Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2012., 22:28   #81
Ima li netko Midea odvlaživač
evo link
http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Popi...0/Default.aspx

Da li to vrijedi ili je bolje uzeti neki skuplji?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:05   #82
Evo testirao Sinclair CFE 12.
Zatekao sam vlagu 74% u stanu.
Jedna etaža, tri posebne prostorije, sva vrata otvorena, odvlaživač u spavaćoj sobi na sjevernoj strani.
U roku od 12 sati je vlaga spuštena na 55%.
U roku od 24 sata je u posudi za vodu bilo oko 3 i pol litre vode.
S obzirom da imam peć na drva koja je u dnevnom boravku i njom grijem cijelu etažu, situacija je bila takva da je razlika između dnevnog boravka i spavaće sobe bila 8 stupnjeva a sada nakon upotrebe odvlaživača je temperatura u spavaćoj sobi narasla za dva stupnja uslijed isušivanja zraka te boljeg provođenja topline od grijanja.
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 07:44   #83
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Evo testirao Sinclair CFE 12.
Zatekao sam vlagu 74% u stanu.
Jedna etaža, tri posebne prostorije, sva vrata otvorena, odvlaživač u spavaćoj sobi na sjevernoj strani.
U roku od 12 sati je vlaga spuštena na 55%.
U roku od 24 sata je u posudi za vodu bilo oko 3 i pol litre vode.
S obzirom da imam peć na drva koja je u dnevnom boravku i njom grijem cijelu etažu, situacija je bila takva da je razlika između dnevnog boravka i spavaće sobe bila 8 stupnjeva a sada nakon upotrebe odvlaživača je temperatura u spavaćoj sobi narasla za dva stupnja uslijed isušivanja zraka te boljeg provođenja topline od grijanja.
Super stvar, a kolika je bila temperatura kada je odvlazivac radio?
MK_KM is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 08:41   #84
Quote:
MK_KM kaže: Pogledaj post
Super stvar, a kolika je bila temperatura kada je odvlazivac radio?

Temperatura u spavaćoj je bila 19.5 a u dnevnom boravku 25.5
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:00   #85
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja danas kupio Sinclair CFO 12 E, u subotu testiranje
Gdje si kupio i kolika je točna cijena? čitam da je dobro imati automatsko odleđivanje. Jel' ima to ovaj tvoj odvlaživač i budući si spominjao i Alasku ad 2000, da li on ima automatsko odleđivanje. Hvala.
chevy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:50   #86
ja imam također problem s vlagom u stanu, iako ne tako velik kao neki iz ranijih postova. ono što me posebno zanima je da li odvlaživač može zamjeniti sušlicu rublja? kakva su vaša iskustva? naime, na sušilicu gledam kao na nepotreban trošak ( koristio bi je samo za jakog juga), a s odvlaživačem "ubijam" dvije muhe istovremeno. tko od vas koristi za sušenje rublja, iskustva?
Lumberjack13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 16:56   #87
Quote:
Lumberjack13 kaže: Pogledaj post
ja imam također problem s vlagom u stanu, iako ne tako velik kao neki iz ranijih postova. ono što me posebno zanima je da li odvlaživač može zamjeniti sušlicu rublja? kakva su vaša iskustva? naime, na sušilicu gledam kao na nepotreban trošak ( koristio bi je samo za jakog juga), a s odvlaživačem "ubijam" dvije muhe istovremeno. tko od vas koristi za sušenje rublja, iskustva?
Kad je vani kiša onda stavim veš u radnu sobu i upalim odvlaživač. On sam po sebi mislim da ne osuši ne znam kako veš, ali bar se ta vlaga ne pajsa po cijelom stanu. Mislim da bi trebalo i grijalicu u isto vrijeme upaliti. I ventilator. Sad već pretjerujem ali i ja muku mučim za vešom kad je cmoljavo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:53   #88
Quote:
chevy11 kaže: Pogledaj post
Gdje si kupio i kolika je točna cijena? čitam da je dobro imati automatsko odleđivanje. Jel' ima to ovaj tvoj odvlaživač i budući si spominjao i Alasku ad 2000, da li on ima automatsko odleđivanje. Hvala.
Ja mislim da odvlaživači netrebaju odleđivanje, pošto se led ni ne stvara. Pa nije to frižider,ili kištra. Ona voda što curi u posudu je ono što bi po nekima trebalo otapati.
Svašta.

