Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 14:20   #1
Question Psu kruli u želucu

evo mozda je malo glupo pitanje..ali danas mi pas nije nista jeo,ne zeli jesti,i neprestano mu kruli u zelucu/crijevima ?!! i to bas jako i glasno,bas zabrinjavajuce i to konstanto..inace mu je kakica,barem jucer bila mekana,sluzasta ako to uopce ima veze sa tim..sta bi to moglo biti???
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:47   #2
Mom pasonji je isto tako bilo, nakon čeg se pojavio proljev....Kruljenje po crijevima je prošlo, stolica se donekle normalirzirala nakon nekoliko dana ali ne u potpunosti. Da li netko zna što je najbolje davati pasonji kod proljeva?
Muki123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:39   #3
Quote:
Muki123 kaže: Pogledaj post
Mom pasonji je isto tako bilo, nakon čeg se pojavio proljev....Kruljenje po crijevima je prošlo, stolica se donekle normalirzirala nakon nekoliko dana ali ne u potpunosti. Da li netko zna što je najbolje davati pasonji kod proljeva?
Prvi dan proljeva ništa osim vode u kojoj si prokuhao jabuke, drugi i treći dan sluzavo skuhanu rižu sa kuhanim pilećim prsima (i isto samo vodu od jabuke za pit, ako baš neće, onda im dajte običnu vodu) i nakon toga bi već trebalo biti ok.
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 18:40   #4
??

evo ipak je jeo,i to normalno,cak se i kruljenje malo smirilo..medutim stolica mu je mekana,vise ko sluz i nekoliko kapljica krvi...pa me zanima jer moguce da je neki parazit posrijedi,inace ima 4mj. i ciscen je sa prazinon tableticom..hranimo ga kuhanom hranom u kombinaciji sa eukanubom dehidratom i hills konzervicama...dosta se grize i lize po sapicama a citala sam da je to mozda znak da mu ne odgovara hrana??ima tko kakvih ideja ili iskustava
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:44   #5
Moja je negdje od svoje 7-8 god počela imati ponekad problema s tim kruljenjem crijeva. Sve bude u redu s stolicom, normalna, ali kad je to strefi neće da jede i hoće jesti travu. Tad je u biti trebamo samo natjerati da nešto pojede, bilo što da joj se napuni želudac i onda joj se to smiri(veterinar nam je rekao da joj ne dopustimo da jede travu). Primjetili smo da joj se to događa češće ako ne pojede nešto uvečer, pa sad pazimo da provjereno pojede večeru, ako treba dam joj iz ruke ili joj bacam suhu hranu da je hvata kao kamenčiće to obožava.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:52   #6
sto stvari moze biti... pogotovo ako ima krv u stolici pazi da nije doslo do ozlijede stijenki crijeva ( ako je pojeo ostre kosti) slazem se sa prehranom za vrijeme proljeva to i mojoj bestiji pomaze ( sluzava riza i bijelo piletina) prati malo kad se javlja taj proljev i kruljenje ( iza obroka kakvih obroka kad nesto vani pojede ....) mom dripcu je diagnosticiran gastritis pa nema vise kostiju za glodanje i krupnog dehidrata
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 11:22   #7
pa ne dajemo mu ostre kosti,zapravo nikakve kosti...a ni krupni dehidrat..jos jede puppy hranu ,to je sve sitno..probat cu malo pratit nakon ceg tako reagira samo sto mi nije jasno pa uvijek sve isto jede,ne znam kako bi sad mu to moglo smetat..dakle ne mislite da je neki parazit ,pa da odnesem na analizu na prazintologiju?
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:17   #8
prvo ga tretiraj tabletom protiv parazita.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:30   #9
kojom?dobio je prazinon,jel na to mislis?inace kad smo bili kod veterinara cistili su mu analke,i dobili smo neki prah da mu svaki dan stavljmo u jedan obrok da ce mu se od toga regulirat probava..citala sam da se zbog analki psi cesto svrbe,lizu i grebu sapice ali ako je to ocisceno valjda ne bi to trebao biti uzrok?!
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:38   #10
da se malo nadovezem na temu.. je li ok dati psu crni uljen kad pojede nesto gadno s ceste?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:39   #11
ako ti je vet reko da je takav tretman ok, onda valjda je, al valjda svaka dva tjedna, dok se ne isčisti. žganci, jogurt, žumanjak jajeta, solidan dehidrat - Aleva. makni piletinu i stavi neko normalno meso u prehranu. mali je još, možda je nekakvo sranje proguto.

eukanuba zna kod nekih pasa napravit sranje. hills je po meni ok.

@joujou, misliš, aktivni ugljen?
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:41   #12
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
@joujou, misliš, aktivni ugljen?
da, da aktivni
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:44   #13
a razlog za konstantno lizanje i grizenje sapa??
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:44   #14
ne bih znao za ugljen. a mislim i da nemreš znat kaj je pokupio i o čemu se radi. a, ak ne znaš, nema smisla hranit ga time bez veze. možda se javi neko s više znanja po tom pitanju.

Quote:
nikki kaže: Pogledaj post
a razlog za konstantno lizanje i grizenje sapa??
možda su mu bile u nečem finom pa ih liže. čokoladi?
samo ti njega nahrani pošteno, dok nije i svoje i tvoje šape pojeo.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:52   #15
heh sumnjam da mu je bas nes tako "zanimljivo" da vec 2tjedna to stalno radi...
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:57   #16
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
ne bih znao za ugljen. a mislim i da nemreš znat kaj je pokupio i o čemu se radi. a, ak ne znaš, nema smisla hranit ga time bez veze. možda se javi neko s više znanja po tom pitanju.
na zalost znam sto je pojeo... psecu kakicu
sad me strah da mu ne bude zlo ili nesto, voljela bi mu dati taj ugljen
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:03   #17
eh da i nikki to zna radit..naravno da pazimo da to ne radi..ali nismo u mogucnosti uvijek to sprijecit,i a on fino obavi sto treba pa onda to pojede..mozda i to ima veze
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:07   #18
Quote:
nikki kaže: Pogledaj post
eh da i nikki to zna radit..naravno da pazimo da to ne radi..ali nismo u mogucnosti uvijek to sprijecit,i a on fino obavi sto treba pa onda to pojede..mozda i to ima veze
svoje vlastito pojede? neobicno
ma trudim se izbjeci takvo sto.... ali svakih cca pola godine ga nesto spopadne i pojede kakicu (tudju, draze bi mi bilo da pojede svoju ako mora... barem znam cime ga hranim i da je zdrav)
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:12   #19
da bas svoju,a kako ima 4mj jos to radi doma uglavnom,kad smo isli vetu reko je da je to najcese nedostatak necega u prehrani,njemu je zdjelica puna hrane ali on radije svoje pojede isto tako je dobio i neke vitamine ali svejedno to radi
nikki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:24   #20
Quote:
nikki kaže: Pogledaj post
heh sumnjam da mu je bas nes tako "zanimljivo" da vec 2tjedna to stalno radi...
Ja imam osjećaj da moja pesica to radi kad joj je dosadno...ima 7 i pol mjeseci i stalno mora nešto žvakati, pa kad joj zabraniš da žvače jastuk, poplun, šlapu, trenirku, čarapu itd, a njene igračkice su joj već dodijale, onda žvače nogu. Malo mi je to bilo čudno u početku, ali onda mi je frendica rekla da i njena kujica od 6 mjeseci to radi, pa sam zaključila da je to neka šteneća razbibriga, valjda će proći...
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.