Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 02:57   #201
Quote:
Zui kaže: Pogledaj post
Eo..Napravio sam 700km sa svojim Focusom mk1 2004god tddi i mogu reci da sam čisto zadovoljan,može potegnuti dovoljno brzo,na autoputu dovoljno brz (160-170 bez problema)ništa ne tuče,škripi,Lupka,a potrošnja skoro ko u nekog TDI-a :P

E sad pitanje: di mogu kupit šerafe za alu felge..Molydon?
Pozdrav ljudi ljubitelj sam focusa od prve serije do zadnje svaki mi je ljep i sad se dvoumim da kupim 1.8 tdci 100 ps zna li neko nešto o tom autu 2003 god zanima me dali je ford te motore 90,100i 115 ps djelio sa mazdom pozdrav svim fordoljubcima
Bušač30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 03:00   #202
Quote:
Bušač30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi ljubitelj sam focusa od prve serije do zadnje svaki mi je ljep i sad se dvoumim da kupim 1.8 tdci 100 ps zna li neko nešto o tom autu 2003 god zanima me dali je ford te motore 90,100i 115 ps djelio sa mazdom pozdrav svim fordoljubcima
dali ste vidjeli na njuškalu focus titanium x ma bezobrazno dobro izgleda najači focus u hr pogledajte .
Bušač30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 12:42   #203
ne znam je li mazda te koristila ali 1.8 dizel je fordov i nema veze s mazdom, a 1.6 i 2.0 dizel su ford/psa
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 08:45   #204
ne mogu naci temu pa ako postoji,ispricavam se...imam focusa 2003god.,i imam problem sa abs-om...do neki dan je sve radilo kako treba,sad mi se lampica uopce ne pali kod kontakta,nema onog otpora kod stiskanja papucice i lampica uopce ne gori...kao da je iskljucen cijeli abs...diskovi i plocice su odlicni,da nije do senzora?...citam da kad je senzor prljav,da komp iskjuci abs...

One X via tapatalk 2
Bobby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 09:42   #205
Quote:
Bušač30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi ljubitelj sam focusa od prve serije do zadnje svaki mi je ljep i sad se dvoumim da kupim 1.8 tdci 100 ps zna li neko nešto o tom autu 2003 god zanima me dali je ford te motore 90,100i 115 ps djelio sa mazdom pozdrav svim fordoljubcima
Za Fokusa do 2003:
1.8 TDDI = 90ks
1.8 TDCI = 100 ili 115ks

Ne, ti motori nisu ugradjivani u Mazde.

Opcenito o Focusu 2003 TDCi 100ks... To je redizajnirani model mk1 (sprijeda su drugacija svjetla i odbojnik, iznutra je par sitnica drugacijih)
Motor je dobar i moze veliku kilometrazu odradit, te prve serije su imale probleme s CRpumpom, al ak se pokvarila vlasnik je dosad vec to morao rijesit.
Limarija ak je originalna, na 2003 i nebi trebala biti problem, osim donjih rubova vratiju (poznati problem i na Mazdi).
Ovjes je odlican vozacki, ali na losim cestama zna traziti cesce promjene selena i stabilizatora.
Inace, potrosnja moze biti stvarno mala, auto lezi na cesti i vozi se jako zabavno, auto uopce nije nizak , dapace prakticnost i prostranost su mu obiteljski (veci, veci gepek, visi od vw 4ke)...
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 09:55   #206
Quote:
Bobby1 kaže: Pogledaj post
ne mogu naci temu pa ako postoji,ispricavam se...imam focusa 2003god.,i imam problem sa abs-om...do neki dan je sve radilo kako treba,sad mi se lampica uopce ne pali kod kontakta,nema onog otpora kod stiskanja papucice i lampica uopce ne gori...kao da je iskljucen cijeli abs...diskovi i plocice su odlicni,da nije do senzora?...citam da kad je senzor prljav,da komp iskjuci abs...

One X via tapatalk 2
Kad si nazadnje promijenio / provjerio nivo kocione tekucine? Ta tekucina se koristi i za kocnice i za kuplung (kuplung na fokiju je servo ne klasicni sa sajlom)
Moze biti i zrak u glavnom cilindru absa, sto je maleni problem u teoriji,ali veliki za odzracit.

