Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2006., 21:49   #21
Quote:
KungFuMonkey kaže:
Zato sto nije tvoj svijet. Ti si samo izmisljotina. Onaj ciji je svijet sve razumije. Nitko od ostalih ne razumije sve. Zao mi je ekipa, ovo je gezin svijet.
"Svi razumiju sve" ,.. sad se ti misli sta to znaci
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 22:02   #22
Quote:
diki kaže:
Otkud onda toliko stvari koje ne razumijem?
Blokirana si višim entitetima koji dozvoljavaju samo NEKIMA da istinu spoznaju ooooo.... djevojko lijepaaaa
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 22:16   #23
Jel netko čitao priču "Krajnji egoist" Theodora Sturgeona? U njoj ima isto neki tip koji misli na taj način što na kraju rezultira vrlo drastičnim posljedicma.

Nešto slično ima i u priči "Electric Ant" Phillipa Dicka.

U biti isfurana ideja odavno.
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 22:32   #24
Quote:
normall kaže:
Blokirana si višim entitetima koji dozvoljavaju samo NEKIMA da istinu spoznaju ooooo.... djevojko lijepaaaa
O prinče svake hvale vrijedni, tek sad spoznah istinu da prava istina jest samo u meni
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 22:34   #25
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Okay, zanimljivo ,...
Da li razumijes sve sto ti se dogadja u snu?,.. san je 100% produkt tvog mozga,..
Hm, Allwe, znači da taj svijet čine i nesvjesni dijelovi naše misli .....Ma nema mi to smisla, moram malo razmisliti, doraditi misao pa se javim kasnije
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:49   #26
Quote:
diki kaže:
Hm, Allwe, znači da taj svijet čine i nesvjesni dijelovi naše misli .....Ma nema mi to smisla, moram malo razmisliti, doraditi misao pa se javim kasnije
Sto je u stvari svjestan dio nasih misli a sto nesvjestan,.. mozak moze procesuirati samo odredjeni postotak informacija koje nasa osjetila primaju u svakom trenutku. Zato nesvjesno zatvaramo oci kad se pokusavamo koncetrirati,.. ili apstrahirati zvukove oko nas,..

Vjerojatno postoji dio mozga koji je zaduzen da u svakom trenutku odlucuje sto je bitno, novo ili iziskuje inteligenciju da bi se obradilo,.. a sto je nebitno, vec prije obradjeno (ponavljanje iste ili slicne stimulacije).

Da li ti se ikada dogodilo da te neko upita o detalju nekog dogadjaja,.. i da iz prve ruke neznas koje boje je bila majca koju je na primjer Ivan nosio,.. ali kad zatvoris oci,.. sa 90% sigurnosti ces reci da bila je crvena,... ili slicno

Mi spoznajemo stvari kojih nismo svjesni. A one nam se vracaju poslje, kroz fenomene "intuicije".

Long Story Short,... mi smo puno vise od onoga sto smo svjesni da jesmo. Mi znamo puno vise od onoga sto smo naucili, Mi se sjecamo puno vise stvari nego sto smo zapamtili....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 23:51   #27
Quote:
normall kaže:
Blokirana si višim entitetima koji dozvoljavaju samo NEKIMA da istinu spoznaju ooooo.... djevojko lijepaaaa
"Istina zavisi o dubini spoznaje." AllweEverWanted (c) 2006
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:05   #28
Quote:
AllweEverWanted kaže:
"Istina zavisi o dubini spoznaje." AllweEverWanted (c) 2006
Ako istina egzistira neovisno o stupnju spoznaje,ne bi li onda bilo preciznije reći spoznaja istine zavisi o dubini spoznaje?

Na kraju krajeva, istina je da čovjek nije ptica bez obzira na kojem stupnju spoznaje bio.
danaye(c)2006
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 00:29   #29
Quote:
danaye kaže:

Na kraju krajeva, istina je da čovjek nije ptica bez obzira na kojem stupnju spoznaje bio.
danaye(c)2006
Postoje osobe koje na određenom stupnju svijesti zaista jesu ptice, samo obični ljudi njih vide kao humanoide, a ptice su svjesne, da su ti, što misle da su ljudi, u stvari ptice.
normall (c)1456
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 03:22   #30
Quote:
danaye kaže:
Ako istina egzistira neovisno o stupnju spoznaje,ne bi li onda bilo preciznije reći spoznaja istine zavisi o dubini spoznaje?
Istina ne exsitira neovisno o stupnju spoznaje, samim time sto se mijenja s obzirom na stupanj spoznaje,....

