Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2010., 23:43   #21
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Ma bezveze, ne vjerujem da je to istina, znam ljude, a i jedan frend isto vozi Corsu 1.3 CDTI i nitko se nije žalio na bilo kakve probleme. Također i one koje znam da voze 1.3 JTD isto su super zadovoljni.

Evo popis svih modela u koje se ugrađuje 1.3 JTD, pa koga zanima:

* Alfa Romeo MiTo
* Fiat Albea, 500, Doblò, Grande Punto, Idea, Linea, Panda, Punto Classic, Palio, Fiorino, Qubo
* Ford Ka
* Lancia Musa, Ypsilon
* Opel Agila, Astra, Combo, Corsa, Meriva, Tigra
* Suzuki Ignis, Splash, Swift, Wagon R
* TATA Indica, Indigo

Kaj se Palio još radi??? Opel Tigra 1.3 cdti???
Quote:
KarloDelPontiac kaže: Pogledaj post
iz iskustva znam da to nije istina....
Pa moguće, velim ti znam jednog dečka sa posla koji ima Corsu 1.3, ali nije baš prčljiv, pa kaže onako nezainteresirano..."a dobra je"

A ovo kaj se susjeda tiće možda je to samo jal ili nešt takvo..

Nisam nikad vozio Corsu sa tim motorom tak da neznam, ali ako je isti motor mora biti ok.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 01:56   #22
Vozio Corsu cdti 70ks, malko lijena ispod 1800 okr. ali ide preko 170. Napravio s njom u godini dana oko 90000km (službena) i samo motorić ler gasa otišao. Trošila između 4,5 i 7 kad sam ju tiskao na autocesti. Motor je proglašen najboljim um klasi malih dizela kad je izašao.
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 08:24   #23
Quote:
KarloDelPontiac kaže: Pogledaj post
iz iskustva znam da to nije istina....
To Ojpelaši kake bez veze jer im je ispod časti što im Fijat prodaje dizelaše. Pa će u svojoj gluposti ići tako daleko da ono isluženo, zastarjelo, pregaženo govno od 1,7 motora stave ispred 1,3. U Astri možda (jer je nova Astra težine prosječnog oklopnjaka) no samo radi veće snage.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 17:44   #24
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To Ojpelaši kake bez veze jer im je ispod časti što im Fijat prodaje dizelaše. Pa će u svojoj gluposti ići tako daleko da ono isluženo, zastarjelo, pregaženo govno od 1,7 motora stave ispred 1,3. U Astri možda (jer je nova Astra težine prosječnog oklopnjaka) no samo radi veće snage.
a vjerovatno....

vozikam službene corsice ( inače sam ljubitelj Fiata) i ugodno su me iznenadile kako samim izgledom, tako i motorom... fakat je istina da je mrtva krava do 1800-2000 ako je vozim po P.S-u al čim se malo privikneš na nju, vožnja oduševljava i prelazi u užitak... za takav autić.... a ne kažnjava potrošnjom....
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 17:58   #25
Vozim službeni doblo s 1.3 motorom, auto je strava, povuče kada treba, ide ko lud, jako sam zadovoljan. Potrošnja nikakva za takav auto, nekad pun, nekad prazan, prosjek po putnome računalu 6,2l.
Muka mi padne kada moram voziti svoju škatulu 16. godina staru s 1.4 injection motorom (fiesta).
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 01:17   #26
Quote:
Vieri kaže: Pogledaj post
Vozim službeni doblo s 1.3 motorom, auto je strava, povuče kada treba, ide ko lud, jako sam zadovoljan. Potrošnja nikakva za takav auto, nekad pun, nekad prazan, prosjek po putnome računalu 6,2l.
Muka mi padne kada moram voziti svoju škatulu 16. godina staru s 1.4 injection motorom (fiesta).
Znaš da je najbolji auto, službeni auto.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:00   #27
pozdrav..uglavnom gledam uzest sebi punta iz 2004 s 1,3 jtd motorom i 70 ks..zanima me kakvi je taj motor,na sta tribam pazit i ima li kakvih bolnih tocki..pozdrav
georgebesst is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:07   #28
Toči vozi. Troši nešto više od 1.4 HDI, al je kvalitetniji navodno. Imam taj motor u Swiftu , nikakvih problema zasad, da pokucam u drvo.

