Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2013., 15:26   #1561
Quote:
marty81 kaže: Pogledaj post
Žao mi je..

Dobila sam mail sinoć s pozivom, kao vodenjak23. Nemam nikakve dodatne informacije, pitat ću kad pošaljem mail s potvrdom dolaska.
Bila su 2 natjecaja. Vi ste isli za pravnike ili za 'tajnistvo'?
ante21000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:41   #1562
ja sam dobila poziv za HR ASISTENTE, jučer.
baby-blue-nails is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:57   #1563
Quote:
FIRST kaže: Pogledaj post
Promijenila sam post, jer nisam bila isuviše koncentrirana kada sam čitala tvoj odgovor. Sorry.
Danas sam malo živčana - skupljam papire, a to mrzim raditi.
Ići ću u banku dakle. hvala na iscrpnom odgovoru.
Ja počinjem prevoditi diplome pa sam i ja malo nervozan.

Quote:
ante21000 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prijavio no nema poziva. Ocito sam 'od...an'

Sto se tice AC u Brusselsu koliki je budzet koji nam odobravaju300 ili 350?
Ante, nismo li zaključili da si previše kvalificiran za taj posao i da idemo u Brisel?

Quote:
stype kaže: Pogledaj post
besplatno je .. osim ako ne želiš svečanu potvrdu s vodenim žigom.

opise nisam našao. što mi i to treba?
Dobro, ja sam i magistrirao po starom pa mi onda valjda ne treba da je dipl.ing. = mag.ing. Što se tiče opisa, u pozivu ti piše:
Quote:
An uncertified copy of the relevant diploma(s) with an English, French or German translation (uncertified) and including details of the subjects studied and the duration of the course(s).
Ne znam kako da to shvatim, da li im je dovoljan samo popis predmeta ili im treba i opis ili žele samo da opišemo što smo studirali. Ja sam poslao mail na FER da pitam da li negdje postoji neki PDF sa opisom studija FER 1 na engleskom.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:04   #1564
Quote:
ante21000 kaže: Pogledaj post
Bila su 2 natjecaja. Vi ste isli za pravnike ili za 'tajnistvo'?
Možda bi bilo jednostavnije da navedete broj natječaja? Tako će svi znati točno o kojim je natječajima riječ i neće biti zabune.
__________________
Zara.Zna.
zara.zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:14   #1565
Quote:
baby-blue-nails kaže: Pogledaj post
ja sam dobila poziv za HR ASISTENTE, jučer.
Ja sam se prijavila za asistente, legal field. Nisam dosad dobila nikakve rezultate s CBT-a niti druge obavijesti. Jučer mi je na mail došlo slijedeće pitanje

"Dear candidate,

The Selection Board wishes to have more information regarding your application for the competition EPSO/AST-123-12.

Could you please by Thursday 18 April specify which was the percentage of time worked in your Professional Experience (Entry 1 from 01-06-2011 to 26-11-2012?"

Uopće nisam razumjela što traže s ovim percentage of professional experience, tako da sam naširoko objasnila koliko dugo radim na tom mjestu i što radim, i u drugom mailu još dodala da se radi o full time position.

Danas nikakvog odgovora od njih.

Zna li netko s foruma šta hoće od mene, pobogu?
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:15   #1566
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ja počinjem prevoditi diplome pa sam i ja malo nervozan.
ooo razumijem te.

Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ante, nismo li zaključili da si previše kvalificiran za taj posao i da idemo u Brisel?
To sam mu i ja rekla
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:17   #1567
Sud Lux ugovori na određeno

Quote:
ante21000 kaže: Pogledaj post
Bila su 2 natjecaja. Vi ste isli za pravnike ili za 'tajnistvo'?
Tajništvo. Francuski mi nije na dovoljno visokoj razini za LL-a (inače bi se prijavila za LL-u Lux, a ne Brux - već i na prijašnjem natječaju)
marty81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:17   #1568
Exclamation

Hvala vam svima na podrsci
Valjda cu biti kvalificiran u skladu sa ocekivanjima pri AD5 natjecaju

A dotad...nije ni Hrvatska tako losa
ante21000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:17   #1569
Quote:
Lenka123 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prijavila za asistente, legal field. Nisam dosad dobila nikakve rezultate s CBT-a niti druge obavijesti. Jučer mi je na mail došlo slijedeće pitanje

"Dear candidate,

The Selection Board wishes to have more information regarding your application for the competition EPSO/AST-123-12.

Could you please by Thursday 18 April specify which was the percentage of time worked in your Professional Experience (Entry 1 from 01-06-2011 to 26-11-2012?"

