Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2017., 10:02   #1
Trazim malog macka za udomljavanje - Istra + Rijeka

Pozdrav svim forumasima, kako mi kci raste, izrazila je zelju, a ja joj ju i zelim ispuniti, odlucio sam joj ovog Bozica ispod bora staviti macku, tj. macka.

Savjetovao sam se sa frendom, kaze mi da nabavim muskog spola, nije toliko divlji, umiljatiji su od zenki, jedino da se vise glasaju... nemam pojma moze i par savjeta ovdje... nadalje, macic bi trebao biti beba, mali, mali... nekakav treci uvjet da to bude kroz 12. mjesec sve, a i da ljubimca mogu pokupiti u Istri ili Rijeci poato sam non stop tu i tamo. I da, da je cool fora zanimljivih boja.

Frend kaze da nakon nekog vremena moram obavezno kastrirati i muskog macora da ne ode i da se ne zakolje sa drugim mackama... eto, to bi bilo to! Hvala svima!

P.S. macak bi se dok je jos mali muvao po stanu, kasnije, naravno, i vani

P.P.S. susjeda ima oko 6-7 macaka koje vise konstantno vani, neke su i bolesne, dali bi moglo biti kakvih problema?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 10:59   #2
Molim te nemoj krivo shvatiti - ali nemoj uzimati mačku da bi bila igračka tvojem djetetu.

Ta ''mala, mala beba'' će jednog dana odrasti i biti će odrasla mačka, kojoj moraš pružiti i veterinarsku skrb kad joj zatreba.

Ima masa ljudi koji kad im mačke više nisu zanimljive ih izbace na cestu, a ima puno manje onih koji će onda tu macu pokušati spasiti, a mnoge niti neće biti spašene već će poginuti na cesti, netko će ih otrovati itd. Ili će netko pak, iz neke fore pucati zračnom puškom u mačku pa se ti misli.
Zašto mačka mora biti ''cool fora zanimljivih boja'', zar nije svaka mačka posebna i sposobna pružiti ljubav neovisno o njenoj boji?

Ako se ipak odlučiš uzeti mačku - ženku ćeš morati sterilizirati, a mačora kastrirati, a to ne košta 50 kuna nego 300-500 ovisno o spolu.
Tko ti je taj frend, odnosno koliko iskustva on ima i zašto smatraš da je on vjerodostojan kad kaže da mačori nisu divlji i da su umiljatiji? Ja ih imam 8, tri dečka i pet cura i svi su mi jednako dobri i umiljati, a to ne ovisi o spolu nego o karakteru mačke.

Ako ti se mačak bude ''muvao'' vani onda računaj na češće tretiranje protiv buha, krpelja i crijevnih parazita (i kućne mačke mogu isto dobiti jer doneseš na obući i sl.), isto tako vani je više izložen mačjim bolestima poput mačje side i leukemije i mnoštvo drugih problema s kojima ćeš se možda susretati. A to će sve naravno i koštati, a samo pregled je cca 70 kuna.
PS. Da, ako su mačke vani bolesne i tvoja se druži s njima vrlo je moguće da će se i ona zaraziti.

Pa ti vidi. Možda bolje da joj kupiš ribicu, iako, u ovom slučaju - žao mi je i ribice.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:58   #3
ako curica ima barem osam godina, ne vidim razloga zašto ne bi imala mačku i zašto ne bi mogla brinuti o njoj. nisu mace tako komplicirane.

mene buni ono što manji. premali loše podnose odvajanje. osim ako ne bi uzeo dvije mrvice iz istog legla da si prave društvo pa se po noću budiš davat im bočicu i tako to.

po meni su ženke umiljatije, ali sve su to nijanse. mužjaci su obično ljepši, veći, posebno ako su kastrirani prije dovršetka rasta - tad izrastu u gromade. no mužjaci češće imaju problema s kamencima pa onda moraju jesti skuplju hranu.

sve istarske udruge (ruka šapi, veterinarska poreč, happyend, fenix labin) mijau rijeka imaju mačiće na redovitoj bazi. pogledajte stranice, nazovite ih za detalje i sretno!
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:21   #4
Ljubimci se ne uzimaju kao bozicni poklon, jer redovno zavrse na cesti...

