Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2005., 15:18   #1
Novi tarifni model u Vip-u (VIPme i VIPNet)

Prenosim prvi konkretan odgovor Vip-a na Tele2:
"
Od sutra i VIPnet nudi "jednostavno, jeftino"

VIPnet će od sutra svim prepaid i postpaid korisnicima ponuditi novi, promotivni tarifni model Easy s jedinstvenom cijenom poziva od 0,91 kunu po minuti prema svim mrežama u Hrvatskoj, za sve dane u tjednu, od 0 do 24 sata. Cijena SMS poruke je 0,40 kuna.

Postojeći VIPme korisnici promotivnu tarifu mogu aktivirati obnovom računa bonom od 150 ili 200 kuna do 31. prosinca, a moći će je koristiti do 15. siječnja 2006. godine. Nakon obnove računa spomenutim bonovima, korisnici će dobiti SMS poruku o mogućnosti aktivacije Easy tarife, na što trebaju odgovoriti SMS porukom s "DA". Novi VIPme korisnici će također, nakon prvog poziva, dobiti SMS poruku o novoj tarifi. Ako je žele aktivirati, također trebaju odgovoriti s "DA", s tim da će njih aktivacija stajati 9,91 kunu. Svi VIPme korisnici će za uspostavljene pozive u Hrvatskoj plaćati naknadu za uspostavu poziva od 0,19 kuna.

VIP Easy model mogu koristiti i postojeći i novi VIP postpaid korisnici. Mjesečni iznos za korištenje Easy tarife iznosi 91 kunu i može se potrošiti na pozive u VIP mreži. Postpaid korisnici novi promotivni tarifni model mogu aktivirati do 15. siječnja 2006. godine i trajat će im godinu dana od potpisivanja ugovora.

Ovaj tarifni model prvi je ozbiljniji odgovor konurencije na nedavni ulazak Tele2 na hrvatsko tržište. Jedan od glavnih aduta za osvajanje korisnika novom su operateru upravo jednostavno formirane tarife, jedinstvene za prepaid i postpaid korisnike."

Ali, naravno, i tu kao što se može vidjeti , ima određenih zamki.

cicap is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 16:06   #2
Quote:
Svi VIPme korisnici će za uspostavljene pozive u Hrvatskoj plaćati naknadu za uspostavu poziva od 0,19 kuna.
ovaj dio bas nisam razumjela, sta na tih 91 lipu jos dodaje se tih 19 lipa?
pa to ispada 1,10 kn prva minuta,ostale po 91 lipu plus obavezno mjesecna potrosnja, pa ja ako potrosim 30-40 kn mjesecno,totalno mi ne odgovara taj njihov model
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 17:49   #3
Bezvezna ponuda, i to oni uopce zovu ponudom??
VIP je stvarno koma, nista oni ne misle za svoje korisnike, samo sta im ne kazu odite vise od nas, vidite da nismo konkurentni.

Tele2 ima fakat odlicnu ponudu, zato sam i presao njima sa VIP-a. VIP je uzas, cak T-com je uvijek imao bolje ponude od VIPa.

VIP
VIP
a VIPu mogu samo reci:
xlopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 21:21   #4
prokleti komunističko kapilatilstičko duopolističko anarhističko nastojeni gadovi *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 09:14   #5
Ovaj tarifni model je sranje kakvo još nisam vidio

plati bon od 150 ili 200 kn, plati uspostavljanje poziva, ako si novi vipme korisnik plati aktivaciju i uspostavljanje poziva, da bi to na kraju trajalo do 15 siječnja, lihvari usrani

VIP = LIHVARI
T-Mobile = LIHVARI
Tele2 = ZAKON
tome_zd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 09:28   #6
hvala bogu, alahu, višni, šivi, budhi, zeusu, velikom duhu te sili što je došo tele2 da nas oslobodi iz ralja lihvara *
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 10:02   #7
ma lopovi ovo je samo da zavaraju ljude, tele 2 unutar sebe naplaćuje 0.39kn po minuti bez ikakve uspostave poziva i drugih sranja
__________________
... drive it like U stole it...
VW_tuning is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 10:35   #8
Meni odgovara ova tarifa
1.10kn prva minuta i 0.91kn nadalje na SVE mreže

Trošim mjesečno 150-200 kn i ovo mi je skroz OK

Ne isplati se mjenjat broj i prelazit na TELE2 koji je povoljniji samo unutar mreže koju sudeć po ovome i neće baš razgranat brzo

Ostali pozivi su skuplji 30 lipa šta i nije malo

Neka konkurencije - bit će nam bolje
A i nemoram broj mijenjat kako san već planiral

Tele2 više baš i nije jeftin za prosječne korisnike koji troše 200-ak kn na mjesec
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 10:52   #9
Najjači su mi ovi koji hvale Tele2 kao da je karitativna organizacija

