Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 22:34   #9701
Vrijedno pročitati. Razumljivo i onima koji ne znaju detalje (tu i ja spadam) bitcoin protokola u vezi nadolazećeg "hard fork-a".

http://fortune.com/2017/11/03/bitcoin-segwit2x/
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 04.11.2017., 23:13   #9702
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
cekaj malo...pa harpagon je kreten par ekselans. tip koji vlastitim konjima po noci ide krasti zob. jel ti on treba biti uzor za bilo sta?
Moj primjer Harpagona je literarna hiperbola.....

("Hyperbole is an extreme exaggeration used to make a point. It is like the opposite of “understatement.” It is from a Greek word meaning “excess.” Hyperboles can be found in literature and oral communication. ... Hyperboles are comparisons, like similes and metaphors, but are extravagant and even ridiculous".)

... i svrha joj je, u ovom slučaju, da ukaže na nepobitnu činjenicu kako se kapital za ulaganje mora prvo steći štednjom (može i krađom ali to normalni ljudi ne koriste).

Naravno, da Harpagonov život nije normalnom čovjeku uzor. Molierovo djelo Škrtac je u stvari komedija dramatskih razmjera i tako ju treba shvatiti.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 04.11.2017., 23:25   #9703
Sad imamo i knjizevnost na temi bitcoina? Krasno...

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk
NewOrder is offline  
Old 05.11.2017., 08:10   #9704
S forkovima ovo ulazi lagano u krizu likvidnosti. Interes ljudi ne prati market cap. Moglo bi se dogodit i da se malo veci igrac iskrca, i srusi cjenu tolko naglo da pokrene lavinu. Puno je valuta, ali mislim da jos nije toliko novca unutra.
__________________
bok
markotros is offline  
Old 05.11.2017., 08:26   #9705
znaci cijena ide gore..hvala na savjetu opet idem jos dodat svjezeg novca
murof7 is offline  
Old 05.11.2017., 12:05   #9706
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Koja si trolcina

Prvo napises da proba platit sladoled( i to si par puta cak napisao) pa ti covjek da dokaz da je platio sladoled i onda ti trolcina pitas koja je poanta toga sto ti je dao dokaz jer ti znas da se moze platit sladoled. Ne trolcina .Ti si obicna kretencina.

Kao sto si i reko IGNORE kretenu jedan
Raspravljalo se kako bitcoin kao sredstvo plaćanja ima veliki transaction fee i transaction time na što ste se osjetili prozvanima dokazati ja je moguće kupiti sladoled

Vokabular ti je na razini razumijevanja konteskta.
__________________
protector of red candles and defender of bears
Vey is offline  
Old 05.11.2017., 15:52   #9707
Aj vi malo odmorite od svađe i meni dajte savjet;
Kupila sam ethereum m na coinbase- u i sad bi kupila ethereumm na bitcoin mjenjačnici i kako da ih skupim onda u jedan novčanik?
Pitanje je u koji novčanik ih stavljat i da li da uopće kupujem preko bitcoin mjenjačnice ili da nastavim kupovat preko coinbase-a?

Hvala unaprijed iskusnima na odgovorima
maramce is offline  
Old 05.11.2017., 16:31   #9708
Ja kad sam prvi put kupovao BTC, isto tako na Coinbase prvo, ali s obzirom da imaju tjedni limit uplate, moram sam i sa mjenjačnice. Napravio sam svoj wallet i sa tih stranica prebacio na wallet. Tj, na bitcoin-mjenjacnica te odmah u startu pita na koju adresu i koji iznos želiš. Nemam ETH pa ne znam jel isto tako funkcionira, pretpostavljam da jest.
Quorgyle is offline  
Old 05.11.2017., 17:26   #9709
Quote:
Vey kaže: Pogledaj post
Raspravljalo se kako bitcoin kao sredstvo plaćanja ima veliki transaction fee i transaction time na što ste se osjetili prozvanima dokazati ja je moguće kupiti sladoled

Vokabular ti je na razini razumijevanja konteskta.
Slodoled je doticni prvi spomenuo i to par puta. CITIRAM: PROBAJ KUPIT SLADOLED S BTC.

Nakon toga je dobio dokaz koj ocito ti ignoriras jer dokaz nije potkrijepio kupnju sladoleda nego i drugih raznoraznih sitnica.
kartica koju covjek koristi u svakodnevnom zivotu. znaci potpuno uporabljivu karticu za kupnju bilo cega. Sto jos treba za dokaz da mozes danas sa BTC kupis sto pozelis?

ZAKLJUCAK . Eto danas mozes kupit sto god hoces s BTC samo sto to neke trolcine nikako da prihvate. . Eto to je bio kontekst.

