Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 13:08   #1
Naser Oric i Srebrenica

Pozdrav,

zanima me malo vise o oslobodjenju Srebrenice.
Naime gdje je bio Naser Oric u 7om mjesecu kad je oslobodjena Srebrenica,zasto tada nije branio svoj narod?
I ta 28 divizija,cija je ona bila?Cuo sam da ih je Ratko nesto bio postrojio,ali neznam ista vise o tome,pa ako netko zna neka slobodno napise.

Hvala.
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
Received Infraction
Old 05.12.2008., 14:05   #2
Kada je pala Srebrenica Naser Orić sa nekolilko oficira ARBiH iz Srebrenice biva u Tuzli na navodno nekom skolovanju.Sto se tice 28 divizije,njen elitni dio se uspio probiti do Kladnja tj do slobodne teritorije.Oko 15 hiljada ljudi u koloni,probijalo se prema slobodnoj teritoriji.Čelo kolone od oko 3000 ljudi uspjelo je probiti obruč i izvući se.Nažalost,akcija probijanja bila je loše planirana.Četnici sa jakim snagam postavljaju zasjede,bacaju bojne otrove,granatiraju pa čak u kolonu ubacuju svoje ljude koji izazivaju nered.Psihološki,mnogo ljudi "puca".Nastaje haos.Veliki broj se predaje četnicima.Greška.
U to vrijeme Naser Orić sa par stotina vojnika sa slobodne teritorije,napada četnike sa željom da oslabi pritisak.Nedovoljno.
Naser je kriminalac.Sudi mu se u Sarajevu za reketiranje.Kao Bosnjak,ne doživljavam ga kao pozitivca,iako je u prvima ratnim mjesecima imao zasluga.
Mnogi preživjeli srebreničani su ratovali do kraja rata.Dosta njih je bilo u Crnim Labudovima i par elitnih brigada.Zanimljivo,većina jekao oruzije tražila mitraljez m 84.
Srebrenica je srpska sramota zbog genocida,
Srebrenica je bosnjacka sramota zbog lose organizovanog otpora.
Srebrenica je UN sramota zbog neštićenja zaštićene zone.
SISOLIZAC is offline  
Old 05.12.2008., 14:45   #3
Ljudi moji koliko je "elitnih" jedinica bilo u proslom ratu??
Nije nikakva provokacija, ali ko god da spominje rat bio Hrvat, Bosnjak ili Srbin baca se tim pridjevima.
svi su bili elitni
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 05.12.2008., 15:09   #4
Da...i zar nije malo smijesno...da 1995. netko ide meni na neko skolovanje u Tuzlu
I aj ako netko ima neka videa iz tog kraja za vrijeme rata,neka posta ovdje...jer mislim da sam na youtubu pregledao sve... :nezna: a sjecam se da sam na TVu (neznam koji je to bio program) gledao te snimke,i bilo je jako puno kadrova koje danas nemogu naci na youtubu.
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
Old 05.12.2008., 15:11   #5
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Ljudi moji koliko je "elitnih" jedinica bilo u proslom ratu??
Nije nikakva provokacija, ali ko god da spominje rat bio Hrvat, Bosnjak ili Srbin baca se tim pridjevima.
svi su bili elitni
Kod nas elitnom brigadom podrazumjevam brigade sastavljene od najsposobnijih i najhrabrijih momaka.Recimo Laste,sastavljene od najboljih policajaca.El Mudzahid,od momaka spremnih da poginu tj da se zrtvuju.Ili 145 jurisna,od momaka iz Hadzica,Fojnice,Konjica,Kiseljaka,Ilidze...Do trideset godina,sa iskustvom,mudima i sl.Mislim da je to u hrvatskoj bilo rjeseno kroz gardijske brigade.Kod srba je druga prica s obzirom da su njh vodili oficiri JNA
SISOLIZAC is offline  
Old 05.12.2008., 15:22   #6
Elitna jedinica je ona jedinica koja svoje zadatke obavlja uspjesno i brzo bez velikih gubitaka.
Ja sada ne bih ulazio u to da li je elitna jedinica ona ciji borci idu u bitku da bi poginuli i bili okruzeni sa 88 zena u raju.
Ako ce mo o mudima onda je 50% svih boraca bilo koje vojske bilo elitno,a ako ce mo o znanju uvjezbanosti i tehnici ratovanja onda je to manje od 5%

Jebo te u ovom zadnjem jebenom ratu svaka jedinica koja je imala neko "zajebano" ime bila je elitna
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 05.12.2008., 15:30   #7
Quote:
Zepce Jugend kaže: Pogledaj post
Da...i zar nije malo smijesno...da 1995. netko ide meni na neko skolovanje u Tuzlu
I aj ako netko ima neka videa iz tog kraja za vrijeme rata,neka posta ovdje...jer mislim da sam na youtubu pregledao sve... :nezna: a sjecam se da sam na TVu (neznam koji je to bio program) gledao te snimke,i bilo je jako puno kadrova koje danas nemogu naci na youtubu.
I ti i tema ste TROLejbusi.