Motori su jedino što Fiat zna napraviti.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2012., 17:09   #29
Najviše moraš paziti da ne kupiš neki izvoženi krš iz Italije koji nije bio ni osnovno održavan. Znači kad bi našo od prvog vlasnika u Hr to bi bila velika stvar. Jer ak niš drugo, možeš provjerit kilometražu.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:20   #30
Quote:
Vieri kaže: Pogledaj post
Vozim službeni doblo s 1.3 motorom, auto je strava, povuče kada treba, ide ko lud, jako sam zadovoljan. Potrošnja nikakva za takav auto, nekad pun, nekad prazan, prosjek po putnome računalu 6,2l.
Muka mi padne kada moram voziti svoju škatulu 16. godina staru s 1.4 injection motorom (fiesta).
evo, ja baš mislim uzeti Doblo Cargo sa tim 1.3 jtd (multijet) motorom...75ks.
to mi je za dostave....ide auto na firmu (obrt).

znam da je dobar motor...nije mi bitna brzina....više mi je bitna pouzdanost i mala potrošnja...

auto ima trenutnih 115,000km, iz 2008g., i čini se očuvan.

obavit će se servis i dobit ćemo neku garanciju....od 6mj......ali me zanima na što bi trebao obratiti pažnju kod tog motora u doblou...

čuo sam za taj problem sa dpf-om....
nešto drugo?

mislili smo prvo uzeti plinaša 1.6, ali obzirom na davanja koja moramo davati za to "ekološko" vozilo...ipak smo se odlučili na dizela....jeftiniji je na kraju.

Iako sad trenutno ja i kolega vozimo plinaše....morat ćemo se prebacit na dizel. A za taj motor smo čuli da je odličan.

Inače...morao je biti Fiat....jer oboje vozimo samo Fiate...pa nam je to bio nekakav "uvjet" jer smo općenito jako zadovoljni.

Prije sam vozio službene Kangoo-e....jednog Berlinga i Caddya...i jednog Partnera....ali Dobloa još nisam.
zvrkinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 12:44   #31
E ovako, 1.3 JTD vozio u 3 auta;

1. Fiat Grande Punto.
Na njima je motor bio jedino što valja, sve ostalo je krepavalo. Ali motor stvarnook, trošio mi je cca 5,8 litara na GP po gradu

2. Opel Corsa
Na jednom nam riknula turbina, čekali je 2 mjeseca iz nepoznatog razloga.Druge su bile čit ok, s time da se znalo desit jedan neobičan kvar; auto bi krepao na semaforu primjerice, i pojavila bi se check engine lampica. Nakon tri--četri verglanja check engine lampica bi nestala, a još par verglanja kasnije auto bi upalio i vozio ko da se ništanije dogodilo.

3. Suzuki Swift

Zasad bez zamjerki, troši cca 5,5 litara, sasvim ok
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 20:48   #32
Ok...
Malo sam se raspitao kod mehaničara...i naveo mi je da izmjena kvačila košta oko 7000kn jer se mora zamijeniti i dvomaseni zamašnjak...te hidraulični potisni ležaj (nadam se da sam dobro zapamtio što mi je rekao).
Ulje i filter ulja, te filter goriva košta oko 500kn....
Diskovi i pločice.....to neznam...

Znači, utvrđeno je da je motor odličan...da troši oko 6-7 lit. u Doblou...

Obzirom da mi je sumnjiva kilometraža, probat ću provjerit na STP-u preko broja šasije.

