Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2010., 15:11   #61
Vidjela sam i ja jučer taj dokumentarac koji je valjda potaknuo nastavak ove teme.
Uočila sam kod nas takvu hranu za pse. Zapravo, u prodaji sam vidjela marku hrane koja proizvodi i vege pseću hranu pa pretpostavljam da imaju i tu vege varijantu kao i onu mesnu.
Nisam vegetarijanka, no sve slabije jedem meso. Prvog psa smo doveli u obitelj kad sam imala 8-9 godina, a i sad imam psa i vrlo jasno vidim da i on kao i pokojni peso snažno preferira meso nad svom drugom hranom. Pa čak i da ga ja sasvim prestanem jesti, a uopće nije isključeno da se to dogodi, njemu bi ga i dalje davala. Moj pas nije malen i zapravo mislim da psa te veličine uopće ne bi zadovoljila bezmesna prehrana. Naravno da moj pas ne jede samo meso. No ima raznoliku prehranu čiji važan dio čini meso. Čak i ako meni meso dojadi, pseću prehranu ne bih mijenjala.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:13   #62
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Postoje posebni psi koji se uzgajaju za hranu; oni se i leksički razlikuju od pasa koji služe kao ljubimci ili radne životinje.
Da, znam, nisam ni mislio da Korejci papaju svoje ljubimce za gablec

Ali opet je tu i društvena prihvatljivost: i da počneš sa uzgojem "posebnog psa za hranu" u HR, to bi se smatralo skandaloznim jer nam to eto, nije prihvatljivo. A ima i vice-versa primjera. Sjećam se da je Knjaz spominjao kako Masai koji su sudjelovali u njegovom showu nisu mogli doć sebi kad su čuli da jedemo ribe

Ja sam probao isve i svašta jer sam gurman, i čeka me još puno toga za probati
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:30   #63
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ja sam probao isve i svašta jer sam gurman, i čeka me još puno toga za probati
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 15:30   #64
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Neka dotična objavi peer-reviewd znanstveni rad o tome kako psi preferiraju bezmesnu prehranu ili o to me kako je čovjek primarno biljojed
Za mene osobno su PŽ preseratorski snobovski mizantropski šljam koji izjednačava ljudski i životinjski život, a uzgoj životinja za hranu izjednačava sa konc-logorima u WW2. Pitaj prijateljicu za neke svoje prijašnje akcije i prikladne plakate Ali to je za ovu temu posve nebitno
Oni žive za svoj ego-boosting smatrajući se moralnom vertikalom nejedenjem životinjskog mesa, pritom ignorirajući da njihov život u gradu, korištenje el.energije pa i uzgoj povrća pobije impozantnu količinu životinja
Kućni ljubimac je više kulturološka kategorija. Psi se u nekim kulturama (konkretno u Koreji) uzgajaju za hranu. Budući da je to tamo društveno prihvatljivo, pojeo bih psa bez problema. Iz znatiželje, a i zbog toga što ne pravim razlike među životinjama
Svašta,zato ni ne pišem na ovim temama,bi da sam aktivist,ali nisam.
Moj grijeh je da nisam.

Optužuješ iste da su snobovi, dok sebe stavljaš na prvo mjesto na ovom planetu, misleći da si više vrijedan da postojiš,jedeš i živiš od ostalih bića sa kojim obitavaš?Ti si psihološki,emotivni i fizički centar svog svijeta..kao što je pas svojeg i svinja svojeg.

Od kud ti pravo da procjenjuješ da si po nečemu vredniji od njih?

Gle,tvoje mišljenje je meni irelevantno..kao i njima.Oni imaju marketing kojim pucaju na različite ljude, a sve u svrhu konačnog cilja.Netko će reagirati na zdravlje,netko na okoliš, netko na suosjećajnost..

Ja obično apeliram na zdravu pamet.I nekakvu svijest i promišljanje o stvarima oko sebe.S obzirom da vidim da je ti nemaš, smatram da si na nižem nivou od mene,pa ni ne mislim održavati daljnju "raspravu"..

Čini li me to snobom? Isto koliko i tebe i bilo kojeg čovjeka oko nas.

Lijep pozdrav
misty_view is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:03   #65
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
napisala sam svoje mišljenje. nije mi problem pročitati tuđa mišljenja, ali me jednako tako i zaboli za njih





moje pseto neće dobiti po njušci jer nemam potrebu ozlijediti životinje.
da mislim da bi moj pas patio bez mesa onda bi mu dala meso. ali imam drugačije uvjerenje i ne možete me vi laici uvjeriti u suprotno.
Napravi test... stavi spred njega tofu ili čime ga već hraniš i npr. šniclu ili kost... kladim se u sve da će prvo otići do mesine ...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:07   #66
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Ja sam stvarno mislio da su vegetarijanci ljudi koji zbog neke ljubavi i postovanja prema zivotinjama ne jedu meso.

