Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2011., 14:54   #61
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Nisi li napisao da tvoj auto sa prikolicom skupa ima 3600 kg?

Btw u Pravilniku o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama, čl.11. piše ovo:

(3) Ukupna masa skupa vozila ne smije biti veća od najveće dopuštene mase skupa vozila navedene na identifikacijskoj pločici motornog vozila, a ako nije poznata, ukupna masa priključnog vozila ne smije biti veća za više od 50% od ukupne mase vučnog vozila.


U Biltenu 84. CVH o O1(lake do 750 kg NDM) i O2 prikolicama (do 3500 NMD) piše da bremze ne moraju biti ugrađene na laku prikolicu ako njena NDM ne premašuje polovicu mase vučnog vozila skupa sa vozačem i za O2 prikolice da moraju imati kočni sustav ali da ukupna masa prikolice ne smije biti veća od ukupne mase vučnog vozila za više od 50%

Pošto se meni sad već lagano od svega ovoga zbrkalo u glavi, možda ova informacija nekome pomogne ili odpomogne
to u biltenu su kategorije vozila, kategorije vozačke dozvole su nešto drugo, zato ti se to sve brka u glavi. evo dio iz Članka 217.
"– B+E, spadaju kombinacija vozila koja se sastoji od vučnog vozila u B kategoriji i prikolice čija se kombinacija ne uklapa u B kategoriju"

vidiš sad po tome i onome što sam napisao u prethodnom postu, ne možeš voziti sa b kategorijom kombinaciju od 3600kg,
ali zato se može prikolica registrirati na manju nosivost tako da ostane u b kategoriji i da ne treba e. ima puno specifičnih kombinacija, a još ako slušaš ove bisere koji prevode hrvatski jezik pisan u zakonu na neki njihov hrvatski, normalno da će ti se sve zbrkati u glavi. zakon je potpuno jasan, samo ga treba pročitati. svaka čast tebi i ostalima koji se trude pomoći a ujedno i naučiti nešto, ali nažalost tu je hrpa niškorisnih pametnjakovića koji prosipaju neke svoje teorije. zanemari to što pišu te blentonje pa će ti brzo biti sve jasno.
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:58   #62
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ovdje si malo pripasao čl. 217.. Cijeli glasi ovako:

B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,
B+E, spadaju kombinacije vozila koje se sastoje od vučnog vozila B kategorije i priključnog vozila, pri čemu najveća dopuštena masa priključnog vozila ne prelazi 3.500 kg,
to nije tekst iz zakona, to je ko zna odakle iskopano, ili neko nije znao prevesti sa nekog drugog jezika, ja sam nave točno onako kako piše u zakonu
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:58   #63
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
po tebi možda ne, ali koga zanima mišljenje tupana kao što si ti.
a zakon kaže ovako

"Članak 217
– B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa nije veća od 3.500 kg i koja nemaju više od osam sjedala, ne računajući sjedalo za vozača ili kombinacija vučnog vozila u B kategoriji i priključnog vozila, uz uvjet da najveća dopuštena masa priključnog vozila nije veća od mase vučnog vozila, a najveća dopuštena masa tih vozila, odnosno skupa vozila nije veća od 3.500 kg,"
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Taj isti zakon u članku 2.toč.56. kaže "laka prikolica je priključno vozilo čija najveća dopuštena masa nije veća od 750 kg"
I ko je sad tupan?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:00   #64
Koje hrpe gluposti oko necega prokleto jednostavnog....
Ima tu i biltena i njemackog jezika i svega
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:02   #65
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
to nije tekst iz zakona, to je ko zna odakle iskopano, ili neko nije znao prevesti sa nekog drugog jezika, ja sam nave točno onako kako piše u zakonu
To je tekst iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama

http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:03   #66
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Koje hrpe gluposti oko necega prokleto jednostavnog....
Ima tu i biltena i njemackog jezika i svega
Ajde Đunđi i ti koju nabaci
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:05   #67
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Ajde Đunđi i ti koju nabaci
Prvo treba definirati tj nauciti temeljne izraze/pojmove kao sto su "laka prikolica", "prikljucno vozilo" "najveca dopostena masa"..... a onda je lako...
meni se ne da... kad svaki dan jedes janjetinu, i ona ti dopizdi
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:09   #68
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
To je tekst iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama

http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sig...eta-na-cestama
ne vidim gdje to piše, daj da ne tržim koji članak je to?
ako misliš na 2./56. to je definicija lake prikolice.
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:10   #69
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
ne vidim gdje to piše, daj da ne tržim koji članak je to?
ako misliš na 2./56. to je definicija lake prikolice.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...06_67_2224.htm

stisni crtl+f i upisi b+e
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:11   #70
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
I ko je sad tupan?
tupav si i ne znaš čitati, gdje se u definicije b kategorije spominje laka prikolica?
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:13   #71
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
ne vidim gdje to piše, daj da ne tržim koji članak je to?
ako misliš na 2./56. to je definicija lake prikolice.
Mislila sam na čl.217. koji si citirao
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:14   #72
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
Prvo treba definirati tj nauciti temeljne izraze/pojmove kao sto su "laka prikolica", "prikljucno vozilo" "najveca dopostena masa"..... a onda je lako...
meni se ne da... kad svaki dan jedes janjetinu, i ona ti dopizdi
E to barem sve znam
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:14   #73
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Nisi li napisao da tvoj auto sa prikolicom skupa ima 3600 kg?

