Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 19:40   #601
evo čitam da je još toliko škola u kojima će biti pola-pola, po izboru. ima li ikoja škola u kojoj uopće neće biti uniformi?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:53   #602
Ima, barem jedna - ona u koju ide moje dijete.

Napisali su da se oko pola škola odlučilo za uniforme - potpuno ili djelomično. Pitam se zašto nisu objavili popis onih koje će djelomično uvesti uniforme, bit će da su malo zaokružili rezultat .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:59   #603
i ove kaj su uvele po izboru, kaj bu na upisu u 1. razred uz pitanja o izbornim predmetima pitali da li želimo da dijete nosi uniformu i onda na osnovi toga formirali razrede?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:02   #604
Još malo pa će završiti predizborna kampanja, možda do jeseni zaborave na uniforme .
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:04   #605
uopce me ne cudi da je to proslo u navedenim kvartovima
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 20:07   #606
prenosim sa fb komentar jedne mame,

"Mi smo imali roditeljski prije dva tjedna u vezi toga papire ispunili nasa skola nije na popisu jer je 69% protiv a 31 % za tako da nema odore a kako je receno nama roditeljima da su prve god.besplatne odore poslije roditelji placaju sve to ."
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:58   #607
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Svaka čast roditeljima iz Dubrave, Sesveta, Botinca, Čučerja, Odre, Kašine i ostalih mjesta sa zagrebačkog ruba, uz ponešto ovih iz centra. Ovako mudre i inteligentne odluke dugo nije bilo. Za 10 milijuna kuna može se otprilike kupiti 5000 računala, ali što će nam to kad možemo imati iste majice i biti u istom krdu
A i razmještaj škola koje su se odlučile za uniforme prilično je simptomatičan. Što veća seljačija, to manje brige za stvarno unapređenje obrazovanja. Jebiga, ipak su prioriteti drugačije posloženi, važnije je malome kupiti lančurinu i skuterčinu za krizmu
Sram te bilo- tako trpati ljude u isti koš na temelju toga u kojem dijelu grada žive
Živim u Dubravi i klinac mi ide u školu koja je na popisu škola koje su se odlučile za uniforme.
Samo je problem što je u razredu mog klinca većina bila protiv uvođenja uniformi.
Klinci su nam donesli doma papirić na kojem je pisalo da li bismo htjeli da se uvedu uniforme-majica,košulja ili kuta.
Klinci su nam idući dan došli doma sretni jer je u razredu samo 5 učenika(tj.roditelja) bilo za uvođenje uniformi misleći kako neće morati nositi glupu uniformu.
I onda jučer u Jutarnjem osvane naša škola na popisu,a da stvar bude bolja navodno su roditelji i učenici poželjeli ne samo košulje nego i suknjice,hlačice i cipelice.
Ja to nisam poželjela,niti moje dijete,niti hrpa druge djece i roditelja iz našeg razreda.Nekako sve sumnjam da su to tako i drugi razredi zdušno prihvatili.
Nas nitko nije pitao(osim tog glupog listića kojeg očito nisu uvažili-koji je bio samo zato poslan da bi se naivnim budalama zamazale oči da imaju pravo izbora),nitko nije sazvao nikakav sastanak roditelja-samo su nam,očito podvalili.
I nije sad tu samo stvar uniformi koja me muči nego kako da ja sad svom sinu idem tupiti kako mora bit iskren,pošten i dobar u ovom svijetu i da će mu se to isplatiti kad mu već u vastitoj školi veliki vođa očito servira neistine .Pitam se kakvu su tu korist za sebe izvukli ravnatelji škola-ili ih je netko prisilio-batinom ili mrkvom?
A magarci ćemo ostati mi i naša djeca.

Toliko od jedne seljančure iz Dubrave.
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:33   #608
ako je istina da je vecina bila protiv (iako, bez ikakve ljutnje i omalovazavanja, ne bi me u dubravi i sesvetama ni najmanje cudio utjecaj nedjeljnih propovjedi u smjeru odijelaca po skolama) , a uniforme su uvedene "nasilno" i protiv zelje vecine, SAD je vrijeme da reagirate i dizete revolucije.
SAD.
trazite hitan roditeljski na koji ce doci ravnatelj. trazite vijece roditelja da se ocituje jel bilo sastanka ili ne. trazite zapisnike s navodno odrzanih sastanaka.

ovo je stvar na koju treba promptno reagirati i napokon jedan potpuno opravdan razlog da se izadje na trg.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:47   #609
Za druge kvartove ne mogu tvrdit, ali u 3 crkve u Dubravi u zadnjih mjesec i pol dana nitko nije spomenuo uniforme.
I baš svi klinci na instrukcijama, a imam ih desetak iz osnovnih škola iz Dubrave, imaju roditelje koji su mi rekli da su zaokružili NE na listiću i da je takav bio i glas razreda (nekoliko učenika za, ostatak ne)

Tako da je ovo što kaže Frupy o reakciji sada točno ono što treba napravit.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:36   #610
Obzirom da je vjerojatno samo pitanje vremena kada će se ova epidemija kretenizma proširiti i dalje, mene bi zanimalo koje bi bile moguće sankcije za dijete/roditelja koje se u školi jednostavno pojavljuje u svojoj normalnoj obleki?

Inače, poznavajući mentalni sklop su-majki iz našeg razreda (uz nekoliko časnih iznimki), nema šanse da bi izbjegli uniforme. I to baš one sa suknjicama, štramplicama, lakastim cipelicama...


