Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Radije bi živio/la:
solo 58 59.18%
s cimerima 40 40.82%
Glasovatelji: 98. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2009., 17:21   #1
Cimer/ica vs. živjeti solo

U situaciji sam da trebam uskoro živjeti sama, to mi je tako neobično, a i pomalo zastrašujuće da nikoga neće biti doma, da ću u velikom stanu biti solo.
I razmišljam o tome da si uzmem cimericu.
Ali opet...
živjeti s nekim tko je neuredan, ili buči, ili krade (e ovo je extrem)...i to me zastrašuje....

joj, ne znam ...kakva su vaša iskustva. Pozitivna i negativna u životu s vašim cimerima ili u solo životu???

Pros. i cons. života s cimerima tj. života solo.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 17:30   #2
evo, ja sad bas trazim novu cimericu...to ce mi biti 3. ako ne racunam sestru i frenda
zivjela sam solo i to mi je super, ali nakon mjesec-dva postane tlaka...lijepo je s nekim popit kavu ujutro ili u pauzi ucenja(a da ne moras izlazit iz stana), popricat, zajebavat se...pogledat film, komentirati smjesne postove na forumu...i takve blesave sitnice...

biljke i zidovi postanu dosadni sugovornici nakon nekog vremena
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 17:37   #3
Uff, meni je san zivjeti solo.
Nikom ne moras polagati racune i prilagodavati se, a kad dosadi - uvijek mozes pozvati nekog...
donna_giovanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:16   #4
ja iskreno nemogu zamislit da živim sama... ono, budim se sama, idem spavat sama... možda sam djete, al strah me

a i volim kuhat, pa nie fora kuhat samo za sebe
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 01:26   #5
Sama.
Meni je to super, ne bojim se živjeti sama, iako, moram priznati da sam se nekad osjećala baš usamljeno, kad su jedini ljudi s kojima možeš pričati u kompjuteru. A opet, imala sam cimericu i grozno iskustvo, i to mi više ne dolazi u obzir.
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 01:44   #6
Hmmm... Evo i ja postao brucos, zivjet cu u kuci sa babom starom 60 godina, nadam se da ce makar neko drustvo bit xD
Ugl, cijeli jedan kat za mene, spavaca velika, dnevni boravak i kuhinja velika, kupatilo i wc... Za mene samog ne treba vise, ali ja mislim da imam jos jednu osobu da nakon mjesec-dva dana nebih imao sta pricat snjom osim kako je prosao ispit, i jesam vidio sta pametno u gradu...
Tako da ovako negdje kad si sam mozda malo bolje...

Al sto je netko napomenuo, bas je lijepo ustat i snekim popit kavu, makar nisi u tom trenutku sam
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:10   #7
Quote:
dainty kaže: Pogledaj post
Sama.
Meni je to super, ne bojim se živjeti sama, iako, moram priznati da sam se nekad osjećala baš usamljeno, kad su jedini ljudi s kojima možeš pričati u kompjuteru. A opet, imala sam cimericu i grozno iskustvo, i to mi više ne dolazi u obzir.
A što se desilo s cimericom da je bilo loše iskustvo?


Ja sam uvijek živjela s nekim. Starcima. Pa sa burazom, pa s dečkom.
Nekad me stvarno može iznervirati što osoba ostavlja prljavo suđe za sobom, ili ne posauga cijeli tjedan (ili dva ). Ali u principu me samo to smeta, ostalo mi je sve super; uvijek je netko doma, kad gledamo tv dogovorimo se oko programa (meni je ionako to svejedno), jedemo zajedno (ili ne, ali bar ne kuhaš samo za sebe)...
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:14   #8
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Hmmm... Evo i ja postao brucos, zivjet cu u kuci sa babom starom 60 godina,
bar će ti peći palačinke kad kod zaželiš (moja baka mi to radi i sad kad više ni po kojim kriterijima ne ličim na dijete )