Jel akumulator dobar, tj imas dobre spojeve na klemama?

Ili makni kutiju za zracni filter i ispod provjeri konektor s 3 zice.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 10:48   #207
šta mislite o ovom novom Fordu Focusu 5 vrata
1.6 TI-VTC 105KS benzinac 113900.00kn
planiram novi tutač , ne radim godišnje puno km , auto mi se čini ok
sugestije dobro došle
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna
tombla03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 12:39   #208
Quote:
tombla03 kaže: Pogledaj post
šta mislite o ovom novom Fordu Focusu 5 vrata
1.6 TI-VTC 105KS benzinac 113900.00kn
planiram novi tutač , ne radim godišnje puno km , auto mi se čini ok
sugestije dobro došle
Ja sam ga detaljno proucavao jer kupujem novi auto, Focus prvi izbor.

Nema se sto rec, ovjes i volan (sada elektro, nije vise hidraulicki servo) na vrhu klase, ergonomija idealna, o izgledu se da raspravit.

Glavni problem kod benzinca mi je sto nema sa 6 brzina mjenjac... Sto se tice cijene, ta cijena je za pocetni model koji ima ok opremu (6 airbagova, esp, i sl.) ali ja ciljam barem na Trend Sport i 1.6 diesel 115ks...

Svakako preporucam obici i Kia i Hyundai salon. Ceed daleko ljepsi od Focusa iznutra!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:31   #209
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Ja sam ga detaljno proucavao jer kupujem novi auto, Focus prvi izbor.

Nema se sto rec, ovjes i volan (sada elektro, nije vise hidraulicki servo) na vrhu klase, ergonomija idealna, o izgledu se da raspravit.

Glavni problem kod benzinca mi je sto nema sa 6 brzina mjenjac... Sto se tice cijene, ta cijena je za pocetni model koji ima ok opremu (6 airbagova, esp, i sl.) ali ja ciljam barem na Trend Sport i 1.6 diesel 115ks...

Svakako preporucam obici i Kia i Hyundai salon. Ceed daleko ljepsi od Focusa iznutra!
ja sam malo kratak sa lovom a trenutno vozim sličan auto Altea 1.6 benzinac
pa znam šta me kolko tolko očekuje a ceed mi se nekako ne sviđa , no bumo vidli
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama. Ayrton Senna
tombla03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:57   #210
Ima tema o novom Focusu ovdje pa možda nađete kaj vas zanima

https://www.forum.hr/showthread.php?t=626260
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 15:29   #211
Pozdrav, imam Focusa Mk2.5 2010g, benzinac 100ks. Malo kilometara, 20-ak tisuća. Imam problem s ubacivanjem u rikverc na mjenjaču. Ono, svaki 5 put ne sjedne kako treba i zariba. U servisu, gdje su inače vrlo korektni kažu da mjenjač nema sinhron za rikverc i da zato malo teže ide. Zanima me koliko je to zapravo normalno jer malo malo dodjem u situaciju da se isparkiravam na cestu punu auta a mjenjač ne lovi, malo mi je to bed! Dogodi se u principu svaki dan bar jednom, bez obzira dočekao ja da se malo auto smiri ili ne, probao pažljivo ili ne.. Rekli su u servisu da ako ja baš želim da će ga pogledati ali nisam ni sam siguran treba li ga rastavljati ili ne.

