Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2011., 08:15   #1
Kakav savjet dati frendici?

Prijateljica je divna osoba. U kakvo god društvo da dođe odmah ju svi prihvate i veoma je druželjubiva. Osoba za koju se može reći da po svojim kvalitetama i vrijednostima je odličan materijal za dugogodišnju djevojku i buduću suprugu. Međutim ima problema sa dečkom. Tražila je od mene savjet, a ja pak zbog nedavnih iskustava sa svojim bivšim ne mogu joj ga objektivno dati. Pokušala sam.....ali eto....rekla sam joj iz svojeg iskustva neke stvari, međutim znam da bi joj dobro došlo još koje mišljenje.

Oboje su u ranim 30-ima, imaju stalno zaposlenje i preodlična primanja. Zajendo su godinu dana od čega nekih recimo 7-8 mjeseci žive zajedno u njegovom stanu. Ona radi od 8-16, on na veliku žalost od 9 do 21h (tako je to kada imaš svoju firmu).
E sada.....u početku veze je sve bilo idealno i krasno. Taj osjećaj se nastavio i kada se ona preselila k njemu. Neki su joj govorili da brza, međutim moje je mišljenje da ljudi nakon što prijeđu 30-tu godinu nemaju vremena za hodanje tipa kao kada imate 20-god. Barem u samom startu par može vidjeti jesu li kompatibilni za zajednički život ili ne.
Međutim u zadnjih nekih 2 mjeseca se on počeo na neki način mjenjati. Dolazi doma u 21:30 (kao i inače) i nakon što se istušira i pojede završi pred laptopom gdje surfa po netu i sa nekim ljudia s eznade tpkati preko gmaila (ljudi s posla, partneri, prijatelji, ali ima kako sam saznala i nekih prijateljica ). Ako nije laptop onda je nogomet na TV-u.

Prije nije bilo tako. Više su to vrijeme posvećivali jedno drugome, međutim zbog ove promjene mu je rekla da joj se to ne sviđa na što joj je on rekao da je umoran i da ga ona treba razumijeti da treba neki ispušni ventil kojim mozak stavlja u off opciju. Jedno vrijeme je to tolerirala, ali kaže mi da što je više vrijeme odmicalo sve je teže bilo ponovo započeti razgovor oko toga. Ako bi mu i pokušala objasniti da želi da pogledaju neki film zajedno ili što već, te da to dugo već nisu uradili onda on onako nadureno kaže da pretjeruje jer ispada da se kao ne provode vrijeme zajedno. Istina je da se kolko tolko on posveti njoj za vikend, međutim 60% tih dana opet provede ili na laptopu ili pred TV-om.
Počela je sumnjati da ju vara ili da mu se više ne sviđa, jer se i sex prorijedio na 2 puta tjedno s time da ona doista (tako mi kaže) obožava sex i da kada god ga je on želio nije ga odbijala. Rekla sma joj da i sam inicira sex jer frajeri to vole. Kaže mi da je i to činili i da ima cijelu zalihu sexy donjeg rublja, ako ne i kolekciju, ali da ponekad on jednostavno i kada ju vidi u tome da baš i nije zaintersiran (njegovo opravdanje: umor). Mislim, da li postoji doista frajer koji tako flegmatično odbije jebenu p***u u sexy donjem rublju sa halterima???

Uglavnom u dilemi je što da učini....da li da i dalje pokušava raditi na toj vezi ili da odustane jer iskreno mislim da počinje gubiti energiju. Kada su sa mnom zajeno na kavi super se odnose jedan prema drugome.

Želim čuti što bi joj vi savjetovali?
Da li je netko bio u takvim situacijama pa da mi dade neki hint što da joj ja savjetujem?

Jednostavno mi je za nepovjerovati u cijelu priču jer ima dojam da je postao na neki način imun na nju, a ako je tako onda bi trebao prekinuti tu vezu, jer ipak je ona u NJEGOVOM stanu i može ju se riješiti kada god poželi.
Frajeri se okreću za njome, prilaze joj, a on kao da jednostavno ne vidi što ima pred sobom.
Također sam ju pitala da li ga je pokušala upitati što nije u redu. Rekla je da je pokušala, a da je on odgovorio da je sve OK, da nema nikakvih problema među njima, da on nju i dalje voli te da se ne zamara takvim stvarima. Tako da ne znam. .

