Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2014., 11:07   #341
Quote:
Dini kaže: Pogledaj post
Mislim da bi vec sad trebale izaci iz hibernacije, ali to ovisi od kornjače do kornjače. Koliko mi je ostalo u pamćenju, nakon što se probude iz hibernacije trebalo bi ih staviti u plitku posudu s mlakom vodom da lakše izbace sve nakupljene toksine iz sebe proguglaj malo o tome da ne bi možda rekao krivu informaciju.
nisam uspio nigdje procitati...
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 02:06   #342
Pogledaj ovaj moj post, tu sam detaljno objasnio.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 09:05   #343
sorry ali cancare uopce ne piju vodu, nije preporucljivo ostavljati ih blizu vode uopce,jer se mogu utopiti. ono sto im od tekucine treba same nadu u prirodi , preko samoniklog bilja , voca ,kisnice itd.

nazalost, ne vjerujte svemu sto pise na internetu.
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:29   #344
Upravo tako, ne vjerujte svemu sta piše na internetu. Čančare itekako piju vodu, vidio na svoje oči stotine puta. Ne znam jesi li ikad imala čančaru pa možeš to tvrditi? Zamolio bi te da ne širiš dezinformacije.

Naravno da je nećeš staviti u bazen da se utopi, ali posuda sa cm-dva vode će im dobro doći.

Edit: evo i link koji potvrđuje sve što sam rekao.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.

Zadnje uređivanje Dini : 14.12.2014. at 12:50.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:32   #345
Quote:
Dini kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ne vjerujte svemu sta piše na internetu. Čančare itekako piju vodu, vidio na svoje oči stotine puta. Ne znam jesi li ikad imala čančaru pa možeš to tvrditi? Zamolio bi te da ne širiš dezinformacije.

Naravno da je nećeš staviti u bazen da se utopi, ali posuda sa cm-dva vode će im dobro doći.

Edit: evo i link koji potvrđuje sve što sam rekao.
tako je,
moj prvi post i prvi fajt i prvi klon (jer tad nisam kuzila zasto sam banirana)
je bio na ovom topicu

od 7 cancara niti jedna nije pila vodu, a susjedi su se mlade utopile, svih 4, jer im je bilo preduboko. dok su velike slobodno izasle iz 'bazencica'

molim tebe, da ne siris dezinformacije, jer se kopnene kornjace ne stavljaju u vodu da se ociste od 'toksina', to su divlje zivotinje,tocanje u vodi je njima neprirodno.
ne treba se petljati u njihovu prirodu - nikada
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:47   #346
Ako kažeš da su to divlje životinje i da se nikad ne petljam u njihovu prirodu zašto ih onda ti držiš zatočene(pretpostavljam ogradeni vrt)? Njima je prirodno biti u prirodi i imati neograničeno prostora. Inače više nemam čančare, ali imao sam ih nekada.

Jesi kliknula na link i pogledala kako kornjača pije vodu? A to stavljanje u vodu možeš isto shvatiti kao i stavljanje posudice pored njih.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:00   #347
zato kazem 'nije pila ni jedna' a ne ''ne piju' nemam ih vise, one odu, ako se vrate ,vrate , ako ne, ne.

to je jedina zivotinja zbog koje mi je puklo srce, moja slaba tocka, da se nisam mjesala mozda bi maleni jos bio ziv, da nisam citala i kontala i brinula ,mozda nebi uginuo.

nikad, nikad se ne mjesat u prirodu divlje zivotinje, nikad
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 18:25   #348
Dragi svi, nasli smo cancaru u podrucju Sesveta ali nažalost ne mozemo je zadrzati. Da li je netko tko ima vrt ili zeli kopnenu kornjacu?Spremni smo je dovesti k vama. Pls javi.
ludnica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 20:52   #349
ludnica123, imate PM, javite se što prije molim vas i kornjaču nikako ne dijelite dalje.

Hvala.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 22:19   #350
Vidim da se ova tema malo umirila pa cu je pokušati oživjeti sa zanimljivim informacijama i pitanjima.
Malo sam istraživao po internetu o Čančarama i vidio sam da postoje nekoliko podvrsta čančara.
U europi to su:
-tastudo hermani hermani
-tastudo hermani boettgeri
-tastudo hermani hercegovinensis
-tastudo hermani greaca