Zadnje uređivanje hulja : 07.05.2013. at 16:50.
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 17:11   #212
Quote:
hulja kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam Focusa Mk2.5 2010g, benzinac 100ks. Malo kilometara, 20-ak tisuća. Imam problem s ubacivanjem u rikverc na mjenjaču. Ono, svaki 5 put ne sjedne kako treba i zariba. U servisu, gdje su inače vrlo korektni kažu da mjenjač nema sinhron za rikverc i da zato malo teže ide. Zanima me koliko je to zapravo normalno jer malo malo dodjem u situaciju da se isparkiravam na cestu punu auta a mjenjač ne lovi, malo mi je to bed! Dogodi se u principu svaki dan bar jednom, bez obzira dočekao ja da se malo auto smiri ili ne, probao pažljivo ili ne.. Rekli su u servisu da ako ja baš želim da će ga pogledati ali nisam ni sam siguran treba li ga rastavljati ili ne.
skroz normalna stvar svima se to događa, ak ne ide pustis kumplung i stisnes opet i onda sjeda
brandjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 17:39   #213
prva pa rikverc
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:01   #214
A to ti je simbol Focusa....to je tako....navikni se....ak ne ide iz prve nemoj gurati nego vrati nazad pusti kvačilo pa opet i ide...malo je bedara dok se ne navikneš, a poslije ćeš već imati osjećaj za to...glupo je, al šta ćeš...
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 19:42   #215
Imam ga 2 i pol godine, prvi sam vlasnik, sve znam kako riješiti problem s prvom i kvačilom, al poludit više! Nekad jednostavno ne razlikujem jel sjelo ili ne pa kad čujem onaj rrrr kao da me netko pa duši grebe , a to što ponekad treba brzo šaltat je sigurnosni problem.. Ali ok ak je tako neću inzistirati na servisu, zato sam i došao pitati. Hvala vam svima, sad mi je lakše. Samo ću dodati da sam inače prezadovoljan autom, osim potrošnje, al ne radim puno km pa nije bed. Omjer cijene i onoga što sam dobio je nevjerojatno dobar. Jedino me taj rikverc mogao odgovoriti da za sljedeći auto opet izaberem Focus/neki drugi Ford... Jel tradicija nastavljena?
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:29   #216
To ti je samo mjenjač na tom 1.6 benzincu (možda i 1.4, nisam siguran, dizelaši definitivno ne), koji, čini mi se, više ni ne postoji u novim fordovima...

Još ti je jedna dobra fora, uhvatit mot da digneš kvačilo taman ispod vage, dakle samo malo, da ne uhvate zubci, ali ti onda šalta u rikverc bez beda, to su mi rekli na ford forumu i stvarno funkcionira, jednom kad uhvatiš mot... To je za situacije kad treba brzo šaltat, inače problem nije toliko izražen, mene čak više smeta što se ne dešava svaki put kad šaltam, pa taman kad zaboravim na to, me dovede u glupavu situaciju ili zaruli, na što se nakostriješim...
Hrvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 09:13   #217
Probat ću to! Hvala.. Meni se čini kao da se zadnjih mjeseci to pojačalo, nisam se baš sekirao puno oko toga kad sam ga kupio. Još me jedna stvar zasmetala.. Za moju autosjedalicu je pojas bio prekratak.. Postavili su mi u servisu isofix pa sam stavio i bazu, sad je sve 5
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 16:27   #218
Quote:
hulja kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam Focusa Mk2.5 2010g, benzinac 100ks. Malo kilometara, 20-ak tisuća. Imam problem s ubacivanjem u rikverc na mjenjaču. Ono, svaki 5 put ne sjedne kako treba i zariba. U servisu, gdje su inače vrlo korektni kažu da mjenjač nema sinhron za rikverc i da zato malo teže ide. Zanima me koliko je to zapravo normalno jer malo malo dodjem u situaciju da se isparkiravam na cestu punu auta a mjenjač ne lovi, malo mi je to bed! Dogodi se u principu svaki dan bar jednom, bez obzira dočekao ja da se malo auto smiri ili ne, probao pažljivo ili ne.. Rekli su u servisu da ako ja baš želim da će ga pogledati ali nisam ni sam siguran treba li ga rastavljati ili ne.
To ti je sasvim normalno, samo se malo poigraj sa kvacilom, tj. otpusti ga i opet pomalo stisci dok ubacivao u rikverc, naviknut ces se. Ne trebas nista pregledavati samo ce ti uzeti pare.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 11:25   #219
Ja sam na Fiesti i C maxu podmazao sa bijelom masti u spreju i sad više ne zeza rikverc. Ako se desi to se onda desilo jer nisam do kraja stisnuo kvačilo ili zato jer se zupčanici za rikverc nisu namjestili. Ali sad je to rijetkost.
Tonif is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:37   #220
Quote:
Hrvoj kaže: Pogledaj post
To ti je samo mjenjač na tom 1.6 benzincu (možda i 1.4,
fiesta, 1.25 2011 isto sranje tak da...
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.