Teško mi ju gledati, jer je doista predivna osoba. ....i onda kada sagledam kako je završila moja veza i u kakvoj je ona, opet se mogu vratiti na pitanje koje sam postavila davnih dana na forumu "Što se događa frajerima nakon 30-te?". Zbog cijelog tog stresa je izgubila 2 kg.

Doista počinjem vjerovati da ne vrijedi biti dobra, poštena i vjerna osoba jer ti se to obije samo u glavu.
S obzirom na moj pesimizam u svezi muškog roda, nisam baš idealni kandidat za davanja savjeta u takvim situacijama.
Stoga molim sve vas koji ste bili u takvoj ili sličnoj situaciji da mi kažete da li da tu vezu spašava tj. da pričeka neko vrijeme da vidi odvijanje situacije ili da bježi glavom bez obzira.
Hvala svima na trudu za odgovaranje.
Ane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:26   #2
Teška situacija..ne radim toliko koliko radi on, pa ne mogu ni zamisliti koliko je čovjek umoran kada dođe doma,
ali istina je da na vezi treba raditi i ulagati da bi opstala. U svakom slučaju, meni se čini da se ona mora prilagoditi
njemu, kao i on njoj. Možda da mu predloži da barem 3-4 dana tjedno ostavi internet i dopisivanja, te to vrijeme
posveti njima dvoma.
Kompromisi čuda rade ( ako smo na njih spremni, naravno )..u svakom slučaju, gadna situacija i ne bih joj
voljela bti u koži.
A što se tiče dopisivanja s nekakvim frendicama...hm...sreća pa imam dečka koji ima isti stav kao i ja - muško
ženska prijateljstva ne postoje, tako da nema dopisivanja takvog tipa. A sad..kakav je njen stav o tome, ne znam.
Ako ju smeta, definitivno bi trebala otvoreno popričat s njim.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:35   #3
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Teška situacija..ne radim toliko koliko radi on, pa ne mogu ni zamisliti koliko je čovjek umoran kada dođe doma,
ali istina je da na vezi treba raditi i ulagati da bi opstala. U svakom slučaju, meni se čini da se ona mora prilagoditi
njemu, kao i on njoj. Možda da mu predloži da barem 3-4 dana tjedno ostavi internet i dopisivanja, te to vrijeme
posveti njima dvoma.
Kompromisi čuda rade ( ako smo na njih spremni, naravno )..u svakom slučaju, gadna situacija i ne bih joj
voljela bti u koži.
A što se tiče dopisivanja s nekakvim frendicama...hm...sreća pa imam dečka koji ima isti stav kao i ja - muško
ženska prijateljstva ne postoje, tako da nema dopisivanja takvog tipa. A sad..kakav je njen stav o tome, ne znam.
Ako ju smeta, definitivno bi trebala otvoreno popričat s njim.
Također ima stav da ne postoje muško - ženska dopisivanja, ali on baš tog stava nema......pa mu do određene mjere to tolerira. Sve doks e ne nalazi sam sa njima. Ona se već njemu naveliko prilagodila tako što uopće ne grinda oko toga...svega je u 2 mjeseca 2 puta prokomentirala situaciju što iz primjernoga pokazuje koliko strpljenja i tolerancije ima.
Ni ja joj ne bih bila u koži. Željela sma jojs avjetovati da prekine sa njime jer je idealna partija i brzo će naći nekoga drugofa, međutim odmah sam pregrizla jezik jer zapravo iskreno govoreći svi mi kada nekoga izuzetno volimo teško s eodlučujemo za taj koram (znam po sebi) pa trpimo mnoga sranja dokle ide da ide pokuavajući u međuvremenu riješiti probleme.
Zna on od tih 5 radnih dana jednu večer posvetiti njoj, ali to posvećivanje nije niti u približnoj meri onome kakvo je dobivala prije 2 mjeseca.
Ane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:52   #4
Cijelo rješenje je zapravo vrlo bolno, ali jednostavno.

Jer:
I kad ima slobodnog vremena, rađe će sjediti za lapom, nego išta raditi s njom.

