Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2006., 19:13   #1001
Yep....Ursa...to je to ofkors
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.11.2006., 12:16   #1002
Uzmimo i primjer Marije - majke bozje: svi paganaski bogovi su bili 'zaceti djevicama' - impregnacija suncevim zrakama.

Takav sun-god- obicno je prikazan kao dijete na grudima svoje majke...takva ikonografija se moze pronaci alll the way od Egipta i Kine..Rima Vesta, djevica boginja... Grcka -Artemida (Dijana)...

Da ne govorimo o specijalno adaptiranoj formi Mitraizma - najpopularniji u Rimu: Sol Invictus- Nespobjedivo Sunce: cije je 'ponovno rodenje' dozivljavalo klimaks u zimskim Saturnalijama, 25. prosinca.

Teologija Mitre i Krista je upravo identicna: Mitra je imao 12 sljedbenika s kojima je podijelio posljednju sakramentalnu veceru...umro i uskrsnuo treci dan,sveti dan je nedjelja...mnogim imenima zovu Mitru: 'istina', 'svijetlo',
'dobri pastir'...ljecio je bolesne, izvodio cuda,jeduci njegovo tijelo i pijuci njegovu krv - odnosno ubijenog bika - moze se pobijediti smrt, na sudnji dan - mrtvi se uskrsnuti...treba li vise???

U 4 st. rani krscani su molili okreniti Istoku, sa rukama siroko otvorenim i licem okrenutim prema gore : Bogu -Suncu!! (kao sto su i Egipcani dizali i sirili ruke obozavajuci Sunce:
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 02.11.2006., 12:42   #1003
Quote:
enzogiovanni kaže:
ne ja osobno nemam problema sa time...ali imam problema kada mi zbog toga:
  • lijepa lova ide iz proračuna svake godine u prodavače magle
  • kada mi neki novi "nebeski narod" ili "božji narod" zbog hrpu povijesno bezvrijednih papira traži državu na teritoriju na kojem, eto netko živi jedno 1000 godina, pa neizbježno kreće rat koji nema kraja
  • kada mi se u 4 ili 5 država "teorija" kreacionizma uči na satu BIOLOGIJE al pari kao teorija evolucije (ovo je samo u SAD ali kreće pomalo dalje)
  • kada mi ovaj ili onaj pop sa oltara dirigira svoje ovce za koga glasati u predizborno vrijeme...

eto to su moji problemi...
Govorim o vjeri a ne o religiji.
Nista ne fali vjerovati u Boga i u sebe.
Kad ces umrijeti to neznas ali hoces , nepobitna cinjenica , i na kraju krajeva malo vjere ti nece skoditi , tebi i svim drugima.
To je moj savjet svima i to sto su neki ljudi radili nema veze o ovome o cemu govorim.
Maitreya is offline  
Old 02.11.2006., 13:29   #1004
[QUOTE[*][*]kada mi ovaj ili onaj pop sa oltara dirigira svoje ovce za koga glasati u predizborno vrijeme...[/list]
eto to su moji problemi...[/QUOTE]

Koju crkvu mislis, gdje se predikuje o politici,gdje si ti bio i interesuje me koju crkvu mislis pravoslavnu,katolicku ili neku drugu crkvu.
leoni is offline  
Old 02.11.2006., 23:35   #1005
Quote:
leoni kaže:
Koju crkvu mislis, gdje se predikuje o politici,gdje si ti bio i interesuje me koju crkvu mislis pravoslavnu,katolicku ili neku drugu crkvu.
konkretno sam bio u katoličkoj i čuo na svoje uši..za ostale konfesije nemam pojma da li "dirigiraju" stado u predizborna vremena ali se niti najmanje ne bih čudio da je odgovor: da.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Old 03.11.2006., 08:31   #1006
Quote:
blue bird kaže:
Uzmimo i primjer Marije - majke bozje: svi paganaski bogovi su bili 'zaceti djevicama' - impregnacija suncevim zrakama.

Takav sun-god- obicno je prikazan kao dijete na grudima svoje majke...takva ikonografija se moze pronaci alll the way od Egipta i Kine..Rima Vesta, djevica boginja... Grcka -Artemida (Dijana)...

Da ne govorimo o specijalno adaptiranoj formi Mitraizma - najpopularniji u Rimu: Sol Invictus- Nespobjedivo Sunce: cije je 'ponovno rodenje' dozivljavalo klimaks u zimskim Saturnalijama, 25. prosinca.

