Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2007., 16:23   #1
Oluci, okapnice

znaima me, ako netko zna koliko koštaju krovni oluci. koliko im je cijena?

molio bih da mi netko što prije odgovori jer je krov već u fazi izrade.

Unaprijed zahvalan!
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 17:53   #2
Samostojeći viseći?
Sakriveni?
Koji materijal?
Sa montažom?
Količina (bar odokativna)?
Mjesto ugradnje ?
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 18:42   #3
bakreni ili obojani, cca 35 m oluka i 20 m vertikale, samostojeći viseći, sa montažom, za obiteljsku kamenu kuću.
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 11:58   #4
Obojeni cca 6000 kn
Bakar cca 18000 kn
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 21:25   #5
Mreža za oluke

Zna li netko gdje nabaviti i kakvu mrežu kupiti za staviti/prekriti oluk da ne ulazi lišće i granje?
Boston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 22:27   #6
mreža za oluke

dobra ti je fora , onda ni snijeg neće padati u žlijeb, a kad se zaledi kaj onda ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 22:37   #7
Ima u "bauhausu", od pvc-a je i skuplja je od oluka !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 23:12   #8
Ovako nešto

http://www.sigmaprom.rs/index.php?lang=sr&p=ba_ol_mreze
Boston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 09:25   #9
Mreža je od tvrde plastike,duljine 2 m i savijena u promjeru 14cm da stane u žljeb razvijene širine 33cm. Po čitavom uzdužnom presjeku je prerezana da se može stisnuti!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 10:36   #10
Postavljanje limarije (žljebovi...)

Odlucio sam se na samostalno postavljanje limarije na krovište...jer sam nezaposlen, a imam volje, alata, ponešto znanja (doduše još ne sa limarijom na kucama) ali sam alatnicar po struci pa ono, znam valjda nekog vraga
Kuca je "obična", ono dvije strane ravnog krovišta, bez ikakvih nadstešnica i sl. ...dužina kuce je 13m i na svakoj strani ima 19 redova crijepa...jbg nemam pojma sad koliko je to kvadrata jer je kuca napravljena prije cca 25 god i da prošle godine je stajala...za cudo, krovište je u vrlo dobrom stanju....kao da je postavljano prije 2-3 god.
e ovako, zanima me što mi sve treba od materijala (lima) ...tj. što trebam naručiti kod limara...da li se mora na sve 4 strane kuće "spuštati" voda ili je dovoljno na 2 strane? Koliki mora biti "pad" da voda normalno odlazi. Za materijal sam se odlucio - obojeni pocincani lim.
Svako vaše mišljenje i informacija su mi dobrodošle!
matej_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 13:12   #11
evo našao sam na netu neke stvari....pa evo ako mogu još nekome poslužiti...