Sigurna da je, po opisu, taj lik jednostavno asocijalna persona, pomalo ovisna o kompu (a takvih ti je sve više u današnje vrijeme, ko gljiva poslije kiše) i jednostavno kakav je sad s njom, bit će i ubuduće, s naglaskom da bi se to sve skupa moglo pogoršati.

Ne pričajmo o tome što će biti kada dođe dijete pa se nađe pod opterećenjem neslućenih razmjera.

Imam prijateljicu sa gotovo identičnom situacijom, samo je tu još dvoje djece i 9 godina uvjeravanja da "možda tako treba biti". Ona se uopće ne sjeća kada su zadnji put radili nešto zajedno (čak ni s djecom), jer ovaj radi, a i kad je za kompjuterom, tobože "radi". Obiteljske zajedničke trenutke odrađuje kao zombi i vrlo je nervozan ako mu se više puta dnevno obrati vezano za obitelj ili nju, jer "šta ga stalno gnjavi, pa zar ne vidi da radi nešto".

Ona se razvodi, on još uvijek tvrdi da nešto s njom nije u redu i da je nezahvalnica.
Djeca više ne žele niti pričati s njime, jer ga smatraju čudakom koji ih ne šljivi pol posto.

Ovo je ekstrem, ali....ne zaustaviš li nešto takvo na početku do tu dođe.

Ne kažem da nešto s muškarcima nakon 30-te nije u redu, jer ima doista odličnih tipova, a uz to, svi parovi imaju probleme, problemi su svakodnevnica.

Ali ako te netko ne doživljava radi ekrana i radi od jutra do sutra...ako si žena željna ljubavi i druženja i obiteljskog života - uvenut ćeš kao cvijet.

Pa nek sada ona vidi. Ima još vremena da sve to ostavi.

Mda...rijetko to ide na bolje. Čak i ako se promijeni na tjedan-dva, vratit će se na staro.
Ne može ona nekoga mijenjati. Može samo on donijeti odluku da ipak više bude s njom nego s ekranom.
A ako on ne vidi u čemu je problem.....teško, jako teško.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 08:55   #5
Dakle čovjek radi 12 sati dnevno...ajde sad vas dvije mudrice, odradite 2 tjedna po 12 sati dnevno, i recite mi nakon toga koliko vam je do seksa, koliko vam je do razgovora - koliko vam je do bilo čega.
Mislim, ja jesam, s time da se nisam ni dopisivao na internetu nakon toga - nego bih si kupio pivu na putu do doma, popio je - i otišao spavat. Pogotovo ovako u proljeće kad je organizam i inače istrošen.
A halteri baš i ne odmaraju čovjeka.

To što se dopisuje, zamisli, s prijateljicama, je toliko glupo da neću to ni komentirat. Zamisli, čovjek ima prijateljice.

Ako joj toliko smeta, neka mu objasni da treba više pažnje. A ovaj "problem" s prijateljicama će bit vječan, jer nijedan normalan čovjek neće odjebat dugogodišnje prijateljice zato što mu je cura psycho.
I da - 2 puta tjedno je puno u tim uvjetima. Nit on ima 18, pa da nosa okolo konstantnu erekciju, nit mu se nakon toliko posla išta da.

A za njega imam jedan malo čudan prijedlog - neka ode trčat nakon što dođe s posla. Ili u teretanu putem s posla. Fizička aktivnost plus tuširanje čuda naprave za stanje duha nakon takvog radnog dana.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:04   #6
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Dakle čovjek radi 12 sati dnevno...ajde sad vas dvije mudrice, odradite 2 tjedna po 12 sati dnevno, i recite mi nakon toga koliko vam je do seksa, koliko vam je do razgovora - koliko vam je do bilo čega.
Mislim, ja jesam, s time da se nisam ni dopisivao na internetu nakon toga - nego bih si kupio pivu na putu do doma, popio je - i otišao spavat. Pogotovo ovako u proljeće kad je organizam i inače istrošen.
A halteri baš i ne odmaraju čovjeka.

To što se dopisuje, zamisli, s prijateljicama, je toliko glupo da neću to ni komentirat. Zamisli, čovjek ima prijateljice.