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post

mene buni ono što manji. premali loše podnose odvajanje. osim ako ne bi uzeo dvije mrvice iz istog legla da si prave društvo pa se po noću budiš davat im bočicu i tako to.
Macici se ne odvajaju od mame dok nisu sposobni sami jesti i usvoje sve higijenske navike i socijaliziraju se...preporuceno je da se ne odvajaju prije nego napune 3 mjeseca...tako da je ovaj savjet za uzeti dudase

Ljubimci nisu igracke, vec ravnopravni clanovi obitelji iducih 15-20 godina...i oni trebaju redovno vetu, kvalitetnu hranu, pijesak, igracke, vrijeme, ljubav....a neke od tih stvari kostaju vise nego sto misli onaj tko razmislja o jednokratnom poklonu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:26   #5
da, a svako malo volonteri nađu leglo tek okoćenih mačića, u kontjeneru ili kutiji uz cestu. na takve sam mislila.

ja ulične mačiće koji su s mamom krenem "uvaljivati" s 1,5 mjesec jer rijetko koji doživi 2,5 mjeseca - čim krene istraživanje završe pod kotačima.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:58   #6
Evo i ja potpisujem ove koji vas odgovaraju. Mi smo uzeli mačka za svoju djecu, ali velika je to obaveza, financijski, vremenski. Udomljujemo ga dalje.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:47   #7
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Ljubimci nisu igracke, vec ravnopravni clanovi obitelji iducih 15-20 godina...i oni trebaju redovno vetu, kvalitetnu hranu, pijesak, igracke, vrijeme, ljubav....a neke od tih stvari kostaju vise nego sto misli onaj tko razmislja o jednokratnom poklonu...
Definitivno ovo. Amen.

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
da, a svako malo volonteri nađu leglo tek okoćenih mačića, u kontjeneru ili kutiji uz cestu. na takve sam mislila.
ja ulične mačiće koji su s mamom krenem "uvaljivati" s 1,5 mjesec jer rijetko koji doživi 2,5 mjeseca - čim krene istraživanje završe pod kotačima.
Da. Ali volonteri imaju iskustva s othranjivanjem mačića. Ne daju oni u ruke takvo mače prvom s ceste koji dođe i kaže: ''Hoću mače!''
A da su ti mačice unutra, onda bi istraživale unutra i po njih ne bi bilo opasnosti od ceste.

Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Evo i ja potpisujem ove koji vas odgovaraju. Mi smo uzeli mačka za svoju djecu, ali velika je to obaveza, financijski, vremenski. Udomljujemo ga dalje.
Super da ga niste izbacili na cestu kao mnogi iako ne odobravam nabavku mačke prije nego se netko dobrano informirao o istima.
No, barem meni, je upitno kako je imati *jednu* mačku toliko velika obaveza po pitanju financija. Da, mora kvalitetno jesti, imati pijesak i redovne posjete vetu, ali i dalje ne vidim tu računicu da to toliko jako može utjecati na nečiji budžet (tko je zaposlen)...
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:24   #8
contrast, jesu li tebi sve mačke iz kvarta unutra pa da ne stradavaju?
trenutno nemam niti jednu vlastitu mačku, posterilizirala sam one koje sam uspjela uloviti, skupa sa susjedom pokušavamo naći vlasnike mačićima koji se izlegu gotovo doslovno na cesti.

da, volonteri imaju iskustva s othranjivanjem mačića, ali to nije rocket science. odradila sam to, i nije nikakva drama. jeste da si vezan za kuću dok su jako mali pa moraju često jesti.