Iz ove teme vidim da ima takvih ali ima i bolesnika koji ne vide dalje od svoje zatucanosti i pokusavaju odrediti svoja pravila igre svojim ljubimcima, bez obzira sto oni pate i u opasnosti su od raznih bolesti zbog toga. Priroda je priroda i ako zelis zivjeti po nekim svojim nacelima zivi ali ne muci jadne zivotinje.

Siguran sam u jedno. Kad bih 3 dana hranio psa ciji je vlasnik zatucan kao gorespomenuti i kad bi se vlasnik vratio taj pas bi htio otici sa mnom. Ne bi zelio nazad pasti travu i jesti banane, breskve i vrhnje sa sojom.
Postoji jedno ime za takve... vegafašisti i totalno im pristaje.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:10   #67
Quote:
misty_view kaže: Pogledaj post
Slučajno znam da se među njihovim aktivnim članovima nalazi i jedna Dr.biologije sa još hrpetinom magisterija sa područja veterine,evo zaboravila sam iz čega sve,jer dok mi ih je nabrajala,kao i države i univerzitete gdje ih je sve stekla..ja sam se pogubila.

Znam da ljudi općenito smatraju Prijatelje životinja nekom amaterskom udrugom, jer s obzirom da su marginalci, nikoga previše nije ni briga.No njihova djelatnost prelazi granice ove naše male države sa udrugama koje se nalaze u zemljama mnogoputa brojnijim po ljudstvu,pa tako i članovima i osvještenošću za svijet oko sebe.

Dakle, ne čudim se općem neznanju na ovoj temi i mnogim sličnim, niti inače sudjelujem u ovim temama.

Ja nisam aktivist,nisam ni vegan,ni vegetarijanac..ali pljuvati i pričati nebuloze,s tako malo edukacije i znanja o bilo čemu,osim laičkog i nadasve amaterskog, više govori o vama, nego o njima..

Oni žive svoja uvjerenja, što nije lako u svijetu kojem se nalaze..aktivizam nikad nije lak..s obzirom da se oni barem trude nešto promjeniti,ne znam odakle vam samo pravo tako pričati o ljudima,koji nešto konkretno i rade..dok vi apsolutno ništa ne poduzimate, osim što pljujete konstantno po istima..

I još ti Cahit,molim te da mi objasniš razliku između životinja koje nazivamo kućnim ljubimcima i ovih drugih?

Naime,reci mi kriterij po kojem jedni imaju više prava na život od drugih,s obzirom da se tako boriš za pse koji su eto mesojedi,a pritom jedeš krave,svinje i ostale ?
Pa peseki, mace i sl. su slatki i njih ne jedemo jer su... slatki ... doduše i mali pajcek je sladak ali dok postigne konzumnu težinu više nije tak simpa pa mi ga nije problem smazati

A za prijatelje životnja si dobro rekla... marginalci. Mislim tko može ozbiljno doživiti lika koji se nasred trga gol zatvori u kavez kako bi nam ukazao na težak život i surovu sudbinu kokoši koje konzumiramo
Kad sam to vidio odmah sam otišao u konzum kupiti pečeno pile i dok sam uživao u batku razmišljao sam o tome kako je život okrutan...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now

Zadnje uređivanje Legion : 17.12.2010. at 16:16.
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:15   #68
Quote:
misty_view kaže: Pogledaj post

Gle,tvoje mišljenje je meni irelevantno..kao i njima.Oni imaju marketing kojim pucaju na različite ljude, a sve u svrhu konačnog cilja.Netko će reagirati na zdravlje,netko na okoliš, netko na suosjećajnost..

Ja obično apeliram na zdravu pamet.I nekakvu svijest i promišljanje o stvarima oko sebe.S obzirom da vidim da je ti nemaš, smatram da si na nižem nivou od mene,pa ni ne mislim održavati daljnju "raspravu"..

Čini li me to snobom? Isto koliko i tebe i bilo kojeg čovjeka oko nas.

Lijep pozdrav
a tko si ti uopce pa da se po tebi mjeri?
Gosn Bog? Mme. Egoist? Gazda u svom selu (jbg nije tvoje selo nego javni medij)?

na zalost ova izjava vise govori o tebi nego o cahit.
i ne kuzim stvarno sto ti je trebalo?


