Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2007., 22:30   #61
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
Spadam u kategoriju ljudi koja je dobila rješenje na kucnu adresu i platila 405kn za prenamjenu!
Istocna Hrvatska
Za ostali dio RH ne znam i necu komentirati....
Ne, ne, ne, nismo se razumjeli. Kategorija 'lokalno stanovništvo' - imaš prijavljeno prebivalište u mjestu prije nego krećeš sa bilo čime - ima poooozamašan popust.

Hmh, da, sad vidih da je Bilje u igri. Područje od posebne skrbi...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:36   #62
Napisao sam to i na jednom drugom topiću, ali napomenut ću i ovdje.

Hrvatski branitelji i članovi obitelji poginulog,umrlog, zatočenog i nestalog hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, oslobođeni su plaćanja naknade za prenamjenu poljoprivrednog zemljišta. I to pravo koriste jednokratno, a prema
članku 41.
(1) Članovi obitelji poginuloga hrvatskog branitelja, HRVI iz Domovinskog rata i hrvatski branitelji oslobođeni su od plaćanja naknade za prenamjenu poljoprivrednog zemljišta za izgradnju stambenoga, gospodarskoga, poslovnog ili javnoga objekta pri dobivanju lokacijske dozvole, sukladno Zakonu o poljoprivrednom zemljištu.
(2) Pravo iz stavka 1. ovoga članka može se ostvariti samo jednokratno.

Isto tako prema članku 73.

Od plaćanja sudskih, upravnih i javnobilježničkih pristojbi oslobođeni su članovi obitelji poginuloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, HRVI iz Domovinskog rata na temelju pravomoćnog rješenja kojim im je priznat status člana obitelji poginuloga hrvatskog branitelja i pravo na obiteljsku invalidninu i status HRVI iz Domovinskog rata.

zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 13:14   #63
edgar, pitaj ovu svoju iz velike mlake o cijeni prenamjene. čovjek platio 405 kn, a neki su pisali nebuloze o 8-15 eur/m2!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 13:21   #64
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
edgar, pitaj ovu svoju iz velike mlake o cijeni prenamjene. čovjek platio 405 kn, a neki su pisali nebuloze o 8-15 eur/m2!
Ja imam prijateljicu koja radi tamo, i bas cu joj rec da navrati na forum,

pa nek kaze iz prve ruke
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:32   #65
Ova Edgarova iz V.Mlake je nekakav Viši upravni referent, voditeljica ureda (tako nešto), ženska je mrak za te stvari. Neka nju Edgar nazove, ono što ona kaže TO JE TAKO i nikako drugačije! Tad ćemo znat 100% , napokon rekao bih.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:41   #66
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ova Edgarova iz V.Mlake je nekakav Viši upravni referent, voditeljica ureda (tako nešto), ženska je mrak za te stvari. Neka nju Edgar nazove, ono što ona kaže TO JE TAKO i nikako drugačije! Tad ćemo znat 100% , napokon rekao bih.
Ajde Edgar, pa mozda se one dvije znaju, pozovi je.

Il zamo jednu te istu?
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 16:59   #67
Velika Mlaka? Bojim se da ste malo pogriješili.

Meni frendica radi u Velikoj Mlaci u vrtiću kao odgajateljica

Ali znam da sam nedavno, kad me Zlatko 1234 navekiko uvjeravao da prenamjena košta onu neubuloznu cifru, zvao jednog dečka, ajmo reći da mi je frend, ono viđamo se svake prestupne.....

on radi u Županiji u tom nekom uredu za komunalnu djelatnost, ili kak se to zove.....da ne prejudiciram eventualni njegov odg. koji vodu vuče na moj mlin rekao sam da bi ja da imam čiste papire, ono da mi se zemljište vodi kao građevinsko, da me danas sutra nitko ne hebe da je to livada vočnjak i to, uz pretpostavku da je to danas jeftinije napraviti nego za 5 godina, cijene rapidno rastu svega živoga, pa vjerojanto i toga.

