Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2003., 13:19   #21
Da, super, 50:50 i radno mjesto, to bi ja odmah a ko bi mi ga dao..? Krasna ideja ali neprovediva. to tako ide vani ali stipendiju daju firme i ti si je dužan kod njih odraditi. Kod nas je to neizvedivo jer nema firmi koje će uzeti ljude na vaučer, a kamo li davati stipendije!

Da, i ti uzoriti sportaši koje vidim kako sjede nakon treninga u disku i malo motaju, a malo piju...

A sto je s onima koji placaju podstanarske sobice i drogiraju se? Ja poznajem i takve...
__________________
AzRiYeL
Azriyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 15:20   #22
stvarno neznam gdje vidis uzorite sportase kako piju i motaju , osim ako nesto s tvojim uzorima ne stima


nije neka pamet , ali sinek bogatih roditelja si moze i priustiti da ne prode faks i zezati se ostaktak zivota , za svoju lovu

recimo ovako : da li bi ti dala novac , ulozila ga u narkomana ili pijanca ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 16:17   #23
zašto se neshvaća da je droga užasno kompleksan problem...

Azriyel:
Quote:
što bi vi s njima?
Pravo pitanje...
Ali svekolikim "dušebrižnicima" nebitno...to je ona deviza - "lako ćemo"....sutra ćemo to riješit...

Da nije žalosno , možda bi bilo smiješno...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 09:05   #24
Zg,

rekao si "sportaši" a ne "uzoriti sportaši". Moji uzori su OK - samo što niti jedan od njih nije sportaš. To mi je super, neko se strmekne niz jedno brdo, ili odvede loptu u gol uz pomoć još 9 ili 5 suigrača, i odmah bi mi trebao biti "uzor"

Ne, ja ne bi uložila novac u nekoga tko se drogira... ali ako ti misliš da će sve probleme koje si nabrojao, a povezane sa studentima, riješiti to što će se oni morati x puta godišnje popiraši u plastičnu kanticu, onda si naivniji i od naše vlade, a to govori puno o tvojoj naivnosti... Kao da sve te probleme izazivaju samo narkomani!? Mene je zanimalo ima li ovdje, od roditelja, netko kreativan da ponudi riješenje koje bi možda nešto i riješilo, a ne samo dozvolilo ljudima lažnu sigurnost. Ti očito nisi od tih...

Kao što kaže Marakana, vama svima je to "lako ćemo". Ili, "nek pišaju, pa ćemo istjerat one koji se drogiraju. A oni pijani, koji dolaze u domove da bi feštali, koji ne uče, koji bez veze troše državni proračun? Pa nema veze, nek i oni pišaju."
__________________
AzRiYeL
Azriyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 09:07   #25
popiraši = popišati... moram naučiti tipkati!!!
__________________
AzRiYeL
Azriyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 12:05   #26
problem je sirok i nemoj odmah mene napadati ma jednom segmentu problema

ako sad kazem da je osnova price ista kao kad das pesa na dresuru , netko ce me vec napasti
ali prica je ista
dobra stara jednostavna igra mrkve i batine
kolio ti vrijedi studij ? kolio si spreman uloziti ? jesi li bolji od konkurencije ?
itd itd ...
sve su to poznate velicine
de facto , mi sad placamo studiranje , smjestaj u domovima i prehranu nekome tko to ne zasluzuje
gdje je problem za odrezati to ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 13:49   #27
Ja te ne napadam nego sam postavila ovaj post da vidimo kako bi se mogli takvi problemi riješiti... a ti bacaš fraze. Cijeli je život igra mrkve i batine, ali konkretno ovaj primjer - test na drogu - nije ni mrkva ni batina. Time se ništa neće riješiti... mene zanima, ima li tko kakvu ideju kako bi se mogli problemi riješiti? Osim da se 90% studenata i njihovih roditelja stavi preko koljena, to je moj osobni stav...
__________________
AzRiYeL
Azriyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 14:23   #28
novcarstvo je jedan od nacina da se roditelje i studente (ucenike) stavi preko koljena
steta je jer je stari nacin pomagao ucenicima da se nauce ozbiljnosti bez dugotrajnih posljedica