također ne vidim tu "veliku obavezu i troškove" kad se ima mačka. pa jeftinija je i traži manje vremena od pasa, konja, djece, starih roditelja, izvanrednog školovanja, teretane, tečaja jezika, kafane i kladionice...

mogu shvatiti da ljudi ne žele imati ljubimce, ali dizat dramu oko svega, nama hrvatima je sve napor i drama.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:58   #9
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
contrast, jesu li tebi sve mačke iz kvarta unutra pa da ne stradavaju?
trenutno nemam niti jednu vlastitu mačku, posterilizirala sam one koje sam uspjela uloviti, skupa sa susjedom pokušavamo naći vlasnike mačićima koji se izlegu gotovo doslovno na cesti.

da, volonteri imaju iskustva s othranjivanjem mačića, ali to nije rocket science. odradila sam to, i nije nikakva drama. jeste da si vezan za kuću dok su jako mali pa moraju često jesti.

također ne vidim tu "veliku obavezu i troškove" kad se ima mačka. pa jeftinija je i traži manje vremena od pasa, konja, djece, starih roditelja, izvanrednog školovanja, teretane, tečaja jezika, kafane i kladionice...

mogu shvatiti da ljudi ne žele imati ljubimce, ali dizat dramu oko svega, nama hrvatima je sve napor i drama.
hvala na tvom upisu, pomogao mi je
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 11:12   #10
Pikuli - pijesak koji nesto vrijedi, dobro se gruda i ne usmrdi se, dode oko 35 kn za 5 l...trebas 2 takve vrece mjesecno...to je 70 kn....neka ok hrana npr. Brit premium - vreca suhe za mjesec dana dode 40 kn, 3 paketa mokre po 35 kn je 105 kn...sve skupa mjesecno 215 kn...ako ces kvalitetniju hranu srednjeg cjenovnog ranga npr. Oasy, onda je to 300 kn mjesecno trosak...neces vjerovati, ali mnogima je i to previse kada cuju i "nisu spremni toliko trositi na macku svaki mjesec"....

a treba jos kupiti i grebalicu, wc, koju igracku, krevetic - jednokratni trosak, vec mnogi i tu odustanu...a kad spomenes jos i veta za redovno cijepljenje, kastraciju, mogucu povremene bolesti...vec ti se smiju "pa to je samo macka"...

Svoju hranim jako kvalitetnom hranim, koristim everclean pijesak, redovno joj kupujem igracke kada se ove potrose, jer volim da trci, skace, bude aktivna, ima dovoljno grebalica, jastuka, krevetica, skrivalica....i dode me mjesecno puno vise od gore navedenog i na to sam spremna...ali mnogi nisu ni toliko i treba ih informirati bar oko minimuma, pa da znaju mogu li ili macka tj. ljubimac nije za njih...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 15:47   #11
Hrana+pijesak+tabletice i ampulice protiv glista i buha. Mačak je boravio i vani jer mi nismo bili za to da bude stalno unutra. Ja nisam kupovala ništa bolje, nego jeftinije, ali mi je i to bilo previše, imamo 2 djece, 1 s posebnim potrebama, samo suprug radi, kredit za stan...

Micko je udomljen, djeca ništa ne znaju, a ja sam malo odahnula. Poklonila sam s njime svu opremu jer znam da za životinje nismo (tj. ja nisam).
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:20   #12
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
pijesak koji nesto vrijedi, dobro se gruda i ne usmrdi se, dode oko 35 kn za 5 l...trebas 2 takve vrece mjesecno...to je 70 kn...
Što vi radite s tim pijeskom?

Imam jednu mačku i na tri mjeseca mi odu dvije vreće "ljubičastoga" pijeska iz DM-a. Vreća je 20kn. Ne usmrdi se i lijepo se gruda. Čistim sve čim ona obavi nuždu. Nije mi jasno kako se uspiju potrošiti dvije vreće u mjesec dana?
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.