Zadnje uređivanje livada2 : 05.11.2017. at 17:42.
livada2 is offline  
Old 05.11.2017., 17:44   #9710
Quote:
maramce kaže: Pogledaj post
Aj vi malo odmorite od svađe i meni dajte savjet;
Kupila sam ethereum m na coinbase- u i sad bi kupila ethereumm na bitcoin mjenjačnici i kako da ih skupim onda u jedan novčanik?
Pitanje je u koji novčanik ih stavljat i da li da uopće kupujem preko bitcoin mjenjačnice ili da nastavim kupovat preko coinbase-a?

Hvala unaprijed iskusnima na odgovorima

Kupuješ tamo gdje ti je lakše i gdje ti je manja provizija.

Ja za Ethereum koristim MetaMask, mali addon za Chrome, veoma jednostavan i praktičan. To je vjerovatno najsigurniji online wallet za ETH.

Kad instaliraš MetaMask na Chrome, Ethereume sa Coinbase pošalješ na MetaMask ETH adresu i to je to.

Dostupni su ti jednim klikom na MetaMask addon u gornjem desnom uglu Chrome browsera, kompatibilan je sa MyEtherWallet, ima sve što ti treba,
Virtu4l is offline  
Old 05.11.2017., 18:02   #9711
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
ZAKLJUCAK . Eto danas mozes kupit sto god hoces s BTC samo sto to neke trolcine nikako da prihvate. . Eto to je bio kontekst.
Danas sa BTC možeš kupiti apsolutno sve. Već sad postoji mnogo kripto kartica koje rade na svim bankomatima, u stvari to su prave kartice kao VISA ili MC koje koristimo svaki dan. Wirex, Cryptopay, Xapo, Spectrocoin, AdvCash, Bitwalla, Uquid, Shift, Moneypolo, itd, itd...

Jučer sam se vratio sa puta koji sam u potpunosti finansirao BTCom, smještaj u Rimu sam kupio direktno sa BTC na destinia.co.uk, karte za avion i voz sam plaćao Cryptopay karticom, novac sam također podizao na BTC bankomatu u Milanu, limit je 999€, nije mi bilo potrebno, ali eto simpa mi je i mjesto je prepuno crypto freakova pa je baš lijepo sa njima porazgovarati. U Rimu sam sve plaćao Cryptopay karticom, pa i cigarete, iako sam jedva našao tabacchi shop koji prima kartice.

Ukratko, sedam dana u Italiji, dvije utakmice (Roma - Bologna & Roma - Chelsea) sam platio cca 0.25 BTC što mi je inače bio profit sa ZenCash koji sam povukao u fiat, a onda u BTC.


Evo, recimo ovo mi je BitPay invoice za Destinia Hotel,

https://image.prntscr.com/image/2k_P...Zg8h4z1qdw.png
Virtu4l is offline  
Old 05.11.2017., 19:20   #9712
Bas su te oderali na tecaju...
__________________
bok
markotros is offline  
Old 05.11.2017., 21:21   #9713
Quote:
Virtu4l kaže: Pogledaj post
Danas sa BTC možeš kupiti apsolutno sve. Već sad postoji mnogo kripto kartica koje rade na svim bankomatima, u stvari to su prave kartice kao VISA ili MC koje koristimo svaki dan. Wirex, Cryptopay, Xapo, Spectrocoin, AdvCash, Bitwalla, Uquid, Shift, Moneypolo, itd, itd...

Jučer sam se vratio sa puta koji sam u potpunosti finansirao BTCom, smještaj u Rimu sam kupio direktno sa BTC na destinia.co.uk, karte za avion i voz sam plaćao Cryptopay karticom, novac sam također podizao na BTC bankomatu u Milanu, limit je 999€, nije mi bilo potrebno, ali eto simpa mi je i mjesto je prepuno crypto freakova pa je baš lijepo sa njima porazgovarati. U Rimu sam sve plaćao Cryptopay karticom, pa i cigarete, iako sam jedva našao tabacchi shop koji prima kartice.

Ukratko, sedam dana u Italiji, dvije utakmice (Roma - Bologna & Roma - Chelsea) sam platio cca 0.25 BTC što mi je inače bio profit sa ZenCash koji sam povukao u fiat, a onda u BTC.


Evo, recimo ovo mi je BitPay invoice za Destinia Hotel,

https://image.prntscr.com/image/2k_P...Zg8h4z1qdw.png
Moje pohvale, treba nas više koristiti ovako plaćanja pa da bi sve to skupa zaživilo.

