Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2011., 23:44   #1
Pitanja u vezi tenisa

Evo ja imam 14 godina i vec se 4 godine bavim tenisom.Tenis igram ama bas svaki dan sa prijateljima ali i sa trenerom.u tenisu mi jako dobro ide servis jer sam sa 14 godina visok 188cm Ja igram tenis na vojnome poligonu u požegi koji se zove glavica a i besplatno tamo igram svaki dan jer mi je tata radio u vojsci pa eto smijem igrati.Gore imamo sve to trebamo imati.imamo reflektore,vodu da mozmo zalit teren,wc-e i jos puno malih pomocnih stvarcica.Mene sada zanima kako da ja igram nekakve turnire do 16 godina a da se broje za rang listu u hrv.
Tenis mi ide jako dobro i pobjedivao sam i decke koji su rangirani medu 400 najboljih u hrvatskoj.Ako tko ima kakvih savjeta za mene u vezi reketa ili kako da bolje iskoristim visinu neka napise komentar!I da nadodam ako ima tko u požegi mojeg godista ili slicno a da se bavi tenisom neka takoder napise komentar!Hvala !

i molio bih moderatore da mi nebrisu temu jer mi je ovo jako vazno¨.hvala!
__________________
kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
lule121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:39   #2
cao kralju!

Evo da ti odgovorim na ovo tvoje :

Bas sam pricao sa jednim likom koji se bavi tenisom u Mosttaru (bih) .. I sada , ako zelis ici na turnire mozes se prijaviti ja mislim samo na neke turnire koji su besplantni , al moras da prodjes kvalifikacije neke... A ako zelis da igras svaki turnir , da cesto sudjelujes u tome i da se nadas da mozes uspjeti u tome , trebao bih upisati tenis... to znaci , otic u tenis klub i placat mjesecno treninge i ucit .. Jedino tako mozes to..

O tome se raspitaj u teniskom klubu takodjer. Oni ti sve znaju najbolje i naravno , sa ocem pricaj u vezi toga...
A sto se tice servisa i igre na tvoju visinu , mogu ti reci ( jer sam ja visok 195) vjezbaj ruku jer sa takvom visinom i ako imas imalo snage ,tj: "zivota u sebi" mozes imat servis ko Roddick ... malo prati igru del potra , soderlinga.. njih dvojica ti mogu biti idoli u tenisu ...

Pogledas malo po netu... Nadam se da sam ti pomagao ,

Be cool :* :* :*
sesaros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 06:19   #3
[QUOTE=sesares
Ja treniram tenis već 2 godine ali nikad nisam pitao trenera za nekakve turnire zato jer sam mislio da nisam dovoljno dobar Pa eto hvala na odgovoru

I još trazim nekog za igranje koje iz Požege!

pozdrav
__________________
kada se kunem majkom možda lažem, ali kada se kunem ocem govorim istinu, majke mi!
lule121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 23:05   #4
Quote:
lule121 kaže: Pogledaj post
Evo ja imam 14 godina i vec se 4 godine bavim tenisom.Tenis igram ama bas svaki dan sa prijateljima ali i sa trenerom.u tenisu mi jako dobro ide servis jer sam sa 14 godina visok 188cm Ja igram tenis na vojnome poligonu u požegi koji se zove glavica a i besplatno tamo igram svaki dan jer mi je tata radio u vojsci pa eto smijem igrati.Gore imamo sve to trebamo imati.imamo reflektore,vodu da mozmo zalit teren,wc-e i jos puno malih pomocnih stvarcica.Mene sada zanima kako da ja igram nekakve turnire do 16 godina a da se broje za rang listu u hrv.
Tenis mi ide jako dobro i pobjedivao sam i decke koji su rangirani medu 400 najboljih u hrvatskoj.Ako tko ima kakvih savjeta za mene u vezi reketa ili kako da bolje iskoristim visinu neka napise komentar!I da nadodam ako ima tko u požegi mojeg godista ili slicno a da se bavi tenisom neka takoder napise komentar!Hvala !