Uopće nisam razumjela što traže s ovim percentage of professional experience, tako da sam naširoko objasnila koliko dugo radim na tom mjestu i što radim, i u drugom mailu još dodala da se radi o full time position.

Danas nikakvog odgovora od njih.

Zna li netko s foruma šta hoće od mene, pobogu?
To mi sliči na one slučajeve sa AD5 kad su ljude tražili da pojasne diplome. Znači da si vjerojatno prošla prag u CBT pa hoće biti sigurni da ispunjavaš uvjete prije nego te pozovu u AC.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:18   #1570
AST-123-12

Quote:
Lenka123 kaže: Pogledaj post
Ja sam se prijavila za asistente, legal field. Nisam dosad dobila nikakve rezultate s CBT-a niti druge obavijesti. Jučer mi je na mail došlo slijedeće pitanje

"Dear candidate,

The Selection Board wishes to have more information regarding your application for the competition EPSO/AST-123-12.

Could you please by Thursday 18 April specify which was the percentage of time worked in your Professional Experience (Entry 1 from 01-06-2011 to 26-11-2012?"

Uopće nisam razumjela što traže s ovim percentage of professional experience, tako da sam naširoko objasnila koliko dugo radim na tom mjestu i što radim, i u drugom mailu još dodala da se radi o full time position.

Danas nikakvog odgovora od njih.

Zna li netko s foruma šta hoće od mene, pobogu?
Nemam pojma...zanimljivo

I ja sam se prijavila i za ovaj natječaj , ali dosad (od testiranja u 3. mjesecu) ni pisma ni razglednice
marty81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:29   #1571
Lenka123 meni se cini da je pitanje zapravo bilo jesi radila puno ili pola radnog vremena.
__________________
Ko ne voli karanfile, taj ne treba ni da živi!
Parlamentarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:29   #1572
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
To mi sliči na one slučajeve sa AD5 kad su ljude tražili da pojasne diplome. Znači da si vjerojatno prošla prag u CBT pa hoće biti sigurni da ispunjavaš uvjete prije nego te pozovu u AC.
tamo je bio uvjet od najmanje 3 godine relevantnog iskustva, ako se ne varam.
u ovom slučaju (Entry 1) radi se o kraćem iskustvu.. pretpostavljam da Lenka ima još iskustva prije toga, ali ako nema, onda su počeli navlačiti, progledavati kroz proste...

u svakom slučaju, čini se da su počeli pročešljavati prijave, pa uskoro možemo očekivati pozive. s ovim pomicanjem AC-a za AD5, nekima bi se moglo dogodit da idu dvaput u Brisel u roku od tjedan-dva..
frks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 16:43   #1573
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
tamo je bio uvjet od najmanje 3 godine relevantnog iskustva, ako se ne varam.
u ovom slučaju (Entry 1) radi se o kraćem iskustvu.. pretpostavljam da Lenka ima još iskustva prije toga, ali ako nema, onda su počeli navlačiti, progledavati kroz proste...

u svakom slučaju, čini se da su počeli pročešljavati prijave, pa uskoro možemo očekivati pozive. s ovim pomicanjem AC-a za AD5, nekima bi se moglo dogodit da idu dvaput u Brisel u roku od tjedan-dva..
Ne progledavaju kroz prste, već upravo suprotno. Imam više od 3 godine na pravnim poslovima, ali drugi posao ne mogu prevesti drugačije nego Trainee ili Apprentice, zato što nemam još uvijek pravosudni ispit. Tako da pretpostavljam da oni misle da kao trainee nemam formalni radni odnos ili da ne radim puno vrijeme. Tako da sam razjasnila da sam u radnom odnosu full time.

Stoga, detaljno češljaju professional experience!

Hvala vam svima na savjetima. Vidjet ćemo što će mi još odgovoriti. Johnny, i ja se nadam da je ono što ti pretpostavljaš!
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:10   #1574
Court of Justice of European Union

