Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2016., 23:47   #41
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš naći i kod nas samo nećeš dobit dozvolu
Možeš samo ako si lovac. A to je malo prekompliciran proces.

Ili ovo bez dozvole: http://www.njuskalo.hr/strelicarstvo...oglas-17713510

ili

Ovo: http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/po...oglas-16136980
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:01   #42
treba li kakva dozvola za taj samostrel?
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 00:21   #43
Ako je sila veća od 450 N onda samo prijava policiji.ga za manju od toga ne treba ništa.
Ukoliko se upotrebjavaju za napad i nanošenje ozljeda onda oba spadaju pod zabranjeno oružje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:33   #44
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Možeš naći i kod nas samo nećeš dobit dozvolu
dok se vec u susjednoj austriji to smatra oruzjem za samoobranu i ne trebas dozvolu za kupnju i drzanje doma, samo osobnu kartu kao dokaz da si 18 godina
nazalost, kod nas u nasem sudstvu su kriminalac i uredan covjek izjednaceni, formalno
prekticki, nasi zakoni rade za kriminalce
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:34   #45
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Možeš samo ako si lovac. A to je malo prekompliciran proces.

Ili ovo bez dozvole: http://www.njuskalo.hr/strelicarstvo...oglas-17713510

ili

Ovo: http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/po...oglas-16136980
na sanjariti
strijela ubija bitno drugacije od metka i nije podesna za samoobranu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:38   #46
Nisu izjednačeni nego krimos ima i već prava.

Nije problem sačmarice i kod nas uvest kao i za samoobranu samo opet ostane u pitanju prekoračenje nužne obrane.Neće ni u Austriji svatko dobit oružja kao ni u USA.

Jel u Austriji zakonom dozvoljeno ubit provalnika?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 09:54   #47
ne, sacmarice imaju da posole juhu

u svakoj normalnoj zemlji se upad u kucu smatra napadom na one koji u njoj obitavaju, jer nitko ne moze unaprijed reci kako ce upad zavrsii, a nedvojbeno je prijetnja
samo kod nas ispada da ti netko prvo mora zaklati pola obitelji da bi ga smio upozoriti da to sto radi niej lijepo i da bi mogao snositi posljedice
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:27   #48
Ne bi baš rekao da je tako.Ako imaš dozvolu za oružje nemaš dozvolu za ubijanje bez obzira radilo se o provalniku ili ne.Da ga se ne može samo tako otepst vjerovatno govori i ovo.

"Dobivanje dozvole za kupnju oružja u Njemačkoj, Velikoj Britaniji, Danskoj i Nizozemskoj praktički je nemoguće za prosječnog građanina. Samoobrana nije dovoljan razlog za kupnju oružja u tim zemljama. Njemačka, primjerice, zahtijeva psihološku procjenu, kupnju osiguranja od odgovornosti i strogo provjerava držanje oružja i sigurnosna pravila.

Istodobno zakon u Austriji manje je strog. Svaki odrasli austrijski državljanin može podnijeti zahtjev za dozvolu za posjedovanje oružja, ali mora objasniti vlastima svoje razloge zbog kojih ih želi posjedovati, navode austrijski mediji."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:39   #49
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako imaš dozvolu za oružje nemaš dozvolu za ubijanje bez obzira radilo se o provalniku ili ne
pa nitko ne želi ubijati, kada uperiš sačmaricu u provalnika koji ti je u stanu, 99% da će se predat momentalno.
ja bi radije branio svoj dom i svoju familiju sačmaricom nego nožem ili drvenom letvom.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:44   #50
tocno to
nije uopce poanta u pucnjavi i ubjanju, nego o zaustavljanju i odvracanju

sivkicu, jucer si imao naslov o njemackoj, kako se poduplala prodaja oruzja i da ga mahom kupuju zene
prije toga je bio naslov kako su u austriji trgovine oruzjem ispraznjene
bit ce da netko ipak malo drugacije misli, od onoga kaj se nama prezentira??
ako samoobrana nije dovoljan razlog, koji onda uopce razlog moze biti dovoljan??????

a da ne ostane neizgovoreno: iako nama idu price kako smo sigurni i kako nema potrebe za oruzjem, zanimljiv je postotak upravo sudaca i odvjetnika koji su sebi ishodili dozvole za drzanje i nosenje (sto je po meni opet jedan nonsens, razlikovati drzanje i nosenje), a politicari ili imaju naoruzanje ili imaju bodygurade na nas racun
izgleda da kad se radi o cuvanju svoje guzice, da su gospoda puno ozbiljnija kad se radi o njihovim
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 10:55   #51
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
po meni trebalo bi uvesti američki princip... nepozvan na tuđem posjedu ..upotreba fizičke do smrtonosne sile dozvoljena
Obzirom da je većina sporova upravo o tome gdje se nalazi međa nekako ne vjerujem u uspješnost tog modela kod nas.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 11:01   #52
to su floskule
ljudi jako dobro znaju do kuda mogu ici

tamo gdje je jedan naoruzan - taj je car
ali tamo gdje su svi ili vecina ili barem neki broj - e tamo su svi pristojni i jako dobro svjesni da metak moze letjeti u vise od jednog smjera
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 11:14   #53
Quote:
2+2=3 kaže: Pogledaj post
pa nitko ne želi ubijati, kada uperiš sačmaricu u provalnika koji ti je u stanu, 99% da će se predat momentalno.
ja bi radije branio svoj dom i svoju familiju sačmaricom nego nožem ili drvenom letvom.
Zna manjina da ga se ne može samo tako koristit.Potkovani su oni zakonima.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tocno to
nije uopce poanta u pucnjavi i ubjanju, nego o zaustavljanju i odvracanju

sivkicu, jucer si imao naslov o njemackoj, kako se poduplala prodaja oruzja i da ga mahom kupuju zene
prije toga je bio naslov kako su u austriji trgovine oruzjem ispraznjene
bit ce da netko ipak malo drugacije misli, od onoga kaj se nama prezentira??
ako samoobrana nije dovoljan razlog, koji onda uopce razlog moze biti dovoljan??????

