Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2012., 14:58   #1
Cool Kako nauciti C#Visual2008Express

Posljednja 2mj. pokušavam naučiti C#, ali sam potpuno izgubljen u svemu tome...Vrijedno sam počeo, s 20-ak eBooksa, ali kad dojdem do kraja knjige, zaboravim početak. Doktore, imate li kakav savjet/terapiju da poboljšam svoje psihičko stanje u pogledu te moje noćne more??
Buddha60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:04   #2
Pa nisu to akcijski romani da se tak čitaju. Ja u 10 godina nisam 20 knjiga o jednom jeziku pročital. Nađi ozbiljne knjige za početnike i napredne, radi vježbe koje ti unutra pišu - to je najbitnija stavka, pitaj na forumima kaj ti nije jasno. Eto, quick and dirty recept.
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 11:49   #3
Pozdrav Buddha60,

Svaka cast ako uspijes 20-ak knjiga procitati u 2 mjeseca.To znaci da VC# nisi ni upalio...salim se.
Savjet od Refulgent_Splendour je odlican.Samo vjezba i rad daju nekakve rezultate.Nadji si jednog autora, provjeri ga, te se drzi njegovih knjiga.Jednom kada se naviknes na njegov stil pisanja, lakse ti je nekako kasnije.I primjeri, primjeri...samo kroz primjere ce ti nesto ostati "u glavi".Daj si neki zadatak, kao neku svoju aplikaciju koja ti treba.Lagano na pocetku, pa ces kasnije sam "otezavati" stvar.
Uglavnom, knjiga, IDE i primjeri.Stalno.

Sretno...
__________________
No signature needed...
Bios Daddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 00:03   #4
možeš mi dat linkove za neke od tih knjiga, razmišljam i ja da počnem učit C#
zlajo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 09:29   #5
Imaš dosta eBooka po torrentima.Bolje uči Javu jer je jednostavna i sa pola knjige za početnike možeš napraviti 3D programe.
__________________
Don't afraid,I am from Internet.
franko2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 12:39   #6
Java, C# svejedno je ali programirati ne možeš da učiš samo iz knjiga...
Potrebno je malo i prakse. Najlakše ćeš naučiti ako prođeš par tutorijala na netu. Knjige ti trebaju za profesionalno izučavanje. Profesionalno se bavim programiranjem skoro 10-ak godina i mogu reći da sam najviše naučio sa googla...
__________________
Knjiga imena
chola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 15:49   #7
Čitanje knjige je (gotovo) besmisleno ako ne prolaziš primjere i odrađuješ vježbe. Najbolje je usput graditi neki svoj virtualni projekt i širiti ga tena njemu testirati novonaučeno.
To je individualna stvar, no ako doista želiš učiti kako spada tada nemoj koristiti primjere sa gotovim sourcevima nego ih doslovno natipkaj. Tako ćeš već pišući i otklanjajući tipfelere bolje održavati koncentraciju i misliti o tome što radiš.

Naravno da ne možeš zapamtiti sadržaj cijele knjige. Zato preferiram priručnike i knjige koje uvijek stoje engdje blizu računala, i ako baš zapne ili trebaš ideju ili neki princip sjetiš se u kojoj je knjizi i potražiš. I ovo ti vrijedi generalno, nebitno je koji jezik učiš.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:25   #8
double post

Zadnje uređivanje odiee : 23.04.2012. at 20:30.
odiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 20:28   #9
Quote:
Buddha60 kaže: Pogledaj post
Posljednja 2mj. pokušavam naučiti C#, ali sam potpuno izgubljen u svemu tome...Vrijedno sam počeo, s 20-ak eBooksa, ali kad dojdem do kraja knjige, zaboravim početak. Doktore, imate li kakav savjet/terapiju da poboljšam svoje psihičko stanje u pogledu te moje noćne more??
Nasa dijagnoza je konstantacija.
Kod:
# define: Programiranje se ne uci napament dot end
odiee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.