Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2016., 11:50   #21
Zamisli da je obrnuto. Koliko bi trebalo da se ti poželiš pomiriti s takvom osobom?
I ne zaboravi da pomirba počinje priznanjem krivice, u ovom slučaju s mamine strane.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:54   #22
Mama nikad neće priznati krvinju, NIKAD.
Ona je uvjerena da je u pravu i da me samo štiti od zlih, loših ljudi koji me žele iskoristiti i povrijediti.
kulenova seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:11   #23
Quote:
kulenova seka kaže: Pogledaj post
Mama nikad neće priznati krvinju, NIKAD.
Ona je uvjerena da je u pravu i da me samo štiti od zlih, loših ljudi koji me žele iskoristiti i povrijediti.
Pa onda vidi, nakon koliko bi vremena tebi bilo ok da ti on kaže da u ime svemirske ljubavi gutaš govna od otrovne osobe koja te neće nikad poštovati ni prihvatiti?
Bi li mislila da te stvarno voli netko tko bi tražio da se sama baciš u to zlostavljanje?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:15   #24
Ne bih mu ja to nikad nametala, ali on je sam rekao da bi htio dobre odnose s mojom mamom.
On je valjda još veća naivčina od mene, a i njegova mama ima psihičkih problema pa je nekako navikao na takvo ponašanje i ponižavanje.

Moja mama na sve dobro i lijepo što on napravi za mene kaže da on dobro zna zašto to radi. Kao, proračunat je i pokvaren i svako njegovo djelo je samo posdljedica te njegove proračunatosti.

Ma bojim se da nema tu spasa.
kulenova seka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:23   #25
Začudila bi se koliko ljudi ipak shvati da postoje granice kad se iza njih stave posljedice.
Ako tako razgovara s tobom, upozoriš ju da prestane, ako nastavi okreneš se i odeš, spustiš slušalicu, što god. Usred npr. obiteljskog rođendana, ok, onda usred obiteljskog rođendana. Pokažeš da to zaista nije prihvatljivo ponašanje.
Ako tako razgovara s njim, zapravo ista stvar, trebaš mu biti podrška.
I tako dok god ne promijeni ponašanje. Ne samo jednom ili dvaput, već zaista dosljedno. Veći broj ipak shvati da neće više tako ići pa se malo smire.

Znam da nije lako, moja majka misli da nas mora sve spašavati, radila mi je scene već par puta otkad sam ostala trudna i rodila, ali mogu ti reći da hlađenje sve kraće traje i ispadi su sve blaži. Povremeno malo izgubi kontrolu, ali sad se dosta smiri kad ju podsjetim. (Zato uopće i razgovaramo, jer nekog napretka ipak ima.) Zaboli me zapravo je li shvatila išta osim tih granica, može si i dalje misliti što hoće, ali mora prilagoditi ponašanje.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 11:49   #26
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Začudila bi se koliko ljudi ipak shvati da postoje granice kad se iza njih stave posljedice.
Ako tako razgovara s tobom, upozoriš ju da prestane, ako nastavi okreneš se i odeš, spustiš slušalicu, što god. Usred npr. obiteljskog rođendana, ok, onda usred obiteljskog rođendana. Pokažeš da to zaista nije prihvatljivo ponašanje.
Ako tako razgovara s njim, zapravo ista stvar, trebaš mu biti podrška.
I tako dok god ne promijeni ponašanje. Ne samo jednom ili dvaput, već zaista dosljedno. Veći broj ipak shvati da neće više tako ići pa se malo smire.

Znam da nije lako, moja majka misli da nas mora sve spašavati, radila mi je scene već par puta otkad sam ostala trudna i rodila, ali mogu ti reći da hlađenje sve kraće traje i ispadi su sve blaži. Povremeno malo izgubi kontrolu, ali sad se dosta smiri kad ju podsjetim. (Zato uopće i razgovaramo, jer nekog napretka ipak ima.) Zaboli me zapravo je li shvatila išta osim tih granica, može si i dalje misliti što hoće, ali mora prilagoditi ponašanje.
Slažem se.
Ima načina da se dotjera u red osobu koja ne respektira naše granice.
Samo što to implicira imanje muda.
I odsustvo blefa.
Jer ponekad ne uspije.
Ali ako osoba nasuprot ima mrvu mozga, minimum samokontrole i normalnu dozu roditeljske ljubavi staviti će se u red.
To je barem moje iskustvo s teškim osobama u obitelji.