Prije 2000 godina Istina je bila da je zemlja ravna ploca,.. jer su sve spoznaje ukazivale na to,... isto tako istina je bila da postoje 4 elementa; voda, zrak, vatra i zemlja,... jer su sve spoznaje ukazivale na to,... slicno sa svim spoznajama u to vrijeme,...
Danas znamo da Zemlja nije ravna ploca, da ne postoje samo 4 elementa u prirodi i da su vecine spoznaja osim onih matematickih bile, .. netocne ili u najboljem slucaju neprecizne,..
Za 2000 godina ako znanost nastavi se razvijati slicnim tempom... sve spoznaje do kojih smo danas dosli,.. bit ce netocne ili u najboljem slucaju neprecizne....
Istina jeste spoznaja ili skup spoznaja koje opisuju neki dogadjaj, radnju ili proces.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 13:27   #31
Quote:
normall kaže:
Postoje osobe koje na određenom stupnju svijesti zaista jesu ptice, samo obični ljudi njih vide kao humanoide, a ptice su svjesne, da su ti, što misle da su ljudi, u stvari ptice.
normall (c)1456
Odlično.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 00:52   #32
Quote:
normall kaže:
Postoje osobe koje na određenom stupnju svijesti zaista jesu ptice, samo obični ljudi njih vide kao humanoide, a ptice su svjesne, da su ti, što misle da su ljudi, u stvari ptice.
normall (c)1456
Sta ti je prica bez krila.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 11:26   #33
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Istina jeste spoznaja ili skup spoznaja koje opisuju neki dogadjaj, radnju ili proces.
Vjerojatno će ti biti drago kad kažem da ne postoji definicija istine (kao ni stvarnosti, a neki ih poistovjećuju).

Teško je to definirati... npr, po tvojoj defininciji istina bi mogla biti i domaći uradak iz biologije u kojem si pisao o sisavcima... što očito nije *istina* nego *domaći uradak*

Istina mora biti svojstvo suda, a ne "događaja, radnji ili procesa".
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 01:09   #34
Allwe, po čemu je teorija ničega različita od teorije Matrixa? Mislim, u biti svodi se na isto zar ne
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein

Zadnje uređivanje Danny_boy : 17.12.2006. at 03:40.
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 02:32   #35
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Istina ne exsitira neovisno o stupnju spoznaje, samim time sto se mijenja s obzirom na stupanj spoznaje,....