Quote:
Za mene samog ne treba vise, ali ja mislim da imam jos jednu osobu da nakon mjesec-dva dana nebih imao sta pricat snjom osim kako je prosao ispit, i jesam vidio sta pametno u gradu...
kod mene je bas obratno, što sam više s nekim to imamo više zajedničkih tema...komentirati se uvijek nešto ima...počevši od političara, pa do jutrošnjeg sranja
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:31   #9
Nisu moja iskustva, ali poznajem dosta ljudi koji su u domu ili u stanu s cimericom Prva frendica je imala cimericu koja joj je krala i najveće sitnice (npr čarape), drugoj je cimerica bila best frendica pa su izlazile van i nikako nisu mogle jedna drugu natjerati da uče, treća je imala curu koja je skroz suprotna njoj (slušala cajke, dovodile neke dečke mafijaše ), čevrta je imala neku kojoj je smetao zvuk olovke kad bi ova pisala na stolu i nije dala mojoj frendici da joj dolazi dečko, petoj je cimerica otela dečka itd itd. Uglavnom...ja bi isto radije bila sama
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:39   #10
Joj, brutalne priče (sve osim ove s učenjem )
A opet očito da više ljudi vole živjeti s nekim i imaju pozitivna iskustva, kad već tak glasaju na anketi
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:44   #11
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Joj, brutalne priče (sve osim ove s učenjem )
A opet očito da više ljudi vole živjeti s nekim i imaju pozitivna iskustva, kad već tak glasaju na anketi
Frend i frendica koji su u vezi žive skupa i stignu i učit i sve Ja bi živjela s dečkom jedino, no nekako smatram da u tom slučaju ne bih baš stigla učiti, pa čekam da mi prođe najteža god na faksu
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 18:57   #12
Zivim sam, ne bi mjenjao za nis, osim za zivot s curom

Vjerujte mi, biti sam je fantasticno
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 19:15   #13
Dosad sam živjela samo sa sestrom i na duže periode sam znala biti kod dečka. Postoji još ljudi s kojima bih se mogla zamisliti u istom prostoru, a opet, postoje ljudi koje, iako ih dobro poznajem i dobri smo prijatelji, ne bih htjela za cimere. Sve zapravo ovisi o tome što želiš i kakva si osoba - netko se fenomenalno slaže s bilo kim, poznavao ga ili ne dotada, nekome treba potpuni mir. Mislim da i stanovanje s prijateljima i s dojučerašnjima strancima može biti i pozitivno i negativno iskustvo, ovisno o ljudima. Osobno, meni je uvijek bilo drago da sam s nekim u stanu.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 22:46   #14
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nisu moja iskustva, ali poznajem dosta ljudi koji su u domu ili u stanu s cimericom Prva frendica je imala cimericu koja joj je krala i najveće sitnice (npr čarape), drugoj je cimerica bila best frendica pa su izlazile van i nikako nisu mogle jedna drugu natjerati da uče, treća je imala curu koja je skroz suprotna njoj (slušala cajke, dovodile neke dečke mafijaše ), čevrta je imala neku kojoj je smetao zvuk olovke kad bi ova pisala na stolu i nije dala mojoj frendici da joj dolazi dečko, petoj je cimerica otela dečka itd itd. Uglavnom...ja bi isto radije bila sama
joooj, daj, pa ovo je brutalno
sad me strah nove cimerice