Sve je u redu sa distribucijom, obzirom na lanac umjesto remena?
zvrkinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 20:54   #33
Quote:
zvrkinjo kaže: Pogledaj post
Ok...
Malo sam se raspitao kod mehaničara...i naveo mi je da izmjena kvačila košta oko 7000kn jer se mora zamijeniti i dvomaseni zamašnjak...te hidraulični potisni ležaj (nadam se da sam dobro zapamtio što mi je rekao).
Ulje i filter ulja, te filter goriva košta oko 500kn....
Diskovi i pločice.....to neznam...

Znači, utvrđeno je da je motor odličan...da troši oko 6-7 lit. u Doblou...

Obzirom da mi je sumnjiva kilometraža, probat ću provjerit na STP-u preko broja šasije.

Sve je u redu sa distribucijom, obzirom na lanac umjesto remena?
Sa distribucijom nećeš imati problema...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 22:29   #34
Quote:
zvrkinjo kaže: Pogledaj post
Ok...
Malo sam se raspitao kod mehaničara...i naveo mi je da izmjena kvačila košta oko 7000kn jer se mora zamijeniti i dvomaseni zamašnjak...te hidraulični potisni ležaj (nadam se da sam dobro zapamtio što mi je rekao).
Ulje i filter ulja, te filter goriva košta oko 500kn....
Diskovi i pločice.....to neznam...

Znači, utvrđeno je da je motor odličan...da troši oko 6-7 lit. u Doblou...

Obzirom da mi je sumnjiva kilometraža, probat ću provjerit na STP-u preko broja šasije.

Sve je u redu sa distribucijom, obzirom na lanac umjesto remena?
A zašto bi mijenjao taj dvomaseni zamašnjak? Josip tu sa foruma, ima preko 200t pa nije mijenjao ni lamelu. Ustvari mislim da je jednom kad je imao sa mjenjačem problema, ali ima sigurno oko 150t sa istom lamelom.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:01   #35
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
A zašto bi mijenjao taj dvomaseni zamašnjak? Josip tu sa foruma, ima preko 200t pa nije mijenjao ni lamelu. Ustvari mislim da je jednom kad je imao sa mjenjačem problema, ali ima sigurno oko 150t sa istom lamelom.
zašto ? zato što u oplu taj dvomaseni brzo pravi probleme . definitivno su zak..ac . promjenio sam ih nekolcini već na 100tkm . nije nikakvo čudo . najnormalnije odvajaju ne lupaju sve 5 ali počme nekakvo metalno klepetanje od samoga sebe ,između nosive i tarne ploče . nemreš mu ništa . samo novo .
4800 dvomaseni , 1800 lamela i košara i 1500 potisni ( govno nutarnje hidraulično ) plus ruke i ulje ,pa ti vidi kaj je to . dakle problem je u oplu jer fiat nema taj problem
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 23:36   #36
Ukratko sve o motoru je rečeno ranije, po meni teško uništiv motor, a potrošnja van grada se kreća od 4-4.5 l., meni sad uvijek oko 4.1-4.3. Doblo je teretni pa računaj nešto više od toga jer se nečeš vozit prazan kao moj auto.

Ja imam 212 000 km, getriba sa novim setom kvačila stavljena na 27 000 km (računajte sad) i do sada nikakvig problema, čak ni visoko ne prima. Glede lanca, za sada se još nimalo ne čuje.