Btw u Pravilniku o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama, čl.11. piše ovo:

(3) Ukupna masa skupa vozila ne smije biti veća od najveće dopuštene mase skupa vozila navedene na identifikacijskoj pločici motornog vozila, a ako nije poznata, ukupna masa priključnog vozila ne smije biti veća za više od 50% od ukupne mase vučnog vozila.


U Biltenu 84. CVH o O1(lake do 750 kg NDM) i O2 prikolicama (do 3500 NMD) piše da bremze ne moraju biti ugrađene na laku prikolicu ako njena NDM ne premašuje polovicu mase vučnog vozila skupa sa vozačem i za O2 prikolice da moraju imati kočni sustav ali da ukupna masa prikolice ne smije biti veća od ukupne mase vučnog vozila za više od 50%

Pošto se meni sad već lagano od svega ovoga zbrkalo u glavi, možda ova informacija nekome pomogne ili odpomogne
sad si jos vise zbrkala
da napisao sam da moj auto sa prikolicom ima 3600kg ,evo sad sam pogledao u papire od auta tako da mogu tocno tvrditi.auto ima 1680kg prazan,2205kg pun i smije vuci prikolicu do 1900kg.
to znaci da vozac sa B kategorijom smije sa mojim autom voziti prikolicu do 750 kg bez bremzi i prikolicu do 840kg sa bremzama.
vozac sa BE kategorijom smije voziti moj auto sa prikolicom do 750 kg bez bremzi ili prikolicu do 1900kg sa bremzom.
i B i BE kategorije smiju vuci prikolice bez bremzi do 750 kg stim da B kategorija ako hoce vuci tezu prikolicu koja u tom slucaju mora imati bremzu (nisam cuo da postoje prikolice nosivosti teze od 750kg a da nemaju bremzu) mora paziti da mu sveukupna tezina prikolice ne prelazi 50% tezine praznog auta,drugim rijecima vozac B kategorije nemoze voziti prikolicu sveukupne tezine vece od 1000kg jer kad izracunamorazan auto 2000kg + nosivost ca. 500kg + prikolica 1000kg dolazimo do 3500kg sto je granica za B kategoriju.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:17   #74
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
tupav si i ne znaš čitati, gdje se u definicije b kategorije spominje laka prikolica?
Zakon o sigurnosti prometa na cestama
NN, broj 67/08 od 09. lipnja 2008. godine

Članak 217.

- B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,

Ako ne možeš pronaći službene stranice R.Hrvatske na kojima se objavljuju zakoni onda je to:
http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

Pa potraži objavu 67 iz 2008. godine.

I opet te pitam - tko je sada tupan?
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:21   #75
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
tupav si i ne znaš čitati, gdje se u definicije b kategorije spominje laka prikolica?
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
po tebi možda ne, ali koga zanima mišljenje tupana kao što si ti.
a zakon kaže ovako

"Članak 220.

(1) Vozači motornih vozila kategorije B, C1, C ili D imaju pravo upravljati motornim vozilima tih kategorija i kad su im pridodane lake prikolice."


Čini mi se da si obrisao taj post na koji sam ti odgovorila. Ti si spomenuo čl.220 i lake prikolice

Jojjjj ovo je već kino
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:23   #76
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
svarno piše kako je alkemičarka rekla, ali to nije točno, osobno sam vidio "crno na bijelo", dakle na papiru koji ima prometna policija, da piše ovo što piše i na ovom linku sa kojeg sam i prenijeo tekst:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z..._cestama_3.asp
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:37   #77
ovo je Zakon od 20.08.2004.
Novi je od 17. 06.2008.
__________________
oʞɐdoɐu ı oןz
Đunđi Bunđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:42   #78
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
svarno piše kako je alkemičarka rekla, ali to nije točno, osobno sam vidio "crno na bijelo", dakle na papiru koji ima prometna policija, da piše ovo što piše i na ovom linku sa kojeg sam i prenijeo tekst:

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z..._cestama_3.asp
tu pise kako pise ali to nije sve, postoje i dodaci koji ovdje nisu napisani.
za BE kategoriju pise da smije vuci prikolicu do 3500kg sto isto nije bez dodatnog objasnjena istina,kao prvo ne pise da u tom slucaju prikolica mora imati svoje bremze niti ne pise da prikolica ne smije biti teza od sveukupne tezine auta.
hrforum=yuforum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:51   #79
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Quote:
fullcool kaže: Pogledaj post
po tebi možda ne, ali koga zanima mišljenje tupana kao što si ti.
a zakon kaže ovako

"Članak 220.

(1) Vozači motornih vozila kategorije B, C1, C ili D imaju pravo upravljati motornim vozilima tih kategorija i kad su im pridodane lake prikolice."


Čini mi se da si obrisao taj post na koji sam ti odgovorila. Ti si spomenuo čl.220 i lake prikolice

Jojjjj ovo je već kino
nisam to obrisao, to znači da laka prikolica(do 750kg) ne zahtijeva E kategoriju ni u jednoj kombinaciji.
ali stvarno na onom tvom linku piše onako kako si navela. evo sad čitam i na njemačkom, i stoji onako kako sam rekao, tj, kako se navodi u linku koji sam naveo. i po starom zakonu je bilo tako, neko se izgleda zeznuo pa promijenio tekst zakona koji nije trebalo dirati. još ću to proučiti kad uhvatim vremena, ali znam 100% da je onako kako sam naveo jer tako imaju i u policiji napisano.
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 15:56   #80
Quote:
Đunđi Bunđi kaže: Pogledaj post
ovo je Zakon od 20.08.2004.
Novi je od 17. 06.2008.
imaš na tom linku i novi i stari zakon
fullcool is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.