Zadnje uređivanje seneka : 19.11.2012. at 13:59.
seneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 16:20   #89
Evo kupili i mi nedavno odvlaživač, konkretno DeLonghi DES 12.
Radi super, tih je (proizvođač kaže max 38 dB), u prvih 12 sati je izvukao 1,5 L vode. Stan je oko 40 kvadrata.

Ima jedan problem, ako to uopće jest problem - naime voda ne kaplje konstantno u spremnik već kao da se zadržava u nekoj cijevi/nečemu prije spremnika i ne ode u spremnik sve dok je se ne skupi previše u tom nekom prostoru i onda odjednom dio te vode (očito kad je se skupi previše) ode u spremnik. Naravno da kad se to dogodi dosta vode ostane iznad spremnika. Primijetili smo da kad uređaj malo nagnemo u stranu, tada sva voda lijepo iscuri u spremnik.

To se po mom mišljenju ne bi smjelo događati jer se pri najobičnijem premještanju uređaja iz prostorije u prostoriju ili pri vađenju spremnika da ga se isprazni, zna dogoditi da voda iz te cijevi iscuri na pod po stanu
Dakle bi li mi netko tko se malo više razumije u tematiku mogao reći u čemu je stvar jer nam se ne da svakih pola sata naginjati uređaj
šara2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:11   #90
Quote:
šara2012 kaže: Pogledaj post
Evo kupili i mi nedavno odvlaživač, konkretno DeLonghi DES 12.
Radi super, tih je (proizvođač kaže max 38 dB), u prvih 12 sati je izvukao 1,5 L vode. Stan je oko 40 kvadrata.

Ima jedan problem, ako to uopće jest problem - naime voda ne kaplje konstantno u spremnik već kao da se zadržava u nekoj cijevi/nečemu prije spremnika i ne ode u spremnik sve dok je se ne skupi previše u tom nekom prostoru i onda odjednom dio te vode (očito kad je se skupi previše) ode u spremnik. Naravno da kad se to dogodi dosta vode ostane iznad spremnika. Primijetili smo da kad uređaj malo nagnemo u stranu, tada sva voda lijepo iscuri u spremnik.

To se po mom mišljenju ne bi smjelo događati jer se pri najobičnijem premještanju uređaja iz prostorije u prostoriju ili pri vađenju spremnika da ga se isprazni, zna dogoditi da voda iz te cijevi iscuri na pod po stanu
Dakle bi li mi netko tko se malo više razumije u tematiku mogao reći u čemu je stvar jer nam se ne da svakih pola sata naginjati uređaj
Ja imam DeLonghi DES 16ew i isti problem sa vodom koja ne kaplje ali otkada sam ga postavio u drugi ugao sobe, voda ide kontinuirano (mora desna strana biti malo visa od leve strane - tj. deo gdje je kompresor mora biti malo visi.)

Delonghi nije previse bucan (jer ima 2 brzine ventilatora kod mene i biras koju hoces) i postavlja se elektronski vlaznost koja se zeli (u koracima od x5% - 30, 35, 40, 45, 50, 55, ... do 90%).
Ako se zada vrednost na pr. 55% onda uredzaj odvlazuje do 50% onda se iskluci i nakon toga nakon 10 minuta ukljuci ventilator (samo njega na najsporije brzine) 1 minut i proverava vlagu, i tako sve dotle dok vlaga ne dodze do 60% kada pocne opet da radi i radi neprekidno dok ne dobije 50% vlagu.

