Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 22:49   #5261
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ovo boldano uopce nije istina, nezaposleni nemaju pravo na besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje
https://kompare.hr/savjetnik/besplat...guranje-pravo/

Gotovo milijun građana Hrvatske 2015. godine je ostvarilo pravo na besplatno dopunsko osiguranje.

Tko ima pravo na besplatno dopunsko osiguranje

Osobe čiji ukupni prihod u prethodnoj kalendarskoj godini, po članu obitelji, mjesečno nije veći od 1.516,32 kn. Iznimno za osiguranike umirovljenike – samce, čiji ukupni prihod u prethodnoj godini ne prelazi 1.939,39 kn.


Ubuduće se raspitaj prije no što ustanoviš da nešto nije istina. Bar google nije težak za korištenje.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:28   #5262
@guud

zvao sam hzz i rečeno mi je tako, prošli mjesec su mi naplatili oko 1000 kn godišnju policu dopunskog


relevantan izvor je hzz, a ne kompare.hr i slične opskurne stranice
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:13   #5263
to ti ovisi o prihodu kucanstva,ili drugim kriterijima

http://dzo.hzzo.hr/dopunsko-zdravstv...-proracuna-rh/
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 21:31   #5264
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
@guud

zvao sam hzz i rečeno mi je tako, prošli mjesec su mi naplatili oko 1000 kn godišnju policu dopunskog

relevantan izvor je hzz, a ne kompare.hr i slične opskurne stranice
Kazem, google ti je frend, umjesto da upises u google jednostavan search term i nades sve sto te zanima ti pokusavas prikazati da je clanak laz. Uzeo sam njega jer je jednostavno i razumljivo napisan inace imas sve i na stranicama hzzo. Killer ti je prilozio link

Ukratko, ako ti je prihod po clanu kucanstva u prosloj godini manji od 1516kn, imas pravo. Ali npr ako nisi radio prosle godine, ali supruga ili majka ako ste u zajednickom kucanstvu jest za 3100kn mjesecno, nemas pravo. Jednostavno.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:39   #5265
Došao ugovor! 20.11 bi trebao krenuti raditi u Corku.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:42   #5266
Sta ces raditi?
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:59   #5267
Programirati u Javi
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:58   #5268
Pošto idem uskoro u Cork, koju mobilnu mrežu da uzmem? Bitno mi je da imam signal unutra i vani, 4g manje bitno dok 3g radi.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:21   #5269
ja sam uzeo vodafon
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 12:39   #5270
Vidim da Three ima u paketu od 30 Eura unlimited data a pošto mislim telefonirati prema doma sa WhatsApp-om ne trebam pozive prema EU. Kakva su iskustva sa njima ako netko zna?
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:44   #5271
Three je kupio O2, nekad najjacu irsku mrezu, plus Three je od samog pocetka bila samo 3G mreza, nisu nikad imali 2G, decki su kupovali njihove telefone za neka male novce i na njima imali besplatne Skype razgovore, ja sam prije 10 godina imao njihov mobilni internet (preko usb sticka) i cak sam u ljeto 2008 gledao internet streamove koliko je mreza bila dobra u Dublinu, tako da ne vidim da bi ti u Corku trebao imat problema sa whatsapp razgovorima.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 02:42   #5272
Irska

Spektakl. Lik pita za sugestiju koju mobilnu mrezu da uzme dok mu drugi lik prepricava iskustva slanja SMS poruka uz presjek potrosnje mobillnog prometa od prije 20 godina. Moguce samo na forumu.hr i u rubrici Politikinog zabavnika "Vjerovali ili ne".
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:05   #5273
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Vidim da Three ima u paketu od 30 Eura unlimited data a pošto mislim telefonirati prema doma sa WhatsApp-om ne trebam pozive prema EU. Kakva su iskustva sa njima ako netko zna?
20 eura.

I isplati se uzet Three svakako.
Kruskha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:17   #5274
Quote:
Kruskha kaže: Pogledaj post
20 eura.

I isplati se uzet Three svakako.
Thanks na info. Sada vidim da imaju i 20 eura opciju ali ona nema free pozive u druge mreže.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:34   #5275
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Spektakl. Lik pita za sugestiju koju mobilnu mrezu da uzme dok mu drugi lik prepricava iskustva slanja SMS poruka uz presjek potrosnje mobillnog prometa od prije 20 godina. Moguce samo na forumu.hr i u rubrici Politikinog zabavnika "Vjerovali ili ne".
Ti prvo moraš naučit čitat pa kad naučiš čitat onda nauči razumjeti to sto pročitaš.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:59   #5276
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Thanks na info. Sada vidim da imaju i 20 eura opciju ali ona nema free pozive u druge mreže.
Kaj mislis zlabrati s nekim?
Toliko koliko nazovem nekog na drugu mrezu uzme brat bratu nekoliko centi.

Ali ako ti mislis da ce ti trebati, svakako uzmi sto ti je potrebnije.
Kruskha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:11   #5277
https://personalbanking.bankofirelan...me-to-ireland/

Bank of Ireland sada daje uslugu izrade računa kod njih prije nego što se preselite u Irsku.
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:54   #5278
Quote:
Noctifer kaže: Pogledaj post
Pošto idem uskoro u Cork, koju mobilnu mrežu da uzmem? Bitno mi je da imam signal unutra i vani, 4g manje bitno dok 3g radi.
lyca je imala za 7,5 EUR/mjesecno 30GB i neogranicene pozive i poruke unutar irske (ne znam da li akcija još traje)
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:34   #5279
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ti prvo moraš naučit čitat pa kad naučiš čitat onda nauči razumjeti to sto pročitaš.


Ma nego trebamo nastaviti u istom tonu. Jeste li prije 20 godina imali opciju email forwarda na sms s ogranicenjem od 160 znakova i jel se naplacivala ta usluga u Irskoj pa da znam odlucit koju mrezu sutra da odaberem.

Politikin zabavnik, rubrika Vjerovali ili ne.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:49   #5280
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Ma nego trebamo nastaviti u istom tonu. Jeste li prije 20 godina imali opciju email forwarda na sms s ogranicenjem od 160 znakova i jel se naplacivala ta usluga u Irskoj pa da znam odlucit koju mrezu sutra da odaberem.

Politikin zabavnik, rubrika Vjerovali ili ne.
Dobra ti ta trava, mogao bi podijelit, tko je igdje spomenio sms poruke?

Nije valjda da preko sms-a narucujes travu, sto ne bi niti bilo cudno kakvi su ti postovi, sigurno si se napio besplatne vode pa ti kombinacija trava+voda udarila u glavu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.