pitao me: da li misliš raditi izmjene u prostoru? Kakve izmjene pitah, niš mi nije jasno. Pa da li misliš graditi? Ja? ne, ja bi prodao to ali ono da bude sve čisto da mi netko ne bi rušio cijenu za par godina jer je to livada

Kaže, pa nemožeš prenamjenu raditi bez da gradiš, tj moraš raditi lokacijsku i građevinsku, onda tek ide ta prenamjena. Rekoh, pa koliko onda para ta prenamjena. Rekao je, gle sama prenamjena je neka sića, bezveze lova, ali ono što košta to je lok/građevinska sve što uz nju ide.

rekoh kako sića, pa ja čuo da je po Zg 8-15e/m2 ta prenamejna....Kaže, ma kakvi,nema to veze sa lokacijom zemljišta, cijena je svugdje ista i to je sića, ono što košta, a tih 8-15€ je valjda cijena all inclusive, neznam kakve su cijene po Zg......sa lokacijskom i građevinskom....rekoh onda nema straha? Straha, od čega? kaže i smije se

aha, barabe jedini...sad sam skužio, vi to mene malo, a?

vi to mislite na teamrkonjic koja prvo nikad nije čula za www.katastar.hr? Pa na kraju radi u tom nekom uredu i baš neki dan naplatila 8€ po m2 zaprenamjenu? al to je bilo u Velikoj Gorici, ne u Velikoj Mlaci. I nije baš da smo si nekaj dobri, sudeći po onim raspravama tamo na temi velikom zemljištu

više bih rekao da je zlatkova prijateljica, ne moja, ipak je ljestve njemu držala, ne meni
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:54   #68
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Velika Mlaka? Bojim se da ste malo pogriješili.

Meni frendica radi u Velikoj Mlaci u vrtiću kao odgajateljica

Ali znam da sam nedavno, kad me Zlatko 1234 navekiko uvjeravao da prenamjena košta onu neubuloznu cifru, zvao jednog dečka, ajmo reći da mi je frend, ono viđamo se svake prestupne.....

on radi u Županiji u tom nekom uredu za komunalnu djelatnost, ili kak se to zove.....da ne prejudiciram eventualni njegov odg. koji vodu vuče na moj mlin rekao sam da bi ja da imam čiste papire, ono da mi se zemljište vodi kao građevinsko, da me danas sutra nitko ne hebe da je to livada vočnjak i to, uz pretpostavku da je to danas jeftinije napraviti nego za 5 godina, cijene rapidno rastu svega živoga, pa vjerojanto i toga.

pitao me: da li misliš raditi izmjene u prostoru? Kakve izmjene pitah, niš mi nije jasno. Pa da li misliš graditi? Ja? ne, ja bi prodao to ali ono da bude sve čisto da mi netko ne bi rušio cijenu za par godina jer je to livada

Kaže, pa nemožeš prenamjenu raditi bez da gradiš, tj moraš raditi lokacijsku i građevinsku, onda tek ide ta prenamjena. Rekoh, pa koliko onda para ta prenamjena. Rekao je, gle sama prenamjena je neka sića, bezveze lova, ali ono što košta to je lok/građevinska sve što uz nju ide.

rekoh kako sića, pa ja čuo da je po Zg 8-15e/m2 ta prenamejna....Kaže, ma kakvi,nema to veze sa lokacijom zemljišta, cijena je svugdje ista i to je sića, ono što košta, a tih 8-15€ je valjda cijena all inclusive, neznam kakve su cijene po Zg......sa lokacijskom i građevinskom....rekoh onda nema straha? Straha, od čega? kaže i smije se

aha, barabe jedini...sad sam skužio, vi to mene malo, a?