Ja sam naišla na njihov oglas, i samo poslala životopis, i evo nakon mjesec dana su se javili. oglas je za: asistenta za tajničke poslove u hrvatskom odjelu bez ikakvih brojeva i skračenica. Već sam prije bila na espo-vom testiranju, tako da mi je ovo totalno van toga.
samo su napisali, ujutro 2 sata testiranja kompa, popodne razgovor i to je to. Od jezika pricam SAMO engleski, pa su me zbunili jer konstantno napominju taj francuski, koji ja ne znam ni A!!!
pocetak rada je valjda 1.7. a traže nas sedmero.
vidila sam i da izgleda placaju troskove putovanja, sto mi je veliki plus, jer prelazim tih carobnih 500 km do zagreba.
jedino što ne razumijem, vrstu testiranja. ako je slicno espo-vom mogu se oprostit, iako nigdi nisu ni spomenili.
vodenjak23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:23   #1575
Quote:
vodenjak23 kaže: Pogledaj post
Ja sam naišla na njihov oglas, i samo poslala životopis, i evo nakon mjesec dana su se javili. oglas je za: asistenta za tajničke poslove u hrvatskom odjelu bez ikakvih brojeva i skračenica. Već sam prije bila na espo-vom testiranju, tako da mi je ovo totalno van toga.
samo su napisali, ujutro 2 sata testiranja kompa, popodne razgovor i to je to. Od jezika pricam SAMO engleski, pa su me zbunili jer konstantno napominju taj francuski, koji ja ne znam ni A!!!
pocetak rada je valjda 1.7. a traže nas sedmero.
vidila sam i da izgleda placaju troskove putovanja, sto mi je veliki plus, jer prelazim tih carobnih 500 km do zagreba.
jedino što ne razumijem, vrstu testiranja. ako je slicno espo-vom mogu se oprostit, iako nigdi nisu ni spomenili.
Ja sam isto dobila poziv na testiranje, samo sam se prijavila za LL. Meni je testiranje 22.04., također početak rada 1.07
Madame Abeille is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 17:56   #1576
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ja sam poslao mail na FER da pitam da li negdje postoji neki PDF sa opisom studija FER 1 na engleskom.
Ja isto, ali nisam dobila odgovor. Jesu ti nešto javili?
Hvala!
__________________
When in doubt, tell the truth.
srceko25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:04   #1577
Evo i moj datum AC-a: 14.5. Ako netko ima taj dan AC i želi putovati kad i ja, javi se u inbox

Glede letova preko Rynaira, za moj datum (14.5.) nema odgovarajućeg leta. Croatiju sam otpisala jer su preskupi, Austrian airlines isto nisam uspjela naći povoljnu kartu za moje datume.

Tako da sam rezervirala: LUFTHANSU (http://www.lufthansa.com/hr/en/Flight-booking), odlazak 13.5. u 14:30 iz Zagreba, presjedanje u Frankfurtu, dolazak u Brisel u 18:10 h. Povratak 15.05., iz Brisela krećem u 12:50, presjedanje u Minhenu, dolazak u ZAG u 15:55.

Cijena 300 EUR, puno jeftinije od Croatije.

Imam prijateljicu u Briselu kod koje ću prespavati, tako da sam sveukupno ostala unutar budžeta.

Ako nekome može pomoći, ima stranica E DREAMS http://www.edreams.com/engine/ItinerarySearch/search , fino slože letove od najjeftinijeg prema skupljima pa i tu možete pogledati.

Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ne znam kako da to shvatim, da li im je dovoljan samo popis predmeta ili im treba i opis ili žele samo da opišemo što smo studirali. Ja sam poslao mail na FER da pitam da li negdje postoji neki PDF sa opisom studija FER 1 na engleskom.
Ja sam to shvatila kao - kopija diplome koja uključuje detalje: predmete i trajanje. E sad, jesam li u pravu, nemam pojma, ali ja ću pretipkati popis predmeta iz indeksa and that's it, neću slagati nikakve opise


BTW, jeste vidjeli kako nam po stranici skače reklama Austrian Airlinesa, kako prigodno
Magali_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:29   #1578
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
BTW, jeste vidjeli kako nam po stranici skače reklama Austrian Airlinesa, kako prigodno
Netko je očito dobro odradio svoj SEO i PPC.
amarkulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:48   #1579
Quote:
srceko25 kaže: Pogledaj post
Ja isto, ali nisam dobila odgovor. Jesu ti nešto javili?
Hvala!
Još ništa. Ako do kraja tjedna ne odgovore, u ponedjeljak zovem.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 20:53   #1580
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Cijena 300 EUR, puno jeftinije od Croatije.
Ja uspio kupiti kartu kod CA za moj datum za 1700 kn.


Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
Ja sam to shvatila kao - kopija diplome koja uključuje detalje: predmete i trajanje. E sad, jesam li u pravu, nemam pojma, ali ja ću pretipkati popis predmeta iz indeksa and that's it, neću slagati nikakve opise
Ja ću im kopirati svjedodžbu u kojoj uz ostalo postoji i popis predmeta sa trajanjem svakog od njih i ocjenom.


Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
BTW, jeste vidjeli kako nam po stranici skače reklama Austrian Airlinesa, kako prigodno
Za mene su valjda skužili da sam kupio kartu pa mi prikazuju reklame za igrice.

EDIT: Evo mi sad iskače CA i reklamiraju mi let Zagreb - Zurich.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.