http://www.bramac.hr/fileadmin/rootB...e_stabicor.pdf

http://www3.ruukki.com/www/materials.nsf/materials/43EBECC003CCD247C22572E200386F7E/$File/Sustavi%20odvodnje%20oborinskih%20voda.pdf
matej_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:00   #12
Daj nemoj biti smiješan,to nema blage veze sa praksom.Takvo pozicioniranje kuka ima smisla samo kod idealno ravne prve letve na krovu .Samo češ upropastiti materijal , a vjerojatno nemaš ni pola potrebnog alata.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 14:43   #13
slobodno napišeš na što da pripazim...jbg znam da bi bio najsretniji da tebe pozovem da mi to dođeš postaviti
reci mi samo jel dosta jedna sabirna cijev fi100 po jednoj strani krovišta...žljeb da je onaj od 33cm....dimenzija kuce je 13x9m...i jel dovoljni pad 5mm po 1m ?
matej_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 00:28   #14
Pozdrav
trebam savjet u vezi žljebova na kući koja se nalazi na Viru , pošto sam vidio kako su prošli susjedi sa pocinčanim žljebovima...
Kakve žljebove staviti ???
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 11:20   #15
Aluminij u boji + plastificirana kuka za žljeb je dobar izbor .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 23:48   #16
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Aluminij u boji + plastificirana kuka za žljeb je dobar izbor .
Na koji način se spajaju takvi žljebovi , nitanjem i silikonom ilí nekako drugačije , pošto vidim da si čovjek koji je 'na krovu doma' da li možda znaš neke okvirne cijene.Hvala .
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 08:41   #17
Aluminijska pop zakovica 3.2x6 u kombinaciji sa wurth ili sika kitom za lijepljenje i brtvljenje (NE obični silikon !!),50-80 kn za standardnu tubu 310 ml .Žljeb je oko 45 kn/m a kuka oko 20kn/kom u maloprodaji ,ovisno od dobavljača.Cijena odvodnih cijevi je ista kao i žljeb,a trebaju ti još i ostale sitnice tipa čela,izljevni kotlići,labuđi vratovi....
Nabere se toga!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:18   #18
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Aluminijska pop zakovica 3.2x6 u kombinaciji sa wurth ili sika kitom za lijepljenje i brtvljenje (NE obični silikon !!),50-80 kn za standardnu tubu 310 ml .Žljeb je oko 45 kn/m a kuka oko 20kn/kom u maloprodaji ,ovisno od dobavljača.Cijena odvodnih cijevi je ista kao i žljeb,a trebaju ti još i ostale sitnice tipa čela,izljevni kotlići,labuđi vratovi....
Nabere se toga!!
Oprosti na primjedbi,ali daj napiši da se postavljanje limarije ne može izoditi da ti netko to proba opisati. To je ipak malo teže opisati da se dobro razumije ,a na kraju to ipak nije napravitinekaj jednostavno. Prvo košta materijal koji se lako uništi, a drugo ipak treba znati, znati!!
Bez uvrede za bilo koga.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 09:43   #19
Quote:
matej_20 kaže: Pogledaj post
slobodno napišeš na što da pripazim...jbg znam da bi bio najsretniji da tebe pozovem da mi to dođeš postaviti
reci mi samo jel dosta jedna sabirna cijev fi100 po jednoj strani krovišta...žljeb da je onaj od 33cm....dimenzija kuce je 13x9m...i jel dovoljni pad 5mm po 1m ?
-na 13 matara trebaš ići na dvije vode; a da jednostavno napraviš ovak- skiciraš kuću, ispišeš kote krovišta i visine ,je li ti krov ravan ili imaš kućice, strehe balkonske ili kaj drugo, broj pari rogova;razmisliš kud češ ispuste vode pustiti-ako samo dolje na zemlju,onda je jednostavno
-neznam kak u drugim dućanima, no ja sam limariju kupil u Koprivnici (da sad ne reklamiram firmu) i kad sam došao rekao sam imam krov dužine 12 m, visina od zemlje s jedne strane je toliko, s druge toliko, pari rogova toliko; oni su mi sav materijal ispisali koji mi treba, žljebove pripremili na mjere i zatvorili, spigali nosače po brojevima od sredine prema krajevima- dakle u lijevo i desno i oni imaju već napravljeni pad; ja sam došel po materijal i stari ja smo sve sami spostavili;na terenu treba ipak malo prilagođavati ravnine nosača jer krovište nije idealno- dve špage duge, letva, vaga; dok postaviš nosače, gore natakneš žlijebove , dalje je jednostavno složiti ispuste; sam ima još jedan veliki problem- ja sam onda imal skelu kraj visokog zida-ti budeš radil s krova ili?
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 08:49   #20
Postavljanje plastičnih oluka

Namjeravam postaviti plastični oluk na štaglju u dužini od 12 m. Nisam to nikada radio pa molim nekoga s iskustvom i malo slobodnog vremena da napiše koji dobar svjet i tips&tricks...
Potreban materijal sam "snimio" u Bauhausu, tj. plastični žljebovi, cijevi i metalni nosači.
Hvala unaprijed
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.