Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 14:14   #7301
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Nele Neuhaus - Prijatelji do groba

Već sam par pročitala od iste autorice. Knjiga je čisto ok, kategorija za mozak na pašu.

Tu možete malo više pročitati, ako nekoga zanima.
Odlična autorica, koju posebno volim jer evo baš u tom području živim. Nekako je ljepše znati ceste po kojima se policajci vozaju, isto ako to nije nikakav dokaz kvalitete.


Gesendet von meinem DMC-CM1 mit Tapatalk
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:42   #7302
Rekao bih da 80% motiva da se ovdje piše o knjigama otpada na želju da se nešto kaže o pročitanom (to je tako, ljudska potreba), a tek 20% na uvjerenje da će taj vaš doajm netko zaista pročitati i na temelju njega posegnuti za dotičnim naslovom.

Ne želim kvariti igru, samo primijećujem.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:47   #7303
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Rekao bih da 80% motiva da se ovdje piše o knjigama otpada na želju da se nešto kaže o pročitanom (to je tako, ljudska potreba), a tek 20% na uvjerenje da će taj vaš doajm netko zaista pročitati i na temelju njega posegnuti za dotičnim naslovom.

Ne želim kvariti igru, samo primijećujem.
Mislim da je često upravo tako,ali opet,kad većina oko mene ne čita,ovdje jejedino mjesto gdje mogu napisati o knjigama koje mise sviđaju..pa makar ih nitko ne pročita (ne uvijek ,ali uglavnom mislim da je tako)-ali nađe se tu i tamo ljudi koji su zainteresirani pa se jave....sve ovisi o ukusima i slično.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:09   #7304
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Odlična autorica, koju posebno volim jer evo baš u tom području živim. Nekako je ljepše znati ceste po kojima se policajci vozaju, isto ako to nije nikakav dokaz kvalitete.
Meni je solidna skroz, ne odskače mi pretjerano sad po nekoj kvaliteti ili po nečem neviđenom do sada, ali s druge strane nije da se ne navučem, tako da mi je ovo četvrta njena knjiga.

Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Rekao bih da 80% motiva da se ovdje piše o knjigama otpada na želju da se nešto kaže o pročitanom (to je tako, ljudska potreba), a tek 20% na uvjerenje da će taj vaš doajm netko zaista pročitati i na temelju njega posegnuti za dotičnim naslovom.

Ne želim kvariti igru, samo primijećujem.
Često pretražujem upravo ovu temu kada nisam sigurna kakva je neka knjiga i da li da ju pročitam, pa volim onda i doprinjeti.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 01:10   #7305
Quote:
Impresija kaže: Pogledaj post
Često pretražujem upravo ovu temu kada nisam sigurna kakva je neka knjiga i da li da ju pročitam, pa volim onda i doprinjeti.
Zar ne potražiš prvo recimo neku recenziju na nekoj stranici koja se bavi knjigama (ima ih puno), na kojoj pišu književni kritičari, ljudi koji ipak znaju reći nešto suvislo o knjizi, a ne da kao ovdje ispisuju pučkoškolske, uopćene stvari tipa "radnja je dobra", "kraj je neočekivan" i sl.? Kako bi to nekoga moglo potaknuti da pročita knjigu? To je kao da kažeš da je knjiga četvrtasta.

Svejedno mi je što ćete i kako ćete, samo sam vam htio ukazati da vam te komentare ne čita gotovo nitko i da ljudi odabiru knjige kao i filmove po nekom svom nahođenju.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.02.2016., 08:33   #7306
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Zar ne potražiš prvo recimo neku recenziju na nekoj stranici koja se bavi knjigama (ima ih puno), na kojoj pišu književni kritičari, ljudi koji ipak znaju reći nešto suvislo o knjizi, a ne da kao ovdje ispisuju pučkoškolske, uopćene stvari tipa "radnja je dobra", "kraj je neočekivan" i sl.? Kako bi to nekoga moglo potaknuti da pročita knjigu? To je kao da kažeš da je knjiga četvrtasta.

Svejedno mi je što ćete i kako ćete, samo sam vam htio ukazati da vam te komentare ne čita gotovo nitko i da ljudi odabiru knjige kao i filmove po nekom svom nahođenju.
Ja citam skoro svakodnevno komentare na knjige i ako mi se svidi tema (cak mi dojam i nije toliko bitan) idem dalje istrazivat o toj knjizi i ako mi se svidi ju procitam. I tako sam vec do sada dosta knjiga odabrao i nisam niti jednom pogrijesio. Samo nastavite ljudi sa komentatima...
lenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 10:10   #7307
Ajme moždasutra, neću se uopće trudit.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:13   #7308
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Zar ne potražiš prvo recimo neku recenziju na nekoj stranici koja se bavi knjigama (ima ih puno), na kojoj pišu književni kritičari, ljudi koji ipak znaju reći nešto suvislo o knjizi, a ne da kao ovdje ispisuju pučkoškolske, uopćene stvari tipa "radnja je dobra", "kraj je neočekivan" i sl.? Kako bi to nekoga moglo potaknuti da pročita knjigu? To je kao da kažeš da je knjiga četvrtasta.