Ako joj toliko smeta, neka mu objasni da treba više pažnje. A ovaj "problem" s prijateljicama će bit vječan, jer nijedan normalan čovjek neće odjebat dugogodišnje prijateljice zato što mu je cura psycho.
I da - 2 puta tjedno je puno u tim uvjetima. Nit on ima 18, pa da nosa okolo konstantnu erekciju, nit mu se nakon toliko posla išta da.

A za njega imam jedan malo čudan prijedlog - neka ode trčat nakon što dođe s posla. Ili u teretanu putem s posla. Fizička aktivnost plus tuširanje čuda naprave za stanje duha nakon takvog radnog dana.
Ok, jedno pitanje. kkao objašnjavaš to da do prije 2 mjeseca je isto tako radio do 21h i kada je došao doma je provodio vrijeme sa njome u razgovoru, gledanju filma whatever.....
Nije da je to odpočetka tako bilo. Znači 10 mjeseci sve OK, a onda ova zadnja 2 odjednom promjena......
Ne drži vodu to....

Upravo zato jer znade da je teško raditi toliko puno mu daje prostora, ali ima osjećaj da on počinje biti sebičan pa sve više i više uzima taj prostor samo za sebe.

Što se tiče frendica........sorry ali moj budući neće imati frendica tj. može ih imati ali kada se želi vidjeti sa njima onda idem i ja sa njime. Dovoljno sam sranja pretrpila u prijašnjim vezama da vjerujem kako su muško - ženska prijateljstva moguća.
Te frendice (iz iskustva) su njemu bile rame za plakanje kada god nešto "kao" nije štimalo u vezi. Pa jebe mu, kada nešto ne štima u vezi kome se treba osoba obratiti? Meni ili toj tako reći frendici? Sa kime je u vezi? I onda da bude stvar još bolje ona njemu kaže "Naići će bolja!" umjesto da ga savjetuje tipa da ima razumjevanja, da razgovara s amnom itd.
NE POSTOJE PRAVA MUŠKO - ŽENSKA PRIJATELJSTVA. I točka!
Ane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:05   #7
Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post
Cijelo rješenje je zapravo vrlo bolno, ali jednostavno.

Jer:
I kad ima slobodnog vremena, rađe će sjediti za lapom, nego išta raditi s njom.

Sigurna da je, po opisu, taj lik jednostavno asocijalna persona, pomalo ovisna o kompu (a takvih ti je sve više u današnje vrijeme, ko gljiva poslije kiše) i jednostavno kakav je sad s njom, bit će i ubuduće, s naglaskom da bi se to sve skupa moglo pogoršati.

Ne pričajmo o tome što će biti kada dođe dijete pa se nađe pod opterećenjem neslućenih razmjera.

Imam prijateljicu sa gotovo identičnom situacijom, samo je tu još dvoje djece i 9 godina uvjeravanja da "možda tako treba biti". Ona se uopće ne sjeća kada su zadnji put radili nešto zajedno (čak ni s djecom), jer ovaj radi, a i kad je za kompjuterom, tobože "radi". Obiteljske zajedničke trenutke odrađuje kao zombi i vrlo je nervozan ako mu se više puta dnevno obrati vezano za obitelj ili nju, jer "šta ga stalno gnjavi, pa zar ne vidi da radi nešto".

Ona se razvodi, on još uvijek tvrdi da nešto s njom nije u redu i da je nezahvalnica.
Djeca više ne žele niti pričati s njime, jer ga smatraju čudakom koji ih ne šljivi pol posto.

Ovo je ekstrem, ali....ne zaustaviš li nešto takvo na početku do tu dođe.

Ne kažem da nešto s muškarcima nakon 30-te nije u redu, jer ima doista odličnih tipova, a uz to, svi parovi imaju probleme, problemi su svakodnevnica.

Ali ako te netko ne doživljava radi ekrana i radi od jutra do sutra...ako si žena željna ljubavi i druženja i obiteljskog života - uvenut ćeš kao cvijet.

Pa nek sada ona vidi. Ima još vremena da sve to ostavi.

