Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2009., 13:23   #141
......samo da se nadodam na onaj već spomenuti sprej za posvjetljivanje....ODLIČAN JE....i ja sam ga našla u muelleru za 40kn...poslje pranja na mokru kosu se našprica i osuši...2 puta sam ga koristila i posvjetlila za 3-4 nijanse od tamno smeđe boje koju sam imala....jednostavno je odličan....bez da ošteti kosu...e sad nije pallete neg samo piše "Spray blond" ....eto nadam se da sam pomogla....ja sam se iznenadila rezultatima....pa pokušajte......
__________________
duboko vjeruj u ono sto zelis i zapamti:IZGUBLJENO JE SAMO ONO ČEGA SE ODREKNEMO!!!!
Plavušica-.-., is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 18:53   #142
e ovako ja sam prošle godine se pofarbala u smeđu pa mi je ispalo tamno smeđe i odem u dm i kupim hidrogen 3 % od kenea i kad sam prala kosu pomiješala bih malo hidrogena i šampon i za 3 mjeseca sam imala svijetlo plavu kosu
Pastirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 14:24   #143
Med posvjetljuje kosu. Pomiješa se 1 dio meda i dva dijela regeneratora (nekog bez silikona po mogućnosti), omota se kosa prozirnom folijom i to se drži što je dulje moguće. Posvijetli za 1 nijansu i ublažav žute tonove na farbanoj plavoj kosi (i ne oštećuje nimalo, baš naprotiv)
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 20:12   #144
ovako,prije 2 mj sam se ofarbala u smeđu sa zlatnim odsjajem,ali kako imam crveni pigment to je sada blago narančasto...razmišljam da probam taj sprej iz mullera al se bojim da će mi pigment još više izbit ima neko iskustva s tim?
peyton32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:02   #145
procitala sam da u estetic uvemi ima sljedece:
FLASH - KUPKA SVJETLOSTI- efekt posvjetljenja 4 do 5 pramenova
SUN LIGHT - EFEKT SUNCA - pramenovi na kist posvjetljenje na cijeloj kosi
tehnikom kista
BALAYAGE CALIFORNIEN PRAMENOVI svijetli vrhovi sa potamnjenim korjenom za prirodan izgled

sad me zanima je li netko isao na ovo i na koji se nacin radi posvjetljivanje, je li to farba ili nesto drugo manje stetno za kosu...
marfor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:27   #146
Quote:
marfor kaže: Pogledaj post
procitala sam da u estetic uvemi ima sljedece:
FLASH - KUPKA SVJETLOSTI- efekt posvjetljenja 4 do 5 pramenova
SUN LIGHT - EFEKT SUNCA - pramenovi na kist posvjetljenje na cijeloj kosi
tehnikom kista
BALAYAGE CALIFORNIEN PRAMENOVI svijetli vrhovi sa potamnjenim korjenom za prirodan izgled