vi to mislite na teamrkonjic koja prvo nikad nije čula za www.katastar.hr? Pa na kraju radi u tom nekom uredu i baš neki dan naplatila 8€ po m2 zaprenamjenu? al to je bilo u Velikoj Gorici, ne u Velikoj Mlaci. I nije baš da smo si nekaj dobri, sudeći po onim raspravama tamo na temi velikom zemljištu

više bih rekao da je zlatkova prijateljica, ne moja, ipak je ljestve njemu držala, ne meni
Vjerovao ili ne, ove nebuloze čak neću niti komentirati
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:15   #69
No budući je taj tvoj frend očito osoba sa SSS ili u namjanju ruku sa nekim tečajem, na službeničkom radnom mjestu (ništa novo),da ne kažem nepismen i neuk službenik, idemo to okončati za svagda, jer ako netko ne zna čitati propise, onda mogu reću samo da je nepismen
Jer si nalupetao toliko gluposti, koje si čuo od njega u bircu,ali evo da to pojasnimo prema Zakonu.

Zakon o poljoprivrednom zemljištvu kaže:

IV. Promjena namjene poljoprivrednog zemljišta i naknada
Članak 17.
Promjena namjene poljoprivrednog zemljišta u nepoljoprivredne svrhe provodi se u skladu s dokumentima prostornog uređenja i drugim propisima.
O prijedlogu Strategije i Programa prostornog uređenja države mišljenje daje Ministarstvo.
Na prijedlog prostornih planova županije i Grada Zagreba, prostornih planova područja posebnih obilježja te prostornih planova uređenja općine i grada, mišljenje daje Ministarstvo.
Stručne poslove u svezi s prikupljanjem potrebne dokumentacije za utvrđivanje mišljenja Ministarstva iz stavka 3. ovoga članka obavlja županijski ured za gospodarstvo.
Ministarstvo utvrđuje posebne uvjete u postupku izdavanja lokacijske dozvole za zahvate u prostoru izvan građevinskog područja kad lokacijsku dozvolu izdaje Ministarstvo zaštite okoliša i prostornog uređenja, a županijski ured za gospodarstvo kad lokacijsku dozvolu izdaje županijski ured, odnosno Gradski ured Grada Zagreba nadležan za prostorno uređenje, stambeno-komunalne poslove, graditeljstvo i zaštitu okoliša.

Članak 18.
Kad pravna ili fizička osoba s pravnom osnovom na temelju građevne dozvole ili drugog akta mijenja namjenu poljoprivrednog zemljišta tako da se ono više ne iskorištava za poljoprivrednu proizvodnju, plaća jednokratnu naknadu zbog umanjenja vrijednosti i površine poljoprivrednog zemljišta kao dobra od interesa za Republiku (u daljnjem tekstu: naknada).
Zemljište iz članka 2. stavka 3. ovoga Zakona privodi se namjeni kao građevno u smislu ovoga Zakona danom konačnosti građevne dozvole ili drugog akta kojim se odobrava gradnja.
Promjenom namjene poljoprivrednog zemljišta smatra se i eksploatacija pijeska, šljunka, kamena, ciglarske i lončarske gline, površinski kopovi te stvaranje odlagališta krutog i tekućeg otpada i drugih mineralnih sirovina izgradnja sportskih terena i objekata u smislu posebnog zakona.