i molio bih moderatore da mi nebrisu temu jer mi je ovo jako vazno¨.hvala!
koliko ja znam, moras se prijavit u neki KLUB. teniski klub naravno
placat ces mu nekakvu mjesecnu clanarinu. neznam jel to tvoje klub, al ako imas trenera valjda je?
kad si prijavljen za klub, onda se mozes prijavljivat i za turnire u hrv prijavis se u svom klubu (oni dobiju nekakav dopis na kojem se upisuju igraci ) i onda ides na turnir. platis prijavninu i cekas zdrijeb, i nadas se da sec dobro odigrat ako imas jos koje pitanje napisi
sritno! )
mishonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:37   #5
evo imam i ja pitanje
može li mi neko objasnit koja je razlika i je li uopće postoji između plaćanja članarine teniskog kluba i škole treninga teniskog kluba, jer u datoteci na linku ispod piše da je članarina za djecu 150 kn, a da djeca koja polaze školu tenisa ne plaćaju članarinu. Može neko objasnit?

evo link:
http://www.tk-pozega.hr/index.php?op...d=15&Itemid=53
CroScreenwriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 20:54   #6
Quote:
CroScreenwriter kaže: Pogledaj post
evo imam i ja pitanje
može li mi neko objasnit koja je razlika i je li uopće postoji između plaćanja članarine teniskog kluba i škole treninga teniskog kluba, jer u datoteci na linku ispod piše da je članarina za djecu 150 kn, a da djeca koja polaze školu tenisa ne plaćaju članarinu. Može neko objasnit?

evo link:
http://www.tk-pozega.hr/index.php?op...d=15&Itemid=53


pozdrav....skola treninga je da dijete moze trenirati a onaj tko samo placa clanarinu on nemoze trenirat...nego je samo clan kluba i ima neke pogodnosti(pogodnosti kako gdje).....
soldaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:18   #7
hvala puno
CroScreenwriter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 14:31   #8
a da vas pitam, kakva je kvaliteta igrača na sportskim igrama mladih?
Mislio sam se prijavit, igram sad svakodnevno tenis, ove godine sam prošao 2 mjeseca treninga sa trenerom, i prije toga imam 10 godina iskustva igranja. Još sam i sa 10 godina trenirao. Pa esu tamo sve nabrijani igrači koji svakodnevno imaju treninge sa trenerima, ili bih i ja uhvatio pokoji gejm
mjurli37™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:27   #9
Pitanje u vezi tenisa

Ima puno tema, pa ne znam dali je ovo negdje vec bilo...
Dali možda neko zna što sve treba da bi se nastupalo na ITF turniru, kao na primjer turnir koji je sad u toku "FBD Men's Irish Open"

Pretpostavljam da se prvo trebaju proc neke amaterske lige, ali nisam ništa o tome našo, pa bi molio nekog za pomoć.
Hvala

Zadnje uređivanje Robi86 : 23.07.2012. at 14:07.
Robi86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:47   #10
Iskreno, ne znam..

pretpostavljam da moraš biti registriran u nekom klubu, proći liječničke preglede, platiti prijavnice za turnir, biti prijavljen na itf-ovoj stranici, itd..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 15:34   #11
99% prvo moraš bit registriran u nacionalnom savezu prije ičega drugog. mail šalji na HTS
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 16:41   #12
Quote:
Robi86 kaže: Pogledaj post
Ima puno tema, pa ne znam dali je ovo negdje vec bilo...
Dali možda neko zna što sve treba da bi se nastupalo na ITF turniru, kao na primjer turnir koji je sad u toku "FBD Men's Irish Open"

Pretpostavljam da se prvo trebaju proc neke amaterske lige, ali nisam ništa o tome našo, pa bi molio nekog za pomoć.
Hvala
Pitat ću ja pa ti javim... Strpljivo samo
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 00:28   #13
Quote:
Robi86 kaže: Pogledaj post
Ima puno tema, pa ne znam dali je ovo negdje vec bilo...
Dali možda neko zna što sve treba da bi se nastupalo na ITF turniru, kao na primjer turnir koji je sad u toku "FBD Men's Irish Open"

Pretpostavljam da se prvo trebaju proc neke amaterske lige, ali nisam ništa o tome našo, pa bi molio nekog za pomoć.
Hvala

Mozes prvi put uzet reket u ruku i igrati Futures..tako da..

