Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2004., 18:54   #21
Ja volim sauted povrce sa polentom ili mladi sir
A moja mama sluzi polentu uz pecenu puricu ili gulas.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 20:21   #22
zašto komplicirati? glupo mi je zapeći žgance, samo se osuše,okus se ne mijenja! budi kreativan sa onim što ide po žgancima, dakle najrazličitiji umaci ili s jetricama.
evo što mi radimo: kad ostane graha i zelja(mi to zovemo grazelje) za drugi dan , onda se skuhaju žganci i jedu se s grazeljem. to je dobro!
ak hoćeš extravaganciju - skuhaj žgance, stavi unutra na trakice narezane filete usoljenih inćuna ili srdela (ne pretjerivati!!), malo friškog bosiljka, malo suhih gljiva, koju maslinu, zalij maslinovim uljem. može i mozzarelle, ali bolje je to jesti uz mediteransku salatu (mozzarela + origano + paradajz + m. ulje)

Zadnje uređivanje x-type : 25.10.2004. at 23:06.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 20:42   #23
Quote:
x-type kaže:
...grazelje...

tak se i kod mene kaže
__________________
For sale - cattle & horses
For rent - horses and rigs
Goats and donkeys neither bought nor sold
We don´t rent pigs!
Frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 21:18   #24
mi to zovemo jota.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 21:24   #25
Meni je moja mama zakon...skuha puru(palentu) a ovamo pripremi preljev od punomasnog mlijeka,putera i puuuuno kajmaka i time prelije pa kaze "danas jedemo nesto lagano,treba crijeva da se ociste"
Sad zamisli kako se nakon te "lagane" hrane nisi u stanju ni pomaknuti
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 21:56   #26
skuhas ih (mozes dodati u njih zacine po volji. ja ti obicno stavljam susene vrganje u prahu) i preselis u maslinovim uljem namascen plitki tanjur. Ostavis malo vise od pola sata.
Okrenes tanjur i izvadjenu palentu narezes na kriskice.
Osobno vise volim tanje kriske pa zato stavim palentu u vise plitkih tanjura. Mozes odmah u palentu zapiknuti neki sir (topivi).
Tak posusenu i narezanu palentu peces na ulju dok ne dobije onak finu tamniju boju. To ti traje par minuta.
Sto su tanji bit ce ti hruskaviji.
Za umak napravim dinstane tikvice i patlidjane + povrtni temeljac + pasirana rajcica + podosta zacina.

Mozes posipat parmezanom i serviras uz salatu
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:10   #27
Skuhas palentu i dok je jos vruca umijesas maslaca i parmezana. Ubacis u vatrostalnu posudu premazanu maslinovim uljem i zapeces u pecnici na 170 15-20 min. Narezes i prelijes umakom po zelji. Moze mesni, a moze i od gljiva.

A volim i ovako kako Galadriel radi, jedino sto meni suseni vrganji u prahu nisu pali na pamet.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2004., 23:24   #28
Quote:
bigblue2010 kaže:
jedino sto meni suseni vrganji u prahu nisu pali na pamet.
ma nis se ti ne sekiraj. ni meni ne padaju na pamet. mama mi ih bere i posusi
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 12:03   #29
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
skuhas ih (mozes dodati u njih zacine po volji. ja ti obicno stavljam susene vrganje u prahu) i preselis u maslinovim uljem namascen plitki tanjur. Ostavis malo vise od pola sata.
Okrenes tanjur i izvadjenu palentu narezes na kriskice.
Osobno vise volim tanje kriske pa zato stavim palentu u vise plitkih tanjura. Mozes odmah u palentu zapiknuti neki sir (topivi).
Tak posusenu i narezanu palentu peces na ulju dok ne dobije onak finu tamniju boju. To ti traje par minuta.
Sto su tanji bit ce ti hruskaviji.
Za umak napravim dinstane tikvice i patlidjane + povrtni temeljac + pasirana rajcica + podosta zacina.

