Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 20:39   #81
Zanimljiva tema. Ja se strašno bojim morskih pasa. Previše filmova sam gledala s negativnom predznakom.
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 01:30   #82
Ni meni nije jasno zašto ih se ljudi toliko boje. Pa mi im nismo prirodan plijen. ddhh.

Inače, obožavam ih. Ko mala sam gledala dokumentarne filmove i divila im se. Ne znam zašto, ali obožavam ih.
__________________
"If I believed in God - If I believed in sin - this is the place where I'd be sucked straight to Hell... if I believed in Hell."
hippie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 21:02   #83
Ja ih isto obožavam i obožavam pogledati emisiju o njima ali zaljubila sam se u bijelu psinu...savršen je, nemam riječi...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 02:39   #84
Quote:
Dancer kaže: Pogledaj post
je li tko gledao snimke kad ih covjek dovodi u katatonicno stanje?
navodno ih je zbog osjetljivosti nosa i zivcanih zavrsetaka moguce dovesti u stanje potpune katatonije, potpunog mira i opustenosti, nesto nevjeroajtno...
Pročitao sam da tu ''manu'' znaju iskorištavati kitovi ubojice koji radom svojeg repa uzrokuju jaka strujanja u nakani da prevrne morskog psa,te ga zatim napadnu i posluži im kao prehrana.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 04:43   #85
Zanimljivo je da su napadi na Zapadnoj obali Afrike (Kanari, Senegal, Kapverdski otoci) rijetki iako ima morskih pasa u izobilju


Shark attacks in Dakar and the Cap Vert Peninsula, Senegal: low incidence despite high occurrence of potentially dangerous species
http://www.plosone.org/article/info%...l.pone.0001495


Na Kanarima u nije nikad zabiljezen napad morskog psa, a na Zelenortskim otocima samo jedan u 500 godina.


Zadnje uređivanje Fuerteventura : 11.06.2010. at 04:49.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 16:36   #86
vjerovatno zbog bolje vidljivosti u moru.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 23:37   #87
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da su napadi na Zapadnoj obali Afrike (Kanari, Senegal, Kapverdski otoci) rijetki iako ima morskih pasa u izobilju
Shark attacks in Dakar and the Cap Vert Peninsula, Senegal: low incidence despite high occurrence of potentially dangerous species
http://www.plosone.org/article/info%...l.pone.0001495


Na Kanarima u nije nikad zabiljezen napad morskog psa, a na Zelenortskim otocima samo jedan u 500 godina.

Nisam baš upućen u kretnje pojedinih vrsta morskog psa...možda u tim područjima,zapadne obale Afrike...nema vrsta koja inače napadaju ljude...velika bijela,tiger shark,bull shark...
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 01:01   #88
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da su napadi na Zapadnoj obali Afrike (Kanari, Senegal, Kapverdski otoci) rijetki iako ima morskih pasa u izobilju


Shark attacks in Dakar and the Cap Vert Peninsula, Senegal: low incidence despite high occurrence of potentially dangerous species
http://www.plosone.org/article/info%...l.pone.0001495


Na Kanarima u nije nikad zabiljezen napad morskog psa, a na Zelenortskim otocima samo jedan u 500 godina.

radi se o siromašnim zemljama tj zemljama trećeg svijeta. u takvim zemljama se rijetko zabilježavaju takvi napadi. po toj logici više napada ima u jadranskom moru, a u to je teško virovat. pitanje je koliko je turizam razvijen u tim sredinama, vjerojatno jako malo, a i dosta zemalja su muslimanske šta nije nevažno jer u njih i nije baš uobičajeno da se ljudi kupaju u moru - pogotovo žene. jedina potencijalna meta ostaju ribari..
__________________
baca kockice leda u potkošulju straha
Katenađo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 13:00   #89
Vidim da nemate na temi film Sharkwater. Može se pogledat na jutjubu, a za razliku od većine dokumentaraca koji se bave njihovim osjetilima ili načinom života ovaj se bavi izlovom i cijelim lancem sprege mafije i politike oko trgovine perajama.

Jest da je malo američanski dramatičan na trenutke, film je odličan i postavlja jako dobro pitanje - što će biti s eko sustavom oceana kada i ako im maknemo glavnog predatora.

Svakako vrijedi pogledati.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:36   #90
Ja također volim morske pse, posebno bijele psine i smatram da bi ljude koji ih ubijaju da bi radili juhu od peraje morskog psa trebalo baciti bijelim psinama kao obrok. A isto tako i one koji jedu te juhe.
__________________
One must follow one's star, wherever it leads.
MrSandman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 18:11   #91
Kada govorim o velikim bijelim - oni napadnu i odu. Obicno odgrizu nogu ili ruku , al sta je to , imas drugu , zar ne (pretpsotavlja se da napadju iz radoznalosti)

ALI , kad govorimo o bik ajkulama i tigar ajkulama , kod njih je daleko veci procenat smrtnih napada. Narocito bik ajkula , ona u vise navrata grize , mada se desi da pusti nakon prvog. Tigar ajkula ima najveci procenat smrtnosti , i ona ne napada u navratima kao bik ajkula , nego povlaci zrtvu na dno. Kao i kod ostalih , i kod ove psotoje izuzetci gdje unesreceni prezivi , mada dozivotno osakacen =\
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 18:12   #92
I da , jos nesto , ne znam zbog cega su vam one toliko fascinantne
I zmije i ajkule su kakal.
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 11:48   #93
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
Kada govorim o velikim bijelim - oni napadnu i odu. Obicno odgrizu nogu ili ruku , al sta je to , imas drugu , zar ne (pretpsotavlja se da napadju iz radoznalosti)
Da,najčešće te jednom gricnu pa odu...
Ne napadaju iz radoznalosti.Već sam negdje mislim napisao...razlog mnogim napadima na ljude,posebno surfere...je taj što ih daska podsjeća na tuljana,te čovjek zna nastradati pri takvom napadu.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 00:28   #94
meni su morski pasi dobri pohani, ali još bolji na brudet..
pepe88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:25   #95
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Da,najčešće te jednom gricnu pa odu...
Ne napadaju iz radoznalosti.Već sam negdje mislim napisao...razlog mnogim napadima na ljude,posebno surfere...je taj što ih daska podsjeća na tuljana,te čovjek zna nastradati pri takvom napadu.
polovična istina, također napadaju iz radoznalosti. kako pas primarno njuhom istražuje svijet oko sebe, tako morski psi koriste svoje ralje. da nije tako skoro svaki napad bi bija fatalan.
Katenađo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:29   #96
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n0
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 17:35   #97
Nakon još jednog vrućeg ljeta i repriza Ralja I/II/XVIII po tko zna koji put, morski pes standardno napada, u rujnu...
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n1
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:04   #98
Quote:
- Pustili smo je da potone. Bolje da se ta neman zaplela u mrežu i udavila nego da je ovo ljeto nekoga pojela - zaključio je. Šteta na mreži je 1500 kuna.
24 sata
http://www.24sata.hr/news/molat-riba...-metara-218307

Koja je to pasmina ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Basking_shark
http://en.wikipedia.org/wiki/Whale_shark
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:07   #99
sreća je da su tako veliki morski psi,kao i kitovi,bezopasni za ljude jer jedu planktone
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 18:41   #100
Nit je 10 metara(usporedjujuci sa barkom do, oko 7 metara, max 8) nit je kitopsina. Al sto ocekivati od 24 sata
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.