Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 15:30   #461
Pozdrav!

Namjeravam sutra kupiti auto iz druge županije,registriran je do 02.2018
ako ga ja
- platim
- prepišem na sebe u javnog bilježnika i ovjerimo
- platim porez u poreznoj upravi (to radim u svojoj županiji?)
- odem u policijsku upravu za prijenos vlasništva (to radim u svojoj županiji?) i u registru neplaćenih kazni vlasnik je čist do tog dana

Znači ja sam novi vlasnik, ali auto je još uvijek reg. do 02.2018(do kad ga je prošli vlasnik registrira).

Kad ga ja budem produživao registraciju od 02.2018 do 02.2019
- Dali ću imati problema npr. ako prošli vlasnik do perioda 02.2018 u registru neplaćenih kazni ima neke neplaćene kazne?li od dana(sutra) kad sam auto prepisao na sebe,platio porez i ovjerio u PU.

Hvala.
kastelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:26   #462
Quote:
kastelli kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Namjeravam sutra kupiti auto iz druge županije,registriran je do 02.2018
ako ga ja
1. platim
2.prepišem na sebe u javnog bilježnika i ovjerimo
3.platim porez u poreznoj upravi (to radim u svojoj županiji?)
4.odem u policijsku upravu za prijenos vlasništva (to radim u svojoj županiji?) i u registru neplaćenih kazni vlasnik je čist do tog dana

Znači ja sam novi vlasnik, ali auto je još uvijek reg. do 02.2018(do kad ga je prošli vlasnik registrira).

5.Kad ga ja budem produživao registraciju od 02.2018 do 02.2019
- Dali ću imati problema npr. ako prošli vlasnik do perioda 02.2018 u registru neplaćenih kazni ima neke neplaćene kazne?li od dana(sutra) kad sam auto prepisao na sebe,platio porez i ovjerio u PU.

Hvala.
1.točno
2.točno
3.točno,u gradu
2.lokalna PP
5.ti si vlasnik od kad dobiješ novu prometnu i nove reg.pločice i stari vlasnik te više ne interesira po pitanju bilo kakvih kazni.Gledaju se kazne do prijepisa vozila tj.izdavanja prometne na tvoje ime
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 18:39   #463
Danas san bia na tehničkom,nisam proša.Sa autom sve u najboljem redu,ali nije mi dalo da prođem zbog malene napukotine na dnu šoferšajbe...imam rok 10 dana da riješim to i vratim se.

Sutra mi je hitno da negdi odem 60km i natrag tako(ljubav ),nemam pravo sutra odvozit ako me pandurija slučajno zaustavi?

Jel ovo znaci da mogu vozit tako 14 dana nakon isteka prometne i tehnickog(koji mi je do 12.10.2017) ili?

https://imgur.com/a/LxAxl
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 00:44   #464
Ako te uhvate da voziš platit ćeš kaznu od 700 kn do 15 dana isteka prometne.Valjda si platila osiguranje da ne bude veća kazna.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:56   #465
Bok. Situacija je ovakva...

Do neki dan sam zivio u Osijeku kod staraca i imao registriran autic na moje ime sa Os tablama za kojeg je placen porez u Osijeku kada sam ga prepisivao jer je iz Poreca.

Cura je u nasljedje dobila kucu u Lugu, koje spada pod Beli Manastir koji ima svoje table.

Jutros smo otisli napraviti meni osobnu na tu novu adresu, Lug...
E sad... meni rega istjece 19.11.
Jesam li ja duzan registrirati odmah da prebacim table na BM ili mogu dok se ne iselimo iz stana u kojem sam u najmu u Osijeku ostati na OS tablama? Jer prakticno, kroz 2 tjedna kada bude gotova osobna cu se voditi u policiji u BM i to ce mi biti srediste.

Da kazem, nisam mijenjao boraviste na stan jer sam prijavljen kod staraca na drugom kraju grada.

Takodjer, jel moram opet platiti porez na automobili jer mijenjam opcinu, tablice itd.? Kao i kada sam ga kupio. Mislim, nema mi smisla jer sve ostaje isto (vlasnik), samo se administrativno podrucje mijenja.