Jebate, pa to je Britney Spears s početka karijere! 😱
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:38   #611
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Obzirom da je vjerojatno samo pitanje vremena kada će se ova epidemija kretenizma proširiti i dalje, mene bi zanimalo koje bi bile moguće sankcije za dijete/roditelja koje se u školi jednostavno pojavljuje u svojoj normalnoj obleki?
sankcija nece biti.
znaci kako god okrenes - idiotizam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:41   #612
da vidimo... vjerojatno bi sankcije bile iste kao i za nenošenje preobuke: dežurni učitelj bi uočio "prijestupnika", pitao ga gdje je uniforma, ovaj bi rekao da je prljava/mokra/premala/ostala kod bake. dežurni učitelj bi oštro opomenuo učenika da je uniforma obavezna i neka se to više ne ponavlja. učenik bi se slatko nasmijao kada učitelj okrene leđa, možda i koji prstić pokazao.
eventualno bi učenik dobio bukvicu na satu razrednika, ili bi razrednik udavio roditelje na roditeljskom jer neki izbjegavaju nositi uniformu.
ravnatelj bi eventualno maltretirao dežurne učitelje jer "ne vode računa o tome da učenici nose uniformu". jer to je njihova krivnja, ofkors.
strašno, zar ne?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:44   #613
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
da vidimo... vjerojatno bi sankcije bile iste kao i za nenošenje preobuke: dežurni učitelj bi uočio "prijestupnika", pitao ga gdje je uniforma, ovaj bi rekao da je prljava/mokra/premala/ostala kod bake. dežurni učitelj bi oštro opomenuo učenika da je uniforma obavezna i neka se to više ne ponavlja. učenik bi se slatko nasmijao kada učitelj okrene leđa, možda i koji prstić pokazao.
eventualno bi učenik dobio bukvicu na satu razrednika, ili bi razrednik udavio roditelje na roditeljskom jer neki izbjegavaju nositi uniformu.
ravnatelj bi eventualno maltretirao dežurne učitelje jer "ne vode računa o tome da učenici nose uniformu". jer to je njihova krivnja, ofkors.
strašno, zar ne?
... i sutra opet sve ispocetka.
... i preksutra.

i tako unedogled.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:46   #614
jebemu, ne možemo sankcionirati ozbiljnije stvari, poput psovanja nastavnicima, ozljeđivanja drugih učenika, uništavanja školske imovine... zar netko stvarno misli da bi učitelji imali IKAKVE alate za sankcioniranje IČEGA?
pa čak i negativnu ocjenu za sankcioniranje nerada i neučenja nam pokušavaju malo-pomalo oduzeti
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:54   #615
osobno ne bih imala niš protiv da me se pozove na razgovor jer mi dijete ne nosi uniformu. vrlo rado bih se odazvala.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:00   #616
pa nije baš tako, u onom dopisu koji je išao školama stoji da nakon uvođenja uniformi, škole donesu kodeks oblacenja...

i, nemojmo se zavaravati kako nece biti sankcija, da je sve tako banalno, onda ne bi ravnatelji lagali o željama roditelja vec bi uveli uniforme samo za one koji žele i, nadali se da ce ovi ostali, ipak poželjeti biti odjeveni poput njihovih kolega.

pretpostavljam, obzirom na nacin kako se ovo pokušava progurati, klince koji se ne pojave u uniformi, slat ce se doma i davati im neopravdane sate, maltretirat ce se od strane ucitelja/profesora jer ce se ovi željeti poštedjeti prodike ravnatelja itd...itd...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:09   #617
tanita, darling, upravo sam ti opisala kakva je situacija s preobukom. koja je u kućnom redu škole navedena kao obavezna.
piše svašta u tim lijepim dokumentima... pisalo svašta i na plotu - ali ja bih voljela vidjeti da se pošalje doma i još da neopravdani učeniku koji nije došao u uniformi pa pravobraniteljica za djecu, pa bijesni roditelji, pa inspekcija, pa mediji
a nas će i dalje jebati tko stigne. malo ravnatelj jer djeca ne nose uniforme, malo roditelji jer tražimo uniforme, a djeca će i dalje uz cerek pokazati srednjaka kada se okrenemo i nastaviti po svome.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:17   #618
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
pretpostavljam, obzirom na nacin kako se ovo pokušava progurati, klince koji se ne pojave u uniformi, slat ce se doma i davati im neopravdane sate, maltretirat ce se od strane ucitelja/profesora jer ce se ovi željeti poštedjeti prodike ravnatelja itd...itd...
joj, ajd ne seruckaj

da mi je vidjeti koji roditelj ne bi popizdio na to da mu posaljem klinca doma i dam mu neopravdani jer je dosao bez uniforme.
pizde roditelji na stvari na koje ni u ludilu ne bi smjeli pizditi, di nece na ovu idiotariju.
ziher cu ici klinca "maltretirati" jer nije u odijelcu.
s obzirom na vjerojatno nepostojanje sankcija i vlastito neslaganje s tim vatikansko-sjevernokorejskim odjevnim kodeksom, pravit cu se slijepa, gluha i nijema po tom pitanju ako mudrolija uopce ikad zazivi .
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:28   #619
tanita, mislim da su ti cure sve lijepo objasnile. kodeks iliti kućni red postoji u svim školama gdje sigurno piše i nešto o oblačenju.
no, nekako vjerujem da bi frupy sigurno voljela da dođem malo proćaskati s njom van foruma bez obzira na uniformu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:29   #620
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
tanita, mislim da su ti cure sve lijepo objasnile. kodeks iliti kućni red postoji u svim školama gdje sigurno piše i nešto o oblačenju.
no, nekako vjerujem da bi frupy sigurno voljela da dođem malo proćaskati s njom van foruma bez obzira na uniformu.
naravno.
uvijek. o cemu god hoces.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.