Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 13:58   #21
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
Da i mislila sam da je to u pitanju...a htjela bih izbjeci jos dodatnih tableta u zelucu jer mi je osjetljiv..mislis da bi mi mogla pomoc ona voltaren mast??
Mast ti neće toliko pomoći koliko i tablete,dosta su skupe i malo traju.Ako radi želuca želiš izbjeći tablete,pokušaj sa čepićima ketonala ili voltarena.Oni su još najbolji izbor jer se najbrže resorbiraju i nisu tolko štetni za želudac.
canabinola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 17:12   #22
ma daj..nisam znala da postoje i čepići voltaren...nista probat cu s tim onda jer tablete izbjegavam koliko god mogu...antibiotici su bili nuzni pa eto...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 12:19   #23
Bol u podrucju rebra, kasalj i sinusi

Pretražila sam cijeli Internet dok sam našla nekog sa istim simptomima. I ja sam dugo kašljala - više od 2 tjedna i prvo su me boljeli trbušni mišići, a onda me također presjeklo na desnoj strani i još uvijek me boli, baš kako si opisala. Paranoična kakva jesam, svašta mi je počelo padati na pamet. Možeš li mi reći da li ti je prošlo i što si koristila?
Neky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 19:10   #24
Zašto se dosadni suhi kašalj počne javljati tek predvečer da bi kulminirao kad se pođe spavati?
Ima neko ideju ili znanstveno objašnjenje?
Meni jedino što pada napamet je da se organizam tijekom dana iscrpi pa da tad kašalj krene kao trenutna slabost protiv koje se organizam ne može boriti (u mom slučaju točno u 17h )
Zašto se u krevetu više kašlje u ležećem i poluležećem položaju, dok u sjedećem skoro posve stane?
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 21:52   #25
Pa kašalj ne treba suzbijati jer je to pokušaj organizma da van izbaci što mu smeta (koliko god to bilo neugodno).

Kad se čovjek legne valjda je sluzi lakše krenuti van nego dok stoji....

Evo par dobrih tekstova kako si pomoći s iskašljavanjem i infekcijama: tekst1, tekst2, tekst3
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 22:31   #26
Quote:
liza kaže: Pogledaj post
dakle, molila bih neki savjet ili slično iskustvo.
počelo je još krajem 12. mjeseca kao grlobolja, pa malo nos, da bi završilo na kašlju koji traje već 3 tjedna. popila sam 20 Pholcodin kapsula koje baš i nisu pomogle, da bi ostala bez glasa te mi je doktorica prepisala Klavax. popila sam i kutiju toga, ali i dalje kašljem, a glas mi još nije dobar. kašalj se, doduše, MALO smirio (dok je bila kulminacija nisam mogla spavati po noći i imala bi napadaje), ali i dalje nisam ona stara. nije suhi kašalj i nemam nikakvih drugih tegoba. (osim bolnih rebara i mišića od napora). trebala bih još napomenuti da imam alergijsku astmu.

any advice?
probaj čaj od 2-3 lista lovora
mirijanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 23:45   #27
Quote:
Filip Zeto kaže: Pogledaj post
Pa kašalj ne treba suzbijati jer je to pokušaj organizma da van izbaci što mu smeta (koliko god to bilo neugodno).
Ma slažem se, ali kad to traje više od mjesec dana, a ništa 'ne izlazi' i nema ni naznake da bi nešto 'sazrelo', onda ga se samo želim riješiti .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 15:09   #28
Jasno. Kužim te, no, upravo u tome neka ulja pomažu da "sazrije" tj. takva ulja se nazivaju "ekspektorirajućima" pa mogu pomoći da suhi kašalj preraste u onaj "mokri" koji onda možeš iskašljati...
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 17:33   #29
Mene isto sada počeo mučiti kašalj, ali prošli tjedan sam prebolila težu virozu sa visokom temperaturom pa je to od toga. Najgore mi je kada toliko počnem kašljati da jednostavno ne mogu prestati kašljati, a to je obično po noći. Onda se dignem i legnem na više jastuka, ali tako uopće više ne mogu zaspati. Proći će to polaklo, nadam se. Sutra se vraćam ponovo na posao.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 12:11   #30
Kašalj čim legnem :(

prije par dana me malo ulovila temperatura, grlobolja, sad sve super, kašljucnem 10ak puta samo tijekom dana.

ALI čim legnem spavat počnem kašljat i tako po nekoliko sati, i budim se u snu, i nikako spavat od tog kašlja...
ima netko neku ideju kako da to spriječim
laney* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:31   #31
Quote:
laney* kaže: Pogledaj post
prije par dana me malo ulovila temperatura, grlobolja, sad sve super, kašljucnem 10ak puta samo tijekom dana.