a da ne ostane neizgovoreno: iako nama idu price kako smo sigurni i kako nema potrebe za oruzjem, zanimljiv je postotak upravo sudaca i odvjetnika koji su sebi ishodili dozvole za drzanje i nosenje (sto je po meni opet jedan nonsens, razlikovati drzanje i nosenje), a politicari ili imaju naoruzanje ili imaju bodygurade na nas racun
izgleda da kad se radi o cuvanju svoje guzice, da su gospoda puno ozbiljnija kad se radi o njihovim
Kad znam da ga ne smiješ upotrijebit onda mi je isto kao da si nenaoružan.

"Potražnja za oružjem za samoobranu naglo je porasla u Njemačkoj. Riječ je o nesmrtonosnom oružju poput plinskih pištolja, suzavaca, elektrošokera i slično.

Broj se skoro udvotručio a istoj je i sa zahtjevima za izdavanje licence za takvu vrstu oružja za samoobranu"

Jedno je imat dozvolu a drugo je imat američko pravo obrane doma.

Ti manjincu pokažeš pištolj a on tebi najveći prst na ruci i još ti kaže Hajde ako smiješ.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 12:16   #54
poslije bi svetom petru objasnjavao kako se zajebao
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 12:33   #55
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
tamo gdje je jedan naoruzan - taj je car
ali tamo gdje su svi ili vecina ili barem neki broj - e tamo su svi pristojni i jako dobro svjesni da metak moze letjeti u vise od jednog smjera
Pričao mi frend Amer - provalilo mu u kuću i ukrali - ženin pištolj.
Svaki supružnik ima svoj, jelte. Inače, što bi bilo kad se posvađaju.

A sve se zbiva u blizini grada Kennesawa u Georgiji, poznatog po tome da ima zakon da svi MORAJU imati oružje. Zakon uveden iz protesta svojedobne zabrane oružja negdje u US. Ali interesantno je da od tih nekolicine potpuno jednakih gradića oko Atlante, Kennesaw ima najniži kriminal. Well, logično.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 14:30   #56
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Obzirom da je većina sporova upravo o tome gdje se nalazi međa nekako ne vjerujem u uspješnost tog modela kod nas.
dobro treba malo prilagoditi zakon.... tipa provala, neovlašteni ulazak u tuđi ograđeni prostor/dom....ne mogu biti iste okolnosti ak se štef i joša izmlate letvama zbog 10cm vinograda i ako netko ulovu čovjeka u 3 ujutro u svojoj garaži...i zato naše pravo ne valja... sad/presedani su po meni puno bolji jer ćete rijetko naći 2 ista slučaja)

samostrel imam i ja..doduše malo modificiran...na 7 /8 metara probija colericu ko ništa....ali i to mi ništa ne znači.. jedino za eventualno zaplašivanje (znam da sad zvučim kao agresivni manijak ali kak sam se nakon 30 godina života u stanu sa protuprovalnim vratima preselio u kuću prala me puno gore paranoja da netko može ući kroz prozor )
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 14:52   #57
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
(znam da sad zvučim kao agresivni manijak ali kak sam se nakon 30 godina života u stanu sa protuprovalnim vratima preselio u kuću prala me puno gore paranoja da netko može ući kroz prozor )
nije to paranoja već opravdana zabrinutost za sigurnost.
meni su 2 put provalili i to kroz prozor.
i dobro je ako se radi samo o krađi.

glumici Fran Drescher (dadilja) su provalili u stan i silovali je, muža su joj polomili i opljačkali ih.
to je mogao biti potpuno drugačiji scenarij da su imali sačmaricu
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 15:12   #58
unekoliko jos i mogu razumjeti kenjkanje zakonodavca ako govorimo o nosenju kratkog oruzja
ali ideja da je za ista lose imati kod kuce dugo oruzje (eg. sacmarica) za obranu doma, to mi ne ide u glavu
kako god okrenem dodem samo do zakljucka kako se elita smatra visim slojem, asve nas ostale stokom, gdje je nevazno tko kako prode
zato se i ne gleda tko napada, a tko se brani, elitu samo i iskljucivo zanima da je stoka mirna i bezopasna
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 16:33   #59
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Obzirom da je većina sporova upravo o tome gdje se nalazi međa nekako ne vjerujem u uspješnost tog modela kod nas.
Da su ovi imali oružje kod kuće, sumnjam da bi ovaj bio živ da je to bilo u USA :
http://www.057info.hr/vijesti/2016-0...njega-pobjegli
Mladić je izvrijeđao muškarca koji ima 57 godina i njegovog 27-godišnjeg sina, te je oca udario šakom u glavu. Dva muškarca su pobjegla u kuću, a pijani napadač je na ulazna vrata bacao kamenje te se udaljio.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
na sanjariti
strijela ubija bitno drugacije od metka i nije podesna za samoobranu

Moj pok. otac je jednom čuvao neku jahtu u marini u izgradnji (Francuska). Imao je provalu. Čuo on da nešto šuška pa upalio svjetlo u kabini. Lopov je odmah pobjegao. Ali je ipak ukrao u prvoj turi (istu noć) vanbrodski motor s gumenjaka.
Nakon toga je moj otac spavao sa nabijenom podvodnom puškom pored kreveta.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 21:38   #60
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
elitu samo i iskljucivo zanima da je stoka mirna i bezopasna
Naoružaš stoku i na par dana se izrodi novi Matija Gubec.Eh da ne bi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.