Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2007., 13:28   #61
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
zasto ljudi vole sve sto je tajanstveno, misteriozno, neobjasnjivo?
Nesto sto tjera mastu da radi, potakne nerijetko razvoj kreativne ideje. A znamo koliko to moze biti autoeroticno.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 17:29   #62
Paralelno filozofiji neispitanog, misterioznog, tajanstvenog možeš pročitati ljude, a ja ih dijelim na velike i male. Veliki ljudi su univerzalni u svojim pogledima, što bi u prijevodu značilo da su širokogrudni prema svemu i svakome, a nisu pristrani, maleni ljudi su svojim nastupima jako isključivi, pristrani, a pojam širokogrudnosti ne primjenjuju ni u puno realnijim odnosima nego što je mistrioznost.
deidre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 16:55   #63
zašto ljudi vole misterije?

Mislim da je u korijenu ljudskog interesa za misterije nemogućnost prihvaćanja mogućnosti da nakon smrti nema ničega. Da smo beznačajna gomila gena, kromosoma, atoma, molekula i da sve to naše postojanje koje je i uvijek će ostati predmet diskusija, naprosto besmislena gomila slučajnosti. Čovjek si je morao dati neku važnost, bar kakvu takvu, pa je sve što nije uspio istražiti, spoznati i proučiti zaogrnuo velom mistike da bi tako i sebi i svom postojanju dao neki naizgled viši, dublji smisao i svrhu.
Dijelom je to ukorijenjeno i u djetinjstvu. Nema djeteta koje nije fascinirano herojima, moći, horrorom, fantasyem. Nasljeđe koje, ne zaboravimo taj čini mi se vrlo važan faktor, izaziva euforiju i ugodu.
__________________
Lone rider rides alone!
lone rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:30   #64
Kada je nešto "misteriozno" tada je ok u to samo vjerovati bez ikakvog razumnog argumenta - nešto što 90% ljudi nije sposobno proizvesti pa im misterije (čuda, nadrealno, natprirodno, neobjašnjivo) predstavljaju šansu za dokazivanje da su bolji od pametnjakovića...naime oni vjeruju!
Nestor Drake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:26   #65
zašto ljudi vole misterije?

Quote:
Nestor Drake kaže: Pogledaj post
Kada je nešto "misteriozno" tada je ok u to samo vjerovati bez ikakvog razumnog argumenta - nešto što 90% ljudi nije sposobno proizvesti pa im misterije (čuda, nadrealno, natprirodno, neobjašnjivo) predstavljaju šansu za dokazivanje da su bolji od pametnjakovića...naime oni vjeruju!
Slažem se. Tako sami sebi izgledaju cool (mrzim taj izraz). Oni kuže nešto što ostali ne kuže. Ma nemoj! Možda, ali poznavajući i sebe kao klinca i mnoge klince, svi svrše na ideju da su nešto posebno, van ovog svijeta a samo oni to kuže. Ma da. Jednostavna djetinjasta kvazifilozofija za hranjenje vlastitog osjećaja važnosti. A to vjerovati bez dokaza samo zato jer je to netko dovoljno upečatljivo dizajniran rekao, ma zaboravi čovječe.
__________________
Lone rider rides alone!
lone rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:22   #66
Ima li misterije uopće?

Da budem iskren, slabo sam na ovom podforumu iako mi je prilično zanimljiv. No primjetio sam da za svaku postavljenu misteriju ima savršeno logično rješenje jer se uglavnom radi ili o

a) usmenoj predaji koju je nemoguće provjerit
b) dokumentiranim događajima koji su čudni ali zapravo logički objašnjeni
c) lakrdiji nekih trećih osoba kojima je dosadno

pa možemo li onda u to vjerovati, u neke čudne i nadnaravne događaje, kad ih zapravo, NEMA...?
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:53   #67
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Da budem iskren, slabo sam na ovom podforumu iako mi je prilično zanimljiv. No primjetio sam da za svaku postavljenu misteriju ima savršeno logično rješenje jer se uglavnom radi ili o

a) usmenoj predaji koju je nemoguće provjerit
b) dokumentiranim događajima koji su čudni ali zapravo logički objašnjeni
c) lakrdiji nekih trećih osoba kojima je dosadno

pa možemo li onda u to vjerovati, u neke čudne i nadnaravne događaje, kad ih zapravo, NEMA...?
da, istina, većinu stvari možemo objasniti, i zato mnogi odustaju od ovog pdf-a, već sam mnogo puta predložio da napravimo jednu top-temu - osobna iskustva s paranormalnim jer su misterije i MM prezasićeni bujicom osobnih iskustava.