Cryptopay kartica, nisam upoznat pa ću pretpostavljati, da je to kreditna (ili čak debitna kartica) gdje ti radiš transakcije isto kao i Master/VISA, u nekakvim eurima, a tebi u pozadini Cryptopay preračunava eure u BTC i skida ti BTC od nekuda? Ako sam dobro shvatio, nije to baš neka sreća i nema puno veze s kriptovalutama, blockchainom.

Možda sam promašio "ceo fudbal".

Ali ovo za smještaj direktno sa BTC je
rossonero is offline  
Old 05.11.2017., 21:46   #9714
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Moje pohvale, treba nas više koristiti ovako plaćanja pa da bi sve to skupa zaživilo.

Cryptopay kartica, nisam upoznat pa ću pretpostavljati, da je to kreditna (ili čak debitna kartica) gdje ti radiš transakcije isto kao i Master/VISA, u nekakvim eurima, a tebi u pozadini Cryptopay preračunava eure u BTC i skida ti BTC od nekuda? Ako sam dobro shvatio, nije to baš neka sreća i nema puno veze s kriptovalutama, blockchainom.

Možda sam promašio "ceo fudbal".

Ali ovo za smještaj direktno sa BTC je
Ne, nisi promašio fudbal, samo si malo slabije zahvatio loptu

Nema direktno vezu sa blockchain, ali zar je bitno? Bitno je da imaš Cryptopay wallet sa BTC i da podižeš novac direktno sa bankomata bez transfera bankom i ostalim dugotrajnim metodama. Na taj način su ti tvoje kriptovalute u svakom trenutku dostupne u kešu, a sa tom karticom plaćaš online kao sa svakom drugom.

Mnogo sam sretniji od kako imam tu opciju, nego kad sam danima čekao da mi Kraken uplati novac na račun, pa onda vječno razmišljanje da li će me neko nešto pitati u banci, podižeš svoj novac a osjećaš se kao kriminalac, zato jer niko nema pojma čime se baviš, itd... Te kartice su spas i za mene lično su revolucija u kripto svijetu.

Ovako to izgleda,
https://s3.amazonaws.com/uploads.int...5.49.34_PM.png
Virtu4l is offline  
Old 05.11.2017., 21:56   #9715
Quote:
Virtu4l kaže: Pogledaj post
Nije bas usko povezano s temom ali ...
Dal moras cekat na potvrdu transkacije ili se izvrsava automatski i odma.
livada2 is offline  
Old 05.11.2017., 22:10   #9716
Quote:
livada2 kaže: Pogledaj post
Nije bas usko povezano s temom ali ...
Dal moras cekat na potvrdu transkacije ili se izvrsava automatski i odma.
Ne moraš čekati apsolutno ništa, transakcija se izvršava odmah, kao sa klasičnom VISA ili MC karticom.

https://www.youtube.com/watch?v=81aW_Trppj4
Virtu4l is offline  
Old 05.11.2017., 23:49   #9717
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim kako svima promice da je ovaj fork drugaciji i bitka za btc i nisam siguran da zelim biti na bojnom polju.
Bravo, često ovo što predstoji upoređuju sa BTG, ali to je samo malo podrhtavanje u odnosu na veliki zemljotres koji bi se mogao desiti za desetak dana.

Ono što ja ne kužim jeste to kako su ljudi uvijek iznenađeni/frapirani padom alternativa, pa to je nešto što se dešava godinama. Ne pada mi na pamet ni da otvorim Blockfolio ovih dana, jedino što ću pojačati neke pozicije, tj. par alternativa koje mi se sviđaju, IOTA i ZEN prije svih.

Kad smo već kod ZEN, odlično se drži, a baš sam mislio da ću ga ponovo uzeti na nekih $15, međutim on se vrti na nivou posljednjeg pumpanja, par $ ispod. Tako da bi ZEN mogao biti jedan od onih sa odličnom startnom pozicijom nakon ovog krvoprolića.
Virtu4l is offline  
Old 06.11.2017., 11:58   #9718
bas maloprije gledam cijene 1 btc na mjenjacnici.

ako kupujes, dajes 49400kn.

ako prodajes, daju ti 46100kn.

dobar posao u hrvatskoj, cini mi se
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.11.2017., 11:59   #9719
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
bas maloprije gledam cijene 1 btc na mjenjacnici.

ako kupujes, dajes 49400kn.

ako prodajes, daju ti 46100kn.

dobar posao u hrvatskoj, cini mi se
Na kojoj mjenjačnici?
NewOrder is offline  
Old 06.11.2017., 12:08   #9720
@neworder
pa bitcoin mjenjacnica, koja druga.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.