Problem je što ljudi pate od straha da će izgubiti odnos ako se založe za sebe. Taj strah ih drži taocima svakakvih gadarija s grezim plodovima.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 12:27   #27
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Problem je što ljudi pate od straha da će izgubiti odnos ako se založe za sebe.
Umjesto da se ozbiljno zapitaju je li takav odnos uopće potrebno zadržati, bez obzira tko je kome iz pi*ke ispao.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 09:52   #28
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Umjesto da se ozbiljno zapitaju je li takav odnos uopće potrebno zadržati, bez obzira tko je kome iz pi*ke ispao.
po napisanome,
morala i etike (obrazovanja) više nema.

tko kriv ?
institucije, pojedinci, svi zajedno ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 20:37   #29
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
po napisanome,
morala i etike (obrazovanja) više nema.

tko kriv ?
institucije, pojedinci, svi zajedno ?
Slažem se.

Neki roditelji su toliko devijantni, toliko nesposobni za ljubav, toliko amoralni i neetični da je prava grehota što im je viša sila uopće udijelila mogućnost da na svijet donesu nevino biće (koje će im minimalno 18 godina biti na milost i nemilost).

Ali i njih su najvjerojatnije moralu i etici naučili prvenstveno njihovi - roditelji.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 10:03   #30
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
...
Neki roditelji su toliko devijantni, toliko nesposobni za ljubav, toliko amoralni i neetični da je prava grehota što im je viša sila uopće udijelila mogućnost da na svijet donesu nevino biće (koje će im minimalno 18 godina biti na milost i nemilost).

Ali i njih su najvjerojatnije moralu i etici naučili prvenstveno njihovi - roditelji.
roditelji ovih novokomponiranih "devijantnih",
znali su (znaju) za etiku, ljubav, itd.

neoliberalizmom od 1990-te,
sve se "nasadilo" naopako.
ispalo pile važnije - pametnije od kokoši.
kokoš mora biti kuš !
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 12:26   #31
Moje je mišljenje da roditelji za svoje dite oće uvik najbolje. Ali dite je ono kojem će srce odlučit šta će izbirat. I ako se mene pita , a kad bi se moji mišali u moju vezu, ja bi vrlo lako odlučio. Sluša bi srce i gradio budućnost sa tom osobom. Sve ti je džabe ako ljubavi nemaš. A nažalost roditelji se i previše mišaju u odnose tako da na žalost dite (sin/ćer nebitno) strana počme sumnjati u svoj izbor. Počne analizirati vezu. Ljubav. Život.. I tu je onda kraj. Počnu se izvlačiti sitne greške koje svako od nas ima. I više povratka nema. Zato triba slušat srce. Ni mater, ni ćaću, ni prijatelja ni prijateljicu....Nikog.

evo jedna prigodna pisma na ovu temu:

https://www.youtube.com/watch?v=JQbbow1PnYQ


Znate l priču o Vasi Ladačkom? I ja sam je tek onomad čuo.
Jednom devet dana nije izlazio iz birtije,
kažu da je bio čudna sorta...

Otac mu je bio sitni paor, ranio je sedam gladnih usti .
Mati mu je bila plava, tiha, nežna, jektičava,
umrla je s trideset i nešto...

Imali su par jutara zemlje, malu kuću na kraju sokaka.
Na astalu navek hleba, taman tol ko kol ko treba,
al je Vasa hteo mnogo više...

Želeo je konje vrane, po livadi razigrane,
sat sa zlatnim lancem i salaše...
Želeo je njive plodne, vinograde blagorodne,
u karuce pregnute čilase, ali nije mog o da ih ima.

Voleo je lepu al sirotu, uz o bi je, samo da je znao:
voleš jednom u životu, sad bogatu il sirotu,
to ne bira pamet nego srce...

Sve se nad o da će ljubav proći. Zanavek je otiš o iz sela.
Nikad nije pis o nikom, venč o se sa mirazdžikom,
jedinicom ćerkom nekog gazde...

Dobio je konje vrane, po livadi razigrane,
sat sa zlatnim lancem i salaše...
Dobio je njive plodne, vinograde blagorodne,
u karuce pregnute čilaše, sve je im o ništa im o nije.