Svejedno mi je što ćete i kako ćete, samo sam vam htio ukazati da vam te komentare ne čita gotovo nitko i da ljudi odabiru knjige kao i filmove po nekom svom nahođenju.
čitam komentare i na temelju istih posudila i pročitala dosta dobrih knjiga!
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 11:15   #7309
Ajde prestanite sad hraniti trola i nastavite on topic.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 12:48   #7310
Nisam trol, zaista to mislim. Zašto je to problem? Nastavite nesmetano dalje.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.02.2016., 17:13   #7311
Procitao od GGM Zlu Kob, Kronika najavljene smrti, Sjecanje na moje tuzne kurve.

Kronika je stivo za preporuku, lako citljivo, GGM stvarno zna iz lokacije, likova koji nista ne obecavaju izvuc najbolje.

Zla Kob, Sjecanje su slabi uratci posebno potonja gdje je cika ipak premlako opisan, kraj je napadan i iznikuda dosao, kao da se pisac zurio da dovrsi djelo.
Zla kob je roman koji se odmaknuo od niti vodilje s pocetka, a trebao ju je slijediti, previse vrludanja, osim svecenika i porucnika, vecina likova mlaka.
Danas posudio od istog Dvanaest hodočasnika.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 12:55   #7312
G. Delacourt - Popis mojih želja

Dosta sam 'viđala' ovu knjigu po raznim portalima i stranicama zadnjih par mjeseci pa sam je uzela da vidim zašto je tako popularna.
Malo sam podvojena oko mišljenja. U jednu ruku super mi je jednostavni stil pisanja pa se knjiga jako lako i brzo čita, u drugu ruku mi ima nekih, za moj ukus - patetičnih i klišejiziranih dijelova. Knjiga svakako postavlja dobro pitanje - što bi napravili da osvojite jackpot i bi li mijenjali život koji imate - jer svi mi volimo maštat o svemu što bi si priuštili, o promjenama, o ostvarenju snova, ali kroz knjigu u biti dolazimo do toga da nema tih novaca koje nam sreću mogu kupiti i da je nekad ono što imamo - dovoljno. Ok pouka i ok knjiga za ubit kišno popodne, ali ništa spektakularno.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 13:57   #7313
Koga znaima bosansko-humska povijest,vrijeme patarena,čitavo naslijeđe BIH prije turske okupacije,preporučam knjigu Stećci..

Odlično štivo..
__________________
Bellum omnium in omnes – Rat sviju protiv svih __N.B.F.
Drezga Makljavn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:26   #7314
već sam je prije počeo čitat, al sam prestao, a ne sjecam se zasto. onda je nedavno krenula i serija pa sam ponovno posudio knjigu i procitao je do kraja

Lev Grossman- Mađioničari

kronologija se, a i sama priča, u seriji i knjizi bitno razlikuju. nekak mi se cini da sam ostao poprilicno razocaran knjigom. najavljivana kao harry potter za odraslije, al nema ni priblizno magije (ovdje mislim na knjizevnu magiju) kao potter. knjiga ima 400 stranica, al mi se tolko sve cini zbrzanim i napisanim navrat-nanos da bi vjerojatno jos toliko bilo potrebno da od ovog nes dobro ispadne. autor je psovkama i seksom pokusao docarat taj neki odrasliji svijet madionicara, al je sve ispalo mlako i nezanimljivo i imalo bas suprotan, djetinjasti efekt. mozda je i malo do prijevoda, koji je lošast, al nekak sumnjam da je i u originalu ista bolje. najveci su minus preveliki skokovi i nekoherentnost radnje. imao sam osjecaj kao da je pisao neki knjizevnik-pocetnik. kad moram rec da mi je serija bolja, a ni ona nije neko remek-djelo, onda je jasno da knjiga bas nije carobna. ak niste neki fan magijske fantastike, preskocite
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:27   #7315
Quote:
Drezga Makljavn kaže: Pogledaj post
Koga znaima bosansko-humska povijest,vrijeme patarena,čitavo naslijeđe BIH prije turske okupacije,preporučam knjigu Stećci..

