Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najdraži/najbolji film iz trilogije BACK TO THE FUTURE, mi je:
Prvi film 11 84.62%
Drugi film 2 15.38%
Treći film 0 0%
Glasovatelji: 13. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2011., 23:55   #1
BACK TO THE FUTURE - Trilogija



Ja sam jednostavno morao otvoriti temu za ovu meni najdrazu trilogiju djetinjstva kao sto je i mnogima ovdje pretpostavljam... Meni su ovo i dan danas jedni od najdrazih filmova svih vremena i zauvijek cu ih imati u srcu...Neponovljivi... Pa eto otvaram temu za njih pa da i vi kažete "dvi, tri" o ovim po meni kultnim filmovima glede filmske avanture i zabave...

Stavit cu i anketu koji vam je najdrazi film od ova tri, meni su sva tri draga, posebno prvi, on mi je najbolji definitivno...

Sjecam se kad sam bio osnovnoškolarac da sam brojao doslovno dane u mjesecu kad će biti na TV Povratak u budućnost sjecam se da bi ih najavili uvijek kao krajem 11-og mjeseca na HRT i onda bi cekao cijeli mjesec do tamo onih Božićnih dana samo da gledam Povratak u buducnost, ne mogu ni opisat eto sto su ovi filmovi meni predstavljali

I svake godine bi ih gledao, uopce nije bilo vazno sto bi ih gledao po 5-i, 6-i, 7-i, 8-i put... uvijek je bilo isto kao da prvi put gledam... Biff mi je bio (u proslosti, buducnosti) oličenje ZLA haha, klasicni negativac haha ali opet nevjerovatno komican i bez njega to ne bi bilo to...



Evo na kraju ostavljam i jednu od legendarnih scena iz trilogije Marty McFly FOREVER

http://www.youtube.com/watch?v=-KCIOrEa9gU

Evo i glavne legendarne teme sa soundtracka:

http://www.youtube.com/watch?v=hDVhSP5sUoY

Kao i jedne od legendarnih pjesama u filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=-NMph943tsw

A evo i jedan lijepi video za 25-godišnjicu reuniona ekipe iz back to the future...

http://www.youtube.com/watch?v=w508s...eature=related

Zadnje uređivanje Caesar_Augustus : 26.06.2011. at 00:07.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 00:55   #2
Stvarno su mi dragi ti filmovi. Baš sam nedavno odgledao po ko zna koji put sva tri, baš imaju dušu.
Toliko su mi dragi da mi hrpetina nelogičnosti uopće ne smeta
Uvijek ću ih imat u svojoj kolekciji...
Metlicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 01:01   #3
Quote:
Metlicar kaže: Pogledaj post
Stvarno su mi dragi ti filmovi. Baš sam nedavno odgledao po ko zna koji put sva tri, baš imaju dušu.
To je to
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 03:28   #4
ima li ikakve šanse da u anketi prevlada bilo koji osim prvog dijela?

inače, jako simpatična i draga mi trilogija. scena kad Michael J. Fox u prvom dijelu rastura Johnny B. Goode mi je jedna od prvih filmskih uspomena uopće.
Rev is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:34   #5
...ajmo malo osvježit ovu temu..ako ste za....meni je Povratak u budućnost najbolji film svih vremena ikad...baš bi volio da malo prokomentiramo film
damita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:54   #6
Fantastična trilogija! Evo jedna zanimljivost... za potrebe snimanja prvog filma iskorištena su svega 32 praktična specijalna efekta.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 17:12   #7
koji su to efekti...evo da se malo pohvalim..sva tri djela sam pogleda...puno puno punoooo puta znam sve napamet .....vidim gore...koje su to nelogičnosti koje se spominju..po meni je sve "logično"..
damita is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 17:26   #8
Quote:
damita kaže: Pogledaj post
koji su to efekti...evo da se malo pohvalim..sva tri djela sam pogleda...puno puno punoooo puta znam sve napamet .....vidim gore...koje su to nelogičnosti koje se spominju..po meni je sve "logično"..