ja sam do sada imala super iskustva, ok, zasmetaju ti neke stvari, recimo oko ciscenja i slicno, ljudi su na drugacije stvari naviknuti, ali sve se da dogovoriti....
a stan je moj...pa ono, ili milom ili silom
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 23:44   #15
Živjeti sam je apsolutno fantastično, ne moraš nikome polagati račune, prilagođavati se, trpjeti mušice itd. Ako poželiš društvo, pozoveš prijatelje, dečka/curu i problem riješen.
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 17:25   #16
ja zivim sama od 19-te i viruj mi neces pogrijesiti. iz pocetka je malo neobicno ( ja imam veliku familiju, nas 6) ali ubrzo vidis sve prednosti toga. jedina mana ti je tu i tamo usamljenost, ali lako nekoga pozoves.
ma viruj mi to ti je zakon. meni je najbolja, NAJBOLJA prijateljica znala utrpati se po par dana i nakon određenog vrimena to mi je pocelo smetati. ona u mojoj kuci, na mome teritoriju uzima pregacu i ide npr kuhati juhu....prvih 5 puta ti nece smeati, ali taj dan ja sam tila peceno.
ja volim spavati do 9-10, ona se dogne pola sata ranije i onda mi lupa po kuci. trazi u cem ce skuvati kavu, pa se cuje televizija, pa se zeli otusirati, pa ti potrosi toplu vodu, pa ti popusi zadnji duvan, ili navecer ona ne zeli taj film gledati, jednom je decka dovela i sexala se s njim dok mi je i stara tu bila ( moji kod mene ljeti dođu jer sam na moru ) i masa tih sitnica. viruj tvoju privatnost i tvoj teritorij niko ne moze platiti. jos je ova meni tu i tamo dolazila pa vidis i sama. meni je jednom puka film i od tad nema sanse da ju pozovem. jos ona ne vozi pa jos moram i ici po nju i vratiti je. sad kod mene spava samo momak i niko nam ne smeta. imamo cilu kucu za sebe, ako zelim mogu stenjati tako glasno bez beda. spremam pizzu u 01:00 navecer....jednostavno uzivam!!!!
__________________
DFTBA (don't forget to be awesome)
kao domine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 17:34   #17
Ovisi..Tko ti je cimer..Ako je cimer netko koga poznaješ i s kime si dobar duže vrijeme, odgovarate si karakterom onda je bolje s cimerom. Kad se uči, uči se, kad se zahebava, onda se zahebava..Pogleda se koji film, nabaci komentar i meni je osobno bolje sa dobrim i normalnim cimerom. Naravno drugi je par rukavica ako je to netko nepoznat ili na blef..

U tom slučaju sam..Apsolutno. Potpuna sloboda i mir. Ako hoćeš ekipu, imaš telefon, mobitel, facebook..Zovi, nađite se, izađite i gotovo..Ako hoćeš mir, učit - odeš u stan i super
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 18:12   #18
Ja bi potpisala ne znam šta za 20kvadrata u kojima ću sama živjeti.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 18:14   #19
i ja isto
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 12:07   #20
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Ovisi..Tko ti je cimer..Ako je cimer netko koga poznaješ i s kime si dobar duže vrijeme, odgovarate si karakterom onda je bolje s cimerom. Kad se uči, uči se, kad se zahebava, onda se zahebava..Pogleda se koji film, nabaci komentar i meni je osobno bolje sa dobrim i normalnim cimerom. Naravno drugi je par rukavica ako je to netko nepoznat ili na blef..

U tom slučaju sam..Apsolutno. Potpuna sloboda i mir. Ako hoćeš ekipu, imaš telefon, mobitel, facebook..Zovi, nađite se, izađite i gotovo..Ako hoćeš mir, učit - odeš u stan i super
Ja cimerujem od svoje 14. godine. Svi cimeri do sada su mi bili na blef. Bilo je lijepih iskustava i onih manje lijepih. S nekim cimericama sam se baš našla, i dalje smo u kontaktu, viđamo se redovito, čujemo, pijemo kave itd, s nekima nisam.

Ono što sam u svojih 8 godina cimerovanja naučila je da mogu stvarno svašta podnijeti. Kao i to da mi se prag tolerancije sve više spušta.

Jedva čekam dan kad ću sama živjeti, jer volim svoju samoću, volim kad sam mrzovoljna da budem sama sa sobom mrzovoljna, a ne da me netko ispituje za pizdarije i još više umrzovolji.

Inače, najgore priče sam čula od ljudi koji su išli s nekim poznatim cimerovati. Pogotovo ako su razmaženi i nisu navikli na takav način života, puno je prijateljstava puklo tako.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.