem "golotinju" , a i da se ne smrzne u šetnji

Nisam spomenuo, odlučili smo se za Pro Plan hranu. Jel to ok za maltezere ili da uzmemo neš drugo?
Prošli vlasnik ju je hranio Chappijem , pa sad imamo prilagodbu na novo, a ako preporučate nešto drugo, da odmah krenem dok traje faza promjene hrane
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 12:10   #3777
Quote:
denis28 kaže: Pogledaj post
Hvala.
Kak brzo njima raste dlaka i jel može postat gušća ili je to genetika? Presmiješna mi je ovak oguljena s čupavom glavom i repom, izgleda ko da ima kacigu . Toliko "smiješna" da sam joj odmah išao kupit trenirku da sakrijem "golotinju" , a i da se ne smrzne u šetnji

Nisam spomenuo, odlučili smo se za Pro Plan hranu. Jel to ok za maltezere ili da uzmemo neš drugo?
Prošli vlasnik ju je hranio Chappijem , pa sad imamo prilagodbu na novo, a ako preporučate nešto drugo, da odmah krenem dok traje faza promjene hrane
O hrani za pse možeš čitati na posebnoj temi i tamo postaviti pitanja.

Za sirovu prehranu je ovo tema.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:46   #3778
Hvala, ali mislim da nema potrebe razbacivati pitanja po forumu kad postoji topic za maltezere.

Zadnje uređivanje denis28 : 20.03.2015. at 14:01.
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:02   #3779
Ova tema prvenstveno služi sa raspravu o pasminskim odlikama maltezera. Primjerice, održavanje maltezerske dlake spada ovamo. Tu i tamo se rasprava proširi i na prehranu i odgoj, no, to nisu specifičnosti maltezera, tako da ćeš ovdje dobiti puno manje kvalitetnih odgovora, budući da oni koji bi ti mogli dati dobar savjet najčešće nemaju maltezera. No, čak i da ne dobiješ odmah odgovor, kad pročitaš teme o prehrani pasa dobit ćeš ideju što bi bilo najbolje za tvoju ljubimicu.

Primjerice, ja svoju već šest godina hranim barfom - sirovom hranom, drugi svojima kuhaju, dok treći koriste dehidrat. U popisu tema ćeš pronaći temu za svaki prehrambeni stil.

Što se odgoja tiče, tu ćeš tek profitirati na temama o tome. Nema spacijalnog odgoja za maltezere i obično dobre savjete udijele oni s većim pasminama, jer su motiviraniji za stručnu edukaciju od nas koji samo podignu u naramak svoje bijelo klupko kad ovo odluči ne slušati, pa zalegne na cesti ili što već. Totalni promašaj, ali, eto, tako stoje stvari.


EDIT: Sad vidim da si u međuvremenu promijenio pitanje u tvrdnju, pa drugim forumašima moj odgovor može izgledati malo čudno.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 14:23   #3780
Jesam, da. Sorry. Ne zvučiš sad čudno zbog toga
Ček, u ovoj temi malo tko ima maltezera??
denis28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.