sad me zanima je li netko isao na ovo i na koji se nacin radi posvjetljivanje, je li to farba ili nesto drugo manje stetno za kosu...
To ti je blajh i farba. Koliko znam, niti jedan salon kod nas ne radi posvjetljivanje prirodnim preparatima.
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:30   #147
Quote:
peyton32 kaže: Pogledaj post
ovako,prije 2 mj sam se ofarbala u smeđu sa zlatnim odsjajem,ali kako imam crveni pigment to je sada blago narančasto...razmišljam da probam taj sprej iz mullera al se bojim da će mi pigment još više izbit ima neko iskustva s tim?
Taj sprej za posvjetljivanje ti je zapravo običan hidrogen s par dodanih sastojaka, niš drugo. Kad stavljaš hidrogen na tamnu kosu (farbanu) ići će ti još više na narančasto. Sve tople smeđe farbe imaju crvenog u sebi pa bi bilo dobro ako hoćeš izbjeći taj odsjaj ubuduće birati one s pepeljastim tonom (oznakom .1 iza prvog broja).
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:36   #148
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
Taj sprej za posvjetljivanje ti je zapravo običan hidrogen s par dodanih sastojaka, niš drugo. Kad stavljaš hidrogen na tamnu kosu (farbanu) ići će ti još više na narančasto. Sve tople smeđe farbe imaju crvenog u sebi pa bi bilo dobro ako hoćeš izbjeći taj odsjaj ubuduće birati one s pepeljastim tonom (oznakom .1 iza prvog broja).
Puno ti hvala, spasila si me od još jedne katastrofe
peyton32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 12:46   #149
Quote:
ovchica kaže: Pogledaj post
To ti je blajh i farba. Koliko znam, niti jedan salon kod nas ne radi posvjetljivanje prirodnim preparatima.
ma u nastavku je pisalo jos i:
PRAMENOVANJE CLASIC
PRAMENOVANJE BOJA I SVJETLOST - KONTRAST
PRAMENOVANJE CJELOVITO

pa sam mislila da je to nesto drugo, recimo ovo sa bojom i svjetlosti, znaci to je onda hidrogen i blajh?
marfor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 13:11   #150
Quote:
peyton32 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala, spasila si me od još jedne katastrofe
Nema problema
Quote:
marfor kaže: Pogledaj post
ma u nastavku je pisalo jos i:
PRAMENOVANJE CLASIC
PRAMENOVANJE BOJA I SVJETLOST - KONTRAST
PRAMENOVANJE CJELOVITO

pa sam mislila da je to nesto drugo, recimo ovo sa bojom i svjetlosti, znaci to je onda hidrogen i blajh?
A moraju napisat nekaj da to zvuči neagresivno i lijepo.
Nazovi ih, pitaj pa buš vidla kaj budu ti rekli. Ja ti velim da ti je to 100% blajh i boja.
Zašto se s prirodnim bojama ne radi u salonu?
1. Zato što obično traže previše vremena a većini frizera je cilj da što brže odradi, uzme pare i ajd bok.
2. Rezultati mogu biti nepredvidivi.
3. Prirodni preparati ponekad ne surađuju dobro s frizerskim kemikalijama.

Eto, to je to
ovchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 12:33   #151
Quote:
Plavušica-.-., kaže: Pogledaj post
......samo da se nadodam na onaj već spomenuti sprej za posvjetljivanje....ODLIČAN JE....i ja sam ga našla u muelleru za 40kn...poslje pranja na mokru kosu se našprica i osuši...2 puta sam ga koristila i posvjetlila za 3-4 nijanse od tamno smeđe boje koju sam imala....jednostavno je odličan....bez da ošteti kosu...e sad nije pallete neg samo piše "Spray blond" ....eto nadam se da sam pomogla....ja sam se iznenadila rezultatima....pa pokušajte......
poomagajteee! Gdje je taj mueleer ? Nisam iz zg pa ne znam, ali sam često tamo?
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 18:35   #152
Zašto se s prirodnim bojama ne radi u salonu?
[/QUOTE]