Članak 19.
Naknada se ne plaća:- pri gradnji građevina koje služe za obranu od poplava, za odvodnjavanje i navodnjavanje poljoprivrednog zemljišta, za uređenje bujica te za zaštitu vode od zagađivanja,
- pri gradnji gospodarskih građevina namijenjenih isključivo za poljoprivrednu djelatnost i prvi stupanj prerade poljoprivrednih proizvoda,
- pri izgradnji i proširenju groblja,
- pri pošumljavanju marginalnoga poljoprivrednog zemljišta, zemljišta pod nagibom i zemljišta male proizvodne sposobnosti, kad je obvezu pošumljavanja tih površina propisalo svojom odlukom predstavničko tijelo županije, općine ili grada, odnosno Grada Zagreba, odnosno kad pošumljavanje takva zemljišta zatraži vlasnik ili ovlaštenik,
- pri gradnji poljskih puteva
- pri gradnji građevina za zaštitu i spašavanje,
- pri gradnji građevina koje služe za zaštitu tla i zaštićivanje šume koje služi za zaštitu tla,
- pri gradnji sustava za navodnjavanje i sustava za odvodnju suvišnih površinskih i podzemnih voda,
- pri gradnji objekata i uređaja komunalne infrastrukture za opskrbu pitkom vodom i odvodnju i pročišćavanje otpadnih voda,
- pri gradnji građevina za smještaj prognanika i izbjeglica,
- pri gradnji građevina za javne namjene u mjestima u kojima su te građevine uništene u oružanoj agresiji te stanova i kuća za stradalnike Domovinskog rata,
- kad zahtjev za promjenu poljoprivrednog zemljišta u nepoljoprivredne svrhe podnesu hrvatski branitelji iz Domovinskog rata koji su proveli u obrani suvereniteta Republike Hrvatske najmanje 3 mjeseca i članovi obitelji poginuloga, umrlog i zatočenog ili nestaloga hrvatskog branitelja,
- pri gradnji građevina za školstvo i zdravstvo i gradnji ustanova socijalne skrbi.
Rješenje o oslobađanju od plaćanja naknade donosi županijski ured za gospodarstvo.

Članak 20.
Naknada se plaća prema površini građevne čestice stambene ili druge građevine, osim kod golf igrališta kod kojih se naknada plaća za dijelove građevinske čestice na kojima se nalaze građevinski i infrastrukturni objekti.

Članak 21.
Visina naknade određuje se u iznosu od 5% tržišne vrijednosti poljoprivrednog zemljišta koju utvrđuje nadležna porezna uprava na području gdje se zemljište nalazi.Rješenje o visini naknade iz stavka 1. ovoga članka donosi županijski ured za gospodarstvo, na temelju procjene porezne uprave iz stavka 1. ovoga članka.
Nadležno tijelo koje je donijelo akt na temelju kojeg se može graditi građevina dužno je najkasnije u roku od osam dana od dana konačnosti tog akta, taj akt dostaviti nadležnom tijelu radi donošenja rješenja iz stavka 2. ovoga članka.
Rješenje iz stavka 2. ovoga članka donosi se najkasnije u roku od 60 dana od dana konačnosti akta na temelju kojeg se može graditi građevina.
Primjerak rješenja o visini naknade dostavlja se Ministarstvu.
Naknada je prihod državnog proračuna 50%, a 50% proračuna jedinice lokalne samouprave na čijem se području poljoprivredno zemljište nalazi.Ministar će propisati uvjete i način korištenja sredstava naknade iz stavka 6. ovoga članka koja su prihod proračuna jedinice lokalne samouprave na čijem području se poljoprivredno zemljište nalazi.
Na iznos naknade koji nije plaćen u roku plaća se zakonska zatezna kamata.

E pa da izračunamo onda:
cijena 150 EUR-a m2 u Zagrebu = 5% =7,50 EUR-a
cijena 200 EUR-a m2 u Zagrebu = 5% =10,00 EUR-a
cijena 250 EUR-a m2 u Zagrebu = 5% =12,50 EUR-a
cijena 300 EUR-a m2 u Zgarebu = 5% =15,00 EUR-a

Pozdravi frenda i slobodno mu ovo isprintaj neka malo prouči.
I da podsjetim ja sam pisao o cijeni zemljišta koja sam tražio i lokacije gdje sam tražio Brezovica, Odranski Obrež, Hrvatski Leskovac, Rakitje, Sesvetski Kraljevec, Markovo Polje, Samobor, Sv.Nedjelja, gdje se cijene zemljišta kreću u ovome rasponu.Jer to me je zanimalo o tim lokacijama sam pisoa, i te cijene zemljišta navodio.Ako je cijena zemljišta u tvom "šoru" npr. 25 EUR-a m2 to je onda 5%= 1,25 EUR-a pa ako je zemljište recimo 700 m2 to je onda 875 EUR-a, ili u kunama cca 6.475 Kn. Neka mi onda tvoj frend kaže kako je to sića? Možda njemu i tebi nije.A ako je zemljište tamo gdje sam ja tražio 150 EUR-a m2, to je onda 5%=5.250 EUR-a ili u kunama cca 38.850 Kn.