Apeliras na zdravu pamet? Na ovaj nacin ?????? .......... Give me a break...
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:16   #69
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Napravi test... stavi spred njega tofu ili čime ga već hraniš i npr. šniclu ili kost... kladim se u sve da će prvo otići do mesine ...
mislim da je ovo najbolje rješenje, jer i sami vegetarijanci kažu da ako djetetu date jabuku i zeku, sa zekom će se igrati, a jabuku pojesti.

tako će i pas... zeku će pojesti, a tofu...
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:37   #70
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo najbolje rješenje, jer i sami vegetarijanci kažu da ako djetetu date jabuku i zeku, sa zekom će se igrati, a jabuku pojesti.
Glupost... naravno da će se igrati sa zekom ako mu daš živog zeku ali daj mu zeku na gulaš ili ispod peke pa da onda vidimo
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:46   #71
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
mislim da je ovo najbolje rješenje, jer i sami vegetarijanci kažu da ako djetetu date jabuku i zeku, sa zekom će se igrati, a jabuku pojesti.

tako će i pas... zeku će pojesti, a tofu...
moje dijete da jabuku zeki. što možemo zaključiti?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:57   #72
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
moje dijete da jabuku zeki. što možemo zaključiti?
Zeli ugojiti zeku da bude vise mesa kad ga se skuha
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:02   #73
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Zeli ugojiti zeku da bude vise mesa kad ga se skuha


moguće
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:05   #74
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
vegetarijanka sam
da imam psa ili mačku hranila bih ih vege hranom
ako ću imati ljubimca udomit ću ga ili s ceste ili iz azila
u svakom slučaju bolje će mu biti jesti vege prehranu nego kopati po smeću i gladovati
ček, oprosti, a kožne cipele ti ne smetaju?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 19:13   #75
Quote:
sandra i marko kaže: Pogledaj post
Evo sa stranica prijatelja životinja
http://prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=840
Vaša će kućna životinja napredovati i ako je hranite vegetarijanskom hranom. Istraživanja su pokazala da se bolesti uzrokovane mesnom hranom od kojih obolijevaju ljudi mogu pojaviti i kod kućnih životinja...
Što se pasa tiče tu ono općepoznato što smo svi učili u školi da su mesojedi nije baš točno. Zapravo su negdje između mesojeda i svejeda.

"I mačke i psi pripadaju razredu mesojeda. Međutim, neke su temeljne razlike u njihovim prehrambenim potrebama.

Psi su fiziološki slični mnogim sisavcima, uključujući i ljudima. Oni jedu hranu životinjskog i biljnog porijekla i smatraju se svejedima. Mačke su strogi mesojedi, i trebaju nekoliko esencijalnih hranjivih tvari. To su taurin, arginin, vitamin A i arahaidonska kiselina. Arahaidonska kiselina je esencijalna masna kiselina.

Ove esencijalne prehrambene tvari prisutne su zanemarivim količinama ili ih uopće nema u biljnoj hrani."


Zašto je to s psima tako, ne znam. U prirodi su i vukovi i divlji psi ipak pravi mesojedi. Ne grickaju travu niti jedu jabuke. Može biti da se pas živeći desetinama tisuća godina uz čovjeka više navikao na hranu biljnoga podrijetla, ali zapravo ne znam. S druge strane ne vjerujem ljudima koji vele da mačku ne hrane mesom. Ne znam kako je uspiju natjerati da jede išta drugo.

Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
to se da lako provjerit šta mačke žele, na jednu stranu staviš list kupusa a na drugu komad mesa
Možeš probati i s komadom mrkve i pilećim batkom.

Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Izgleda ne poznaješ pse...pa samim time rasprava je besmislena.
Ne znam jel' ti poznato da psi mogu imati alergiju na mesne proteine?

Edit: evo ti malo za razmišljanje http://www.jutarnji.hr/moze-li-pas-b...janac-/267638/
Što se tiče tih famoznih istraživanja, malo sam skeptičan. Dobro znam kako uopće funkcioniraju razno-razna znanstvena istraživanja koja su rađena kada se treba potvrditi neka teorija ne samo u ovom području, nego u bilo kojem. Iskreno malo sumnjam da pas koji je hranjen isključivo veganskom hranom može biti jednako dobroga zdravlja kao onaj koji dobiva makar 1/3 mesa.

Mogao bih sada potegnuti i pitanje industrijske hrane, ali to je već neka druga tema.

Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
vegetarijanka sam
da imam psa ili mačku hranila bih ih vege hranom
ako ću imati ljubimca udomit ću ga ili s ceste ili iz azila
u svakom slučaju bolje će mu biti jesti vege prehranu nego kopati po smeću i gladovati
Ja vjerujem u svemirce. Mislim da je 30% ljudi na Zemlji došlo iz svemira. Ljudi ne jedu meso. Samo svemirci.

Quote:
Deus Ex Machina kaže: Pogledaj post
Moj mačak ne jede sirovo meso, neznam zašto, očito mu nije napeto pa jede prvenstveno suhu hranu. Znam da unutra ima mesa, u kakvom god obliku ali po nekakvoj logici bi se ta hrana mogla zamijeniti klasično vegetarijanskim sastojicima i sumnjam da bi skužio.
Tvoj mačak nije normalan.