Ne mogu odoljeti da ne odgovorim na ovo pitanje. Unaprijed naglasavam da se ne mislim svadjati, niti ikoga uvrijediti, no neke tvrdnje na ovom podforumu su smijesne. Dakle, jedine prirodne boja koje su u stanju obojati kosu su kana (crvena), orah (smeđe) i indigo (crno). Njihovom kombinacijom se može dobiti svega nekoliko tonova, no nije moguće posvijetliti kosu, a i pokrivanje sjedina je diskutabilno. Osim toga, da bi deponirale pigment, moraju stajati na kosi jako dugo (vidi forum kana, cure je drze cijelu noc). Pa vas ja sada pitam, da li ste voljne doci u salon u 8.00 i sjediti do 19.00 s kanom na glavi, ispod tople haube, da bi vasa kosa poprimila blago crvenkasti odsjaj?!
I suprotno od onog sto se obicno misli, prirodne boje cesce uzrokuju alergije i iritacije vlasista nego umjetne. Tome pogoduje više čimbenika. Npr, prirodne boje se uglavnom moraju nanositi vruce (opekline vlasista), stoje na glavi vrlo dugo uz okluzivni zavoj od najlona lil folije sto pogoduje penetraciji sastojaka u dublje slojeve koze, a moguci je utjecaj iritansa iz okolisa koji su se akumulirali u biljci (jeste li bas 100% ziher da kanu ne zaljevaju pesticidima, kako bi postigli sto bolji urod)...
A glede kamilice... Jedan od glavnih sastojaka eteričnog ulja kamilice je azulen, spoj koji djeluje protuupalno, no kako je plave boje, na svijetloj kosi rezultira zelenkastim odsjajem... Tko voli, nek izvoli...
A sve ono sto se prodaje pod nazivom prirodne boje za kosu sadrzi kemikalije + nesto biljnih ekstrakata i zapravo se ne razlikuje bitno od profi boja za kosu. Isti nonsens je biljni minival. Ne postoji biljka koja će trajno nakovrčati kosu. Možda jedino drveni vikler... I to će držati par sati....
Dakle, nije da svijetom vlada opća zavjera protiv upotrebe prirodnih boja, nego ono što se prirodnim bojama može postići i nije mnogo. A veći je rizik za pojavu iritacija i alergija (tko mi ne vjeruje, neka konzultira Journal of Applied Cosmetology ili The Journal of Dermatology).
Toliko od mene, pusa svima, nadam se da nisam nikoga naljutio.
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:11   #153
Quote:
piccola kaže: Pogledaj post


ma ja sam uvjek nekako skepticna prema tim prirodnim receptima jer sam neke probala i meni jednostavno ne pašu.npr maska od jaja ili maslinovog ulja, meni je kosa koma od toga bila.
al opet,nekome sigurno paše

ja kad stavim SAMO ŽUMANJAK sa maslinovim uljem na opranu i rucnikom prosusenu kosu , držim pola sata pa isperem i opet jednom sampon i malo regeneratora.......SAAAAAVRŠEEENSTVOOOOOO
danny0310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:15   #154
Thumbs up

Quote:
profesionalac kaže: Pogledaj post
Zašto se s prirodnim bojama ne radi u salonu?
Ne mogu odoljeti da ne odgovorim na ovo pitanje. Unaprijed naglasavam da se ne mislim svadjati, niti ikoga uvrijediti, no neke tvrdnje na ovom podforumu su smijesne. Dakle, jedine prirodne boja koje su u stanju obojati kosu su kana (crvena), orah (smeđe) i indigo (crno). Njihovom kombinacijom se može dobiti svega nekoliko tonova, no nije moguće posvijetliti kosu, a i pokrivanje sjedina je diskutabilno. Osim toga, da bi deponirale pigment, moraju stajati na kosi jako dugo (vidi forum kana, cure je drze cijelu noc). Pa vas ja sada pitam, da li ste voljne doci u salon u 8.00 i sjediti do 19.00 s kanom na glavi, ispod tople haube, da bi vasa kosa poprimila blago crvenkasti odsjaj?!
I suprotno od onog sto se obicno misli, prirodne boje cesce uzrokuju alergije i iritacije vlasista nego umjetne. Tome pogoduje više čimbenika. Npr, prirodne boje se uglavnom moraju nanositi vruce (opekline vlasista), stoje na glavi vrlo dugo uz okluzivni zavoj od najlona lil folije sto pogoduje penetraciji sastojaka u dublje slojeve koze, a moguci je utjecaj iritansa iz okolisa koji su se akumulirali u biljci (jeste li bas 100% ziher da kanu ne zaljevaju pesticidima, kako bi postigli sto bolji urod)...
A glede kamilice... Jedan od glavnih sastojaka eteričnog ulja kamilice je azulen, spoj koji djeluje protuupalno, no kako je plave boje, na svijetloj kosi rezultira zelenkastim odsjajem... Tko voli, nek izvoli...
A sve ono sto se prodaje pod nazivom prirodne boje za kosu sadrzi kemikalije + nesto biljnih ekstrakata i zapravo se ne razlikuje bitno od profi boja za kosu. Isti nonsens je biljni minival. Ne postoji biljka koja će trajno nakovrčati kosu. Možda jedino drveni vikler... I to će držati par sati....
Dakle, nije da svijetom vlada opća zavjera protiv upotrebe prirodnih boja, nego ono što se prirodnim bojama može postići i nije mnogo. A veći je rizik za pojavu iritacija i alergija (tko mi ne vjeruje, neka konzultira Journal of Applied Cosmetology ili The Journal of Dermatology).
Toliko od mene, pusa svima, nadam se da nisam nikoga naljutio. [/QUOTE]


