Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 21:01   #721
http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/st...-srece-1165779
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 09:05   #722
Naši klinci su dobili uniforme, ali učiteljica reče da nisu obavezne....pa ćemo se u skladu s time i ponašati...
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:37   #723
I sad bu pol razreda nosilo a pol ne?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:46   #724
Zanima me kako ce proci ovaj moment:... krajem kolovoza ili pocetkom rujna ponudit ce se roditeljima dokup dodatnih majica i to o njihovom trosku



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:04   #725
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
I sad bu pol razreda nosilo a pol ne?
naravno

Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Zanima me kako ce proci ovaj moment:... krajem kolovoza ili pocetkom rujna ponudit ce se roditeljima dokup dodatnih majica i to o njihovom trosku
i mene isto
Obzirom na neimanje sankcija za nenosenje, tesko da ce opstat kad postanu platne.
a mozda se ljudima i svida pa odluce sami placati
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 12:23   #726
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Zanima me kako ce proci ovaj moment:... krajem kolovoza ili pocetkom rujna ponudit ce se roditeljima dokup dodatnih majica i to o njihovom trosku
nikako. glavno da se sad neka lova pobrala dok se može, a kasnije kaj bude. možda roditelji i popuste, pa kupe pod pritiskom djece kojoj je to fora i cool sudeći prema pisanju raznih portala.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:02   #727
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
I sad bu pol razreda nosilo a pol ne?
A važno je da ste svi platili...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 11:59   #728
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Zanima me kako ce proci ovaj moment:... krajem kolovoza ili pocetkom rujna ponudit ce se roditeljima dokup dodatnih majica i to o njihovom trosku



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
uobicajeno, svi ce nešto seruckati al, ce na kraju ipak kupiti.
inace, ako ljudi nisu u stanju bili reci ne kad su još mogli, zar stvarno misliš da ce imati petlje reci sad kad su vec pristali?
uostalom, uskoro ce poceti sa narucivanjem uniformi za prvašice, roditelje tih klinaca koliko znam nitko ništa pri upisu nije pitao...uniforme u školama su bojim se, gotova stvar.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:05   #729
kod nas još ništa.

možda i neće biti svi tako širokog novčanika za dokup, ako će biti skuplje od robe koju inače kupuju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:00   #730
OVE godine Grad Zagreb pokrenuo je pilot projekt uvođenja školskih odora u zagrebačke osnovne škole u kojem sudjeluje ukupno 48 škola, odnosno 23.272 učenika. U 31 školi odore nose svi učenici, a u 17 škola samo pojedini razredi koji su odore dobili još tijekom travnja.

Grad je tako ove godine na uniforme potrošio oko 12,5 milijuna kuna (12.446.250 kuna). Isto, otkrili su nam, planiraju i iduće školske godine. Za ovu godinu novo naručivanje školskih odora više nije moguće jer je javna nabava obavljena za količinu koju su škole dostavile Gradskom uredu.

U GU navode kako se u paket odora ubrajaju dvije majice kratkih rukava, jedna majica dugih rukava, tzv. hoodica (lagana pamučna jakna s kapuljačom) i obuća (startas tenisice).

OVE godine Grad Zagreb pokrenuo je pilot projekt uvođenja školskih odora u zagrebačke osnovne škole u kojem sudjeluje ukupno 48 škola, odnosno 23.272 učenika. U 31 školi odore nose svi učenici, a u 17 škola samo pojedini razredi koji su odore dobili još tijekom travnja.

Grad je tako ove godine na uniforme potrošio oko 12,5 milijuna kuna (12.446.250 kuna). Isto, otkrili su nam, planiraju i iduće školske godine. Za ovu godinu novo naručivanje školskih odora više nije moguće jer je javna nabava obavljena za količinu koju su škole dostavile Gradskom uredu.

U GU navode kako se u paket odora ubrajaju dvije majice kratkih rukava, jedna majica dugih rukava, tzv. hoodica (lagana pamučna jakna s kapuljačom) i obuća (startas tenisice).

Svrha inicijative uvođenja školskih odora tvrde nam, nije sankcioniranje za nenošenje školske odore, već "promoviranje poticajnog radnog okružja u kojem će se učenicima omogućiti aktiviranje maksimalnih kognitivnih potencijala i isticanje znanjem, pozitivnim ponašanjem, prijateljskom, vršnjačkom i kolegijalnom suradnjom i empatijom, a ne odjećom".

Objašnjavaju kako je cilj nošenja školskih odora pomoći djeci u razvijanju osjećaja pripadnosti razrednom odjelu i školi u cjelini i nikako ne smije biti razlikovni čimbenik u bilo kojem pogledu.

Prilikom najave da se uvode uniforme, razgovarali smo s nekoliko ravnatelja zagrebačkih osnovnih škola.