E sada Mnogi stručnjaci smatraju i upozoravaju da se različite podvrste ne smiju krizati.
Tastudo hermani greaca se dosta razlikuju od svih ostalih pa nam je još logično da se nesmiju križati sa drugim podvrstama.
Tastudo hermani hermani obitava uz sredozemnu obalu zapadne europe odnosno španjolske ,italije i francuske dakle i tu ima logike da se ta podvrsta ne križa sa npr. našom čančarom.
E sada se postavlja pitanje da li se smiju križati tastudo hermani boettgeri i tastudo hermani hercegovinensis.
tastudo hermani hercegovinensis je nova podvrsta koju su stručnjaci definirali i ona obitava uz našu samu obalu jadranskog mora.
tastudo hermani boettgeri obitava po čitavoj JI europi.
E sada da li se te dvije podvrste smiju križati?
Ista stvar da li se onda čančara koja obitava npr. u okolici dubrovnika smije križati sa čančarom koja obitava u okolici knina odnosno dalmatinske zagore?
Da li se čančara iz hrvatske smije križati sa čančarom iz BiH ili srbije?
Liverpool3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:29   #351
pred nekih 2o dana izleglo se 5 malih kornjacica.. može savjet, da ih ostavim u vrtu ili da ih na zimu stavim u terarij.. jednu vise ne mogu ni naci.. vrt ce se na proljece morati i kositi a i prekopava se uvijek nešto a kornjacice jedva da se vide.. a tu su i macke ... dali se kornjacice po zimi moraju hraniti?
ajeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:33   #352
Quote:
Dini kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ne vjerujte svemu sta piše na internetu. Čančare itekako piju vodu, vidio na svoje oči stotine puta. Ne znam jesi li ikad imala čančaru pa možeš to tvrditi? Zamolio bi te da ne širiš dezinformacije.

Naravno da je nećeš staviti u bazen da se utopi, ali posuda sa cm-dva vode će im dobro doći.

Edit: evo i link koji potvrđuje sve što sam rekao.
ja ih imam vec vise 20 godina .. nikad ih nisam vidio da piju vodu.. stavimo im posudicu ali nikad nismo vidjeli da ih voda zanima..
ajeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:55   #353
Dobili ljetos 4 male čančare (2-3-4godine).
Stavili smo ih u naš mini vrt ispred stana, napravili i sklonište da se imaju gdje maknuti, imaju biljke za jesti, malenu posudicu s vodom.. uglavnom, mislim da im se svidja.. pomalo učimo što i kako s njima, jer smo skroz neiskusni.

Medjutim- sinoć- kod nas bilo gadno nevrijeme, vrt se napunio vodom, skoro su sw jadne podavile, pa smo ih brze bolje stavljali u lavor sa zemljom i lišćem.
Danas smo ih vratili u vrt jer je bilo i dosta sunca i nešto malo kiše. Medjutim, večeras dosta puše i baš je hladno- njih 4 se stisnule na hrpu jedna ut drugu (to još nisam vidjela, obična je svaka u svom kutu) pa sam se pobojala da im je hladno i opet u tom lavoru s lišćem i zemljom unijela u stan .
Jesam li pogriješila? Sad su u stanu, gdje je toplo, valjda su jadne u šoku jer su promijenile okoliš jer ne mrdaju ni jedna...

Sad me zanima, osim , jesam li dobro ovo napravila ili ne, što da radim s hibernacijom? Strah me da ako se ukopaju z zimu, da neće opet ovako jaka kiša pasti (a kod nas često i puno pada) da ih ne potopi.. mislila sam da im stavimo neku gajbu s zemljom i slamom negdje u kut balkona, da tu prezime. Jel bi to bilo pametnije od vrta?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:47   #354
ajeto1 - odakle ste vi? koji dio Hrvatske?

Čančare , ako ste na kopu, da, trebaju biti zaštičene od zime. Trebalo bi ih pospremiti već pčetkom listopada.

Čudi me da to ne znate a kažete da imate kornjače već 20 godina.


extrem - svakako da nebi bilo loše da im omogućite zaklon , kornjače hiberniraju da. Više klima nije ni malo predvidljiva; pa taman da ste i na krjanjem jugu - ne znamo dali će ili neće pasti snijeg.......


Čančare su zakonom zaštićene, to znate oboje?!

Ukoliko ste vi, ajmo rako reći, došli na njihovo prirodno stanište - u redu je voditi suživot sa njima.

No ako ih dovažate iz njihovih prirodnih staništa sebi u dvorišta samo iz zabave i atrakcije; takvo što je zabranjeno.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:07   #355
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post

extrem - svakako da nebi bilo loše da im omogućite zaklon , kornjače hiberniraju da. Više klima nije ni malo predvidljiva; pa taman da ste i na krjanjem jugu - ne znamo dali će ili neće pasti snijeg.......


Čančare su zakonom zaštićene, to znate oboje?!

Ukoliko ste vi, ajmo rako reći, došli na njihovo prirodno stanište - u redu je voditi suživot sa njima.