Prije 2000 godina Istina je bila da je zemlja ravna ploca,.. jer su sve spoznaje ukazivale na to,... isto tako istina je bila da postoje 4 elementa; voda, zrak, vatra i zemlja,... jer su sve spoznaje ukazivale na to,... slicno sa svim spoznajama u to vrijeme,...
Danas znamo da Zemlja nije ravna ploca, da ne postoje samo 4 elementa u prirodi i da su vecine spoznaja osim onih matematickih bile, .. netocne ili u najboljem slucaju neprecizne,..
Za 2000 godina ako znanost nastavi se razvijati slicnim tempom... sve spoznaje do kojih smo danas dosli,.. bit ce netocne ili u najboljem slucaju neprecizne....
Istina jeste spoznaja ili skup spoznaja koje opisuju neki dogadjaj, radnju ili proces.
Uf.
prije 2000 godina spoznaja je nametala mišljenje da je zemlja ravna ploća no spoznaja nije promijenila i ne mijenja pravu prirodu objekta spoznaje.
Iako su mislili da je zemlja ravna to nije promijenilo istinu da je okrugla.
Samo se mijenjala spoznaja.
Isto vrijedi i za niz ostalih spoznaja tijekom vremena.
Uostalom razliku terminologije si i sam dobro napisao, tijekom vremena će se mijenjati spoznaje o nečemu, no (moj dodatak) cijelo to vrijeme objekt spoznaje ostaje nepromijenjen.
Spoznaja je(u tom smislu) vrlo slična pojmu percepcije,koja je isto tako promjenjiva veličina u odnosu na objekt no njena promjenjivost ne mijenja objekt sam.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 06:41   #36
Quote:
Danny_boy kaže:
Allwe, po čemu je teorija ničega različita od teorije Matrixa? Mislim, u biti svodi se na isto zar ne
Hm ova tema je pokrenuta malo prije ove o Matrixu,...
Cilj ove teme je bio da svako moze filozofirati o elementarnim istinama i o tome kako smo mi nastali i zasto smo nastali ako postoji ikakav razlog,..i kako se to uklapa u znanstvena vidjenja danas prije 2000 godina i kako ce se to uklapati u znanstvena vidjenja za 2000 godina,.....
cisto znanost vs filozofija,.. da li se nadopunjuju ili mozda upraznjavaju
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 06:42   #37
Quote:
Danny_boy kaže:
Allwe, po čemu je teorija ničega različita od teorije Matrixa? Mislim, u biti svodi se na isto zar ne
Hm ova tema je pokrenuta malo prije ove o Matrixu,...
Ja znam da ja postojim jer ja mislim svjestan sam sebe,..kako cu znati da ti postojis.....???? kako znam da ti nisi produkt mojih misli... kako cu znati da ovaj zivot nije samo san,... ili matrix....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 06:58   #38
Quote:
danaye kaže:
Uf.
prije 2000 godina spoznaja je nametala mišljenje da je zemlja ravna ploća no spoznaja nije promijenila i ne mijenja pravu prirodu objekta spoznaje.
Iako su mislili da je zemlja ravna to nije promijenilo istinu da je okrugla.
Samo se mijenjala spoznaja.
Isto vrijedi i za niz ostalih spoznaja tijekom vremena.
Uostalom razliku terminologije si i sam dobro napisao, tijekom vremena će se mijenjati spoznaje o nečemu, no (moj dodatak) cijelo to vrijeme objekt spoznaje ostaje nepromijenjen.
Spoznaja je(u tom smislu) vrlo slična pojmu percepcije,koja je isto tako promjenjiva veličina u odnosu na objekt no njena promjenjivost ne mijenja objekt sam.
U pravu si ....
Ti i ja ocito imamo drugacije vidjenje istine,.. za tebe je istina apsolutno vezana za ono sto je,.. bez obzira na kut gledanja pojedinca,... za mene je istina vezana za percepciju pojedinca.

Istina gubi smisao u trenutku kada znas sve o necemu jer je nemoguce znati sve o necemu.... samim time asolutna istina ne postoji vec samo nasa percepcija iste.

Recimo jednom gusteru,.. sunce je izvor topline... dolazi i odlazi u vise manje jednakim razmacima. I to je sve sto jednom gusteru treba.... za covjeka,.. sunce je .... ah sto vec je, zvijezda za povrsinskom temperaturom od toliko i toliko celzijusa, dijametra toliko i toliko kilometara,...
Jednom gusteru se kvaliteta i svacanje zivota i pojava nece promjeniti sa svim tim malim cinjenicama koje recimo covjeku mijenjaju.

Istina bi trebala biti; pravilna percepcija,... a funkcija iste, bi trebala biti bolje svacanje prirode oko nas, da bi mogli donositi bolje odluke, da bi mogli povisiti kvalitetu zivota.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 07:07   #39
Quote:
Aerial_51 kaže:
Vjerojatno će ti biti drago kad kažem da ne postoji definicija istine (kao ni stvarnosti, a neki ih poistovjećuju).

Teško je to definirati... npr, po tvojoj defininciji istina bi mogla biti i domaći uradak iz biologije u kojem si pisao o sisavcima... što očito nije *istina* nego *domaći uradak*

Istina mora biti svojstvo suda, a ne "događaja, radnji ili procesa".
Da znam da definicija istine ne postoji izmedjuostalog jer je istina svojstvo,.. samim time bilo bi apsurndo definirati istu,... ali zato mozemo pricati kakvo je to svojstvo, i kako utjece na tvrdnje,..
Sjecam se jednog predavanja iz filozofije gdje smo rapsravljali o spoznaji,... jedini nacin da mozemo donjeti 100% ispravne odluke u svakom trenutku je da spoznamo sve...sto je namoguce tako da je nemoguce donjeti uvijek 100% ispravne odluke.... Ali zato mozemo teziti tome da donosimo sto vise ispravnih odluka,.. a to ce mo postici spoznavanjem,...
Spoznaja onda moze biti pravilna ili nepravilna,.. e tu se sada moze pricati o istini,.... i guess...
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:37   #40
Prema ovome, svi smo mi 1, što znači da 0 ne postoji.
__________________
The past is a foreign country.
Magnificent is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.