Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 22:36   #1001
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
jao katarinaos, necu ponavljati ono sto je ovdje vec toliko cesto napisano..no evo u kratkim crtama..
kao sto sam rekla, svatko kako zeli. oni koji imaju volje razmisliti o argumentima protiv hodalice neka to ucine i eventualno promjene svoje stavove. oni koji neće, neka stavljaju dijete u hodalicu (ne)svjesni eventualnih rizika. basta!
I meni je dosta moram priznat....laku noć i da vam se večeras ne bude
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 23:28   #1002
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
wtf..? moja cura nije imala nikakve zaostatke u motoričkom razvoju. par dana nakon poroda se okrenula s ledja na stomak..potom je zaboravila da to moze i počela opet s 4mj...s pet i sa stomaka leđa..počela puzati s osam..prohodala s 13..? po čemu zaključuješ da je moja kćer imala motoričke smetnje? ah da, nisam je stavljala u hodaljku, unatoč prostornosti
ako ne mozes pobiti moju izjavu s argumentima onda prestali laprdati.

samo kao informacija, ovjde svaki roditelj pri 6mjesečnom pregledu dobije brošuricu u kojoj stoje informacije o štetnosti hodaljki, preuranjenog posjedanja itd..
dakle doktori hoće isključiti mogućnost da neinformirani roditelji naprave grešku. ako netko unatoč informacijama inzistira na hodaljci..molim lijepo.

ti očito pripadaš u grupu onih koji ne fermaju ono što doktori i fizijatri tupe. no možda će za koju godinu opovrgnuti tvrdnju o štetnosti hodljake, a ti ćeš likovati
pa ti si govorila da vam je fizijatar zabranio koristit hodalicu i da ste radili neke vježbe...ne vjerujem da sam pobrkala...

meni je dr rekla da slobodno mogu koristit hodalicu pa i jesam
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:23   #1003
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa po čemu su ti djeca onda puzala?!?!
Po dekici.
Inace nisu bas voljeli puzati.Vise su voljeli hodalicu ili samostalno hodati uz namjestaj.
Zapravo su jako rijetko puzali,mozda ih je mrzilo sto sam im nakon puzanja stalno prala ili brisala rukice...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:40   #1004
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
nije ni hodalica jer ide po tom istom podu....ako se ne ulazi u kuću u cipelama pod ne može biti nešto ekstra prljav
Po hodalici niko nije gazio ni u papucama,a kamoli cipelama.
Osim toga,klinci nisu dirali hodalicu za kotace,a stalak i sjedalo sam redovito cistila.
Ako cemo vec tjerati mak na konac...
Uglavnom,ja ne zelim nikome solit pamet,svak ima svoj stav, ne mislim da je stetno djecu pomalo stavljat u tu famoznu hodalicu,eto su moji i pored toga i zdravi i pravi.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:42   #1005
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Štete?...kolike i koje štete na zdravom djetetu koje se rodilo bez problema?...kako je moguće da jedni savjetuju široko povijanje, drugi bez njega, jedni 3 mjeseca, drugi 6 mjeseci, jedni spavaj na leđima, drugi na boku, treći na trbuhu....i sad bi ja pored svega toga trebala reći nekoj mami da je neodgovorna je dijete ima hodalicu?
Tocno tako.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 07:46   #1006
Zamislite kad nitko nebi koristija hodalicu, il bi svi koristili hodalicu, nebi imale o čemu glavu razbijat i pisat po forumu i ić u krajnost. Ovako je baš zanimljivo, samo naprid.
Ja san dite stavljala u hodalicu, dajem joj smoki, ponekad jede nutele i kruha za večeru, dojena samo 4 miseca, viknem na nju, čak je udarim po guzici, ostavim je 5 minuta samu bez nadzora, upalim joj crtani da gleda, stalno je puna masnica. Po svemu ovome uopće nisan dobra mater, a s druge strane, ona je maženo i paženo dite, svaki dan jede i međuobrok voća i jogurt i pije mliko naveliko, svako drugi dan jede povrće za večeru, uglavnom smo svaki dan u doticaju s drugim klincima bilo u parku il dođu doma kod nas. Sretno je dite kojem itekako pazim kako ću ispuniti vrime kad dođem doma s posla, nepamtim kad sam nekud bez nje izišla, sebično od mene je da stoji doma s babon a ja pol dana na poslu i onda odem bez nje.
Nisan savršena, nitko nije to ovim želim reći. Mislim da sve dobro radim, možda grješim al se i ispravim i kad mi neko dođe i kaže da san nemajka zbog gore navedenih stvari, a to je ode napisat ka dobar dan, dođe mi da g pošaljen u 3 P..de mate.... Pa se sad slobodno uvridite.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:41   #1007
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Po dekici.
Inace nisu bas voljeli puzati.Vise su voljeli hodalicu ili samostalno hodati uz namjestaj.
Zapravo su jako rijetko puzali,mozda ih je mrzilo sto sam im nakon puzanja stalno prala ili brisala rukice...
Imas jako veliku dekicu?
Mislim, moja ima 5 mj i jos ne puze pa svejedno brzinom svjetlosti sidje s duplih puzli na podu. Ja ju vracam samo zato sto se cesto izvrne pa ju manje boli kad zvekne glavom u puzle a ne o parket.
Kad prestane nosom lupati o pod ici ce di ju volja.