Neki misle da bi uniforme mogle pridonijeti osjećaju zajedništva te da bi se smanjile materijalne razlike među djecom. Drugi, pak, kažu da će se i dalje vidjeti razlike pa za primjer navode mobitele i obuću po kojima se i dalje, tvrde, vide razlike među djecom.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:57   #731
Baš sam na ovu temu pričala neki dan sa kumom jer su u njihov razred (treći) uvedene uniforme
ja sam naravno rekla da ja njemu ne bi dala, a kaže ona da je bilo i kod njih par klinaca koji ne bi, neće oni to nosit, ružno im je ovo ono
A onda su sad prvi školski dan dobili uniforme i sutradan su se klinci pojavili u njima - e sad bi i ovi koji nisu naručili uniforme ipak uzeli jer se osjećaju isključeni
To je na temu jačanja zajedništva - uglavnom klinicma je fora obuću jaknu sa grbom škole čak i kad idu u grad, fora im je to sve skupa i tak
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:07   #732
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Baš sam na ovu temu pričala neki dan sa kumom jer su u njihov razred (treći) uvedene uniforme
ja sam naravno rekla da ja njemu ne bi dala, a kaže ona da je bilo i kod njih par klinaca koji ne bi, neće oni to nosit, ružno im je ovo ono
A onda su sad prvi školski dan dobili uniforme i sutradan su se klinci pojavili u njima - e sad bi i ovi koji nisu naručili uniforme ipak uzeli jer se osjećaju isključeni
To je na temu jačanja zajedništva - uglavnom klinicma je fora obuću jaknu sa grbom škole čak i kad idu u grad, fora im je to sve skupa i tak
Moja mala je tugovala jer je njihova škola odbila nabaviti uniforme (roditelji su odbili, jel). Tugovala je dok nije shvatila da bi umjesto majice sa šljokicama koju je htjela nositi jedan dan morala odjenuti uniformu. Ja sam odahnula kad sam shvatila da u njenoj školi od uniforma ne bu ništa. Već sam se vidjela kak manijakalno perem navečer jednu od dvije majice i sušim na radijatoru (pogotovo bi bilo zanimljivo to osušiti u ovom vlažnom periodu kad još ne rade radijatori).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:22   #733
koliko sam ja shvatila, ni u jednoj skoli uniforme nisu obavezne. sto mi je jos gore jer je onda to zbilja bacanje novaca u smece.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:30   #734
kod nas u školi su uniforme obavezne i moja je isto tako negodovala jer je ljubitelj suknjica, haljina, šljokica i balerinki.. al joj je sad fora i sviđa joj se što svi nose isto.. kaže ona, kao da svi pripadamo istom klubu.
mi smo uniforme sami plaćali, ja sam uzela zbilja samo osnovno, jer imam sušilicu ako zatreba, ali su nam rekli da ako se nekad ne stigne osušiti ili slično, da nije problem da taj dan dođu u nečem drugom u školi. meni se ideja sviđa. ne zbog onog što neki misle da se neće vidjeti "koliko tko ima" nego zato jer im to jača osjećaj zajedništva i pripadnosti.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:31   #735
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatila, ni u jednoj skoli uniforme nisu obavezne. sto mi je jos gore jer je onda to zbilja bacanje novaca u smece.
Gle, bacanje novca je svakak. Nosio svaki dan ili povremeno, gospodin koji je to smislio ionako nije imao namjeru da preusmjerava novac za to namjenjen u nešto drugo što bi školama bilo potrebnije.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 10:33   #736
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
. meni se ideja sviđa. ne zbog onog što neki misle da se neće vidjeti "koliko tko ima" nego zato jer im to jača osjećaj zajedništva i pripadnosti.
To je onaj dio koji se vidi na površini. Postoji i dio da su se novci, ukoliko ih zaista ima toliko viška, mogli upotrijebiti za nešto pametnije i svrsishodnije.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:12   #737
tako je.
činjenica je da postoje razredi koji nemaju boravak i dijele se u skupine i idu u druge razrede u boravak, zato jer nema novaca.
dalje ne moram ni ići, mnogo je stvari na koje bi bilo pametnije potrošiti novac.

već sam spomenula, ali na drugom topiku - startasice koje su dio uniforme su bijele.
bijele papuče u školi.
bijele.
e to je fakat bacanje novaca
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:32   #738
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
To je onaj dio koji se vidi na površini. Postoji i dio da su se novci, ukoliko ih zaista ima toliko viška, mogli upotrijebiti za nešto pametnije i svrsishodnije.
pa ako ćeš tako promatrati stvari, onda se uvijek može naći nešto drugo za što je još bolje i svrsihodnije dati novce.
drugo, ovo kod nas su roditelji sami plaćali (znači, odabirom škole smo znali što nas čeka), tako da ne možemo govoriti o terećenju poreznog sustava u gradu ili nečije pranje love kroz projekt školskih uniformi.
ideja mi se sviđa, školovala sam se jedno vrijeme u engleskoj pa mi je osjećaj nošenja uniformi poznat iz prve ruke i nemam ništa za prigovoriti, uniforma je udobna-taman za djecu te dobi, vrlo praktična, a osjećaj da je ujutro spremna i obučena doslovno za 5 minuta je apsolutno neprocjenjiv nakon godina vrtića i pregovaranja što će taj dan obući..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 01:51   #739
i jel se i ove godine nose uniforme?
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 10:04   #740
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i jel se i ove godine nose uniforme?
u ruzicnjaku i lotrscaku

u ostalim skolama su klinci dobili po dve majice sk su izglasali, al ih ne moraju nosit u skolu. mogu i zapodoma
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.