Meni nije teško čitati zakone,za razliku od nekih nepismenih služebnika sa SSS ili kupljenom diplom i tečajem, koji sjede po šalterima i uredima i kroje pravdu iz birtije.Sorry,ali to je tako, a ti mi dokaži da je drukčije.


Ne želim braniti niti teu niti bilo koga drugoga, nisam ničiji niti je netko moj odvjetnik, ali koliko se ja sjećam napisala je:
- Njen ured samo donosi rješenje,
- Suglasnost za prenamjenu izdaje Ministarstvo poljoprivrede,šumarstva i vodnog gospodarstva
- Cijenu utvrđuje porezna uprava,jedinice lokalne samouprave na čijem se području zemljište nalazi
- Postoji mogućnost samo djelomičnog odobrenja prenamjene (što u Zakonu jasno i piše samo za građevnu površinu)

Pa kad se neki već toliko vole praviti pametni onda neka barem napišu po kojem zakonu pričaju, a ne rekao je meni frend koji radi.....ok, rekao je ali neka kaže i po kojem propisu.
Toliko o tome.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Svi koje interesira prenamjena zemljišta iz poljoprivrednog u građevno, neka si ovo pročitaju i stavili smo točku na I. što se prenamjene tiče.Barem se nadam.
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:48   #70
A ti si kupio zemljište u Stupniku za 50.000 EUR, jel ? Znam neke ljude tamo u Stupniku, ovo im je smiješno bilo kad sam im spomenuo. Nisi u pravu.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:52   #71
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
A ti si kupio zemljište u Stupniku za 50.000 EUR, jel ? Znam neke ljude tamo u Stupniku, ovo im je smiješno bilo kad sam im spomenuo. Nisi u pravu.
Nisam u pravu sa čim?
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:59   #72
Jedno je copy-paste zakone i pravilnike, a drugo je stvarnost i svakodnevni život. Ljudi za taj problem ni ne znaju (njima je najveća fama priključak struje koji je 12.000 kn), znači da je ovo minorna stvar, od što netko reče 400 kn i sl...! Da košta 15 EUR/m2, svi bi brujili o tome!

A ti radiš znanost iz toga. Da je netko u Gorici platio 69.000 kn, ej men, pa to je "ko svi priključci i dozvole zajedno", moš mislit....To je štrebersko prepisivanje propisa, samo-tumačenje , poigravanje vrijednostima kvadrata zemljišta itd, tipično za naš mentalitet. Načelo : zagorčaj gdje možeš. Podmetni klip gdje god stigneš . Svaki činovničić poput tebe želi zagorčat život normalnom građanu RH, jer je frustriran svojom plaćom od 2.900 kn i koeficijentom 1.04 (znam, jer mi je žena jedna o tih potplaćenih ljudi). Strašno.
A reci mi, jel došlo tvojih 5 minuta da svima sad zagorčaš život, ha ? Jel sad tih tvojih 5 minuta ? Jel ti baba , kao što kažeš, zagorčala život na državnom ispitu , na razlici pečata i štambilja ? Ali nekako si prošao iz treće, i sad ćeš ti svima nama pokazati tko je gazda Uprave i zakonske regulative !