Teologija Mitre i Krista je upravo identicna: Mitra je imao 12 sljedbenika s kojima je podijelio posljednju sakramentalnu veceru...umro i uskrsnuo treci dan,sveti dan je nedjelja...mnogim imenima zovu Mitru: 'istina', 'svijetlo',
'dobri pastir'...ljecio je bolesne, izvodio cuda,jeduci njegovo tijelo i pijuci njegovu krv - odnosno ubijenog bika - moze se pobijediti smrt, na sudnji dan - mrtvi se uskrsnuti...treba li vise???

U 4 st. rani krscani su molili okreniti Istoku, sa rukama siroko otvorenim i licem okrenutim prema gore : Bogu -Suncu!! (kao sto su i Egipcani dizali i sirili ruke obozavajuci Sunce:

Ovo su rjeci Šejtana kada je dozivio poraz, iz knjige ISA.A.S, :

...Nakon svog oporavka njegove ću buduće površne slijedbenike koristiti za nove izbore, možda tamo gde Bosfor prelazi u Mramorno more, možda za vrijeme imperatora Armentariusa... to će biti baš fino, govedar, sin boga Marsa – aždaje koja bljuje vatru i majke Romule... ohoho, sudbina će biti prepuštena smrtnicima, koji će za kratko vreme zbog sukoba i vjerske netrpeljivosti iz osnove izmeniti izgled hriščanstva... malo primirje - malo rat

ili još bolje, za vreme Velikog Mitrinog sanjara Konstantina, koji će sve njih iskoristiti za nove izbore i lažno ujedinjenje... da, da, istočnačke ideje i Grčka Rimska tradicija izrodiče divne reakcije i sukobe bezbroj dinastija, za čije narode, život na ovome svijetu neče biti važan najmanje hiljadu godina... jer će njihovi vladari biti nosioci i čuvari nebeskih ključeva, tko zna?... možda Rim, Aleksandrija, Antiohija, budu moja sledeča gnijezda... na kraju krajeva finansijski ključevi su kod mene, vratću se kad, tad...

Knjiga je puna toga, o cemu vi raspravljate
Zendula is offline  
Old 03.11.2006., 12:35   #1007
Quote:
enzogiovanni kaže:
konkretno sam bio u katoličkoj i čuo na svoje uši..za ostale konfesije nemam pojma da li "dirigiraju" stado u predizborna vremena ali se niti najmanje ne bih čudio da je odgovor: da.
Katolicka crkva od Francuske revolucije je sa politikom razdvojena,znaci da je religija i politika od crkve razdvojena.
Sada svaki velecasni ima pravo svoj misljenje da kaze.
On nesmije da kaze dajte vas glas ovoj partiji jer u suprotnom otici cete u pakao.
Ali on smije da kaze ova partija je u redu mozete dati svoj glas.
Ti imas pravo kao ateist da kazes ja nevjerujem crkvi.
Ljudi opet iz crkve mogu da daju glas kome zele to je njihova osobna volja.
leoni is offline  
Old 03.11.2006., 18:36   #1008
Da, ali ne može on lajat cijelu misu i uplitati HDZ/HSP/HSLS/SDP u cijelu propovijed! On ima pravo na mišljenje i neka ga kaže, ali neka mi ne tupi da sam ja govno (onako suptilno, kako samo Crkva zna).
Kastavac is offline  
Old 04.11.2006., 23:13   #1009
Quote:
Maitreya kaže:
Govorim o vjeri a ne o religiji.
Nista ne fali vjerovati u Boga i u sebe.
Kad ces umrijeti to neznas ali hoces , nepobitna cinjenica , i na kraju krajeva malo vjere ti nece skoditi , tebi i svim drugima.
To je moj savjet svima i to sto su neki ljudi radili nema veze o ovome o cemu govorim.
očigledno živiš kao većina "vjernika"
ne vodi te vjera u boga, niti uvjerenje u tvoju vjeru nego .... "pune gaće"
...bjedan je takav život
DrSigmundFreud is offline  
Old 05.11.2006., 13:21   #1010
Quote:
Kastavac kaže:
Da, ali ne može on lajat cijelu misu i uplitati HDZ/HSP/HSLS/SDP u cijelu propovijed! On ima pravo na mišljenje i neka ga kaže, ali neka mi ne tupi da sam ja govno (onako suptilno, kako samo Crkva zna).
Neznam kako je kod tebe i velecasni je samo covjek,i on nije crkva on zastupa samo crkvu,znaci on moze svoje misljenje dati a na meni je da odlucim koga cu izabrati.
Naprimjer ako crkva kaze ova partija nije losa sa pogleda crkve jer ta partija je naprimjer protiv abortusa i zabrane kontracepcijskih tableta,a crkva isto tako je protiv logicno je da ce tu partiju podrzati,to je jedini razlog da velecasni u tom pravcu propovjeda.
E sada mozes ti biti za to to je tvoja volja da izaberes naprimjer partiju koja je za abortus i zato imamo tu slobodu da sami odlucimo.