No ako ih dovažate iz njihovih prirodnih staništa sebi u dvorišta samo iz zabave i atrakcije; takvo što je zabranjeno.
ja sam ih dobila od susjeda koji ih je dobio od nekog uzgajivača, pa nije imao kud s njima, a mi imamo mali vrt. tek kadd sam ih dobila, uzeli smo google u ruke i tek onda skužili da su to čančare i tek onda pročitali da su zakonom zaštićene. jbg, nema smisla čovjeku vraćati jer nema kud s njima. uzgajivač nemam pojma tko je. tako su ostale kod nas.

nego, jel ok sto sam ih za večeras unijela u stan?
i da li da im pripremim tu gajbu za hibernaciju ili da ih pustim u vrtu? ako u gajbu- kako je posložiti i čime je napuniti da im bude dobra? kako se "stavljaju" u hibernaciju?? jel ih ja doslovno ukopam, ili im pripremim tu gajbu, pa se one samo ukopaju?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:31   #356
Niste napisali odakle ste, koji dio Hrvatske? Jeste li na jugu ili sjeveru? Bitno je za čančaru i eventualnu hibernaciju.


No, najtoplije bih vam preporučila da kontaktirate AWAP

https://www.facebook.com/pg/awapudru...=page_internal

http://www.awap.hr/awap/content/view/14/30/

pa da u dogovoru s njima čančare adekvatno vratite u njihovo prirodno stanište.


Spominjete da ste u stanu; da imate mali vrt.....još ako niste na jugu.......zašto bi kornjače držali u tako neadekvatnim uvjetima.


A vrlog lika koji vam ih je dao malo educirajte i pošpotajte.

Odakle mu uopće četiri kornjače pa da onda ne zna kuda s njima


A ako se odlučite oglušiti na moj prijedlog; onda čete se još morati družiti sa gugletom kako bi naučili dosta o hinberniranju kornjača.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:02   #357
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Niste napisali odakle ste, koji dio Hrvatske? Jeste li na jugu ili sjeveru? Bitno je za čančaru i eventualnu hibernaciju.


No, najtoplije bih vam preporučila da kontaktirate AWAP

https://www.facebook.com/pg/awapudru...=page_internal

http://www.awap.hr/awap/content/view/14/30/

pa da u dogovoru s njima čančare adekvatno vratite u njihovo prirodno stanište.


Spominjete da ste u stanu; da imate mali vrt.....još ako niste na jugu.......zašto bi kornjače držali u tako neadekvatnim uvjetima.


A vrlog lika koji vam ih je dao malo educirajte i pošpotajte.

Odakle mu uopće četiri kornjače pa da onda ne zna kuda s njima


A ako se odlučite oglušiti na moj prijedlog; onda čete se još morati družiti sa gugletom kako bi naučili dosta o hinberniranju kornjača.
živim na kvarneru, temperature su ok, nikad skoro ne ide ispod nule, tako da to ne bi bio problem. jedino me brinu kiše, i to samo zato jer je nekidan , po prvi put toliko napadalo, da je u vrtu bilo 10tak cm vode, ništa posebno, al na desetak minuta za kornjače previše. htjela bih izbjeći takve probleme dok su u hibernaciji.
učiti nije problem...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 12:21   #358
Ako ste na kvarneru, i ako nebude nekih velikih odmaka od klasike......kornjače koje su zdrave, neće hibernirati. Što je i bolje za njih. Tako da, možete im napraviti neki vid zaklona u slučaju velikih kiša i/ili nekih drugih nepogoda.

orate voditi računa i što imaju za jelo u vašem vrtu; jeli adekvatno i dostatno za njih četiri ili nije?

I da utanačimo.......zašto vam je baš baš tolika želja držati te kornjače, a sami ste rekli, u omalenom vrtu dok vi živte u stambenoj zgradi.....što znači da vrt i nije vaš? Ili, griješim?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 05:02   #359
cure bojim se pitat jer cete na men drvljem i kamenjem ali ja bi bas htjela jednu malu( svreemenom veliku) kornjacu,obozavam zivotinja a macka joj nemoze nista vjerojatno,imam i livadu da ju malo prosetam..sadmo nemogu nigdje naci malu naobicniju kornjacu...

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.03.2018. at 19:51. Reason: imamo temu za kornjače
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 11:04   #360
Zašto bi na tebe drvljem i kamenjem?

Ja sam jedan period u isto vrijeme imala 2 papigice i 2 mačke (papigice su uginule od starosti, a ne zato jer su ih mace popapale ), sad imam psa i mačku, da se to sve iskombinirati. Ne vidim zašto bi bio problem imati macu i kornjaču.

Mislim da su kornjače, one male, znali imati u Pet centru.


Sad sam tek skontala da si moja sugrađanka. Ako nema u Pet centru probaj pogledati okolo po pet shopovima, ne znam jel drže oni tako šta. Ja sam ko klinka imala kornjaču, ali to smo našli neku vanka pa smo je udomili. Sad sam skontala da su mi osim papigica sve živine sa ceste.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.