ALI čim legnem spavat počnem kašljat i tako po nekoliko sati, i budim se u snu, i nikako spavat od tog kašlja...
ima netko neku ideju kako da to spriječim
Stari recept moje bake koji meni pomaže.... šerbet.... uprži se šećer i zalije mlijekom, toplo (ne vruće) lagano pijuckam dva, tri puta dnevno, a pred spavanje obavezno.... ili neki biljni sirup....
žuti leptirić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 22:02   #32
Quote:
laney* kaže: Pogledaj post
prije par dana me malo ulovila temperatura, grlobolja, sad sve super, kašljucnem 10ak puta samo tijekom dana.

ALI čim legnem spavat počnem kašljat i tako po nekoliko sati, i budim se u snu, i nikako spavat od tog kašlja...
ima netko neku ideju kako da to spriječim
Jeli ti suhi kašalj? Ako jest onda pholcodin sirup super funkcionira za takve problemčiće
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 10.10.2011. at 11:36. Reason: ubacivanje quota
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:23   #33
kašalj

evo ja se ispričavam ukoliko je tema već otvorena.

htjela bi čuti mišljenje, naime.

posljednja 3 mjeseca imam napadaje kašlja. suhog.
i ne mogu doći do zraka. nekoliko trenutaka. nekad je kratko nekad potraje.
obično kad sam u zadimljenom prostoru. ili kad se uzrujam zbog nečega.

pri jednom takvom napadaju došlo je do otrnća ruku i nogu. zapravo svega. zubi. lica. prstiju. i titranje pred očima.

pa me to malo prepalo.

ako bi možda itko znao o čemu bi se moglo raditi u mojem slučaju.

unaprijed hvala.
tulipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 01:04   #34
Može bit astma, kronični bronhitis i da dalje ne nabrajam. Odi liječniku jer toliko dug kašalj mi se ne sviđa. A to otrnuće je sigurno nastalo zbog prevelikog naprezanja...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 09:22   #35
tako ti je i meni bilo, dugo sam kasljala, bas jako i nisam se na to obazirala, mislila sam - prestat ce - , sve dok se na kraju nisam počela gušiti ujutro odnosno nisam mogla doci do zraka, onda sam isla kod doktora, ispalo je da je to kasljanje bilo bronhitis, a ja to nisam znala i nisam lječila, i na kraju je to preraslo u astmu. kaj prije odi kod doktora !
mala-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 11:06   #36
Najbolje da odeš doktoru.
Inače za suhi kašalj je jakooooo dobro eterično ulje od timijana.
Cherry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 15:01   #37
hvala svima na odgovorima.

znam da zvuči malo glupo al zapravo sam se bojala posjetiti doktora zbog straha od dijagnoze.
al očito će to biti potrebno.
a ništa. vidjet ćemo. nadam se da ipak nije ništa ozbiljno.
tulipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 13:51   #38
Nakon jela me uhvati kašalj

Pozdrav ekipa....ovako imam sljedeci problem danima...naime radi se o tome nakon jela me uhvati kasalj...nije uvijek ali uvijek poslije dorucka....imao sam tracheo bronhitis koji je izlijecen....takodjer na krajniku pored resice mi se pojavila nesto kao bubuljica koja visi ali sam morao koristiti corsodyl za zube tako da se onda smanjila...ostalih problema nemam...cak sam se udebljao 10 KG u zadnje vrijeme...mislim je li ovo nesto opasno ili sta.? kontam da nije refluks poslije jela ili...? volio bi ako neko ima iskustva da mi pomogne...hvala

Dodatak: imam bolove u grlu nekad kada gutam i promuklost. Je li ovo mogu biti simptomi neke opasnije bolesti....molim da mi odgovorite.

Zadnje uređivanje jale24 : 03.04.2009. at 14:07.
jale24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 17:03   #39
ja vec nedelju dana mucim muku sa jakim kasljanjem,bio sam kod lekara i kaze da je alergijski.pretpostavljam da je alergija na polen iako nisam dosad imao.prepisao mi je tablete AERIUS koje mi za sad nisu pomogle,pijem ih tek 3 dana,kasalj je toliko iscrpljujuc da imam upalu trbusnih misica,sve me zivo boli i ceo organizam mi je iscrpljen.ne znam vise sta da radim,ovo je strasno.
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 16:10   #40
Quote:
laney* kaže: Pogledaj post
prije par dana me malo ulovila temperatura, grlobolja, sad sve super, kašljucnem 10ak puta samo tijekom dana.

ALI čim legnem spavat počnem kašljat i tako po nekoliko sati, i budim se u snu, i nikako spavat od tog kašlja...
ima netko neku ideju kako da to spriječim
mozda je neki virus.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 10.10.2011. at 11:36. Reason: ubacivanje quota
edvard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.