Dat ću ti prijedlog za pokus: kupi mu najjeftiniju i najskuplju suhu hranu, pa ćeš vidjeti.

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Zašto si sigurna, ako uopće nisu naveli odakle ima ta tvrdnja? Napisali su : Istraživanja su pokazala.....Koja istraživanja? Neka navedu jedno istraživanje u kojoj pas preferira bezmesnu nad mesnom prehranom

Pas će preživjeti bez mesa, ali struktura probavnog trakta, čeljust, zubala te karakteristike njegovih evolucijskih predaka i srodnika govore da mu je primarno jesti meso. A kao što sam već rekao, budući da je prilagodljiv naravno da će pojesti tofu i sl. bljuvotine da preživi, u slučaju da mu je meso uskraćeno.
Čini mi se da je upravo tako. Preživjet će. Ali to ne znači da je to dobro za njega i njegovo zdravlje.

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Kućni ljubimac je više kulturološka kategorija. Psi se u nekim kulturama (konkretno u Koreji) uzgajaju za hranu. Budući da je to tamo društveno prihvatljivo, pojeo bih psa bez problema. Iz znatiželje, a i zbog toga što ne pravim razlike među životinjama
Ja bih mogao vjerojatno probati sve osim pasa i mačaka. To su životinje koje uz čovjeka žive tisućama (mačka), odnosno, desecima tisuća godina (pas) a da su samo u vrlo rijetkim kulturama služile kao hrana.

Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Pa peseki, mace i sl. su slatki i njih ne jedemo jer su... slatki ... doduše i mali pajcek je sladak ali dok postigne konzumnu težinu više nije tak simpa pa mi ga nije problem smazati
A kud ćeš slađe od janjeta?

Zadnje uređivanje Zelenogorac : 17.12.2010. at 19:24.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 20:44   #76
znala sam ja da ima takvih koji fakat misle da je u redu silom prisliti životinju na vegetarijanstvo, cccc, ludost ludost!!! nikako ne može biti zdrava maca kojoj se ne da jesti meso "mladi luk" radije ti pusti macu vani na hladnoći biti će joj ljepše vani gdje si barem može uloviti obrok koji će zadovoljiti potrebe njenog organizma a ako je ipak udomiš , nadam se da će te taj mačor pojesti na spavanju i svijet je odma lijepši
dijanamay is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 21:13   #77
ja sam vegeterijanka vec 14 god i u tom razdoblju sam imala macka i hranila sam ga njegovom hranom, tj s obzirom da je bio kod bake i dede koji zive blizu mene, jeo je ono sto i oni jedu(oni nisu vege). tu i tamo sam mu iz znatizelje dala tofu i sejtan da proba i pojeo je

sad imam jednog glodavca koji je vegeterijanac tako da se dobro slazemo
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 04:32   #78
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
ček, oprosti, a kožne cipele ti ne smetaju?
ček, oprosti, a šta se iščuđavaš kad nemaš pojma šta meni smeta, a šta ne? kožne cipele mi smetaju.


Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
"mladi luk" radije ti pusti macu vani na hladnoći biti će joj ljepše vani gdje si barem može uloviti obrok koji će zadovoljiti potrebe njenog organizma a ako je ipak udomiš , nadam se da će te taj mačor pojesti na spavanju i svijet je odma lijepši
da, hladnoća na kojoj ni ne može uloviti hranu nego može samo umrijeti je bolja nego jesti bezmesnu hranu. nisam ni očekivala drugačije mišljenje od zadrtih neinformiranih mesoždera.

mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 06:05   #79
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
moje dijete da jabuku zeki. što možemo zaključiti?
Pametno djete.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 06:17   #80
Quote:
mladi_luk kaže: Pogledaj post
ček, oprosti, a šta se iščuđavaš kad nemaš pojma šta meni smeta, a šta ne? kožne cipele mi smetaju.




da, hladnoća na kojoj ni ne može uloviti hranu nego može samo umrijeti je bolja nego jesti bezmesnu hranu. nisam ni očekivala drugačije mišljenje od zadrtih neinformiranih mesoždera.

Neznam za tebe, ali ja u životu nisam videl mačka koji se zmrznul ili krepal od gladi. Tu se ne računaju stare jedinke kojima je deveti život došel do kraja. Micek ak' ništ ne ulovi za jest bude prekopal po smeču ili bu nekaj maznul ( moj je jednom doma dovukel kilu friške junetine ), ali to kaj nađe sigurno nebude biljnog porekla.
Bogme ni ja nisam očekival drugačije mišljenje od zadrtog i neinformiranog biljoždera.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.