Mda...rijetko to ide na bolje. Čak i ako se promijeni na tjedan-dva, vratit će se na staro.
Ne može ona nekoga mijenjati. Može samo on donijeti odluku da ipak više bude s njom nego s ekranom.
A ako on ne vidi u čemu je problem.....teško, jako teško.
Hvala na ovome primjeru. Reći ću joj ga.....Nadam se da će joj malčice pomoći u odluci.
Doista nikome ne treba da ostaje u vezi znajući već unaprijed kako će ona završiti.
Ane77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:10   #8
Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Hvala na ovome primjeru. Reći ću joj ga.....Nadam se da će joj malčice pomoći u odluci.
Doista nikome ne treba da ostaje u vezi znajući već unaprijed kako će ona završiti.

Nema na čemu, drago mi je pomoći.
Samo neka se navodi za onim - kakav je zajednički život na početku, takav će biti i inače. Ako postoje neki veći problemi, a nema želje za suočavanjem, postati će još gori.

Ako je zajednica čvrsta i ljudi se razumiju, tek onda ide na bolje.

Gdje nema druženja, nema ni komunikacije, nema ni neke osobite veze.
Posebno ako on ipak, ono malo vremena što se zabavlja, provodi chatajući s drugim ženama, umjesto s njom.

Chatanje s drugim ženama meni osobno nije stravično, ali ako to stavlja prije nje, onda...mislim da je sve jasno.

Jednostavno će biti nesretna. Ima jedan život i ne mora svjesno ulaziti u nešto gdje će biti, odnosno gdje već jest nesretna.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:13   #9
Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Ok, jedno pitanje. kkao objašnjavaš to da do prije 2 mjeseca je isto tako radio do 21h i kada je došao doma je provodio vrijeme sa njome u razgovoru, gledanju filma whatever.....
Nije da je to odpočetka tako bilo. Znači 10 mjeseci sve OK, a onda ova zadnja 2 odjednom promjena......
Ne drži vodu to....
Pustila ga je zaljubljenost. Kad si zaljubljen ne moraš ni jest ni spavat, sve što ti treba je osoba u koju si zaljubljen. Ovo nije ni trajno, a ni zdravo stanje.
Nakon zaljubljenosti vidiš s kime si i odlučiš da li s tobom osobom želiš dijeliti svoj život. S obzirom da kaže da je voli, onda valjda želi dijeliti svoj život s njom.

Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Upravo zato jer znade da je teško raditi toliko puno mu daje prostora, ali ima osjećaj da on počinje biti sebičan pa sve više i više uzima taj prostor samo za sebe.
Svakome treba prostora samo za sebe. Bilo bi ok znati da li se on tako ponaša svaki dan, i vikendom, ili par puta tjedno. Ako je 2-3 puta tjedno, onda ona histerizira bezveze.

Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Što se tiče frendica........sorry ali moj budući neće imati frendica tj. može ih imati ali kada se želi vidjeti sa njima onda idem i ja sa njime. Dovoljno sam sranja pretrpila u prijašnjim vezama da vjerujem kako su muško - ženska prijateljstva moguća.
To što si ti bila u vezama sa seronjama koji sjede na dvije i više stolica nije problem tvog budućeg. Odnosno, ne bi trebao biti, ali će očito postat. Nadam se da ćeš naći ljubomornog manijaka s istim stavom.

Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Te frendice (iz iskustva) su njemu bile rame za plakanje kada god nešto "kao" nije štimalo u vezi. Pa jebe mu, kada nešto ne štima u vezi kome se treba osoba obratiti? Meni ili toj tako reći frendici? Sa kime je u vezi? I onda da bude stvar još bolje ona njemu kaže "Naići će bolja!" umjesto da ga savjetuje tipa da ima razumjevanja, da razgovara s amnom itd.
Naravno, opet tvoji seronje kroje tuđe sudbine.

Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
NE POSTOJE PRAVA MUŠKO - ŽENSKA PRIJATELJSTVA. I točka!
Naravno da ne postoje. Svoju prijateljicu koju znam 14 godinu, i s čijim mužem sam si u prejebenim odnosima, iako sam ga upoznao preko nje, zapravo podsvjesno želim izjebat u svinjcu. Svoju najbolju frendicu koju isto znam iz srednje škole i s čijim dečkom sam si također super također podsvjesno želim pojebat. Ma zapravo, sreća da nemam sestru, jer ne znam kako bih se suzdržao da joj ne stavljam kurac u analni otvor.
Daj, smanji frustracije, to što ti imaš 2-3 loša iskustva ne znači da su svi ljudi smradovi, samo da ti loše procjenjuješ ljude.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:14   #10
Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post
Samo neka se navodi za onim - kakav je zajednički život na početku, takav će biti i inače.
Ovo je itekako istina. I s obzirom da je to smeta, mora s njime razgovarati o tome i naći neko rješenje.