Pa sami filmovi koji se bave istim premisama (putovanje kroz vrijeme, recimo) imaju tonu nelogičnosti te previda. No to su neke stvari na koje se ne bi trebali obazirati niti postavljati previše pitanja oko istih. Ako je film snimljen prvenstveno da zabavi i očara publiku i pri tom ih provede kroz jednu divno smišljenu priču, a ova trilogija to sasvim sigurno radi, onda je to jedino što je bitno.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 17:41   #9
..pa da...film je nelogično logičan..posebno u trećem dijelu kad je Marty otiša u prošlost (vratio se) a za minut ..evo ga ponovo..al iz druge prošlosti..malo je to sve zbunjeno..ili ono pismo na kraju drugog nastavka......drugi dio je isto zbunjen dosta...i kritičari govore da je najlošiji od sviju nastavaka...meni je dvojka baš ok...ma sve je genijalno...moga bi ja to opet gledat...
damita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 15:20   #10
trilogija moje mladosti, cjela je super, al ipak je prvi dio najbolji, u drugom i trećem djelu se ponavljaju fore iz prvog
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 21:06   #11
Super su mi filmovi...
Najdraži mi je dakako 1 dio.....
u pamćenju mi je ostao leteći skejt...ili tako nešto ...
znam da sam si mislila kako bi bilo super da to stvarno postoji...
GričkaVještica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 08:49   #12
Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
trilogija moje mladosti, cjela je super, al ipak je prvi dio najbolji, u drugom i trećem djelu se ponavljaju fore iz prvog
a tako su morali napravit.....Kad se snimao povratak u budućnost 1..to je tribalo da bude to..nije se razmišljalo o nastavcima...Film je stekao toliku popularnost da su jednostavno morali da snime još dva nastavka....oni koji neznaju ..povratak 2 i 3 snimani su u isto vrime....ali bio je veliki problem kako naštimat priču..jer onaj glumac koji je glumio oca od Martiya Mcflaya..umislio se i tražio je ogroman honorar za ono vrime...čak veći od Michaela .Y Foxa..a ostali su navodno prihvatili i za manje..jer je atmosfera na snimanju bila odlična...opuštena i puna zezancije...tako su onda onog glumca odma "pokopali" na početku drugog nastavka..i priča se morala vratit nazad...al sve u svemu...ja osobno nevidim manu u nijednom nastavku..
damita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:29   #13
Možda nije najbolja, ali mi je ovo zasigurno najdraža trilogija uopće.
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:24   #14
Quote:
iggy888 kaže: Pogledaj post
Možda nije najbolja, ali mi je ovo zasigurno najdraža trilogija uopće.
Potpis.
I nikada mi ne dosadi
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 23:49   #15
Trilogija na kojoj sam odrastao, ona muzika na početku i histerični Doc... I ona scena kada Marty pjeva Johnny B Good a onaj tip zove Chuck Berrya i govori kako je našao onaj zvuk što on traži

Kao što je netko gore napisao, možda ne najbolja trilogija ali sigurno najdraža zauzima posebno mjesto u mojoj "videoteci"...
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 00:12   #16
I zabavna, i sa dosta akcije, baš za mlade ma ustvari sve generacije mogu ovo gledat a da im ne bude dosadno.
Odlična razbibriga sa zanimljivom pričom i dobrim scenarijem.

Da bar Michael nije onako bolestan pa da snime i 4. koliko god on možda nepotreban bio. Mislin, kad već od svakog sranja rade 358 nastavaka, zašto ne i od dobrih uradaka ko šta je ovi mada osobno nisan za to.
Ko šta je neko spomenuo, uvik mu se moreš vratit nakon nekog vrimena, opet pogledat i zabavit se.

Ali nažalost legenda Michael J. Fox ima zajebanu bolest i ne može ništa normalno snimat. Zakon glumac, pogotovo za komedije, velika šteta...
739-729 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 01:32   #17
Quote:
dr.sicky kaže: Pogledaj post
trilogija moje mladosti, cjela je super, al ipak je prvi dio najbolji, u drugom i trećem djelu se ponavljaju fore iz prvog
I moje!

I slažem se da je prvi najbolji, oduvijek sam najviše volio upravo taj. Ali i ostali su dobri...

Nisam gledao već par godina te filmove, svakako ću ih pogledat uskoro opet...po tko zna koji put. Kao i Ramisov ''Beskrajan dan'', ovo je uvijek dobro...
Media Blitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 18:37   #18
Quote:
damita kaže: Pogledaj post
..pa da...film je nelogično logičan..posebno u trećem dijelu kad je Marty otiša u prošlost (vratio se) a za minut ..evo ga ponovo..al iz druge prošlosti..malo je to sve zbunjeno..ili ono pismo na kraju drugog nastavka......drugi dio je isto zbunjen dosta...i kritičari govore da je najlošiji od sviju nastavaka...meni je dvojka baš ok...ma sve je genijalno...moga bi ja to opet gledat...
Ne vidim u cemu je problem s time, sve je fino povezano. Upravo su vremenski paradoksi draz Povratka u buducnost zbog cega mi i je drugi dio najbolji. I sam Robert Zemeckis je izjavio da mu je Povratak u buducnost 2 vjerojatno najavangardniji film koji je ikada snimio.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 07:58   #19
Grehota je u ovoj trilogiji tražiti nelogičnosti... ako tražiš nelogičnosti, ne uživaš u filmu... što bi svakako trebao raditi.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 09:41   #20
Quote:
damita kaže: Pogledaj post
koji su to efekti...evo da se malo pohvalim..sva tri djela sam pogleda...puno puno punoooo puta znam sve napamet .....vidim gore...koje su to nelogičnosti koje se spominju..po meni je sve "logično"..
recimo, završetak trećeg dijela kad vremenski stroj pred Martyjevim očima raznese vlak i onda se pojavljuje leteći vlak s Docom, njegovom ženom i djecom koji je ustanovio, nakon svih peripetija oko pronalaska plutonija da vremenski stroj "radi na sir:"
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.