No istine, ponekad i ima! Zato je mi tu tragamo
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:27   #68
očito je tema samo meni interesantna...
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 20:44   #69
evo jedne, dali je moguće http://www.clipjunkie.com/The-Haunted-Hill-vid4216.html
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 08:18   #70
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
očito je tema samo meni interesantna...
Očito.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 20:59   #71
Kao sto sam davno rekao.. 1 posto se u svijetu dogodi misterije.. a to sto se od 1 posto dogodi opet se dogodi prirodno.. Iako ima nekih strasnih prica.. sve se moze objasniti..
__________________
Ej prijatelju pročitao sam to u novinama a navečer sam vidio na TV-mora da bude istina"Novine - privatne,TV - privatna,
Joppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 00:24   #72
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Da budem iskren, slabo sam na ovom podforumu iako mi je prilično zanimljiv. No primjetio sam da za svaku postavljenu misteriju ima savršeno logično rješenje jer se uglavnom radi ili o

a) usmenoj predaji koju je nemoguće provjerit
b) dokumentiranim događajima koji su čudni ali zapravo logički objašnjeni
c) lakrdiji nekih trećih osoba kojima je dosadno

pa možemo li onda u to vjerovati, u neke čudne i nadnaravne događaje, kad ih zapravo, NEMA...?
Misterije su oni neobjašnjivi događaji, ako postoji logično objašnjenje onda to nije misterij.
Usmena predaja su babske priče
Lakardije su lakardije

Ima li logičnog objašnjenja za NLO-e? ali nloe "vanzemaljskog" porijekla.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 00:27   #73
A ustvari čekaj, ako se dokaže da za neki NLO da je vanzemaljskog porijekla, onda to više neće biti misterij jer će se znati šta je.

Misterij je zapravo neka pojava ili događaj u fazi kada još nije razješnjeno o čemu se radi
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:44   #74
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
A ustvari čekaj, ako se dokaže da za neki NLO da je vanzemaljskog porijekla, onda to više neće biti misterij jer će se znati šta je.

Misterij je zapravo neka pojava ili događaj u fazi kada još nije razješnjeno o čemu se radi
to je i bila poanta ove teme - nego, nije li svaki misterij razjašnjen?
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:55   #75
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
to je i bila poanta ove teme - nego, nije li svaki misterij razjašnjen?
ne. . .

Evo, kada smo već kod toga, objasni mi šupljinu Fobosa i Deimonsa
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:23   #76
Gdje su nestale misterije?

Kao 1. ispricavam se moderatorima ako sam na krivom mjestu pokrenuo temu.

Uglavnom je ovaj dio foruma rezerviran za one koji vjeruju u malo vise nego sto se vidi "golim okom". Kao dugogodisnji recimo fan misterija i nadnaravnog zbilja sam se nacitao/nagledao svega. Ono sto mene zanima, a pomalo i strasi jest u neku ruku srozavanje ljudske inteligencije. Sto zapravo zelim reci?

Ne tako davno, prije jedno 10-15 godina dok jos nisu bili DSLovi, YouTube, flat rate i ostale blagodati interneta vec se vecina "drndala" na 56k strojevima situacija sa misterijama i paranormalnim je bila znacajno drugacija. Naime, tada vrlo aktivne news-grupe, pojedine stranice i forumi okupljali su(istina u dosta manjem broju) ljubitelje tih fenomena. I tada su se vodile razlicite rasprave, ljudi su se prepirali, prikupljali i dijelili informacije itd.
Ono sto je razlicito od danas jest da (po mom osobnom iskustvu) ljudi su bili puno manje naivni. Dakle, ja nisam jedan od onih koji ce bas sve pokusati objasniti znanstvenim metodama i onima koji su "primjereni" sirim masama, ali opet necu na svaku nebulozu nasjesti. Vec jedno vrijeme pratim ovaj dio podforuma, kao i jos neke i jednostavno se ne mogu nacuditi koliko su ljudi lakovjerni, naivni i koliko imaju zelju neke jednostavne stvari pretvoriti u misterije. Pa tako obicno plesanje plamena od svijece se odmah pretvori u kontakt sa onostranim, vrlo poznati i zbilja dobro znanstveno popraceni i objasnjeni poremecaji spavanja poput paralize sna ili nocnih terora su odmah uzdignuti u opsjednutosti i duhove, klasicna stvar kada ljudi tonu u san da im se javlja niz informacija koje kao da "brzo prolaze" mozgom ili trzanje tijela prije pada u san isto tako se odmah mistificira, sfinga je isprva imala lavlju glavu, ako se cesto pogleda na sat i iste su brojke to je isto nesto nadnaravno, Hitler se grije na antartici sa radijatorima, francuzi su u sedamdesetima na covjeka presadili vucju glavu, mjesec ima samo jednu stranu itd.

