Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 03:15   #1
fasada od prepecene cigle

zanima me da li neko ima iskustva sa fasadom od prepecene cigle, nadam se d me razumijete o cemu pricam, cigla koja je ujedno i fasada preko koje nista drugo ne ide, sta je tu izolacija, da li tu ide vise slojeva kod izrade kao jos neki izolator i blok kao zavrsni sloj iznutra i sl. ako netko zna par detalja puno bi mi pomogao
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 17:50   #2
cigla

Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
zanima me da li neko ima iskustva sa fasadom od prepecene cigle, nadam se d me razumijete o cemu pricam, cigla koja je ujedno i fasada preko koje nista drugo ne ide, sta je tu izolacija, da li tu ide vise slojeva kod izrade kao jos neki izolator i blok kao zavrsni sloj iznutra i sl. ako netko zna par detalja puno bi mi pomogao


Cigla je tu ukras ili fasada pa međuprostor(min 5cm) izolacija i zid min 25 preporućljivo 30 i više. Ulaz zraka na donjem dijelu i izlaz najduli ili visina izlaza max 3m da nebude pothlađivanja ili prejaki propuh.Samo jednu sam tako radio jako davno.
bob_graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 08:27   #3
misliš na fasadnu opeku zar ne?

na nosivi zid ide izolacija, stiropor ili vuna, a pošto je to zid na koji ide fas opeka onda može i vuna koja nije toliko skupa kao ona što ide na fasade, tj može i ona u rolama, jer je ona u pločama skuplja dost, ali..opet se mora nekako malo i zaštiti da se ne smoči...mora se paziti.

Razmak između izolacije i fas. opeke može a i nemora biti, 3-4 cm ako već radiš...

al da ti nepričam...evo ovdje pa pročitaj, a onda ćemo dalje diskusirati ...

http://www.gradimo.hr/Fasadna-opeka-...-HR/11099.aspx
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 21:05   #4
pregledao sam link i zanima me koja je razlika i sta je bolje prozracna ili neprozracna vrsta fasade i dali je u izvedbi jedna ili druga kompliciranija, ova neprozracna mi je malo jasnija, al me zanima zastita od kondezata i dal se stavlja paropropusna folija. Isto tako na prozracnoj fasadi mi nije bas jasno di se ostavljaju otvori za ventilaciju i kako oni izgledaju, puno pitanja al bi stvarno molio kad bi mi netko mogao malo pomoci
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 09:46   #5
ja bih sebi radio sa stiroporom, nebi si htio priuštiti rizik da mi se vuna smoči i onda nemam ništa od nje, a u ovom slučaju je rizik velik.
Ne bih tiplao, samo poljepio, malo rabicirao, netreba se precizirati, i onda išao sa fas ciglom. Ali moraš stiropor polijepiti u vagu, da ti kasnije ne baca fas ciglu van pa da bude neravno.
I da, najbitnije, ne bi si ostavljao prostor između.
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.