ali sad imamo kaj imamo i vrijeme je da shvatimo da nije svatko za fakultet i da doci do diplome kosta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 12:44   #29
Mene zanima u kojim se srednjim skolama, osim u 1.privatnoj u zg provodi testiranje ucenika na droge. Koliko cujem od nekih klinaca pusenje marice i konzumacija svega i svacega je postala prava posast.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 12:50   #30
pa kad ce ak ne u srednjoj
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 12:57   #31
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa kad ce ak ne u srednjoj
Onak...nek rade sto hoce kad pocnu zarađivati svoj novac.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2019., 13:57   #32
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Mene zanima u kojim se srednjim skolama, osim u 1.privatnoj u zg provodi testiranje ucenika na droge. Koliko cujem od nekih klinaca pusenje marice i konzumacija svega i svacega je postala prava posast.
U Osijeku se provodilo prije par godina, ne znam je li i sad aktualno. Roditelji potpišu da dopuštaju testiranje na droge i onda jedan dan randomly upadnu i ideš pišat u čašicu Tko ne može, mislim da čekaju s tobom da se popišaš ili moraš doći isti dan u njihove prostorije donijeti urin, tako nešto. Nije bilo obavezno za sve učenike, ali za sve čiji su roditelji potpisali je bilo.
hamova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 11:25   #33
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Mene zanima u kojim se srednjim skolama, osim u 1.privatnoj u zg provodi testiranje ucenika na droge. Koliko cujem od nekih klinaca pusenje marice i konzumacija svega i svacega je postala prava posast.
pa uvijek mozes sama odvest dijete u Zavod za javno zdravstvo/stampar, Mirogojska c.
tj uzet mu urin i poslat na analizu.
nakon toga oni ukljuce dijete u "sluzbu za mentalno zdravlje i prevenciju"

i mozes kroz roditeljsko vijece pokrenut pitanje u skoli da se ukljuce ko sto ima ppg. iako mislim da njima to stoji u ugovoru i da oni imaju pravo ispisat dijete ako otkriju da je konzument, tesko da ce se to dogodit u nekoj redovnoj skoli.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 12:06   #34
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa uvijek mozes sama odvest dijete u Zavod za javno zdravstvo/stampar, Mirogojska c.
tj uzet mu urin i poslat na analizu.
nakon toga oni ukljuce dijete u "sluzbu za mentalno zdravlje i prevenciju"

i mozes kroz roditeljsko vijece pokrenut pitanje u skoli da se ukljuce ko sto ima ppg. iako mislim da njima to stoji u ugovoru i da oni imaju pravo ispisat dijete ako otkriju da je konzument, tesko da ce se to dogodit u nekoj redovnoj skoli.
U principu je ideja da dijete ni ne upadne u takvo društvo pa mi se srednje škole koje provode testiranja čine kao sigurno rješenje. Iz 1. privatne su izbacili klinca ove godine jer su ga uhvatili da pusi...bar je on tako rekao.
No 1. privatna je žestoko skupa...ali između cijene i mogućnosti da ti se klinac navuče na nesto...zdravlje djeteta nema cijenu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 12:13   #35
Quote:
hamova kaže: Pogledaj post
U Osijeku se provodilo prije par godina, ne znam je li i sad aktualno. Roditelji potpišu da dopuštaju testiranje na droge i onda jedan dan randomly upadnu i ideš pišat u čašicu Tko ne može, mislim da čekaju s tobom da se popišaš ili moraš doći isti dan u njihove prostorije donijeti urin, tako nešto. Nije bilo obavezno za sve učenike, ali za sve čiji su roditelji potpisali je bilo.
Da, to rade i u 1. privatnoj s tim da se u školu ne mogu ni upisati, ako se prethodno ne testiraju.
Čula sam za još jednu školu u kojoj to provode, no navodno klinci uspiju prosvercati tuđi urin. Nekakav Benedikt ili tako nešto.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 15:17   #36
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
U principu je ideja da dijete ni ne upadne u takvo društvo pa mi se srednje škole koje provode testiranja čine kao sigurno rješenje. Iz 1. privatne su izbacili klinca ove godine jer su ga uhvatili da pusi...bar je on tako rekao.
No 1. privatna je žestoko skupa...ali između cijene i mogućnosti da ti se klinac navuče na nesto...zdravlje djeteta nema cijenu.
U principu je ideja da se s djetetom razvija dobar odnos od malih nogu, to je najbolja prevencija.
Testiranje urina nije nikakva prevencija, a 'komunikacija' s djetetom preko urina sigurno ne doprinosi kvaliteti odnosa roditelj-dijete.
A oni koji vec zlorabe, sigurno znaju jako dobro podmetnuti tudji urin.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 20:57   #37
ja samo zamisljam tenagera koji se napusio za vikend pa pao test i onda ga mama i tata vode na savjetovanje za ovisnosti.
taj ce sigurno vjerovati roditeljima da su teske droge opasne.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 21:09   #38
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa kad ce ak ne u srednjoj
Sjetim se one epizode Black Mirrora s mamom koja preko čipa prati svoju kći na tabletu.

Pa je ova zatuče na kraju

Nadzor I kazna, predivno nešto. Razgovor nula bodova, ali ajmo pendrekom.

Klinci će pušiti kako god okreneš, trebalo bi s njima razgovarati o količinama I primjerenom vremenu za to.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 21:51   #39
Jedino znam da nikad ne bi dala dozvolu za testiranje da s tim prijedlogom dođu iz škole. Ponižavajuće.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2019., 22:39   #40
Meni zpravo nije nista problematicno da pusi travu. Oke ne da se svakodnevno upusava nego tui tamo vikendom. Ko i alkohol.

Bas to; kad ce ako ne u srednjoj. Al ocito ne u privatnoj srednjoj

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.