Uglavnom teško da možeš kupiti nešto sa boljim motorom, zato kupuj.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 00:18   #37
Evo da se javi još jedan zadovoljan korisnik ove pogonske grupe.2004 uzeo novu Corsu 1,3 cdti.Ispočetka nisam znao baš previše o tom motoru ali me je vrlo brzo osvojio.Vozio sam je do 2010 napravio 100000 i jedinu sustavnu manu koju mogu izdvojiti je EGR.Nakon nekoliko čiščenja koji su samo prolongirali neizbježno, nakraju sam kupio novi(nekih 1300 kn koliko se sječam) i dalje je bilo samegas.
Nakon nje kupujem Lineu 1,3 ali sa 90 ks(čipana na 105) i sa ovom verzijom mašine sam prezadovoljan.Čipanje je riješilo malo tu famoznu turbo-rupu ali ne u potpunosti.Izmjene ulja radim na cca 20 000 km, za servis kupim dvije kantice selenie WR od dvije litre, ulijemo tih 3,2 litre u motor ovih cca 0,8 L koje mi ostanu nikad ne potrošim na dolijevanja do sljedečeg servisa..
Corsa mi je trošila prosjek oko 5 L, Linea 5,5 nimalo lake noge.
Sad na Linei imam 85 000 tis i nijedanput do sad me nije zezao EGR pa se nadam da su poučeni prijašnjim iskustvom na novijim vezijama unaprijedili taj sklop.
U svakom slučaju moja preporuka za kupnju ako se naiđe na auto koji nije bio sustavno zlostavljan.
__________________
BOLJE DA SAM PARANORMALAN NEGO NENORMALAN !!
boom-bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:47   #38
Quote:
boom-bee kaže: Pogledaj post
Evo da se javi još jedan zadovoljan korisnik ove pogonske grupe.2004 uzeo novu Corsu 1,3 cdti.Ispočetka nisam znao baš previše o tom motoru ali me je vrlo brzo osvojio.Vozio sam je do 2010 napravio 100000 i jedinu sustavnu manu koju mogu izdvojiti je EGR.Nakon nekoliko čiščenja koji su samo prolongirali neizbježno, nakraju sam kupio novi(nekih 1300 kn koliko se sječam) i dalje je bilo samegas.
Nakon nje kupujem Lineu 1,3 ali sa 90 ks(čipana na 105) i sa ovom verzijom mašine sam prezadovoljan.Čipanje je riješilo malo tu famoznu turbo-rupu ali ne u potpunosti.Izmjene ulja radim na cca 20 000 km, za servis kupim dvije kantice selenie WR od dvije litre, ulijemo tih 3,2 litre u motor ovih cca 0,8 L koje mi ostanu nikad ne potrošim na dolijevanja do sljedečeg servisa..
Corsa mi je trošila prosjek oko 5 L, Linea 5,5 nimalo lake noge.
Sad na Linei imam 85 000 tis i nijedanput do sad me nije zezao EGR pa se nadam da su poučeni prijašnjim iskustvom na novijim vezijama unaprijedili taj sklop.
U svakom slučaju moja preporuka za kupnju ako se naiđe na auto koji nije bio sustavno zlostavljan.
moj 1.3 u GP u 212 tkm nikad nije imao problema sa EGR-om, auto je 2007. Reko mi serviser da EGR većinom unište vozači vozeći na premalim okretajima u visokom stupnju prijenosa.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 17:55   #39
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
moj 1.3 u GP u 212 tkm nikad nije imao problema sa EGR-om, auto je 2007. Reko mi serviser da EGR većinom unište vozači vozeći na premalim okretajima u visokom stupnju prijenosa.
Znači zato tvoja ljepša polovina ne vozi Gp-a...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2012., 18:04   #40
Evo, da i ja pohvalim ovaj motor, ali i auto, moj gp ima 106 tkm.,2006 god, i niti jedan jedini kvar do sada, još je i akumulator originalni, a baš sam jučer odvozio relaciju Vž-ZG-Vž sa prosjekom od 3.6l, inače solidne vožnje po staroj cesti prosječno cca 70-100 km/h, i po gradu Zagrebu do centra, e i da sad kupujem auto gledao bih ovaj motor, po autoputu po cajgeru je vmax na 181 kmh, a znao sam ga voziti do daske jako puno i dugotrajno, a potrošnja ulja ista kao i kod Josipa, do nekih 50-60 tkm po 2-3 dcl ulja na 20 tis., a sada više ništ ne troši.
Uglavnom preporuka
Arafat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.