Mozes posipat parmezanom i serviras uz salatu
citam te citam
imas uvik dobre ideje
jesi vegetarijanac?
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 17:52   #30
Quote:
377chiara kaže:
citam te citam
imas uvik dobre ideje
jesi vegetarijanac?
zena je super zna hrpu stvari a pogotovo recepte. i ja sam tvoj fan Galadriel
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 19:14   #31
I ja bi Galu
Mani su žganci dobri sa jetricama, sa kuhanim mlijekom ili bijelom kavom, a najbolji su sa kotlovinom
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 19:59   #32
Quote:
377chiara kaže:
imas uvik dobre ideje
jesi vegetarijanac?
ne, nisam. Ma pisala sam vec vise puta da sam promjenom prehrane bila prisiljena istrazivat (ne kombiniram ugljikohidrate i bjelancevine a to vam uzasno otvara apetit. Nemrete se sam tak zasitit ). Nikad ne bum bila Magic jerbo mene sve pripreme u kuhinji kaj traju dulje od pola vure zivce trzu
Uzivam u cirkusarijama i rijetko ponovim neki recept. Ne znam I jedino kaj me tjera na kuhanje je to kaj naidjem na neki meni nepoznati okus, neka kombinacija koju si nemrem predocit, pa onda moram skuhat
Koristim jako puno zacina (krenula onak bojeci se greske, pa skuzila da nemrete pogrijesit ), obozavam svoje temeljce a s njima vam je sve dobro
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 20:09   #33
skuhaš žgance, izliješ u plitki protvan, preko poslažeš tanke ploške filea oslića, preliješ s puno vrhnja, pospeš s parmezanom i zapečeš
dodatni začini zavise o trenutnoj inspiraciji
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 20:12   #34
e da, imam jednu tajnu svog ghostbusters za kuhinju, kad zaskripi...
If there's something strange in my kitchen
Who I gonna call?
Magic!!!
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 23:09   #35
kod nas kažemo palenta (i na dijalektu vrlo slično).
recimo jednostavno preliješ s toplim mlijekom. ili kiselim mlijekom. ili bijelom kavom.
pa onda sa omletom. ili sa omletom sa slaninom. ili samo sa slaninom. ili s omletom sa gljivama.
pa kao prilog gulašu. ili kiselom zelju (obično dodam malo kuhanog krumpira - mi to zovemo krumpir palenta). meni je dobra i s sarmom.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 09:16   #36
I moji doma vole, kako se kod nas naziva, palentu kumpiricu
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 11:12   #37
koje komplikacije...

probaj ovo(bakin recept):

skuhaj žgance (tak se to kod mene zove).

Uzmi glavicu luka, nasjeckaj te izdinstaj na ulju. Ne pretjeruj, ali nek ga ima. Kad je dinstano, posoli.
U tanjur ubaci malo žganaca (najbolje nek su još vrući, mekani), i po njimanabaci par žlica dinstanog luka - ja volim puno.
gotovo.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 16:05   #38
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
ne, nisam. Ma pisala sam vec vise puta da sam promjenom prehrane bila prisiljena istrazivat (ne kombiniram ugljikohidrate i bjelancevine a to vam uzasno otvara apetit. Nemrete se sam tak zasitit ). Nikad ne bum bila Magic jerbo mene sve pripreme u kuhinji kaj traju dulje od pola vure zivce trzu
Uzivam u cirkusarijama i rijetko ponovim neki recept. Ne znam I jedino kaj me tjera na kuhanje je to kaj naidjem na neki meni nepoznati okus, neka kombinacija koju si nemrem predocit, pa onda moram skuhat
Koristim jako puno zacina (krenula onak bojeci se greske, pa skuzila da nemrete pogrijesit ), obozavam svoje temeljce a s njima vam je sve dobro


i ja nimam zivaca za neka dulja nakuhavanja
nije da to ne bi volila izjest al spremit bas i ne
isto me zainteresira neki novi okus
samo nam ti i dalje pisi!

ontopik- jela sam palentu na vecinu opisanih nacina
ali ne bas nedavno
dobra ideja a mogu ih i sutradan za marendu uzet (jako vazan faktor kad odlucujem sta kuvat usrid sedmice)
__________________
Pa, bolje bit glupa, nego frustrirana debela starmala nedojebana skompleksirana krava - by Crow Jane
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 21:09   #39
Quote:
Shoki kaže:
koje komplikacije...

probaj ovo(bakin recept):

skuhaj žgance (tak se to kod mene zove).

Uzmi glavicu luka, nasjeckaj te izdinstaj na ulju. Ne pretjeruj, ali nek ga ima. Kad je dinstano, posoli.
U tanjur ubaci malo žganaca (najbolje nek su još vrući, mekani), i po njimanabaci par žlica dinstanog luka - ja volim puno.
gotovo.

To majstore, meni je ovo zakon
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 00:18   #40
ja najnevolim palentu iz kesice.
a najvolim puru sa pazara od one bake di mater uvik kupuje.
i ta se kuva najmanje uru vrimena i skuva se u grude sama od sebe.
i onda se te grude iscide i preliju domaćin jogurton, a digod se stavi i slanog sira.
uvik se preračunamo kolko će bit dosta pa ostane i za večeru, to se izmrvi na tavu i podgrije sa maslom. i jope jogurt.
ništa drugo nije pura
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.