Nemojte krivo shvatiti, oni cije sam teme prozvao, nije mi cilj vrijedjati, samo zelim naglasiti kako neke stvari zbilja nisu misterije i nema potrebe gurati ih tamo kada je svijet ionako dovoljno pun zavjera i tesko objasnjivih fenomena.
Pitam se samo gdje su nestali svi oni ljudi koji su izvlacili zbilja pametne teme i imali vrlo snazne argumente za svoje stavove i kojima bi barem 60-70% danasnjih tema, bas kao i meni bilo naprosto smijesno jer ako se malo aktivira mozak zbilja neke stvari jednostavno nemaju smisla, cak ni kao misterije. Jos jedna stvar koja me potakla na pisanje ovoga jest nedavno pokrenute emisije sa gatanjem, tarotom i numerologijom i zbilja veliki broj ljudi koji to zove i vjeruje da im tamo jedna teta koja sjedi sa spilom karata i pored laptopa moze predvidjeti buducnost u roku 30 sekundi. Uz to cesto puta krivo cuje informacije koje joj se daju, poput godine rodjenja pa ona gata za 2002. a netko je rekao 2004. i sl.

Zanima me ima li itko tko slicno razmislja ili sam to samo ja malo ostario? Isto tako, bilo bi zgodno raspraviti o tome zasto ljudi imaju potrebu nesto prije sami sebi, a i drugima predstaviti kao paranormalno, a ne pokusati prvo doci do nekog vise "zemaljskog" objasnjenja? Je li bijeg od danasnje stvarnosti dosao do te razine da si jednostavno sami stvaramo misterije? Zasto su ljudi odmah agresivni ako netko drugi ne prihvati njihovo vidjenje na odredjeni dogadjaj?

Eto, malo za drugaciji ton rasprave, ako ce moderatori dopustiti. Jos jednom napominjem, nije mi cilj provocirati ili se svadjati, ali sam uvijek za kvalitetnu raspravu. Kakva su vasa razmisljanja i argumenti?

Zadnje uređivanje Ispijač Mozga : 18.01.2009. at 19:05.
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 18:49   #77
Samo si malo ostario tj. dosao sebi

To sto se tice snova. Fakat, evo recimo ja vodim "dnevnike" di zapisujem sta sam sanjao. Ima svacega u tim snovima i to bi trebalo recimo otkrit i skontat sta je to no ljudi ne da briju svasta. Ti si jos kulturan Ljudi su poludili lol.

Odleprsali, vjerujem da im je samo dupe zaljepljeno za pod dok noge i glava onako ko I se vec savila prema gore. Odleprsali u nebesa umjesto da su na tlu sa nogama a da je dupe u sredini a ne na podu.

Quote:
samo zelim naglasiti kako neke stvari zbilja nisu misterije i nema potrebe gurati ih tamo kada je svijet ionako dovoljno pun zavjera i tesko objasnjivih fenomena.
Treba gurat al isto tako treba i ljude pustit da sami neke stvari shvate. I ja isto mislim da znamo dosta zavjera na kojima bi trebalo poradit i ne bazirat se na nove no...
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:50   #78
Nema tu nikakve misterije.
Jednostavno pre 10 godina ,mnogo manje ljudi je koristilo internet,pa je stoga i broj lakovernih bio manji.
A danas čim se dete odvoji od mamine sise,prikopča se na internet,ide na razne forume,chat grupe,facebook itd,tako da je broj ljudi koji su na net-u neuporedivo veći.Veći broj ljudi na internetu automatski znači i veći broj lakovernih.
Tako da je tvoje razmišljanje subjektivni utisak,mislim da je sada procentualno stanje lakovernih isto kao i pre 10 godina (ako se pocentima to uopšte može iskazati)
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 20:09   #79
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
Kao 1. ispricavam se moderatorima ako sam na krivom mjestu pokrenuo temu.

Uglavnom je ovaj dio foruma rezerviran za one koji vjeruju u malo vise nego sto se vidi "golim okom". Kao dugogodisnji recimo fan misterija i nadnaravnog zbilja sam se nacitao/nagledao svega. Ono sto mene zanima, a pomalo i strasi jest u neku ruku srozavanje ljudske inteligencije. Sto zapravo zelim reci?