Zar nije bolje jednom djetetu od 2 godine ostaviti ga u uvjerenju da postoji bozicno drvce i sveti Nikola i lijepi dan da dozive u slatkisima ,nego djete sokirati ne postoji nista i kada umres 2 metra ispod zemlje kao sto neki roditelji to rade .
leoni is offline  
Old 05.11.2006., 13:41   #1011
Quote:
leoni kaže:
Zar nije bolje jednom djetetu od 2 godine ostaviti ga u uvjerenju da postoji bozicno drvce i sveti Nikola i lijepi dan da dozive u slatkisima ,nego djete sokirati ne postoji nista i kada umres 2 metra ispod zemlje kao sto neki roditelji to rade .
Da, roditelji-ateisti mislim da cak pocnu i ranije 'sokirati' dijete sa pitanjima smrti, boga i smisla zivljenja...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.11.2006., 14:01   #1012
Mislim, iz iskustva, roditelji ateisti daju svojoj djeci lijepo djetinjstvo, punom magije i dobrote, tako da...
Kastavac is offline  
Old 05.11.2006., 15:22   #1013
Quote:
Kastavac kaže:
Mislim, iz iskustva, roditelji ateisti daju svojoj djeci lijepo djetinjstvo, punom magije i dobrote, tako da...

Ovim zelis reci....sto zapravo...ajde...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.11.2006., 15:24   #1014
Gdje je bila rjec o svim roditeljima ateistima

Navedeno iz licnog iskustva svako ima pravo odgajati kako misli da je po njegovom u redu,zasto nebi vjerovali u bajke
leoni is offline  
Old 05.11.2006., 15:36   #1015
Meni nikad nisu prodavali priće o Djedu Mrazu, Zubić vili, anđelima, sv. Nikoli, Bogu i ostatku ekipe. Dobivao sam naravno svoju dozu mašte i bajki, ali uvijek sam razlikovao istu od stvarnosti.

Svejedno, rekao bi da sam imao prilično lijepo djetinjstvo.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 05.11.2006., 15:46   #1016
Yap...i ja moram reci da sam bila te srece...mislim na djetinjstvo uz roditelje znastvenike i ateiste....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.11.2006., 15:49   #1017
Ja ali si ipak imao,nije bitno da li si razlikovao ili ne bilo je dio tvog djetinjstva da ga uljepsa.
leoni is offline  
Old 05.11.2006., 15:57   #1018
Moje su djetinjstvo osobito uljepsavale redovite posjete planetariju u Tehnickom muzeju...

Pa onda Swift, Caroll, Andersen, Grimm, Grcki mitovi...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 05.11.2006., 16:12   #1019
kod mene u blizini je bila biblioteka nije bio veliki izbor ali moglo se proci
leoni is offline  
Old 05.11.2006., 19:54   #1020
dao sam link za ovu knjigu pod threadom trojstvo al vjerojatno ima i ovdje zainteresiranih.

kog interesira razdoblje prvih stoljeća kršćanstva a želi jednu vrlo interesantnu knjigu nek obavezno pročita -kad je isus postao bogom-

http://www.megaupload.com/?d=4CNGAWJ2

radi se o skenovima pa se može čitat bilo kojim preglednikom slika ali ako se skine mali program http://www.flipviewer.com/fv/downloads.php može se knjigom listati i rukovati kao pravom 3D papirnatom knjigom (ona crvena ikona)

više o knjizi:
http://www.amazon.com/gp/reader/0156...05#reader-link

za one koji nisu pogledali film i pročitali ponešto o manni tj. somi ili muhari:
http://www.pharmacratic-inquisition.com/
http://wordfreaks.tribe.net/thread/a...7-02d589a70dcf

kao i :
The Root of All Evil - The God Delusion (1 of 2)
http://www.youtube.com/watch?v=CQ8_bIji7gQ
dio 2 i ostali su u popisu desno.

Zadnje uređivanje ursamajor : 05.11.2006. at 23:11.
ursamajor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.