profi pa ti si legenda ALI STVARNO.....nadimak ti bas pristaje
danny0310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 15:27   #155
ja sam svašta isprobavala za svoje plave pramiće ali najbolje mi je pomogao preljev ..znači ako je kosa full žuta izmješa se pola farbe, hidrogena 9%,i šampona.Izmješaju se farba i hidrogen tako da masa bude onako fina, kremasta, ni pregusta ni prerijetka i onda dodam šampon onoliko koliko inače koristim za jedno pranje.To sve skupa stavim na mokru kosu i ostavim da djeluje oko 3-5 minuta.Vidi se kad kosa počne malo kao sivit.Znači jako pazit da ne ostane predugo ..Isperem i operem dalje kosu ko inače.Za to su mi inače najbolje keunine boje, br.0/11(ima za kupit u friz.dućanima), ta je jako siva i dobra je za zbilja žutu kosu, samo baš s njom treba jako paziti da nebi ostala predugo.I br.1517(ima u svakom dm-u) koji su već neke curke vidim koristile, on je za onu malo manje žutu kosu.Nakon toga, dobro je koristiti nivein šampon i regenerator za plavu kosu, a i regenerator bez ispiranja također za plavu kosu.Tada boja duže traje i ima lijepši sjaj..Eto ja to tako radim već par godina i imam zbilja lijepu boju..Taj preljev koristim recimo jednom u 3-4 tjedna ..Ne oštećuje kosu jako kao farba jer se drži jako kratko a i sadrži šampon
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 16:14   #156
ja sam isprobala s limunom i nista ne pomaze
moram probat s kamilicom
purple.shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 18:26   #157
Quote:
purple.shadow kaže: Pogledaj post
ja sam isprobala s limunom i nista ne pomaze
moram probat s kamilicom
Nece pomoci ni kamilica... Jednakoje neucinkovita kao i limun...
A kaj zapravo zelis postici?
profesionalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 02:20   #158
Joj Profi, ne možeš odoljeti, želiš je pretvoriti u plavušu priznaj!
btw. biljni minival - drveni vikler!

A što sam se ja nasunčavala na balkonu kao klinka sa limunom na glavi, uf! Satima. Dok mi mama još nije dopuštala da se farbam. Ajde, zbilja malo posvijetli da vas utješim.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:24   #159
hellou ljudi, kad smo vec kod izbjeljivanja limunom, neka mi netko kaze koliko se to puta "smije" koristit??? Jednom, 2-puta tjedno ili je to individualno vise manje.....mislim ne mozes bas svaki drugi dan ocito, necemo pretjerivati sad
ssemyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 14:23   #160
kad se taj limun uopce stavi na kosu i koliko se drzi... dali je to za vrijeme pranja tj.prije pranja ili poslije i ako je poslije dali se ispere ili ostavi???
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...
4me is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.