Prvo ti treba adekvatna oprema (majica koja smije imati natpise na rukavima i hlace bez natpisa osim mini znaka proizvodaca) naravno sve sto ti treba za igru..

2) potrebno ti je izvadit IPIN- 55$

3) kad dobijes PIN slobodno prijavis Kvale bilo kojeg Futuresa..ako neuspijes u kvale igras open kvale(neogranicen broj mjesta)...cim prijavis kvale platis 40$..

4) moras 2-3 dana prije pocetka kvala doc na turnir i podnjeti osobnu prijavu
i imati neki osobni dokument sa slikom


to ti je ono osnovno..a i postupak je ovakav po redu..

znaci moze ti to prvi susret s reketom bit a ti mozes igrat turnir..
nemoras bit ni registriran pri HTS-u jer su to ITF turniri..

ako sta zanima pitaj...
soldaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 14:20   #14
zanima me kak to da se tenisaci s nekih turnira vrate s manje bodova na atp ljestvici nego kad su ih imali kad su otisli na taj turnir
npr. nadal je prije nedavnog wimbledona imao valjda 10k bodova, sad ih ima 8.905

nema mi logike da se ode na turnir, pobijedi u par meceva, a kao nagradu ti oduzmu tisucu bodova
Bryan K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 14:24   #15
Quote:
Bryan K kaže: Pogledaj post
zanima me kak to da se tenisaci s nekih turnira vrate s manje bodova na atp ljestvici nego kad su ih imali kad su otisli na taj turnir
npr. nadal je prije nedavnog wimbledona imao valjda 10k bodova, sad ih ima 8.905

nema mi logike da se ode na turnir, pobijedi u par meceva, a kao nagradu ti oduzmu tisucu bodova
should I feed the troll or not?? hmm, not today
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 19:38   #16
Quote:
Bryan K kaže: Pogledaj post
zanima me kak to da se tenisaci s nekih turnira vrate s manje bodova na atp ljestvici nego kad su ih imali kad su otisli na taj turnir
npr. nadal je prije nedavnog wimbledona imao valjda 10k bodova, sad ih ima 8.905

nema mi logike da se ode na turnir, pobijedi u par meceva, a kao nagradu ti oduzmu tisucu bodova
Pošto je N. ispao relativno rano iz turnira, a branio je prvo mjesto koje je osvojio prošle godine, izgubio je razliku u bodovima onoga što je imao i što je zadržao ove godine. Npr. Wimbeldon vrijedi 1000 bodova, da ga je osvojio, zadržao bi svoje bodove od prošle godine, a ovako je izgubio dio bodova..... takva igra.
__________________
Kvaliteta života je bolja uz sport! Moj izbor je tenis!
sportskaopremhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 19:45   #17
Quote:
sportskaopremhr kaže: Pogledaj post
Pošto je N. ispao relativno rano iz turnira, a branio je prvo mjesto koje je osvojio prošle godine, izgubio je razliku u bodovima onoga što je imao i što je zadržao ove godine. Npr. Wimbeldon vrijedi 1000 bodova, da ga je osvojio, zadržao bi svoje bodove od prošle godine, a ovako je izgubio dio bodova..... takva igra.
Za osvajanje Wimbledona se dobija 2000 bodova
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:55   #18
Tako je! Lako meni izgubiti koju tisućicu bodova .... no Nadala to košta pada na ljestvici!
__________________
Kvaliteta života je bolja uz sport! Moj izbor je tenis!
sportskaopremhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 00:15   #19
Quote:
sportskaopremhr kaže: Pogledaj post
Pošto je N. ispao relativno rano iz turnira, a branio je prvo mjesto koje je osvojio prošle godine, izgubio je razliku u bodovima onoga što je imao i što je zadržao ove godine. Npr. Wimbeldon vrijedi 1000 bodova, da ga je osvojio, zadržao bi svoje bodove od prošle godine, a ovako je izgubio dio bodova..... takva igra.
i nije nadal osvojio nego nole
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.