Hajde skrati pricu. "Srbi nisu izvrsili genocid, sve je to bElosvEtska zavEra" i ostale trice i kucine iz srbijanske propagandne lazljive kuhinje.



Srebrenica je bila "sigurnosna zona UN" tada, sve ABIH jedinice tamo su bile RAZORUZANE. Sta ce komadant ABIH iz Srebrenice tamo kad je ABIH Srebrenice razoruzana? Ti pitas sto nije bio u Srebrenici?

Gdje je bio Draza Mihajlovic tokom Jasenovca?
machoman is offline  
Old 05.12.2008., 15:33   #8
Quote:
Zepce Jugend kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me malo vise o oslobodjenju Srebrenice.
Naime gdje je bio Naser Oric u 7om mjesecu kad je oslobodjena Srebrenica,zasto tada nije branio svoj narod?
I ta 28 divizija,cija je ona bila?Cuo sam da ih je Ratko nesto bio postrojio,ali neznam ista vise o tome,pa ako netko zna neka slobodno napise.

Hvala.
Kakvo je ovo idiotsko pitanje?

Srebrenica oslobodjena 1995?

Ratko postrojio Srebrenicane?

Jos jedan Srpski katolik, ovaj put balav i cetnicke provijencije?

Pa dobro frane hoces li ti raditi svoj posao ili ces pustati i ovakve idotluke?
Tahvil-pasa is offline  
Old 05.12.2008., 15:40   #9
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Kakvo je ovo idiotsko pitanje?

Srebrenica oslobodjena 1995?

Ratko postrojio Srebrenicane?

Jos jedan Srpski katolik, ovaj put balav i cetnicke provijencije?

Pa dobro frane hoces li ti raditi svoj posao ili ces pustati i ovakve idotluke?
Sry Srpski muslimanu...nisam vas htjeo povrijediti
Pa da...u srpnju 1995. Srebrenica je oslobodjena...neznam sta tu sad nije jasno
I da...to sam negdje procitao da je nesto postrojio tu 28 diviziju (neznam zasto) i zbog toga pitam ovdje ako ima kakvih vise saznanja od mene.
A i neznam zasto si sada tako ljut i frustriran
Budi ti meni OK frendu
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
Received Infraction
Old 05.12.2008., 15:43   #10
Quote:
machoman kaže: Pogledaj post
I ti i tema ste TROLejbusi.

Hajde skrati pricu. "Srbi nisu izvrsili genocid, sve je to bElosvEtska zavEra" i ostale trice i kucine iz srbijanske propagandne lazljive kuhinje.



Srebrenica je bila "sigurnosna zona UN" tada, sve ABIH jedinice tamo su bile RAZORUZANE. Sta ce komadant ABIH iz Srebrenice tamo kad je ABIH Srebrenice razoruzana? Ti pitas sto nije bio u Srebrenici?

Gdje je bio Draza Mihajlovic tokom Jasenovca?
Pa znam ja to sve...ali ne idi me onda u glavu kako je to bila sigurnosna zona a crni labudovi oko Srebrenice ratuju jednostavno nisam upoznat sa tom situacijom tamo,pa pitam...
A za Drazu neznam...pitaj Tahvila
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
Old 05.12.2008., 16:18   #11
Quote:
Zepce Jugend kaže: Pogledaj post
zanima me malo vise o oslobodjenju Srebrenice.
Jebali ti oslobodioci mater...

Quote:
Zepce Jugend kaže: Pogledaj post
Hvala.
Nema na čemu, i drugi puta...
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Received Infraction
Old 05.12.2008., 16:34   #12
Kakve su to sitne provokacije?

Srebrenica je zauzeta u ljeto 1995 i vojska Ratka Mladica je pri tom pocinila genocid po vazecoj presudi medjunarodnog suda.

Srebrenicki borci armije BiH su bili dio 28 divizije 2 korpusa Armije BiH sa sjedistem u Tuzli. U Srebrenici je 1991 godine zivjelo 75% muslimanskog zivlja i po svim planovima u ratu Srebrenica nikada nije bila dio srpskog entiteta. Tu se vidi da je genocid nagradjen i da je Srebrenica mozda bila zrtvovana radi mira.

