Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2012., 22:10   #1581
Možeš iskoristiti ovakav scart adapter, video signal proslijediš S-video kablom a ton 3,5mm na 2 chinch kablom.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 22:22   #1582
sve dok ne mijesas vrste signala (analogni ili digitalni) - sve mozes. dakle scart/composite/component/s-video - sve radi, a konverziju vrsis ovim sto kolega KD electronic rece...

a zvuk sa zvucne na kompu pa na tv, opet kakve ulaze imas na tv-u...

najjednostavnije ti je slika s-video ako ga imas na tv-u.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 22:27   #1583
Quote:
icokt kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Poceo mi se javljat isti problem s navedenim receiverom,...
Kakav problem i s kojim receiverom? ...(ovi premješteni postovi su mi najdraži ).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 22:48   #1584
Hvala na odgovorima, imam S Video na TV-u i na Grafi, imam žuti,crveni, bijeli za chincheve (i napred i nazad) i imam onu zelenu rupicu za slušalice...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.09.2012. at 23:57. Reason: Q
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:00   #1585
znaci s-video kabl i stereo kabl i to je to. samo provjeri jel ti na grafi bas s-video konektor ili onaj neki posebni. ako je posebni, onda si uz grafu dobio kratki kablic za konverziju...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:31   #1586
,... mislim da stvar hoda i da ne bi trebalo bit problema u prijemu signala u visini jedne etaže (za više etaža-katova nisam baš siguran),... ono kaj se može javljati su razne smetnje u vidu interferencije signala (mobitel, bežični telefon) ali bi iste trebale biti rješive odabirom drugog komunikacijskog kanala (mislim da ih nude 4).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:50   #1587
Ma baš je S-Video... imam VGA, DVI, HDMI i S-Video ulaz na njoj...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 09.09.2012. at 23:58. Reason: Q
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 00:10   #1588
Ja sam to riješio sa S-Video To Scart kabelom, sa ugrađenim audio kabelom (kojeg ubodeš u izlaz na zvučnoj kartici).



I tako fercera već skoro 10 godina.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 08:49   #1589
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Ja sam to riješio sa S-Video To Scart kabelom, sa ugrađenim audio kabelom...

Ovo je još najbolja varijanta .

@matrix : moj prethodni post vezan je uz tvoje pitanje.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 14:06   #1590
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Možeš iskoristiti ovakav scart adapter, video signal proslijediš S-video kablom a ton 3,5mm na 2 chinch kablom.
e prijatelju, de mi samo reci jel to ovaj S-Video kabel http://www.ebay.com/itm/10FT-S-VIDEO...item53e3c85219 pošto trebam duži jer od kompa do tv-a ima jedno 6-7 koraka,

jel to ovaj ADAPTER http://www.ebay.com/itm/RGB-Scart-to...item19d105c3d6

i jel to ovaj 3,5mm x2 http://www.ebay.com/itm/10ft-3-5mm-P...item563471033a

i imam još jedno pitanje, na kompu mi je S-Video ulaz sa 7 PIN (rupica) a na tv-u imam 4 PIN e sad me zanima dali je možda bolje uzet S-Video kabel sa 7 PIN to 4 PIN, jel to išta bolje/isto/lošije?

Zadnje uređivanje ibme74 : 10.09.2012. at 14:58.
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:51   #1591
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Kakav problem i s kojim receiverom? ...(ovi premješteni postovi su mi najdraži ).
Radi se o Onkyo TX-DS595 receiveru. Problem je sljedeći: Na prednjem lijevom kanalu se javio neki šum. Šum je stalno iste glasnoće bez obzira na to koliko ja pojačao receiver i prisutan je i kada puštam neki zvuk i kad ne puštam ništa, tako da kad pojačam muziku recimo šum se ni ne čuje. Također mi se 2-3 puta dogodilo da kada upalim receiver lijevi kanal ne radi, ali onda samo ugasim pa upalim receiver i onda radi normalno, a ta dva problema su vjerojatno povezana. E sad zanima me jel netko zna u čemu bi mogao biti problem i jel netko zna neki dobar servis koji bi to mogao riješiti?