Propio se, nije prošlo mnogo, dušu svoju đavolu je prod o.
Znali su ga svi birtaši, tražio je spas u čaši,
ali nije mog o da ga nađe...

Mlad je kažu bio i kad je umro, sred birtije, od srčane kapi.
Klonula mu samo glava, k o da drema, k o da spava
i još pamte šta je zadnje rek o...

Džaba bilo konja vranih, po livadi razigranih,
džaba bilo sata i salaša...
Džaba bilo njiva plodnih, vinograda blagorodnih,
džaba bilo karuca, čilaša...

Kada nisam s onom koju volem,
kada nisam s onom koju volem.
peacemaker1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 18:25   #32
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
roditelji ovih novokomponiranih "devijantnih",
znali su (znaju) za etiku, ljubav, itd.
Da su znali za etiku i ljubav i nadasve potrudili se prenijeti ih svojoj djeci, velika većina te novokomponirane djece bi danas znala za etiku i ljubav.
Nisu ti "novokomponoirani" nastali sami od sebe, niti ih je neko apstraktno društvo samo odgojilo.
Primarno su ih odgajali njihovi roditelji, a ako nisu onda su opet oni ti koji su odgovorni.
A plodovi se prepoznaju po drvetu.
Quote:
neoliberalizmom od 1990-te,
sve se "nasadilo" naopako.
ispalo pile važnije - pametnije od kokoši.
kokoš mora biti kuš !
Gle, još uvijek se zna tko je došao na ovaj svijet prije, kao što se zna tko je u odnosu roditelj-dijete jedini u startu nevin i neiskvaren, a tko je u tom istom odnosu jako dug vremenki period u apsolutnoj situaciji nadmoći.
Isto tako se zna da najveći utjecaj na dijete imaju primarno njegovi roditelji i da su oni ti koji udaraju temelje odgoja (ako se uopće žele potruditi odgojiti svoje dijete kako treba).
Tako da ako je u nečijem domu pile najpametnije,a on kao roditelj kuš i dalje je to primarno krivnja i odgovornost (glupe) kokoše, a ne pileta.

Ja ne samo da sam dijete, nego sam i roditelj i iskreno mi se niti najmanje ne plače nad osobama koje kukaju o nezhavalnoj djeci i koji vječito za primarno vlastite propuste vole kriviti druge (društvo, školu, TV...itd.). Iz iskustva znam da velika većina djece koja se ponašaju nezahvalno i nikako prema svojim roditeljima to čine jer su ti isti roditelji sami odgojno sjebali stvar i lupili na ovaj ili onaj način temelje budućim disfunkcionalnim odnosima.
Da, postoje valjda i rođeni psihopati, ljudi koji odu na svoju stranu bez obzira na sve, ali oni su teška aberacija. Obična iznimka koja potvrđuje pravilo da kako siješ, tako ćeš i žeti.

Zadnje uređivanje choupette : 30.06.2016. at 18:40.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 00:01   #33
choupette, nemoj hraniti trolla.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 09:46   #34
u demokraciji nema trolova.
obrati se kolegi pilatusu
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 10:18   #35
choupette, znaš što kažu za nacionalni ponos.
Godine ti dođu isto tako, kad nemaš ništa drugo zbog čega bi te netko poštovao, onda bar gudiš po tome da su stariji uvijek u pravu pa računaš da ćeš jednom i ti doći do toga, čak i ako ne napraviš ništa od sebe, samo ako se nagutaš dovoljno govana prije.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 12:17   #36
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
...
kad nemaš ništa drugo zbog čega bi te netko poštovao, onda bar gudiš po tome da su stariji uvijek u pravu ...
točno.
današnje generacije se rode s doktoratom.
kasnije ga samo (po)kupe na privatnom faxu.
fučkaš iskustva svih minulih godina
i života
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 13:27   #37
uz duzno postovanje starijima, danas nisu u pravu. ovo je drugaciji svijet nego onaj u kojem su oni odrastali i skupljali podsvjesne impresije o sebi i svijetu u kojem zive uz, gledano sada, dugogodisnje jacanje i odrzavanje.

a kad se partner i vasi ne vole, pa sto onda, to ne treba da bude problem, moji nisu odobravali sve moje cure, ali to uopce nije bio problem, to ne sprijecava odnos da bude 'barem korektan'

zbog mene
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.