Vip - dere – profit ogroman
T-com - dere - profit ogroman
Tele2- želi nas oderat al su relativno kasno došli pa ruše cijene radi sebe, a ne radi nas (u želji da dobro zarade)

Neće nitko više dizat cijene nakon šta ih jedanput spuste
To se ja mislim nigdje nije gogodilo
Cijene u telefoniji idu dole, a mene čisto zaboli tko uzima moje pare samo da ih uzima najmanje
Mislio sam preć na TELE – sad mi se s obzirom na CIJENU ne isplati
Niš drugo nije bitno osim konačne cifre
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 11:38   #10
malo o Tele2 od stvarnog korisnika

Samo da malo umanjim iluzije o Tele2. Za razliku od mnogih koji ovdje pričaju praznu priču ja sam svakodnevno sudionik vrlo loše usluge Tele2. Nažalost, naavno jer kamo sreće za mene da je suprotno. Uzeo sam Tele2 ali i na svu sreću sam ostavio i T-Mobile. što se desilo od tada? I dalje najviše koristim T-Mobile jer Tele2 većinu stvari koje trebam nema...pritom ne mislim da prezahtevne usluge već na neke koje postoje odavno i na koje smo svi navikli. Također one sve predradnje izlazak iz Zagreba, pa roming pre komplicirano je NIJE JEDNOSTAVNO... I povrh svega toga nemoram dodatno napominjati da moji pozivi s Tele2 uglavnom se naplaćuju 1,39 kn, što i NIJE JEFTINO.
Ovo što Vipnet nudi je jelomično kopija Tele2, malo nepovoljnija ali opet kad uzmeš računati ispasti će te povoljnije jer Tele 2 nikad neće imati toliko korisnika kao Vip.
Svi oni koji Tele 2 shvaćaju kao nekakav bunt prema monopolu su ili samo klinci ili ljudi bez imalo mozga u glavi ili pomagači Tele2 jer moje iskustvo kao njihov korisnik je da su to isto neki drugi ljudi koji imaju svoju računicu da nam uzmu pare...a zaluđenost buntom koji oni sami potenciraju samo POVODLJIVE MANGUPE navode na glupe korake!!!!!
prk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 13:05   #11
Quote:
alfred stokes kaže:

Ne isplati se mjenjat broj i prelazit na TELE2 koji je povoljniji samo unutar mreže koju sudeć po ovome i neće baš razgranat brzo

varas se, tele2 se grana,vecina mojih je presla na 095,i to ne balavci u buntu nego i stariji ljudi
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 14:06   #12
Quote:
chani kaže:
varas se, tele2 se grana,vecina mojih je presla na 095,i to ne balavci u buntu nego i stariji ljudi
Ne varam se
Od nekog mog kruga (kakvih 30-ak ljudi) samo je jedan na tele2
Drugi su planirali, među kojima i ja, ali sada teško da ću/ćemo mijenjat. 30 lipa je skuplji tele za zvanje izvan mreže, a takvih poziva je puno više nego onih na tele2 mrežu

Tele 2 ovako ispada jeftiniji samo ljudima koji jako-jako malo telefoniraju uskom krugu ljudi (koji su opet na toj mreži.
Previše ''ali'' za masovni prelazak
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 16:34   #13
Re: malo o Tele2 od stvarnog korisnika

Quote:
prk kaže:
Svi oni koji Tele 2 shvaćaju kao nekakav bunt prema monopolu su ili samo klinci ili ljudi bez imalo mozga u glavi ili pomagači Tele2 jer moje iskustvo kao njihov korisnik je da su to isto neki drugi ljudi koji imaju svoju računicu da nam uzmu pare...a zaluđenost buntom koji oni sami potenciraju samo POVODLJIVE MANGUPE navode na glupe korake!!!!!
Heh lol, a ti ovdje kao ne zagovaras sve drugo samo ne Tele2.
Pricas kao da VIP nema nikada problema, imaju ali non stop problema sa SMS-om, i to svaki tjedan, posaljem im email, i kazu da se ispricavaju ovo ono. A isto se ponavlja stalno.
Zatim bodovne nagrade su smanjili tj. maknuli ono glavno, ponudu CD/DVD.

Kad ukljucis Mobitel, i ako ti dodje vise od 10 SMS-a, sve iza 10 NECES nikada dobiti, to je potvrdjeno s njihove strane i vec znaju za to godinu dana.
Nista se nije promjenilo do danas.

Znaci dosla konkurencija umjesto da bolje ponude, sve losije ponude, ukidanje starih dobrih ponuda i sl.

Jos davne 1998 godine u SAD-u si mogao kupiti do 4 Mobitela (pretplata $19,95 za cijeli komplet) izmedju kojih je razgovor bio potpuno besplatan. Dan danas toga nema ovdje. Ustvari mozda ima ali uz neke pretplata od 200 kuna mjesecno po Mobitelu/racunu. to ja ne zovem isplativim.