Netko je već imao takav problem na forumu pa sam tamo postao, al neko je premjestio post, pa se ispričavam što je post bio polovičan.

Unaprijed hvala!
icokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 20:10   #1592
@ibme : ne, ovo prvo ti nije kabel na koji sam mislil (ostala 2 jesu), međutim varijanta od kolege Orda mi se čini boljom. Imaš gotovi kabel scart/3,5mm/S-video od 5 metara koji bi ti mogao zadovoljiti (nazovi Elmatis Zagreb). Srednja tri pina na S-video priključku grafe neka te ne zabrinjavaju (composite), 4 pinski S-video kabel bi trebao odgovarati.

@icokt : kod uključenja često znaju releji raditi probleme (da li zbog istrošenosti istog ili neadekvatnog napajanja) a i hladni lemovi također stvaraju čuda,...ukoliko nisi verziran po pitanju elektronike prepusti to stručnoj osobi.

Ovlašteni servis za Onkyo je svojedobno bila zagrebačka "Silnica", nisam siguran da je još tome tako , nazovi pa se raspitaj.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 20:26   #1593
@KD Electronic

Hvala na tako brzom odgovoru. Razumijem se u elektroniku donekle, ali se ne bi bas sam upustao u to. Budem prvo probao odnest kod lokalnog električara tu koji se bavi time, pa cu onda dalje. Jos jednom hvala.
icokt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 09:06   #1594
Quote:
icokt kaže: Pogledaj post
... Budem prvo probao odnest kod lokalnog električara...Jos jednom hvala.
,... nema na čemu,... električara?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:10   #1595
Pa, valjda je mislil na elektroničara...
..... a bolje i kod električara nego tu :

olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 14:28   #1596
,... ovaj gore sigurno rješava sve hladne lemove .
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:30   #1597
Slab zvuk na novoj Philips LED televiziji

Pozdrav ekipa,

nedavno sam kupio novu Philips televiziju 42PFL4307 i, nakon što sam je spojio i podesio, primjetio sam da je zvuk na njoj očajno tih.
Na poleđini televizije se nalaze dva skrivena zvučnika jakosti po 10W.
Maksimalan zvuk na televiziji je 60 i kada sam pokušao pogledati neki .avi preko usb-a morao sam pojačati televiziju do 40 da bih mogao normalno gledati film.
Npr. kada želim upaliti CMC i malo slušati muziku zvuk mora biti pojačan na 30. Kod jedne druge Philips televizije serije 7xxx kada pojačam na 30 stakla se tresu.

Da li itko ovdje ima iskustva sa ovom televizijom i da li postoji neki lijek za moj problem?
__________________
Be your friend's true friend. Return gift for gift.
Repay laughter with laughter again, but betrayal with treachery.
ivaniv is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 16.09.2012., 17:41   #1598
Da...tipka za glasnoću koju već koristiš...ne vidim zašto bi TV morao treštati na 30% glasnoće, gdje je to zapisano serija 7 jednostavno ima jače i bolje zvučnike jer je daleko skuplja od serije 4...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:29   #1599
Kao što rekoh, maksimalan zvuk je 60 "jedinica" a ja moram pojačati na 30 tj. 50% ukupne glasnoće da bih čuo išta.

Dakle, nije problem u tipci nego u zvučnicima i ne znam što napraviti da bih mogao normalno gledati tv bez da moram pojačavati do 80% da bih mogao normalno pratiti neki film.
__________________
Be your friend's true friend. Return gift for gift.
Repay laughter with laughter again, but betrayal with treachery.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 16.09.2012. at 23:43. Reason: Q
ivaniv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 18:57   #1600
Odi u MENI i u postavkama za zvuk vidi mozes li pojacati zvucnike, prvo to provjeri, a zatim imas vec programiran zvuk, MOVIE, JAZZ, SPORT, MUSIC, DINAMIC itd, i tu si namjesti sto ti pase
__________________
Zivot leti Kapetane

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 16.09.2012. at 23:44. Reason: Q
Bang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.