Hvala

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:12   #466
Imaš rok od 15 dana od kad dobiješ novu osobnu sa prebivalištem u Lugu da promjeniš tablice i napraviš novu prometnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:14   #467
To je onda taman to manje-vise. Taman mi je rega 19.11. Dok se to sve zavrsi...
Thx

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:23   #468
To je onda taman to manje-vise. Taman mi je rega 19.11. Dok se to sve zavrsi...
Thx

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke
Retonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:14   #469
Pozdrav!
Auto koji vozim i prodajem glasi na firmu u kojoj radim. Prodajem ga fizičkoj osobi. Zanima me da li ja moram auto odjaviti ili to radi kupac?
Pročitala sam negdje da kupac odjavljuje vozilo i sebe upisuje kao vlasnika ali da mu pritom trebaju tablice. E sad, ja tablice želim zadržati jer auto koji planiram kupiti nema tablice (prijašnji vlasnik ih zadržava), je li to stvara neki dodatni problem kupcu?

Hvala
__________________
...eye for an eye makes the whole world blind...
sfingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:32   #470
Ti odjaviš i ostaviš tablice na čuvanje dok ne kupiš drugi auto.A možeš i povećat cijenu auta za cijenu tablica pa novom vlasniku ostaviš tablice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 20:08   #471
Situacija je da je deda teško pokretan i nije 3 tjedna izašao iz stana (ozljeda koljena)
Registracija na autu mu ističe sljedeći tjedan i trebalo bi ga odjaviti. Registrirali bi ga tek kad dedi bude bolje za koji mjesec.
Na stranicama mupa piše da za odjavu treba biti prisutan vlasnik ili opunomočenik, vrijedi li to i u praksi ili je kao kod registracije da se može samo sa osobnom vlasnika?
Ako treba punomoć, može li deda potpisati punomoc, pa da ja (unuk) ili njegova kćer to nosimo ovjeriti pošto on trenutno ne može iz stana?
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 09:39   #472
Pitaj bilježnika hoće li to ovjerit bez njega
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:21   #473
Pitat cu, hvala na odgovoru.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 16:26   #474
Može i bilježnik izaći na teren da se potpiše punomoć ali taj izlazak naravno i naplaćuje
__________________
My level of sarcasam has gotten to the point where i don't even know if i'm kidding or not
Winst0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:44   #475
Tako stvari stoje:
prodao sam auto.Kupio ga je lik za neku drugu osobu,od istoga sam uzeo podatke od te treče osobe i taj se potpisao u njegovo ime.Ja riješio kupoprodajni kod bilježnika.Sada vidim da auto nije još prepisan na kupca a regan je do 1 mjeseca.Mislio sam ja odjaviti to auto na Mupu ali nemogu jer nemam nit prometne nit knjižicu a tablice ostaju kupcu.Šta če biti ako ga dotični ne registrira nakon 15 dana isteka rege ili ne odjavi ?
Šta mi je činiti ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:59   #476
Quote:
Prodavatelj mora policiji podnijeti zahtjev za ukinuće registracije vozila, što će MUP i učiniti rješenjem, ako mu, dakako, prodavatelj dokaže da je auto prodao, što može napraviti kupoprodajnim ugovorom.
https://www.vecernji.hr/auti/jedino-...e-auto-1003694
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:06   #477
Nema veze ako je prošlo više od 15 dana od prodaje ?
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:08   #478
To pravo na odjavu vozila sa KPU ti počinje 15 dana nakon prodaje.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:14   #479
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
Nema veze ako je prošlo više od 15 dana od prodaje ?
uf pojma nemam. ovo sam, potražio jer se sjećam da da je u hak reviji (više ne znam koji broj i godina, mislim ove godine?) bio veći članak o toj temi. znači da je rasprostranjen problem pa su valjda s ovim to riješili.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:00   #480
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
uf pojma nemam. ovo sam, potražio jer se sjećam da da je u hak reviji (više ne znam koji broj i godina, mislim ove godine?) bio veći članak o toj temi. znači da je rasprostranjen problem pa su valjda s ovim to riješili.
Jer ispada ako kupac ne odjavi vozilo 15 dana nakon isteka rege ,a nije ga ni prepisao na svoje ime,onda prodavatelj dobije kaznu i sve 5.Kaznili su krivog po meni......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.