Ljudi , ne kupujte zemlju u Lonjskom polju i Turopolju i ne pokušavajte gradit , viši referent Zlatko šalje vam rješenje o prenamjeni zemljišta od 69.852 kn!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:08   #73
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Jedno je copy-paste zakone i pravilnike, a drugo je stvarnost i svakodnevni život. Ljudi za taj problem ni ne znaju (njima je najveća fama priključak struje koji je 12.000 kn), znači da je ovo minirna stvar! A ti radiš znanost iz toga. Da je netko u Gorici platio 69.000 kn, ej men, pa to je ko svi priključci i dozvole zajedno, moš mislit....
Ja nisam išao pričati, čula rekla, kazala, i u takve teme se u pravilnu ne upuštam, osim iz razbi brige,ali jako rijetko.
E sad to što oni za to nisu čuli, se ne čudim jer niti ja nisma dok se nisam s tim susreo.
Nisam ja rekao da je netko u Gorici platio 69.000 Kn.
Ja sam samo rekao da se prenamjena mora platiti, i naveo sam cijene koje su meni rečene obzirom na lokacije na koje sam se ja bazirao gdje su cijene zemljišta takve kave jesu.Gore sam pisao o tome.
A sad što je to nekim ljudima u Stupniku, Splitu ili Zagrebu smješno, ja im tu ne mogu pomoći. činjenica je da se prenamjena plaća.Zakon je Zakon svidio se on njima,meni i tebi ili ne,on je tu i postoji, sa copy paste ili bez njega.

Jednako tako sam u više navrata napomenuo da ja nisam tražio niti htio kupiti poljoprivredno zemljište, a tko voli nek izvoli, to sam janso u glasno pocrtao u više navrata.I doista ne bih mlatio slamu po toj temi više, evo gore je zakon pa neka si ga svatko pročita,pomnoži,podjeli,zbroji i oduzme. A sad dali se on nekome sviđa ili ne, to je poptuno nebitno.
A onaj tko za njega ne bude i dalje znao, saznat će kad dobije rješenje da plati prenamjenu ili da mu se prenamjena odobrava samo djelomično..........
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:19   #74
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
Članak 21.
Visina naknade određuje se u iznosu od 5% tržišne vrijednosti poljoprivrednog zemljišta koju utvrđuje nadležna porezna uprava na području gdje se zemljište nalazi.
Citaj, jer ti nemogu govorit.

Sam sebi uskaces u rijec, i ako vec prozivas nekoga da je nepismen, bilo bi dobro

da kad si se tako potrudio da i sam krenes citati.

Visina naknade se placa na trzisnu vrijednost poljoprivrednog zemljista.

Sto nikako nije ona cijena koja se placa kad ga kupujes kao gradjevinsko,

pa bilo ono oranica, livada,...

A kad smo kod tee mrkonjic, navela je nedavno da je ona osobno nekome izdala

rjesenje o prenamjeni za zemlju u Velikoj G., i cifra je bila 67 k kuna,

pa kad bi to bilo 5% od cijene zemljista, ispada da 1200m2

poljoprivrednog zemljista u VG vrijedi 1.350.000 kuna

Sto se ipak kosi sa svima koji su ovdje naveli realne cifre od par stotina kuna,

do max 10 k kuna

Ako sam u krivu, nek se doticna i prozvana javi na forum.

A da je i to sve istina, onda bi gradjevinsko zemljiste kostalo samo 5% vise

od poljoprivrednog, sto nikako nije i nikada nece bit. Ako mislis da sam u krivu,

uzmi plavi oglasnik u ruke i citaj.
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:22   #75
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
Ljudi , ne kupujte zemlju u Lonjskom polju i Turopolju i ne pokušavajte gradit , viši referent Zlatko šalje vam rješenje o prenamjeni zemljišta od 69.852 kn!
Vec si napisao dok sam ja odgovarao Zlaji, pa samo potvrdjujem
::barcode is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:25   #76
Sve što ću reći, jest da sam i tada i sada govorio prema zakonu i u skladu sa Zakonskim propisima, a ne plavim i sličnim oglasnicima, te ne po načelu, čula, rekla, kazala.Kao što rekoh znam što hoću, a znam što neću kupiti za svoje novce. Tko voli nek izvoli.
No gore je zakon pa kome se čita neka čita a kome ne, neka i dalje priča priče sa ulice ili iz birtije,sa ovog ili onog stajališta.