Ali govoriti o prekidu i prevari na temelju chatanja s prijateljicama je jednostavno idiotski.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:27   #11
Živim i ja sa dečkom godinu i pol dana, pa me posluša kada mu kažem da ostavi fucking
playstation i pogleda sa mnom film. Ok, ne radimo u toj mjeri da smo preumorni za bilo kakve
zajedničke aktivnosti, ali stanje kakvo je bilo prvog dana zajedničkog života do danas, nije se
gotovo uopće promijenilo. Dapače, ide na bolje, počeo mi je čak i pomagat u sitnim kućanskim
poslovima - opere suđe i pospremi stvari, za muško - meni sasvim dovoljno.

Stava sam da zajednički život sa partnerom ne bi smio biti pun napetosti i nezadovoljstva.
Po tome se vidi štima li sve skupa ili ne, a očigledno je da ti je prijateljica nesretna.
Kažeš da je pokušala popričat s njim, te je umjesto napretka dobila dozu poraza i sada stvar
više gotovo i da nije diskutabilna.
Mislim da sve govori za sebe, ali opet glupo je reć "prekini s njim, nema smisla"..nije sve
tako crno bijelo kada su emocije u pitanju.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:33   #12
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Ali govoriti o prekidu i prevari na temelju chatanja s prijateljicama je jednostavno idiotski.
Ako ovo referiraš na mene, ja nisam rekla da prekine zbog chatanja s prijateljicama

Nego, ako nije sretna i ako je usamljena i ako on rađe provodi slobodno vrijeme na netu, a gotovo nikako s njom, da će vjerojatno tako biti i ubuduće. I ako je tako nešto čini mizernom, da se pripremi da će vjerojatno tako i ostati i samim time, da uzme u obzir da to možda nije veza u kakvoj će biti sretna, nego nešto sasvim suprotno.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 09:40   #13
Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post
Ako ovo referiraš na mene, ja nisam rekla da prekine zbog chatanja s prijateljicama
više na autoricu teme.

Quote:
_Alexa_ kaže: Pogledaj post
Nego, ako nije sretna i ako je usamljena i ako on rađe provodi slobodno vrijeme na netu, a gotovo nikako s njom, da će vjerojatno tako biti i ubuduće. I ako je tako nešto čini mizernom, da se pripremi da će vjerojatno tako i ostati i samim time, da uzme u obzir da to možda nije veza u kakvoj će biti sretna, nego nešto sasvim suprotno.
Ovo je sigurno točno.
Ali imam dojam da problem nije tako dubok kako se postavlja, i da bi se on rado korigirao kada ona ne bi vodila tipa razgovor - zašto tipkaš na netu, a ne gledaš film samnom? Na što on kaže da mu se tipka na netu, nego kada bi to postavila "kada si svo vrijeme na internetu i ne razgovaraš samnom, osjećam se nesigurno i zanemareno, i to nikako nije lijep osjećaj", onda bi mu došlo iz dupeta u glavu da i ona ima osjećaje koje povređuje njegovo ponašanje. A slijedeći put kad to iznese radit će drame i vikat, i opet neće biti kvalitetnog razgovora.

Ljudi se ne znaju razgovarat, to je osnova problema.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:00   #14
Pročitala sam uvodni post i komentare i moram reći da se slažem s Alexom.

Stvari se najčešće zbivaju po inerciji i ponašanje koje ide silaznim tonom, pretendira da se tako i nastavi.
Ne kažem da je uvijek tako, ali najčešće je tako.

Ako je njemu splasnuo onaj prvi impuls zaljubljenosti i ako je dovoljno samoživ da ne reagira na njezine pokušaje provođenja zajedničkog vremena koje bi koristilo vezi, ona će s vremenom postajati sve nezadovoljnija.