Inace, tamo na temi gdje ima za kupiti sam stavila slicicu po meni idealnog rjesenja za zadovoljiti i 20 minuta mira i bebino zdravlje.
Evo, stavljam i ovdje pa ko voli nek izvoli
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:55   #1008
moj p.se rodio mjesec dana ranije. motorički je uvijek sve bilo u redu, no kad je došlo vrijeme da bi trebao puzati 8 mj.on ništa. traži da ga se digne i hoće stajati. nije se znao sam posjesti, ali kad mu pomogneš lijepo stabilno sjedi. bila sam ljuta na mm-ovog kuma kaj je kupio hodalicu za krstitke bez pitanja, ali kad sam bila luda jer nisam od malog mogla ni 5 min sjesti znala sam ga staviti u nju bar da odem na wc. stalno se htio nositi pa je bilo što bilo nemoguće. no kako se nije znao sam posjesti i nije htio puzati, odlučila sam da nema više hodalice i gotovo. sam se 9,5 mj.naučio posjesti i s 10 mj.počeo puzati. sad ide ko raketa po stanu.
ne znam da li je do toga što smo izbacili hodalicu, ali mislim da sam ga redovito u nju stavljala da još ne bi puzao. sad već sam stabilno stoji i radi korake uz pridržavanje i diže se uz namještaj.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:56   #1009
Thumbs down

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Imas jako veliku dekicu?
Mislim, moja ima 5 mj i jos ne puze pa svejedno brzinom svjetlosti sidje s duplih puzli na podu. Ja ju vracam samo zato sto se cesto izvrne pa ju manje boli kad zvekne glavom u puzle a ne o parket.
Kad prestane nosom lupati o pod ici ce di ju volja.

Inace, tamo na temi gdje ima za kupiti sam stavila slicicu po meni idealnog rjesenja za zadovoljiti i 20 minuta mira i bebino zdravlje.
Evo, stavljam i ovdje pa ko voli nek izvoli

toga nema kod nas!
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 10:57   #1010
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Inace, tamo na temi gdje ima za kupiti sam stavila slicicu po meni idealnog rjesenja za zadovoljiti i 20 minuta mira i bebino zdravlje.
Evo, stavljam i ovdje pa ko voli nek izvoli
predobro...baš slatko izgledaju....
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:00   #1011
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
predobro...baš slatko izgledaju....
U nedostatku toga ovo je mojih 5,10,15,30 min mira...kad nije na deki u sred dnevnog.
http://picasaweb.google.com/rijeka74...37681512887842
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:13   #1012
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ovdje je to standard..kao što svaka dobije standardno kad izadje iz bolnice informacije o spavanju, hranjenju itd..
ah, nakon ne reagiranja od strane forumašica na stalno ponavljanje riječi ovdje, sada ju dobismo poboldanu tako da svi mi nepismeni shvatimo da forumašica Zoro ne živi tamo gdje i mi ...na Balkanu jel'te

Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Glede hodalice vidim opet ista priča kao i na svakoj drugoj temi...netko je pročitao ili mu je njegova pedica rekla da to ne valja i točka....nema veze što netko ima dvoje-troje, četvero djece, što ima svoje navike, iskustva, savjete itd....pojavi se mama koja je rodila jedno dijete, staro je godinu dana i pročitala je sve što se pročitati da i onda ti kaže da to što ti radiš ne valja jer ona i njeni izvori tako kažu...ne da kaže što ona misli, ne da kaže čula sam ovo ili ono..nego ona zna i to je tako i nikako drugačije...i neće ti se petljati, ali da se zna da je krivo...

upravo tako ...to su valjda majke koje su izmislile riječ majčinstvo ...ne kužim kako im ne dosadi naklapati kao oni što hodaju po kućama i govore ti da ćeš goriti u paklu ako ne pređeš na njihovu vjeru
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:16   #1013
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
U nedostatku toga ovo je mojih 5,10,15,30 min mira...kad nije na deki u sred dnevnog.
http://picasaweb.google.com/rijeka74...37681512887842


cccc, nemajko nisi čula da je i taj zatvor štetan za psihološki razvoj djeteta

__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:20   #1014
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
cccc, nemajko nisi čula da je i taj zatvor štetan za psihološki razvoj djeteta