Jos nesto, igras recimo neke nagradne igre, bodovi ovo ono, i dobis neki XX broj besplatnih SMS-ova, i sad kao mislis (jer nigdje ne pise) da ih mogu potrositi ako igram neke igre gdje SMS recimo kosta 3kn. Da naravno to ti lijepo naplate, kad ih kazes o tome, samo ti kazu to je nasa politike itd... bla bla.
VIPnet muljatori teski.

Prije bi otisao T-comu nego VIP-u. VIP je gori od svih njih.
xlopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 16:44   #14
Quote:
alfred stokes kaže:


Tele 2 ovako ispada jeftiniji samo ljudima koji jako-jako malo telefoniraju uskom krugu ljudi (koji su opet na toj mreži.
Previše ''ali'' za masovni prelazak
u SC Precko imas 3 ducana za tele2,uglavnom mozes vidjeti dosta ljudi kako hoda s novim mobitelima i trakicama, cak im je ponestalo mobitela tako da su neki moji cekali po par dana da dodu do zeljenog mobitela tako da me bas zanima hoce li 31.12. izbaciti broj koliko imaju korisnika
moj dragi je na vipu imao stravicno visoke racune, otkad su on i neki njegovi partneri te dobavljaci presli na 095,troskovi su se prilicno srezali...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 08:43   #15
Nemojte zaboraviti da su se promjene u cijenama dogodile prvo zbog najave dolaska, a zatim i zbog dolaska tele2...

Ja ću biti pomagač tele2 jer smatram da mu treba pomoći da se održi jer ako propadne vratiti ćemo se na staro...

A o novoj vipovoj tarifi, ja trošim oko 200kn i paše mi... Danas prelazim...

Živio tele2...

Tito Puentes
__________________
FJBG dužnost: GLAVNI TAJNIK "Što bi čovjek činio bez auta? Čime bi išao po benzin?"
FJBG!!! - Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG - Službeni FJBG sajt !!! - Freeware by FJBG
FJBG IE & Kako se riješiti spyware-a
* Moj Blog narode!!! * !!! Use It :) !!! - Moj Portal
Tito Puentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 18:15   #16
I da se nadovežem, za preplatnike tarifa easy vrijedi godinu dana od dana potpisivanja i nema naknade za uspostavu poziva...

Tito Puentes
__________________
FJBG dužnost: GLAVNI TAJNIK "Što bi čovjek činio bez auta? Čime bi išao po benzin?"
FJBG!!! - Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG - Službeni FJBG sajt !!! - Freeware by FJBG
FJBG IE & Kako se riješiti spyware-a
* Moj Blog narode!!! * !!! Use It :) !!! - Moj Portal
Tito Puentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 19:34   #17
Re: malo o Tele2 od stvarnog korisnika

Quote:
prk kaže:
... Također one sve predradnje izlazak iz Zagreba, pa roming pre komplicirano je NIJE JEDNOSTAVNO...
O čemu ti pričaš? Na kojem si stupnju inteligencije pa da ti je automatsko prebacivanje komplicirano? I naući hrvatski molim te!
andro2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 20:41   #18
Re: Re: malo o Tele2 od stvarnog korisnika

Quote:
andro2001 kaže:
O čemu ti pričaš? Na kojem si stupnju inteligencije pa da ti je automatsko prebacivanje komplicirano? I naući hrvatski molim te!
možda na tom stupnju da se treba gasit i palit mob i unosit pin sa još nekim pizdarijicama*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 11:28   #19
Re: Re: malo o Tele2 od stvarnog korisnika

Quote:
andro2001 kaže:
O čemu ti pričaš? Na kojem si stupnju inteligencije pa da ti je automatsko prebacivanje komplicirano? I naući hrvatski molim te!

O tome sam upravo i govorio...Da se na forumu o Tele2 najviše pričaju oni koji nisu korisnici jer bi dragi andro2001 znao što sam mislio kad sam govorio o kompliciranom prebacivanju, roamingu...
A kad je u pitanju inteligencija, opet pričaš o nečemu čega nisi korinik
prk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 11:56   #20
BLA BLA

Quote:
Svaki puta kada dođete u stranu zemlju potrebno je ugasiti i ponovo upaliti mobilni telefon tako da prvo utipkate broj 1 i PIN broj u nastavku.

Pri povratku u Hrvatsku potrebno je ponovno ugasiti/upaliti mobilni telefon i ukucati PIN bez broja 1.
*
__________________
*ma rašpam nokte i pričam glupostiBolje picek u krevetu nego pjetao u kokošinjcuzaboli me ako te smeta moj post[SIZE=1]goli picek; nije za decu i srčane bolesnike
cekpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.