Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 13:36   #1
Zašto je bitna starost u medijima?

Često je u novinama pored imena osobe u zagradi zapisana njegova starost.
Ili u radiju se nonšalantno spominje "AB je odvjetnik 58-godišnjem CD".
I pokraj imena celebrityja je napisana njegova dob, makar svi otprilike znamo koliko je star.
Čemu to?
Walkman is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 18:46   #2
Zato što ne odgovaraju svi jednako pred zakonom zbog godina, ako je riječ o mom primjeru. Ne znam sad točan razlog i gledam s neke logične točke; a to je da naslov:

X.Y. (12) ubio V.B. vozeći očev automobil, nije jednako X.Y. (28) ubio G.J na zebri. (random primjer)

Što se tiče godina u zagradama pokraj starleta i sličnih - valjda zato što su sve izgledaju kao da im je 18, a ne 48.
Šalim se, ne znam zašto su tolike bitne godine u žutoj štampi, a ne znam ni čemu ona služi.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 21:41   #3
Možda zato da ih mogu razlikovati od drugih osoba koje nose isto ime. Ili, ne znam, ako se sumnja na nekoga tko se zove I.K. (25) zbog krađe, a ti znaš nekoga s istim inicijalima, iste dobi tko je, uz to, problematičan... Bez previše podataka, može se puno toga doznati.

Nemam pojma ni ja točno, ali ne čini mi se potpuno nepotrebno. Godine puno govore.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 00:41   #4
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Često je u novinama pored imena osobe u zagradi zapisana njegova starost.
Ili u radiju se nonšalantno spominje "AB je odvjetnik 58-godišnjem CD".
I pokraj imena celebrityja je napisana njegova dob, makar svi otprilike znamo koliko je star.
Čemu to?
To, je po mojem mišljenju, jednostavno u ljudskoj prirodi da nekoga zanima koliko je tko star. Čak i ovdje na forumu, kad se netko jada o svojim problemima, često pitanje drugih je koliko taj koji se jada ima godina.
GuestX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.