Jesam od šogorice koja je na kraju kupila gajbu...počelo je da ima gdje odmoriti preko dana, a sada da se malo zabavi dok sam ja u kuhinji..najčešće je na podu ili ga u kolicima furam za sobom po stanu....
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:24   #1015
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Jesam od šogorice koja je na kraju kupila gajbu...počelo je da ima gdje odmoriti preko dana, a sada da se malo zabavi dok sam ja u kuhinji..najčešće je na podu ili ga u kolicima furam za sobom po stanu....

u Hagu ćeš završiti
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:33   #1016
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
cccc, nemajko nisi čula da je i taj zatvor štetan za psihološki razvoj djeteta

Neznam kako onda kinderbet ne utječe na psihološki razvoj?...još se svi trse da spava u njemu, a ne u maminom krevetu...što se tih malih prostora tiče djeca koliko se sjećam sa 2,3,4 godine najviše vole zavlačiti se u razne kutove kuće, prekrivati plahtama, praviti šatore...mojima je u doba kad vrtić više nismo ni koristili bilo glavno da ih unutra potrpam i pokrijem dekom kompletan.
Opet off topic.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:36   #1017
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Neznam kako onda kinderbet ne utječe na psihološki razvoj?...još se svi trse da spava u njemu, a ne u maminom krevetu...što se tih malih prostora tiče djeca koliko se sjećam sa 2,3,4 godine najviše vole zavlačiti se u razne kutove kuće, prekrivati plahtama, praviti šatore...mojima je u doba kad vrtić više nismo ni koristili bilo glavno da ih unutra potrpam i pokrijem dekom kompletan.
Opet off topic.
to i moji rade, stalno razvlače neke deke po sobama

ot - hodalica, ni da ni ne - po vlastitom nahođenju
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:36   #1018
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
neznam za ovaj mehanizam...
što se tiče hodanja na prstima nema veze sa podešenom visinom nego sa tim što dijete još nije prošlo sve faze koje vode do hodanja i neznaju kako se to radi pa krenu na prstićima, ista stvar kao i kod vođenja za rukice da bi se dijete naučilo hodati...u početku im ne možeš pokazat drugačije tj možeš al premali su da poslušaju

PS. Lali je super objasnila u postu prije

dug je put od dizanja uz nešto do hodanja...MIha se dizao sa 7 mj uz sve i hodao a prohodao tek nakon 4 mj...sa 11 mj...a hodalica im to pruža odma a nisu spremni
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mozak dobiva krive informacije, uči krive obrasce kretanja
(jbg, priroda nije zamislila da se krećemo uz pomoć hodalice, jel da?)

to je osnova svega. pod, nepravilna visina, lažna sigurnost, hodanje po prstima bla bla bla se samo nadovezuje na to.
sigurno znate za baby handling i sigurno znate za bebe vježbače, daklem znate da se stavljanjem bebinih udova/tijela samo na nekoliko minuta dnevno mozgu šalju snažni impulsi da je to poželjan obrazac pokreta. pa mozak to ekstra brzo uči i kasnije 'pokreće' tijelo po tim obrascima.
e, pa, kretanjem u hodalici mozak dobiva prilično krive informacije.
lali i mandy, možete im trubit do sutra.
onaj tko želi razumjeti počet će relativirati 20min u hodaljci...i to je to.

Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
pa ti si govorila da vam je fizijatar zabranio koristit hodalicu i da ste radili neke vježbe...ne vjerujem da sam pobrkala...

meni je dr rekla da slobodno mogu koristit hodalicu pa i jesam
ne, moja cura nikad nije bila vježbačica, zamijenila si me.

Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
ah, nakon ne reagiranja od strane forumašica na stalno ponavljanje riječi ovdje, sada ju dobismo poboldanu tako da svi mi nepismeni shvatimo da forumašica Zoro ne živi tamo gdje i mi ...na Balkanu jel'te


riječ balkan JA nisam niti jednom spomenula..mislim da je forumašica NAR bila ta...eto sad znate svi. nemam pojma, hvala na zaključnoj riječi u vezi mog mjesta boravka
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:48   #1019
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post

riječ balkan JA nisam niti jednom spomenula..mislim da je forumašica NAR bila ta...eto sad znate svi. nemam pojma, hvala na zaključnoj riječi u vezi mog mjesta boravka

nema na čemu i drugi put
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 11:52   #1020
Pa ako se hodalica koristi prema mjestu stanovanja, ja bih se pitala zbog čega je tako dostupna na Balkanu, a u nekim nebalkanskim je zemljama i zabranjena. Daklem, nešt što nije dobro za 'njihovu' djecu je dobro za našu?

Uostalom, na ovom topicu se dosta govorilo protiv hodalica, i mame vježbača su to jako dobro iznjele pa svakom ko voli nek izvoli.

A ovih par zadnjih postova mi je 'deja vue' sa topica o hranjenju djece. Samo se tema promijenila.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.