Naser Oric i 7 najboljih komandanata srebrenicke odbrane su 6 mjeseci prije napada srpskih snaga helikopterom izvuceni u Zenicu na doskolovanje i obuku sa protivtenkovskim raketama. To je tesko slucajnost. Bez svojih komandanata koji su iznjeli borbe 1992-93 srebrenicki borci pruzaju slab i demoralizovan otpor. Srebrenica jako brzo pada pred tenkovskim napadima mladiceve vojske i cjelokupni narod opstine napusta svoje domove, kako borci tako civili. Time nastaju pretpostavke za deytonski sporazum a ubijanjem 8500 muskaraca srbi obezbjedjuju da povratak izbjeglih nikada ne bude u vecem broju i Srebrenica cvrsto ostane u srpskom entitetu. To se nazalost i dogodilo i genocid biva nagradjen.
Crni Guber is offline  
Old 05.12.2008., 17:11   #13
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Kakve su to sitne provokacije?
ž.
To srbima nije dosta što su počinili genocid nego još i podjebavaju na tu temu. Takav narod, bez stida, bez morala, bez obraza,što se tu može
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 05.12.2008., 17:12   #14
halo ljudi,koji je vama da objašnjavate ovom krmku išta kad je napisao oslobođenje srebrenice
vidite da je svinja došla da provocira i citira svog idola mladića (mamicu im oboma jebem!),..usput , žepče žvaljo - nabijem te na kurac sa glavom na dole , a daće bog pa će neko tebe i tvoje tako oslobodit!
snowball is offline  
Received Infraction
Old 05.12.2008., 17:14   #15
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
To srbima nije dosta što su počinili genocid nego još i podjebavaju na tu temu. Takav narod, bez stida, bez morala, bez obraza,što se tu može
Pizdek se predstavlja kao hrvat iz žepča....
__________________
Treći Entitet, hoće, sad će, ako Bog da će...
FIDEKTER is offline  
Old 05.12.2008., 17:30   #16
E pa gospodo, reći da je 1995. Srebrenica oslobođena ne znači istovremeno negirati genocid. Vojna akcija zaposedanja neke teritorije može da se zove okupacijom, osvajanjem ili oslobođenjem, zavisi od uverenja onog ko izriče svoj sud o tome. Na taj sud imaju pravo svi, pa i gospodin Žepče Jugend.

Stradanje civila u toj akciji je nešto sasvim drugo i svako normalan će osuditi i žaliti zbog toga.

Primera radi, u akciji oslobađanja Evrope od nacizma, bombardovani su nemački gradovi. U tim bombardirovkama stradalo je mnogo civila. Danas nikom ne pada na pamet da negira oslobodilački karakter tih akcija, uprkos strašnim civilnim žrtvama. Pa čak i kad je reč atomskim bombama bačenim na japanske gradove, uprkos stradanjima ogromnog broja civila kod velikog broja ljudi postoji uverenje da je cela akcija protiv Japana bila oslobodilačka.

Tako je i sa Srebrenicom, njeno zaposedanje od strane VRS za nekog je akt agresije, a za nekog oslobađanje teritorije od pripadnika neprijateljske vojske. A i za jedne i za druge, genocid je nešto neprihvatljivo.
aleksije radicevic is offline  
Old 05.12.2008., 17:32   #17
Treba biti duboko bolestan i poremećen pa ono što se desilo u julu 1995. nazvati oslobođenjem.
__________________
Ništa nije isključeno
Nekoobicnoime is offline  
Old 05.12.2008., 17:44   #18
Quote:
FIDEKTER kaže: Pogledaj post
Jebali ti oslobodioci mater...



Nema na čemu, i drugi puta...
Nepristojni puce...psuju samo oni bez skole i obrazivanja i ljudi bez argumenata sramota je da si ti u obje skupine
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
Old 05.12.2008., 17:46   #19
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
To srbima nije dosta što su počinili genocid nego još i podjebavaju na tu temu. Takav narod, bez stida, bez morala, bez obraza,što se tu može
Tebi sam vec reko da mi je ne javljas...sitni provokatore...balavac poznat sa crne legije foruma...nemoj mi se vise javljati please...
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
Old 05.12.2008., 17:48   #20
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
halo ljudi,koji je vama da objašnjavate ovom krmku išta kad je napisao oslobođenje srebrenice
vidite da je svinja došla da provocira i citira svog idola mladića (mamicu im oboma jebem!),..usput , žepče žvaljo - nabijem te na kurac sa glavom na dole , a daće bog pa će neko tebe i tvoje tako oslobodit!

Hvala na lijepim rijecima...isti slucaj kao i sa Fidektorom. Neuk muslimanski puk

Pa pokusali ste vi da Zepce PADNE,ali vjera u dragoga Boga nije dopustila da Zepce padne u ruka dusmana
__________________
Oj hrvatska mati nemoj tugovati...
Zepce Jugend is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.