Odlično štivo..
Moram priznati da mi Lovrenović uopće nije drag, ali na knjizi su radili i neki ljudi koje cijenim, pa ću vjerovatno ipak prelistati knjigu.

Ako te ova tematika zanima, preporučujem djela Šefika Bešlagića.

http://novovrijeme.ba/efik-beslagic-...m-istrazivacu/
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 01:49   #7316
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Zar ne potražiš prvo recimo neku recenziju na nekoj stranici koja se bavi knjigama (ima ih puno), na kojoj pišu književni kritičari, ljudi koji ipak znaju reći nešto suvislo o knjizi, a ne da kao ovdje ispisuju pučkoškolske, uopćene stvari tipa "radnja je dobra", "kraj je neočekivan" i sl.? Kako bi to nekoga moglo potaknuti da pročita knjigu? To je kao da kažeš da je knjiga četvrtasta.

Svejedno mi je što ćete i kako ćete, samo sam vam htio ukazati da vam te komentare ne čita gotovo nitko i da ljudi odabiru knjige kao i filmove po nekom svom nahođenju.
Misljenje kriticara me uopce ne zanima i ne hebem to ni dva posti nego me interesira bas zdravoseljacko misljenje i recenzija a bitno mi je ko mi kaze,imaju tu forumasi cije misljenje cijenim i koji citaju slicne zanrove i dosad se pokazalo pravim upravo iscitavanje tih misljenja..
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 14:10   #7317
Jonathan Franzen - Čistoća

Što reći. Nema tu nikakvih iznenađenja, Franzen se drži prokušanog recepta, tako da zapravo čitamo jednu te istu knjigu sada treći puta (Korekcije, Sloboda, pa sada čistoća). I ovo nije rečeno kao kritika, dapače, zašto ne ponavljati ono što je dobro, na momente odlično. Što se mene tiče, može to i dalje tako još nekoliko puta. Njegov stil u kojemu čitatelja često stavlja gotovo pa u ulogu nekog voajera koji promatra tuđe živote je onako, baš dobar. E sad, sve to odlično funkcionira do pred sam kraj, i zadnjih pedesetak stranica imam dojam da Franzen nije jednostavno znao kako knjigu završiti i što zapravo želi reći. Kao da mu nedostaje closure. Ne znam da li je još nekome bilo tako. No, bez obzira na to, kome su se sviđala prethodna djela i ovo će biti dobro za pročitati, a kome su prethodna djela bila zamorna, ovo će biti možda još zamornije.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 13:12   #7318
Peter V. Brett: "The Painted Man" - radnja ovog fantasy romana smještena je u svijet gdje po danu život teče normalno, dok po noći iz zemlje izlaze demoni koji uništavaju i ubijaju sve pred sobom. Pratimo troje glavnih likova: Arlena, dječaka koji bježi iz svog sela kako bi našao način da se bori protiv demona, Leeshu, djevojku koja uči kako da postane liječnica (ili nešto najbliže tome) te Rojera koji je kao beba ostao bez oba roditelja te sad radi kao žongler... Dobro je ovo, dapače jako dobro. Izvrstan setting, nepredvidljiva radnja (premda se tu i tamo nađe pokoje opće mjesto fantasy žanra, punokrvni glavni likovi i roman koji, kako se kaže, ne možete ispustiti iz ruku. Jedini problem je što je ovo tek prvi dio iz serijala, a ostalih nema u Knjižnicama grada Zagreba (a i sumnjam da će ih nabavljati, eventualno se mogu nadati nekom prijevodu). Šteta, jer me roman poprilično napalio za nastavak.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 22:19   #7319
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Jedini problem je što je ovo tek prvi dio iz serijala, a ostalih nema u Knjižnicama grada Zagreba (a i sumnjam da će ih nabavljati, eventualno se mogu nadati nekom prijevodu). Šteta, jer me roman poprilično napalio za nastavak.
prva tri nastavka su preveli srbi - Laguna

četvrti mi je postao davež


e-čitač i sve ti je na dlanu
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 22:53   #7320
Bill Bryson - Kratka povijest gotovo svega

Popularna znanost, kreće od postanka svemira pa ide sve do čovjeka. Totalna sam neznalica na području fizike, kemije i ostalih prirodnih područja, ali knjiga je relativno jednostavno pisana tako da je i takvi poput mene manje-više mogu shvatiti

Božica Dragaš - Između koljena

Roman o incestuoznoj ljubavi knjižničarke Tinke i njezinog rođaka u prvom koljenu Borisa. Nije neukusna, nije teška, nema moraliziranja, iako bi čovjek možda sve to očekivao kad se spomene ta škakljiva tema. Baš je zanimljiva, dinamična i pitka.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.