Koliko sam uspjela shvatiti, ona nekako sramežljivo daje do znanja jednom u dva mjeseca da joj smeta njegovo provođenje vremena na laptopu i u chatu s frendicama?
Možda bi trebala biti uvjerljivija? Jasnije mu dati do znanja što je muči, jednostavno mu reći to.
Ok, tip radi 12 sati dnevno, ali ona ne zahtijeva od njega da pokosi vrt kad dođe s posla i gletuje zidove, nego da je privije uz sebe. Ako mu je to tako teško, onda zbilja...
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:02   #15
Ukratko - problem nije u muškarcima preko 30, nego u tom određenom muškarcu preko 30.
Ok radi 12 sati dnevno, ok umoran je, ali je uz to i kreten ako ne zna da nijednu ženu u svemiru (i to nakon godinu dana veze) neće zadovoljit takva razina odnosa u kojoj on nakon posla visi na netu do spavanja pa sutra repeat. Uostalom nakon 12 sati posla ti se ne chata sa kolegama poslije da se opustiš. Da li se dopisuje sa frendicama također potpuno nije bitno.

Ako je toliko umoran nakon posla, šanse su da mu se baš ni ne vara. Meni se ne bi dalo. A i da vara, nije problem u tome što vara, to je posljedica. Posljedica toga da je izgubio interes za nju i u kartama joj vidim jedno skoro preseljenje nazad gdje je već bila. Da mu je stalo, potrudio bi se. Simple as that.


I iako ne želim da ovo ide u offtopic, jer muško ženska prijateljstva ne mogu imat manje veze sa ovim ne mogu ne prokomentirat
Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Što se tiče frendica........sorry ali moj budući neće imati frendica tj. može ih imati ali kada se želi vidjeti sa njima onda idem i ja sa njime.
posesivno sranje 1: ovo može proć samo kod control freaka koji apsolutno ni tebi neće dozvoljavat nijednog muškog prijatelja i kojem ćeš morat objašnjavat svaku sekundu bez njegova prisustva. Krajnje sebično, posesivno i nesigurno ponašanje.

Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Te frendice (iz iskustva) su njemu bile rame za plakanje kada god nešto "kao" nije štimalo u vezi. Pa jebe mu, kada nešto ne štima u vezi kome se treba osoba obratiti?
Sranje 2: kao šta tabu reče- to što si ti bila sa šupkom/cima , to nema veze sa ničim. Da ne govorimo koliko je licemjerno, jer ti sigurno NIKAD nisi se nešto požalila prijateljica radi nekog problema u vezi npr NAKON što si o tome razgovarala sa partnerom i niste došli do konsenzusa i slično. Nikad nisi pitala frendicu da li možda ti griješiš ili on, ti pretjeruješ ili je on zbilja đubre, da ti pomogne dat objektivno mišljenje
E pa isto vrijedi i za muškarca koji ima prijateljicu. Pogotovo zato jer znaš i sama da su muškarci često glupi shvatit neke ženske probleme koji oni ne vide problemom. Ni njihovi prijatelji. Ali zato nerijetko prijateljica odreagira(iz osobnog iskustva kad sam bio mlađi ) -"pa konju jedan kako si to mogao reć, naravno da je problem,ispričaj joj se i napravi nešto lijepo za nju seronjo"

I ne monopoliziraj temu praktički svoje prijateljice i njenog problema da temu širiš na muško ženska prijateljstva i slično jer to nije tema.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:08   #16
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
"kada si svo vrijeme na internetu i ne razgovaraš samnom, osjećam se nesigurno i zanemareno, i to nikako nije lijep osjećaj", onda bi mu došlo iz dupeta u glavu da i ona ima osjećaje koje povređuje njegovo ponašanje. A slijedeći put kad to iznese radit će drame i vikat, i opet neće biti kvalitetnog razgovora.

Ljudi se ne znaju razgovarat, to je osnova problema.
Hm, jako, jako sam skeptična prema ovim metodama razgovora iz opusa dr Graya ili kako se već zove onaj tip što je napisao da su žene s Venere, a muškarci s Marsa. Ima još dosta tih autora koji preporučuju ovakav emocionalni stil razgovora koji je iz mog iskustva totalna greška i nešto što ne dovodi do cilja.