Ne tako davno, prije jedno 10-15 godina dok jos nisu bili DSLovi, YouTube, flat rate i ostale blagodati interneta vec se vecina "drndala" na 56k strojevima situacija sa misterijama i paranormalnim je bila znacajno drugacija. Naime, tada vrlo aktivne news-grupe, pojedine stranice i forumi okupljali su(istina u dosta manjem broju) ljubitelje tih fenomena. I tada su se vodile razlicite rasprave, ljudi su se prepirali, prikupljali i dijelili informacije itd.
Ono sto je razlicito od danas jest da (po mom osobnom iskustvu) ljudi su bili puno manje naivni. Dakle, ja nisam jedan od onih koji ce bas sve pokusati objasniti znanstvenim metodama i onima koji su "primjereni" sirim masama, ali opet necu na svaku nebulozu nasjesti. Vec jedno vrijeme pratim ovaj dio podforuma, kao i jos neke i jednostavno se ne mogu nacuditi koliko su ljudi lakovjerni, naivni i koliko imaju zelju neke jednostavne stvari pretvoriti u misterije. Pa tako obicno plesanje plamena od svijece se odmah pretvori u kontakt sa onostranim, vrlo poznati i zbilja dobro znanstveno popraceni i objasnjeni poremecaji spavanja poput paralize sna ili nocnih terora su odmah uzdignuti u opsjednutosti i duhove, klasicna stvar kada ljudi tonu u san da im se javlja niz informacija koje kao da "brzo prolaze" mozgom ili trzanje tijela prije pada u san isto tako se odmah mistificira, sfinga je isprva imala lavlju glavu, ako se cesto pogleda na sat i iste su brojke to je isto nesto nadnaravno, Hitler se grije na antartici sa radijatorima, francuzi su u sedamdesetima na covjeka presadili vucju glavu, mjesec ima samo jednu stranu itd.

Nemojte krivo shvatiti, oni cije sam teme prozvao, nije mi cilj vrijedjati, samo zelim naglasiti kako neke stvari zbilja nisu misterije i nema potrebe gurati ih tamo kada je svijet ionako dovoljno pun zavjera i tesko objasnjivih fenomena.
Pitam se samo gdje su nestali svi oni ljudi koji su izvlacili zbilja pametne teme i imali vrlo snazne argumente za svoje stavove i kojima bi barem 60-70% danasnjih tema, bas kao i meni bilo naprosto smijesno jer ako se malo aktivira mozak zbilja neke stvari jednostavno nemaju smisla, cak ni kao misterije. Jos jedna stvar koja me potakla na pisanje ovoga jest nedavno pokrenute emisije sa gatanjem, tarotom i numerologijom i zbilja veliki broj ljudi koji to zove i vjeruje da im tamo jedna teta koja sjedi sa spilom karata i pored laptopa moze predvidjeti buducnost u roku 30 sekundi. Uz to cesto puta krivo cuje informacije koje joj se daju, poput godine rodjenja pa ona gata za 2002. a netko je rekao 2004. i sl.

Zanima me ima li itko tko slicno razmislja ili sam to samo ja malo ostario? Isto tako, bilo bi zgodno raspraviti o tome zasto ljudi imaju potrebu nesto prije sami sebi, a i drugima predstaviti kao paranormalno, a ne pokusati prvo doci do nekog vise "zemaljskog" objasnjenja? Je li bijeg od danasnje stvarnosti dosao do te razine da si jednostavno sami stvaramo misterije? Zasto su ljudi odmah agresivni ako netko drugi ne prihvati njihovo vidjenje na odredjeni dogadjaj?

Eto, malo za drugaciji ton rasprave, ako ce moderatori dopustiti. Jos jednom napominjem, nije mi cilj provocirati ili se svadjati, ali sam uvijek za kvalitetnu raspravu. Kakva su vasa razmisljanja i argumenti?
Svaka Ti čast! Skidam kapu!
Vrlo si lijepo sročio kako stoje stvari, u potpunosti se slažem sa tvojim opažanjima.
__________________
"Postoji samo jedno dobro, a to je znanje, i jedno zlo, a to je neznanje"--Platon
DefCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 21:00   #80
A još malo unatrag u prošlost...gutala sam sva izdanja Trećeg oka, Arke...baš sam guštala otići na kiosk po novi broj
Arabea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.