Za mene je ova tema završena, srećom još davno
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:28   #77
sky cruiser kaže:
Ljudi , ne kupujte zemlju u Lonjskom polju i Turopolju i ne pokušavajte gradit , viši referent Zlatko šalje vam rješenje o prenamjeni zemljišta od 69.852 kn!

Vec si napisao dok sam ja odgovarao Zlaji, pa samo potvrdjujem
Quote:
::barcode kaže: Pogledaj post
Vec si napisao dok sam ja odgovarao Zlaji, pa samo potvrdjujem
Nikada ja nisam rekao da zemljište košta 69.852 Kn, bilo gdje i bilo kome. A pogotovo na da će od mene dobiti rješenje.Zato ne LAŽI. I svojom diplom mogu samo pokazati da sam u pravu,pa bio ja činovničić ili dipl.pravnik.No bio sam u pravu. A izraz tvoje nemoći i riječnika koji koristiš u diskusiji to samo potvrđuje.No moja plaća od xx.xxx,xx sigurno mi ne može biti frustracija, već istina, a ona se tebi može i ne mora sviđati.
Ovo je klasični pokušaj ismijavanja u nedostatku argumentacije, i klasičan primjer pokušaja da se svaka tema razvodni i pretvori u nešto što nebi trebala biti,a to je nečija privatna prostorija za ispoljavanje frustracija u nemoći iščitanja, na koji se neću obazirati jer je ulični i birtijaški, već ću se samo dobro
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:37   #78
[QUOTE=sky cruiser;8301239]na razlici pečata i štambilja ? QUOTE]

Siguran sam da niti dan danas ne znaš koja je razlika izmežu žiga i pečata
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:43   #79
Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post

A izraz tvoje nemoći i riječnika koji koristiš u diskusiji to samo potvrđuje.No moja plaća od xx.xxx,xx sigurno mi ne može biti frustracija, već istina, a ona se tebi može i ne mora sviđati.
Oprosti Zlatko, ali kad pričaš o o nemoći i rječniku koji se koristi, što kažeš na slijedeće svoje riječi:

Quote:
zlatkozg kaže: Pogledaj post
No budući je taj tvoj frend očito osoba sa SSS ili u namjanju ruku sa nekim tečajem, na službeničkom radnom mjestu (ništa novo),da ne kažem nepismen i neuk službenik, idemo to okončati za svagda, jer ako netko ne zna čitati propise, onda mogu reću samo da je nepismen
prvi puta si mene nazvao nepismenim i britjašem, sada mog poznanika, kojije inače VSS.

a baš me zanima gdje si ti diplomirao?

Da li je istina ono što se svojedobno govorilo po gradu da se diplome mogu kupiti za šaku riže?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:50   #80
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Oprosti Zlatko, ali kad pričaš o o nemoći i rječniku koji se koristi, što kažeš na slijedeće svoje riječi:



prvi puta si mene nazvao nepismenim i britjašem, sada mog poznanika, kojije inače VSS.

a baš me zanima gdje si ti diplomirao?

Da li je istina ono što se svojedobno govorilo po gradu da se diplome mogu kupiti za šaku riže?
To je bio moj odgovor na napad.U blažem obliku.jer ne volim kada se nekoga napada bez argumenata,zbog vlastitog neznanja ili nemoći.Ja kada pričam pričam u skladu sa Zakonom, jer ovdje su ozbiljne teme, ili bi trebale biti. Ima posebnih topića za zezanciju.
Što se tiče riže,i mogućnosti kupovine diplome za šaku iste, ne znam, morat ćeš pitati SSS ili VSS.
Ja sam sada pred završetkom doktorata, a svo do sada sam postigao samo marljivim učenjem i radom.Znam da je to nekima nepoznanica i problem, ali eto meni nije

Od sada def.na svako pitanje ću odgovarati samo na privat, jer jednostavno je besmisleno trošiti vrijeme na neke ljude, koji to kao i u svakodnevnom životu, ne zaslužuju.

Pozdrav ekipa i sretno vam bilo u vašoj gradnji.........
zlatkozg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.