Nadam se da sam bio jasan oko toga kako radi. Meni smeta sto nema neke vrednosti kao na pr. 52, 54, 56, 58% i sta pravi razliku od 10%. Ali sta je tu je.

šara2012 kolika je temperatura sobe ili vazduha? Jer ako je temperatura visa, to odvlazivac brze i vise oduzme vode (jer je ima i vise u m3 vodene pare).
MK_KM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:22   #91
Pozdrav,mi imamo onaj obični odvlaživač što s onim tabletama skuplja vlagu...vrijedi li to baš išta?prostorija je cca 20 kvadrata...pvc stolarija,izolacija stiropor a ima dosta vlage i na podu i na prozorima,temperatura sobe prosječno je cca. 22 stupnja a vlaga 80%...nezam gdje bih držao taj odvlaživač,na prozoru ili na podu ili...?
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 18:37   #92
Quote:
MK_KM kaže: Pogledaj post
Ja imam DeLonghi DES 16ew i isti problem sa vodom koja ne kaplje ali otkada sam ga postavio u drugi ugao sobe, voda ide kontinuirano (mora desna strana biti malo visa od leve strane - tj. deo gdje je kompresor mora biti malo visi.)

Delonghi nije previse bucan (jer ima 2 brzine ventilatora kod mene i biras koju hoces) i postavlja se elektronski vlaznost koja se zeli (u koracima od x5% - 30, 35, 40, 45, 50, 55, ... do 90%).
Ako se zada vrednost na pr. 55% onda uredzaj odvlazuje do 50% onda se iskluci i nakon toga nakon 10 minuta ukljuci ventilator (samo njega na najsporije brzine) 1 minut i proverava vlagu, i tako sve dotle dok vlaga ne dodze do 60% kada pocne opet da radi i radi neprekidno dok ne dobije 50% vlagu.

Nadam se da sam bio jasan oko toga kako radi. Meni smeta sto nema neke vrednosti kao na pr. 52, 54, 56, 58% i sta pravi razliku od 10%. Ali sta je tu je.

šara2012 kolika je temperatura sobe ili vazduha? Jer ako je temperatura visa, to odvlazivac brze i vise oduzme vode (jer je ima i vise u m3 vodene pare).
ali glupo mi je to što ja njega moram postavljati ukoso da bi normalno radio
to je proizvođač trebao riješiti, zar ne?
Moj model nema elektroničko postavljanje vlažnosti, ima samo kotačić oko kojeg su napisane vrijednosti: min, med, max i dry. Inače se isto isključi kad postigne željenu razinu vlažnosti. Naši rade na istom principu samo što je ovo vaše malo više user friendly a samim time sigurno i skuplje, a ja sam samo tražila što nižu cijenu uz, naravno, kvalitetu.
Temperatura je uvijek između 20 i 22 stupnja, ali ne vidim kako bi to moglo utjecati na moj problem s otjecanjem vode u spremnik.


Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,mi imamo onaj obični odvlaživač što s onim tabletama skuplja vlagu...vrijedi li to baš išta?prostorija je cca 20 kvadrata...pvc stolarija,izolacija stiropor a ima dosta vlage i na podu i na prozorima,temperatura sobe prosječno je cca. 22 stupnja a vlaga 80%...nezam gdje bih držao taj odvlaživač,na prozoru ili na podu ili...?
jao, bacaj to u smeće i kupuj pravi odvlaživač! imali smo to i mi, bezveze je, skupo i neučinkovito.. U početku se čudiš i sav si sretan kad voda počne kapati, ali to ti izvuče dva deci vode u tjedan dana a ova mašina 3 litre u jednom danu! osjećam se preporođeno otkad smo ga nabavili, a nabavili smo ga - jučer
šara2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 20:59   #93
Quote:
lega_iz_osijeka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,mi imamo onaj obični odvlaživač što s onim tabletama skuplja vlagu...vrijedi li to baš išta?prostorija je cca 20 kvadrata...pvc stolarija,izolacija stiropor a ima dosta vlage i na podu i na prozorima,temperatura sobe prosječno je cca. 22 stupnja a vlaga 80%...nezam gdje bih držao taj odvlaživač,na prozoru ili na podu ili...?
Ne valja to ništa, a skupo je grozno. Dobro ti vele, kupi električni, malo veća investicija u startu ali super stvar.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 21:03   #94
Quote:
šara2012 kaže: Pogledaj post
ali glupo mi je to što ja njega moram postavljati ukoso da bi normalno radio
to je proizvođač trebao riješiti, zar ne?
Moj model nema elektroničko postavljanje vlažnosti, ima samo kotačić oko kojeg su napisane vrijednosti: min, med, max i dry. Inače se isto isključi kad postigne željenu razinu vlažnosti. Naši rade na istom principu samo što je ovo vaše malo više user friendly a samim time sigurno i skuplje, a ja sam samo tražila što nižu cijenu uz, naravno, kvalitetu.
Temperatura je uvijek između 20 i 22 stupnja, ali ne vidim kako bi to moglo utjecati na moj problem s otjecanjem vode u spremnik.
Trebao je ali nije, pa bolje ovako nego voda da se prospe na podu.

Jeste moj je skupji od tvoga (a i za 1/3 ima veceg kapaciteta odvlazivanja 16l/24h) i jedini model od delonghi-a (sinclair itd su samo slike na google za nas). Kad prodze garancija lepo ga rastavim i postavim taj sad za skupljanje vode pod uglom.

Kod nas u MK nemamo uopce izbora, dok kako kazu trgovci u mom gradu moguce je da sam jedini koji ima odvlazivac u celom gradu jer samo jedan trgovac je specijalno porucio za mene, dok ostale trgovine uopce ne drze (grad ima oko 80.000 stanovnika).
MK_KM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 21:59   #95
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Ne valja to ništa, a skupo je grozno. Dobro ti vele, kupi električni, malo veća investicija u startu ali super stvar.
nažalost za sad nam je to jedina opcija...osim čestog prozračivanja
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 10:31   #96
Da li netko ima da ima popust u nekom od dućana gdje se prodaju odvlaživači?

Hvala
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 19:03   #97
pozdrav ekipa

nalazim se u fazi nabavke odvlaživača zraka...

zanima me koji preporučate i gdje najpovoljnije kupiti...

dobio sam preporuku od čovjeka koji već 2 godine ima TROTEC TTK 100 i prezadovoljan je.....

stan je 100 kvadrata, centralno grijanje.....ima tko kakvih preporuka???

hvala unaprijed
turbo čađer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 18:59   #98
Zanima me ako odvlaživač sinclair namjestim na 55% vlage kad dostigne vlagu da li se skroz ugasi ili puše ventilator?
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 19:06   #99
Quote:
turbo čađer kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa

nalazim se u fazi nabavke odvlaživača zraka...

zanima me koji preporučate i gdje najpovoljnije kupiti...

dobio sam preporuku od čovjeka koji već 2 godine ima TROTEC TTK 100 i prezadovoljan je.....

stan je 100 kvadrata, centralno grijanje.....ima tko kakvih preporuka???

hvala unaprijed
imam ga ja i odličan je,vridi svaku kunu definitivno
nemoj uzimat 50-k,je jeftiniji model,ali ima manji spremnik ,čini se od 2 litre i to ti se brzo napuni,tako da ovaj svakako moja preporuka
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:28   #100
Ventilator

Quote:
avam kaže: Pogledaj post
Zanima me ako odvlaživač sinclair namjestim na 55% vlage kad dostigne vlagu da li se skroz ugasi ili puše ventilator?
Ventilator stalno puše, ugasit će se kompresor koji hladi spiralu na koju se nakuplja voda. To ti ionako troši najviše struje. Inače nebi ni mogao registrirati vlagu i paliti opet kompresor. Ja barem tako mislim. Imam isto sinclair.
mat_37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.