Po mom mišljenju treba razgovarati izravno, logički, jasno. I ta fraza "osjećam se nesigurno, bla, bla" - zašto on mora znati da se osjećam nesigurno?

Žene ne bi trebale davati olako taj carski osjećaj muškarcima - da su toliko moćni i jaki i da toliko ovisimo o njima, da nam izazivaju jebenu nesigurnost.

Ja bih mu rekla; Čuj, XY, smeta mi to i to, smatram da bi bilo bolje da to i to, zbog toga i toga. Precizno, logički, racionalno. Bez vike, dernjave i sličnih ispada.
I bez tih emocionalnih djetinjarija. To ne pali.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:16   #17
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Hm, jako, jako sam skeptična prema ovim metodama razgovora iz opusa dr Graya ili kako se već zove onaj tip što je napisao da su žene s Venere, a muškarci s Marsa. Ima još dosta tih autora koji preporučuju ovakav emocionalni stil razgovora koji je iz mog iskustva totalna greška i nešto što ne dovodi do cilja.
Ne bih znao, ne čitam ta sranja, a iz mog iskustva razgovor u kojem točno kažeš koji ti je kurac daje najbolje rezultate.

Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Po mom mišljenju treba razgovarati izravno, logički, jasno. I ta fraza "osjećam se nesigurno, bla, bla" - zašto on mora znati da se osjećam nesigurno?

Žene ne bi trebale davati olako taj carski osjećaj muškarcima - da su toliko moćni i jaki i da toliko ovisimo o njima, da nam izazivaju jebenu nesigurnost.
Oni žive skupa. Nisu na trećem dejtu, pa da moraju igrat igrice kontrole i dominacije. Ovdje se radi o vezi koja bi trebala imati potencijala da potraje - do daljnjeg (da ne kažem zauvijek, jer je to jebeno patetično).
Kakvog smisla ima u takvom odnosu pokušavati glumiti i skrivati stvarne osjećaje?
Kakva je onda budućnost takvog odnosa?
Kako ćete odgajati djecu, ako niste u stanju ni međusobno se otvoriti i imati iskren odnos?

Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Ja bih mu rekla; Čuj, XY, smeta mi to i to, smatram da bi bilo bolje da to i to, zbog toga i toga. Precizno, logički, racionalno. Bez vike, dernjave i sličnih ispada.
To je isto sasvim u redu, ali i dalje mislim da bolji efekt postigneš s time da kažeš koliko ti to smeta i na koji način. Pod pretpostavkom da je drugoj strani stalo do toga kako se ti osjećaš.

Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
I bez tih emocionalnih djetinjarija. To ne pali.
To su djetinjarije?
A "davanje carskog osjećaja muškarcima" je vrhunac zrelosti...
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:23   #18
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
To su djetinjarije?
A "davanje carskog osjećaja muškarcima" je vrhunac zrelosti...
Krivo. Napisala sam da je davanje muškarcima carskog osjećaja sranje, a upravo to će polučiti kad krene cmoljiti o svojoj nesigurnosti.

Već je zamišljam kako drhtavim glasićem, širom otvorenih, suznih očiju muca o nesigurnosti.

Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:27   #19
Quote:
Ane77 kaže: Pogledaj post
Upravo zato jer znade da je teško raditi toliko puno mu daje prostora, ali ima osjećaj da on počinje biti sebičan pa sve više i više uzima taj prostor samo za sebe.
Koliko je to puno prostora od 21, 21.30 do 23, 23.30? Pa ta sebičnost nema granica.

...I što je bio jedan od prijedloga, ne znam tko ga je napisao, bijeg glavom bez obzira prvi put kad zaškripi u vezi?
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 10:31   #20
Bolesno ljubomorna žena svake noći kad joj muž dođe pregleda njegovu odjeću i ako nađe koju dlačicu odmah napravi scenu. Jedne noći ne nađe ni jednu dlačicu i brizne u plač: -O, Bože, počeo me varati i s ćelavim ženama! ...

jedan prigodan vic koji doduše (nažalost) točno opisuje ljubomorne ljude i činjenicu da će oni uvijek naći razloga za ljubobmoru i posesivne ispade...
__________________
Tko laže, taj krade.
Tko krade, taj ima.
Tko ima, taj štedi.
Tko štedi, taj vrijedi.
jojerfra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger