Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 11:48   #21
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
da nije od neke upale?

meni se tako javljalo poslje seksa i onako nekad bez ikakvog razloga
Krvarenje poslije sexa: polip grlića (najčešće) ili upala. Tzv. kontaktno krvarene.
Ako nije vezano uz to: disbalans hormona u 2. dijelu ciklusa, posebno nakon 21.dana.
U sredini ciklusa (12-15.dana) - ovulacija.
Ukratko!

Quote:
tashee kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ugl, problem se pojavio prije par dana. samo tu jednu večer izgledalo je kao da sam dobila mengu, no ipak je bilo malo rijeđe, kao da je zadnji dan menstruacije. sljedeći dan više nisam krvarila. menstruaciju bih trebala dobiti sredinom/krajem ovog tjedna. tad mi je bio 25. dan ciklusa. nije me ništa boljelo, niti sam osjećala ikakvu napetost u zdjelici, kao kad dobijem menstruaciju...
Disbalans hormona. Ugl, treba isključiti ostalo, pa napravi papa test i UZV pregled.
( i javi je li sve ok)

Ako su u pitanju hormoni, preporučam PMS free od Enciana.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:47   #22
5 dana prije svake mjesecnice prokrvarim. Par kapi, onda samo nekakav smećkasti iscjedak, poput bijelog pranja, bez mirisa. Kad to prestane, mirma sam dan-dva i onda menga nastupa.
Svake godine uradim papu i ultrazvuk, navodno je sve ok, jer da nije do sad bih imla nekih ozbiljnijih posljedica.
Al je dosadno i zelim znati koji je to k**** vise!
MaryDrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 09:09   #23
možda ovuliraš. ja sam imala smeđi iscjedak za vrijeme ovulacije dok sam bila mlađa.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:21   #24
Mislim da nije ovulacaija u pitanju, jer za vrijeme ovulacije obično primjetim plodnu sluz.
Zadnjih godinu-dvije obraćam paznju na sve u nadi da ću pronaći odgovor na ovo, al ništa ne pomaže!
MaryDrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 22:22   #25
Smile blago krvarenje izvan menstrualnog ciklusa

Lijep pozdrav svima!

Imam problem koji me odnedavno muči, a ne uspijevam na netu naći potencijalni uzrok tome. Naime, situacija je sljedeća- nisam spolno aktivna i prošli ginekološki bris prije godinu dana (zanimalo me jer sam često na bazenu) mi je bio čist.

Dosta sam se preplašila kad sam uočila da se malo jačim pritiskom i trljanjem gornjeg dijela vaginalnog otvora (mislim između klitorisa i mokraćnog otvora) pojavljuju kapljice krvi. Prije toga sam primijetila na tom istom području pri normalnoj higijeni smeđi iscjedak kada bi pojela nešto masnije ili bila pod jačim stresom. Tada sam prvi put jače i više prislonila papir i bila šokirana krvlju. To krvarenje nije bilo vidljivo u mokraći niti je bilo obilno.

Da li je itko ovdje imao nešto slično i da li možda imate kakve pretpostavke radi čega bi to bilo moguće. Na netu sam jedino našla jedino nespolno yeast infection, i pada mi na pamet neki potkožni prišt, ali zapravo nisam sigurna.

Znam da će mnogi reći da ovakvo pitanje treba odgovoriti specijalist, ali trenutno me zanimaju vaša iskustva ako ih tko ima?

Beskrajno vam hvala
Veracruz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 11:26   #26
Ajd se pokušaj sjetit koji dan ciklusa bi našla to smečkasto. Na sredini ciklusa, pred kraj uoči menge ili poslije menge.
Ne mora biti infekcija, prišt-malo vjerojatno.
Slična "krvarenja" (smeđi iscjedak) je moguć kod blažeg hormonalnog disbalansa.
Savjetujem ti da odeš giniću i kažeš detaljno.
Jako je bitno vrijeme kad uočiš to, kada u toku ciklusa se desi, jer različiti hormoni koji djeluju u različitim djelovima ciklusa mogu izazvat smećkasti iscjedak.
Pa ovisno kad se desi, možeš pomoć giniću da shvati o čemu se radi.

To da bi našla kapljicu nakon "trljanja" je u stvari malo jače brisanje.
Isto tako nađeš na papiru nakon mokrenja.
Ili na kraju nakon dužeg vremena ostane na gaćicama.


Ako je baš smeđe, onda je "spotting", ali ima mnogo vrsta, i jako ovisi kada se u toku ciklusa dešava.


Ako je više sredinom ciklusa i svjetlije, onda može bit od jajnika, kod žena što se intezivno bave sportom je svašta moguće.

Odi giniću.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:56   #27
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajd se pokušaj sjetit koji dan ciklusa bi našla to smečkasto. Na sredini ciklusa, pred kraj uoči menge ili poslije menge.
Ne mora biti infekcija, prišt-malo vjerojatno.
Slična "krvarenja" (smeđi iscjedak) je moguć kod blažeg hormonalnog disbalansa.
Savjetujem ti da odeš giniću i kažeš detaljno.
Jako je bitno vrijeme kad uočiš to, kada u toku ciklusa se desi, jer različiti hormoni koji djeluju u različitim djelovima ciklusa mogu izazvat smećkasti iscjedak.
Pa ovisno kad se desi, možeš pomoć giniću da shvati o čemu se radi.

To da bi našla kapljicu nakon "trljanja" je u stvari malo jače brisanje.
Isto tako nađeš na papiru nakon mokrenja.
Ili na kraju nakon dužeg vremena ostane na gaćicama.


Ako je baš smeđe, onda je "spotting", ali ima mnogo vrsta, i jako ovisi kada se u toku ciklusa dešava.


Ako je više sredinom ciklusa i svjetlije, onda može bit od jajnika, kod žena što se intezivno bave sportom je svašta moguće.

Odi giniću.
ma znaš u čem je stvar-mislim zvučat će smiješno, ali 2 dana nakon brisa sam osjećala posljedice. Nekako mi se to ne proživljava opet. Smeđi iscjedak- ali stvarno blagi- imam 3-4 dana pred mengu i par dana poslije-to me ne muči.
Menstruacije mi nisu bolne niti neredovite. Sad me prestrašilo što sam jačim pritiskom vidjela par kapljica krvi- i nigdje nisam uspjela naći neki razlog tome. Jer pritiskom na otvor vagine, nije bilo krvi, samo pritiskom gore.
Kažem, u prošlom mjesecu mi se to dogodilo nakon jedenja pečene hrane-mislim stvarno mi je bilo nevjerojatno. Ne znam da li je to uopće moguće, očito sam spolno neaktivni unikat koji treba giniću- super
Veracruz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:36   #28
Quote:
Veracruz kaže: Pogledaj post
Jer pritiskom na otvor vagine, nije bilo krvi, samo pritiskom gore.
Kažem, u prošlom mjesecu mi se to dogodilo nakon jedenja pečene hrane-mislim stvarno mi je bilo nevjerojatno. Ne znam da li je to uopće moguće, očito sam spolno neaktivni unikat koji treba giniću- super

Baš sam danas nekome objašnjavala kako odlazak giniću nije samo gledanje među noge, a sexualna aktivnost isto ne spada u jedino vrijeme kada treba ići. Nije sve u sexu i onoj muškoj stvari, postoje i ženski elementi.
Računaj na to da odlaskom na pregled paziš na svoje zdravlje, isto bi išla zubaru da ti desni krvare, nemoj se ustručavat, sramit i susprezat, što prije odeš, prije ćeš riješit nedoumicu.
Ne znam što ti je točno, ja sam samo žensko, nisam ginić .
Ali ti želim da što prije riješiš problemčić.
Nemoj čekat da ti se navuče neka upala na to pa da moraš i na antibiotike, bolje pogledat na vrijeme.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:04   #29
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Baš sam danas nekome objašnjavala kako odlazak giniću nije samo gledanje među noge, a sexualna aktivnost isto ne spada u jedino vrijeme kada treba ići. Nije sve u sexu i onoj muškoj stvari, postoje i ženski elementi.
Računaj na to da odlaskom na pregled paziš na svoje zdravlje, isto bi išla zubaru da ti desni krvare, nemoj se ustručavat, sramit i susprezat, što prije odeš, prije ćeš riješit nedoumicu.
Ne znam što ti je točno, ja sam samo žensko, nisam ginić .
Ali ti želim da što prije riješiš problemčić.
Nemoj čekat da ti se navuče neka upala na to pa da moraš i na antibiotike, bolje pogledat na vrijeme.
THX, očito ću tamo morati riješiti nedoumicu
Veracruz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 20:20   #30
dali mi neko može reći koliko dugo traje ovulacijsko krvarenje, i dali je više smeđkasto ili crvenkasto?
ajmeee, problemima nikad kraja.....
argera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 00:00   #31
Quote:
argera kaže: Pogledaj post
dali mi neko može reći koliko dugo traje ovulacijsko krvarenje, i dali je više smeđkasto ili crvenkasto?
ajmeee, problemima nikad kraja.....
nemre ti niko rec jer je kod svakog razlicito, a neko ga ni nema
ugl traje 2-3 dana (opet kako kod koga - nekom moze i jedan, a nekom moze i 4 dana), moze biti bolno, ali i ne mora, moze biti samo smeckasto, a moze i crvenkasto.
znam da nije neki odgovor al stvarno ovisi od osobe do osobe, i o situaciji u kojoj se osoba nalazi, ne mora uvijek bit isto
Petronjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 19:55   #32
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Baš sam danas nekome objašnjavala kako odlazak giniću nije samo gledanje među noge, a sexualna aktivnost isto ne spada u jedino vrijeme kada treba ići. Nije sve u sexu i onoj muškoj stvari, postoje i ženski elementi.
Računaj na to da odlaskom na pregled paziš na svoje zdravlje, isto bi išla zubaru da ti desni krvare, nemoj se ustručavat, sramit i susprezat, što prije odeš, prije ćeš riješit nedoumicu.
Ne znam što ti je točno, ja sam samo žensko, nisam ginić .
Ali ti želim da što prije riješiš problemčić.
Nemoj čekat da ti se navuče neka upala na to pa da moraš i na antibiotike, bolje pogledat na vrijeme.

Ovo je super savjet, svaka čast!!!
Cure, ako idete zubaru jer vam krvare desni, zašto ne možete ginekologu? Bez obzira jel se sexate ili ne :-)
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 19:57   #33
Temeljem osobnog iskustva i laičkog znanja, mogu biti dvije, prilično ozbiljne stvari:

- upala, koja se mjesecima po malo širi i može na kraju izazvati neplodnost
- nizak progesteron, što takodjer treba liječiti ako mislite imati djecu, a isto tako ako ne želite oboljeti od raznih hormonski uvjetovanih tumora

Ja stvarno mislim da bi trebali to prijaviti liječniku i upiliti ga dok to ne riješi....da se ne bi jednog dana kajale!
un_real is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 17:03   #34
Hm, valjda bi moje pitanje spadalo pod ovu temu.
Naime, danas mi je 12 dc (valjda), posljednja menstruacija bila je poprilično slaba i kratka. Nakon nje započele su blage do srednje mučnine popračene grčevima kao za vrijeme menstruacije u trbuhu. Jučer mi se pojavio prozirno-bijeli iscjedak sa sukrvicom. Danas opet ista stvar, krvi nema puno, par kapi, rozo malo na papiru. Ali uz to osjećam i dalje mučninu, blage do srednje grčeve, bole me noge. Idem kod ginića svakako ovaj tjedan, ali čisto da se do pregleda malo umirim, je li netko imao takav iscjedak popraćen ostalim simptomima, čisto da samu sebe uvjerim da nije ništa strašno. Inače imam neredovite menstruacije, imala sam ranije mikrocistične jajnike koji su se pročistili tabletama, no ostali su ožiljci, hormonalno sve u redu ali menstruacija ipak svako malo zakasni.
Hvala.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 16:12   #35
Bok svima, evo ja tražim i tražim neki slučaj sličan mome, i nisam na nijedan takav još naišla.. naime, moj problem je što između dviju menstruacija imam kako bi to nazvala - krvavi iscjedak,i to cijelo vrijeme već 4,5 godine,tako da sam i to cijelo vrijeme sa dnevnim uloškom, luda više od svega, naravno i za vrijeme sexa da ne kažem da je krvarenje pojačano. napravila sam sve žive pretrage, sve je sasvim u redu - bar koliko doktori kažu. jednostavno sam luda više!!
jel ima tko kakvih iskustva s takvom situacijom ili zna za kakav takav slučaj ???
star013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:32   #36
Quote:
un_real kaže: Pogledaj post
- nizak progesteron, što takodjer treba liječiti ako mislite imati djecu, a isto tako ako ne želite oboljeti od raznih hormonski uvjetovanih tumora
Nizak progesteron je toliko loš?
Ja ga skoro da i nemam, djecu više ne planiram (imam odraslu kći), ali nisam znala da se od toga može oboljeti
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:35   #37
Quote:
star013 kaže: Pogledaj post
Bok svima, evo ja tražim i tražim neki slučaj sličan mome, i nisam na nijedan takav još naišla.. naime, moj problem je što između dviju menstruacija imam kako bi to nazvala - krvavi iscjedak,i to cijelo vrijeme već 4,5 godine,tako da sam i to cijelo vrijeme sa dnevnim uloškom, luda više od svega, naravno i za vrijeme sexa da ne kažem da je krvarenje pojačano. napravila sam sve žive pretrage, sve je sasvim u redu - bar koliko doktori kažu. jednostavno sam luda više!!
jel ima tko kakvih iskustva s takvom situacijom ili zna za kakav takav slučaj ???
Da, ima još takvih
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 22:55   #38
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da, ima još takvih
i.. što su napravile žene po tom pitanju? ja sam više luda od svih silnih pretraga, nikakvog pomaka nema - može kakav savjet?
star013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 10:26   #39
To bi ginekolog trebao znati bolje od mene, trebalo bi obaviti kakve dodatne pretrage, jesi li prekontrolirala hormoni?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 17:21   #40
da ... sve je u redu, štitnjača, koagulacija, ultrazvuk, kolposkopija, papa, ... sve je ok... ali opet nije- jer ja krvarim od ko zna od kud..
i nikome nije jasno..
zato sam i mislila možda ako ima ko s ovakvim slučajem, da vidim kako je to kod nje išlo..
star013 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.